Péče o tělo,

Nejlepší kulmofény: rotační, horkovzdušné | Recenze, test

Kulmofén je kombinací fénu a kulmy, což lze odvodit ze samotného názvu. Oproti klasické kulmě, které se foukací kulma do značné míry podobá, disponuje navíc kartáčem pro vyčesávání vlasů. Kartáč a teplý vzduch pak slouží k vysoušení a tvarování polosuchých i suchých vlasů. Díky vyměnitelným kartáčům a jejich různé velikosti, lze navíc kulmofén použít na krátké, ale i dlouhé vlasy.

Rozlišují se dva hlavní typy na základě pohybu kartáče. První variantou je statický horkovzdušný kartáč, který se neotáčí a vlasy musíte natočit ručně. Druhou variantou je kulmofén s rotačním kartáčem, který se může otáčet vpravo nebo vlevo a rychleji s ním vytvoříte požadované vlny. Rotační kulmofény navíc umožňují větší regulaci teploty, intenzity foukání nebo funkce pro ochranu vlasů.

Zohlednit byste měli nejen materiál kartáče, počet teplotních stupňů a teplotní rozsah, rychlost foukání vzduchu, nástavce (trysky, kartáče), ale i specifické vlastnosti. Například zda je s ionizátorem, oboustrannou rotací, nebo jestli má funkci studeného vzduchu. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší kulmofény a jejich recenze.

Nejlepší kulmofény – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších kulmofénů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Braun SatinHair 7 AS720Rowenta Brush Activ CF9540F0Revlon RVDR5222EPhilips HP8664/00Valera Turbo Style 1000 603.01BBaByliss PRO BAB2770EBraun SatinHair 1 AS110Remington AS7051Babyliss Pro AS970ESencor SHS 7551
Počet nástavců2212321447
Studený vzduchAnoAnoNeNeAnoAnoNeAnoAnoAno
IonizaceAnoAnoAnoAnoAnoAnoNeAnoAnoAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 foukacích kulm

Braun SatinHair 7 AS720

Braun SatinHair 7 AS720 recenze a test

Kulmofén s ionizátorem Braun SatinHair 7 AS720 zaujme technologií Iontec, která dokáže vytvořit miliony iontů, které se podílejí na dokonale zdravých a hladkých vlasech. Samotná konstrukce využívá jak hřebenového nástavce, tak i kulatého kartáče, který zajistí tvorbu loken. Jedná se o variantu statickou, tedy bez rotujícího kartáče.

Tento model nabídne možnost zvolit si ze 2 variant teploty, stejně jako možnost zvolit si 2 varianty intenzity foukání vzduchu. Má také funkci ochlazovacího stupně, určenou k výsledné fixaci vytvořeného účesu na dlouhou dobu.

Příkon tohoto modelu je 700 W, což je spojeno v podstatě s okamžitým teplým foukáním. Praktický je též kabel o délce 2 metry, zajišťující snadnou manipulaci. Díky filtru s mřížkou je eliminováno, aby byly vlasy vtaženy do přístroje a tím se mohly i nepříjemně zamotat.

Pevné hroty, technologie Iontec, ochlazovací stupeň
Nutno držet tlačítko pro funkci studeného vzduchu

Rowenta Beauty Brush Activ Premium Care CF9540F0

Rowenta Brush Activ CF9540F0 recenze a test

Rotační kulmofén Rowenta Beauty Brush Activ Premium Care při vysoušení eliminuje krepatění a zanechává vlasy dokonale lesklé. Díky funkci chladného vzduchu dokáže vlasy i lépe zafixovat a udržet vytvořený účes delší dobu.

Využívá povrch vytvořený z kašíru, kde nechybí také přídavek kvalitního arganového oleje z Maroka. Rotační kartáč je automatický, čímž se stará o snadnou tvorbu loken. Na kartáči jsou umístěny přírodní kančí štětiny pro lepší výsledek. S ním je spojena i funkce dvojitého ionizátoru, který také eliminuje nepříjemné elektrizování vlasů.

Zaujme jak příkon o hodnotě 1 000 W, tak i to, že k dispozici jsou celkem 3 stupně nastavení jak rychlosti, tak i teploty. Délka kabelu je 1,8 metru. Součástí balení jsou i 2 chrániče kartáčů, díky kterým je prodloužena jejich životnost.

Dvojitý ionizátor, kašmír a arganový olej
Kratší délka kabelu

Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E recenze a test

Kulmofén na vlasy Revlon RVDR5222E je velice oblíbený zejména u žen s dlouhými vlasy, disponuje totiž velkým profesionálním horkovzdušným kartáčem, který je pro ně ideální. Samotný kartáč je kombinovaný s kančími štětinami, které proces úpravy vlasů zefektivňují a snadno tak dosáhnou perfektních výsledků i začátečnice, což potvrzují recenze.

Ze zkušeností uživatelek často zaznívá chvála na velmi snadnou obsluhu, krásný design a dobrou ergonomii. Oceňují také možnost nastavení teploty ve 3 stupních, byť zcela studený vzduch bohužel chybí. Některé recenze také upozorňují na vyšší hlučnost, byť to vzhledem k vysokému počtu pozitivního hodnocení vypadá na subjektivní záležitost.

Je vybaven funkcí ionizátoru, má 2 rychlosti vysoušení a keramický povrch kartáče chrání vlasy před zbytečným poškozením. Oválný tvar zajišťuje rovnoměrnou distribuci tepla a potěší také otočný napájecí kabel, jenž usnadňuje manipulaci během vysoušení. Příkon 1100 W je lehce vyšší a dodáván je pouze s jedním nástavcem.

Velký kartáčový fén, 3 stupně teploty, otočný napájecí kabel
Mírně vyšší hlučnost

Philips HP8664/00

Philips HP8664/00 recenze a test

Kulmofén s rotačním kartáčem Philips HP8664/00 usnadní a zrychlí péči o vlasy, jelikož tvorbu vln zajistí otáčecí mechanismus. Ten lze otáčet ve 2 směrech a docílit tak požadovaného vzhledu účesu. Unikátem je také speciální funkce s názvem Péče, která se stará o to, aby vlasy nebyly přehřívány. Tomu je přizpůsobována teplota.

Samozřejmá je i možnost individuálního nastavení. Pokud jde o teplotu, je možné zvolit jednu z celkem 3 variant. Pokud mluvíme o rychlosti, tak jsou k dispozici 2 volby. Kladem je keramický povrch kombinovaný s turmalínem, který dokáže zajistit přírodní ionizaci vlasů.

K dispozici jsou v balení 2 různé rotační kartáče. Jeden větší s průměrem 50 mm a druhý menší, zasunovací, který má průměr 30 milimetrů. Délka kabelu činí 1,8 metrů a celkový příkon je dobrých 1 000 W.

Turmalín, 2 kartáče, dva směry otáčení
Bez studeného vzduchu, silná rukojeť pro menší ruce

Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01B

Valera Turbo Style 1000 603.01B recenze a test

Cestovní kulmofén Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01B disponuje příkonem 1 000 W, což se pozitivně podepisuje na rychlém dosažení potřebné teploty. Tu je samozřejmě možné regulovat. K dispozici jsou 2 možnosti nastavení teploty. S tím souvisí i možnost nastavení výkonu foukání, kdy je možné zvolit také 2 režimy. Kladem je také přítomnost funkce studeného vzduchu.

Tento model využívá výhody turmalínu. Látky, která dokáže přirozeně ionizovat, a tak zlepšovat stav vlasů a eliminovat jakékoliv elektrizování. Díky 3 různým nástavcům je možné zvolit si účes přesně podle potřeby a požadavků.

K dispozici je kartáč s vysouvacími hroty o průměru 20 mm a dále kartáč bez štětin o průměru 25 mm. Díky kompaktním rozměrům a cestovnímu pouzdru není problém použití a úprava vlasů doslova kdekoliv.

Cestovní pouzdro, turmalínová technologie, 2 režimy nastavení
Spíše pro krátké vlasy, některé ohlasy zmiňují příliš horký vzduch

BaByliss PRO BAB2770E

BaByliss PRO BAB2770E recenze a test

Foukací kulma BaByliss PRO BAB2770E je variantou, která disponuje příkonem o hodnotě 800 W (vzduch tak nemusí být příliš horký, což může některým uživatelkám více vyhovovat), stejně jako rotační technologií, která má vliv na rychlost a jednoduchost vytvoření dokonalého účesu.

Využívá horkovzdušného kartáče, který se otáčí a který má na své konstrukci kančí štětiny, které jsou ideální i na delší vlasy. Nechybí možnost nastavení režimu teploty ze 2 variant, podle konkrétního typu vlasů. Zvolit je možné i 2 druhy rotace, podle zájmu o výsledný vzhled účesu.

V balení se nacházejí 2 kartáče. Jeden o velikosti 40 milimetrů a druhý větší, který má velikost 50 milimetrů. Nechybí ani využití studeného vzduchu který pomáhá k fixaci. O dokonalý vzhled vlasů a eliminaci elektrizování se stará funkce ionizace, která je u tohoto modelu dostupná. Zaujme i dostatečná délka přívodní šňůry, která má 2,7 metrů.

Dlouhý kabel, ionizace, nižší příkon (chladnější vzduch)
Rotace nelze využít u studeného vzduchu

Braun SatinHair 1 AS110

Braun SatinHair 1 AS110 recenze a test

Horkovzdušná kulma Braun SatinHair 1 AS110 je označována i jako ondulační kartáč, která disponuje funkcí rolování. To eliminuje jak zamotávání, tak i případné poškozování vlasů. Kladem daného produktu je to, že vlasy lze tvarovat nejenom za mokra, ale bez problémů také za sucha. Unikátní je rovněž praktická uvolňovací funkce.

Základem je 1 nástavec, který má průměr 18 milimetrů. Samozřejmostí je možnost nastavení teploty vzduchu, a to ve 2 variantách. Dále je možné nastavit intenzitu proudění, taktéž ve 2 nastaveních. Přítomná je též praktická ochranná funkce proti přehřátí.

Příkon tohoto modelu je 200 W a slouží k základní úpravě, bez ionizace a bez studeného vzduchu. Kladem je délka kabelu o hodnotě 2 metry, která se podepisuje na jednoduchosti používání. Model je určený spíše pro kratší vlasy.

Cena/výkon, 2 režimy proudu vzduchu, délka kabelu
Jednoduchý model bez dalších funkcí

Remington AS7051

Remington AS7051 recenze a test

Foukací kulmu na vlasy Remington AS7051 popisují spotřebitelé v recenzích jako tradiční kulmofén, který dělá přesně to, co je od něj očekáváno. Značným bonusem je dodávané příslušenství, které čítá celkem 4 nástavce. Vybrat si můžete z termálního kartáče, kartáče pro objem, kartáče se zatahovacími štětinami anebo z koncentrátoru.

Je všestranný a díky množství nástavců dobře poslouží i jako foukací kulma na krátké vlasy. S vhodným nástavcem efektivně a rychle vyfouká také vlasy dlouhé, jak potvrzuje nejedna spokojená uživatelka. Disponuje dvěma rychlostmi foukání a také dvěma možnostmi nastavení teploty vzduchu.

V porovnání s jinými má přijatelně nízkou hmotnost 650 gramů a jako negativum lze zmínit příliš velkou/objemnou rukojeť, která se některým uživatelkám hůře drží. Dalším negativem může být pro někoho absence ionizační funkce, byť tu kompenzuje velmi dobrým poměrem cena/výkon.

Velké množství nástavců v ceně, dobrý poměr cena/výkon, menší hmotnost 650 gramů
Objemnější rukojeť

Babyliss Pro AS970E

Babyliss Pro AS970E recenze a test

Horkovzdušný kartáč na vlasy Babyliss Pro AS970E zaujme kvalitním zpracováním a velkým množstvím nástavců. Hlavní foukací kartáč na vlasy je rotační, má průměr 50 milimetrů a disponuje měkkými štětinami – je ideální pro tvarování delších vlasů.

Menší kartáč s tuhými štětinami slouží pro dodání objemu, plochý kartáč vlasy uhlazuje a rovnací kartáč vlasy zjemňuje a dodává jim lesk. Kulmofén je díky tomu velmi všestranný pomocník, se kterým zvládnete i náročný styling. Potěší také možností nastavení dvou teplot, a to včetně studeného vzduchu.

Příkon je 650 W, což je ideální poměr pro stále dobrý výkon a úsporu elektrické energie. Praktický je rovněž také otočný napájecí kabel pro pohodlnější zacházení, který je navíc se svou délkou 2,5 metru nadprůměrně dlouhý. Samozřejmostí je v této cenové kategorii i funkce ionizace, která zabraňuje krepatění vlasů.

Rotační kartáč na vlasy, 4 vyměnitelné nástavce, kvalitní zpracování
Nic zásadního

Sencor SHS 7551

Sencor SHS 7551 recenze a test

Horkovzdušná kulma na vlasy Sencor SHS 7551 zaujme jednak svou přívětivou pořizovací cenou a rovněž i velkým počtem nejrůznějších nástavců, které u většiny kulmofénů jen tak nenajdete. Výrobce jich dodává rovnou 7 a najdete v nich několik kulatých kartáčů s různou délkou a šířkou, kulmovací kleště, rovnací kartáč nebo koncentrátor.

Standardní příkon 1000 W je zárukou dobrého výkonu a potěší možnost nastavení teploty foukání ve dvou stupních. Potěší také speciální tlačítko pouze pro studený vzduch, kterým často nedisponují ani výrazně dražší modely. Vzhledem i k přítomnosti menších kartáčů je ideální také jako kulmofén na krátké vlasy.

Podle některých prodejců se jedná o nejprodávanější kulmu na trhu, nabízí se již mnoho let a nespočet pozitivních recenzí toto tvrzení snadno potvrzují. Z dalších vlastností lze zmínit otočnou koncovku napájecího kabelu, závěsné očko, ionizaci se světelnou indikací anebo bezpečnostní pojistku proti přehřátí.

Velice bohaté příslušenství, výbavou srovnatelná s dražšími modely, ionizační funkce
Pouze statické provedení

Nejprodávanější kulmofény

Nejprodávanější kulmofény na trhu jsou ty od značek: Rowenta, Philips, Braun, Remington, Babyliss. Levné a kvalitní jsou také ETA, Sencor, nebo kulmofén Lidl, který se občas vyskytne v prodeji.

Jak vybrat kulmofén

Kulmofén je zajímavou kombinací klasického fénu ze kterého vychází teplý vzduch, a dále kulmy, která dokáže vlasům dodat vlny a vytvořit požadované lokny. Při výběru je možné jít dvěma cestami, a to podle konkrétního typu.

Statický nebo rotační kulmofén?

Statický kulmofén je klasické řešení, které funguje na principu primárně manuální práce. To znamená, že vlasy je třeba na nástavec ručně natočit a poté nechat působit samotný vzduch. Ten je vysuší a také jim dodá potřebný vlnitý tvar. Jelikož jde spíše o jednodušší modely, podepisuje se to hlavně na méně možnostech s ohledem na nastavení, nebo ochraně vlasů a celkovém výsledku.

Modernějším řešením je rotační kulmofén, který pracuje v podstatě automaticky, jelikož se nástavec sám otáčí – rotuje. Tím si vlasy sám jednoduše namotá a zajistí vytvoření účesu. I když je toto řešení dražší, dokáže nabídnou pozitiva jako je volba směru, možnost různých regulací teploty a intenzity foukání, stejně jako funkce určené pro ochranu vlasů a dokonalý vzhled.

Materiál kartáče

Další kritérium výběru je spojeno také s tím, z jakého materiálu je kartáč foukací kulmy vyráběný. Pomalu se ustupuje od nerezové oceli, kterou už na trhu téměř nenajdete. Do popředí se však dostává hlavně keramika, která je šetrná pro skluz vlasů. S tou, nebo také s titanem, může být kombinováno i využití turmalínu. Ten je unikátní pro své šetrné, a hlavně ionizační vlastnosti, přispívající k dokonalému výsledku.

Nastavení teploty a foukání

Foukací kulma by měla být schopna nabídnout i možnost nastavení teploty. Celkem obvyklé jsou hned 2 režimy stupňů. Ten první je spojený s teplotou vzduchu okolo 190 stupňů Celsia, což je hodnota spíše pro jemné vlasy. Druhý režim může podle konkrétního typu dosahovat i teploty 250 stupňů, což jsou teploty doporučované spíše pro pevné a tvrdé vlasy.

Kromě klasické teploty by měla horkovzdušná kulma nabídnout ještě možnost nastavení intenzity neboli rychlosti foukání. Platí podobná informace, jako v předchozím případě. Většina modelů nabídne 2 režimy. Vhodné nastavení je voleno podle toho, jak mokré vlasy jsou upravovány, nebo jak rychle má být dosaženo konkrétního výsledku.

Funkce a vlastnosti

Kulmofén může mít i řadu doplňkových funkcí, které mají vliv na daný výběr. Jednou z oceňovaných je možnost využití studeného vzduchu. Ten se podepíše na lepší fixaci účesu, který lépe a déle drží. Další vlastností, která má vliv na kvalitu je ionizace. Ta podporuje lesk, stejně jako eliminuje i případné elektrizování vlasů. Této funkce může být dosaženo rovněž použitím zmíněného turmalínu.

Nástavce a jejich typy

Horkovzdušný kartáč se může lišit i počtem různých nástavců. Obyčejné a jednoduché modely mají pouze jediný, pokročilé jich mohou nabídnout třeba i 5. Vybírány by měly být hlavně podle potřeb, které jsou spojené s výsledným účesem. Chybět tak nemusí třeba tvarovací koncovka, praktický plochý kartáč, ale také různé ondulační nástavce. Některé kartáče mohou mít přírodní štětiny, jiné zatahovací plastové trny. V nabídce příslušenství nemusí chybět ani různé moderní koncentrátory vzduchu.

3.9/5 - (15 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.