Kosmetika,

Nejlepší krémy na ruce: suché, popraskané aj. | Test, recenze

Krém na ruce se stal nezbytným kosmetickým přípravkem, který používá řada lidí, nejen žen, ale také mužů. Ostatně s vysušenou pokožkou na rukou se někdy setkal snad každý. Větší problém je to samozřejmě u lidí, jejichž ruce jsou více namáhané, například při rozličných manuálních pracích. Suché ruce se mohou projevit při těžší manuální práci, ale například i při častém mytí nádobí, kde dochází ke styku s agresivními mycími prostředky.

Nemusí to být ale pouze práce jako taková, která může pokožku na rukou nadměrně zatěžovat. Vliv na naši pokožku má třeba zima a zimní suchý vzduch. Ostatně suché ruce pozorujeme často právě v tomto ročním období. Někdy za vysušenou pokožkou může stát také přehnaně časté mytí rukou a agresivní kosmetika.

Krém na ruce je potřeba vybírat do značné míry podle složení. Je vhodné si vybrat takový krém, který případně neobsahuje alergeny, které špatně snášíte. Některé krémy mají více přírodní složení, některé jsou také bez parfemace a jiné mohou mít přidané aroma.

Mezi nejčastější látky, které se v krému na ruce mohou vyskytovat, patří vitamín E, bambucké máslo, jojobový, nebo arganový olej a řada dalších. Není to však jen o složení a vůni, někdo má rád krémy, které se rychle vstřebají, jiný má raději krémy mastnější. Produkty mohou mít také různou velikost balení a jeho provedení, hojně oblíbený je tak například krém na ruce s pumpičkou, se kterým se pracuje opravdu snadno. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší krémy na ruce a jejich recenze.

Nejlepší krémy na ruce – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších krémů na ruce z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelObjemBaleníÚčinná složka 
Neutrogena Hand Care recenze a testNeutrogena Hand Care75 mlTubaVitamín E
EOS Fresh Flowers recenze a testEOS Fresh Flowers44 mlLahvičkaAloe vera, bambucké máslo
L’Occitane En Provence Karité recenze a testL’Occitane En Provence Karité150 mlTubabambucké máslo, mandlový extrakt, kokosový olej
Nivea Repair & Care recenze a testNivea Repair & Care75 mlTubaAloe Vera
Natural Beauty Arad recenze a testNatural Beauty Arad250 mlTubaDunaliella, minerály mrtvého moře
Bioderma Atoderm recenze a testBioderma Atoderm50 mlTubaBambucké máslo
Indulona Profi recenze a testIndulona Profi100 mlTuba-
TianDe krém na ruce s hadím tukem recenze a testTianDe krém na ruce s hadím tukem80 mlTubaHadí tuk
Le Petit Olivier Argan Oil recenze a testLe Petit Olivier Argan Oil100 mlLahvička s pumpičkouArganový olej
Nivea Men Original recenze a testNivea Men Original150 mlPlechová krabičkaVitamín E

Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 krémů na ruce

Neutrogena Hand Care

Neutrogena krém na ruce Hand Care slouží k okamžité hydrataci pokožky. Krém má lehkou a nemastnou texturu, takže se velmi dobře a rychle vstřebává. Samotné složení je založené na norské formuli, kde najdete glycerin a panthenol. Tyto látky změkčují a vyživují pokožku, regenerace je zajištěna díky obsahu vitaminu E. Tento vitamín chrání před vysycháním, ale také před stárnutím pokožky. Uživatelé kladně hodnotí účinky krému a zároveň je vhodný pro ty, kteří nemohou z nějakých důvodů používat parfémované krémy. Jeho objem je 75 ml a dodáván je v klasické tubě, navíc se jedná o velice oblíbený produkt napříč spotřebiteli.


EOS Fresh Flowers

Eos krém na ruce Fresh Flowers je určen pro zdraví, krásu a mladistvý vzhled vašich rukou. Těmto schopnostem by mělo krému dopomáhat jeho složení, kde je použito 96 % ingrediencí na organické bázi. Výrobce tedy kladl důraz na přírodní složky, což je dobře. V krému je využito bambucké máslo, které dodává jemnost a hloubkovou hydrataci, dále je zde ovesný extrakt pro zpevnění a vyživení pokožky a jsou tady zastoupeny také antioxidační vitamíny C a E. Použité aroma a vonné složky jsou také na přírodní bázi, nicméně vůně je možná až příliš intenzivní. Krém se dodává v netradičním, ale velmi praktickém balení a jeho objem je 44 mililitrů.


L’Occitane En Provence Karité

L’occitane krém na ruce En Provence Karité obsahuje 20 % bambuckého másla, tato látka perfektně zjemňuje pokožku a je tak v krémech na ruce oblíbená. Krém se velmi dobře vstřebává a poskytuje suché pokožce ochranu a dlouhodobou hydrataci. Mezi složkami tohoto kosmetického přípravku jsou také antioxidanty, jako vitamín E, který pomáhá s výživou pokožky. Vůbec výživa pokožky je silnou stránkou tohoto krému a uživatelé si jej proto velmi chválí. Aroma je na bázi jasmínu a ylangylangu. Drobnou překážkou může být mírně vyšší cena, za kterou dostanete krém v tubě s objemem 150 ml.


Nivea Repair & Care

Krém na suché ruce Nivea Repair & Care pomáhá při potížích se zdrsnělou a suchou kůží vašich rukou. Krém je určen k hloubkové hydrataci, která je podpořena aloe vera, regenerace pokožky je zase zajištěna díky jojobovému oleji. Výhodou je, že krém zároveň není mastný. Také uživatelé, kteří si krém zakoupili, ve svých recenzích zmiňují, že přípravek opravdu nezanechává nepříjemný pocit mastných rukou. Krém naopak pokožku osvěží a má příjemnou lehkou vůni, dodáván je v tubě a objem jeho balení činí 75 mililitrů.


Natural Beauty Arad

Arad krém na ruce Natural Beauty je určen nejen na ruce, ale také na nehty. Jeho složení sází na 26 minerálů z Mrtvého moře a řasu zvanou Dunaliella. U tohoto přípravku výrobce uvádí, že bylo použito speciální technologie výroby, přičemž se jedná o originální izraelský výrobek. Kromě toho, že krém nastartuje hydratační procesy pokožky, není mastný a je pouze jen lehce parfemovaný. Odbourává také alergické reakce pokožky a celkově pokožku zklidňuje. Někteří uživatelé ve svých recenzích dokonce zmiňují, že může pomáhat při léčbě lupénky. Dodáván je v klasickém balení v tubě a jeho objem je poměrně velkorysí, 250 mililitrů.


Bioderma Atoderm

Krém na ruce Bioderma Atoderm je díky svým hydratačním účinkům vhodný pro suchou, až pro velmi suchou pokožku. V případě potíží pomáhá velice rychle, čímž dodá požadovanou úlevu. Také z těchto důvodů je vhodný pro těžce pracující ruce, kdy je pokožka více zatěžována. Výrobce uvádí, že krém má hypoalergenní složení, takže pokožku dále nezatěžuje. V ingrediencích přípravku najdete také takzvanou hnědou řasu, která dodává pokožce pevnost. Uživatelé se shodují, že krém nezanechává pocit mastných rukou, dodáván je v běžné tubě a jeho velikost je spíše menších 50 ml.


Indulona Profi

Krém na popraskané ruce Indulona Profi je u nás hodně známým a zavedeným produktem. Hodí se na odmaštěnou pokožku, ale také na velmi vysušenou a popraskanou pokožku. Výrobce uvádí, že složení je vhodné také pro jedince s citlivější pletí. Kosmetický přípravek se dobře roztírá a jak je u tohoto produktu zvykem, počítejte s tím, že je trochu mastnější. Záleží tedy na tom, zda vám to vyhovuje, nebo nikoliv. Pro namáhané ruce však poskytuje velmi dobrou ochranu a má i příznivou pořizovací cenu při objemu 100 ml.


TianDe krém na ruce s hadím tukem

Péče o ruce TianDe s hadím tukem je určena k výživě a zklidnění pokožky rukou. Dosahuje toho díky stimulaci krevního oběhu a regeneračních schopností pokožky. Přípravek by měl také zabraňovat stárnutí kůže, ruce jsou po jeho použití měkké a hladké. Ve složení přípravku najdete standardní ingredience, jako je třeba glycerin. Na druhou stranu je zde velmi zajímavá složka, kterou je hadí tuk. Ten má antibakteriální a antiseptické účinky a působí protizánětlivě. Uživatelé kladně hodnotí dobrou vstřebatelnost a skutečnost, že není mastný. Dodáván je v tubě s objemem 80 ml.


Le Petit Olivier Argan Oil

Krém na ruce s pumpičkou Le Petit Olivier Argan Oil má prakticky dávkovač, díky kterému se vám s ním bude velmi dobře pracovat. Ve složení tohoto francouzského výrobku najdete arganový olej a včelí vosk. Také jsou zde běžně používané složky v krémech na ruce, jako je glycerin. Díky kombinaci účinných látek je krém schopen intenzivně vyživovat vysušenou pokožku, pokožku rukou dokáže změkčit a také regenerovat. Výrobce slibuje účinky i na velmi suché pokožce a uživatelé ve svých recenzích kladně hodnotí střídmou parfemaci, která se vyznačuje jemnou vůní. Objem lahvičky s pumpičkou je standardních 100 mililitrů.


Nivea Men Original

Krém na ruce pro muže Nivea Men Original je určen speciálně pánům, jak už ostatně napovídá jeho název. Můžete jej použít nejen na ruce, ale také na tvář a na tělo. Slouží k důkladné hydrataci pokožky a velmi příjemně osvěžuje ihned po aplikaci. Konzistence krému je nelepivá, takže se okamžitě vstřebává do pokožky a rovněž nezanechává na pokožce mastný povlak. Ingredience, jako je vitamín E, chrání pokožku před škodlivými vlivy a lidé v recenzích oceňují také velmi pěknou mužnou vůni. Obdržíte jej v hezkém a netypickém balení, které je vyvedeno v plechové krabičce a její objem činí 150 mililitrů.


Jak vybrat krém na ruce

Výběr tohoto kosmetického přípravku může být velmi individuální záležitostí. V každém případě bychom však měli zohlednit, jaké problémy s pokožkou na rukou vlastně máme. Někdo může mít pokožku pouze lehce vysušenou, u někoho jsou problémy se suchou pokožkou výraznější, které pak vedou až k jejímu popraskání. Někdo také pokožku na rukou více namáhá, jiný méně.

Vlastnosti

Protože při výběru krému na ruce hrají velkou roli osobní preference, určitě máte sami představu o tom, co od krému očekáváte. Jedná se zde zejména o vlastnosti jako je roztíratelnost, vstřebatelnost nebo vůně. Tyto vlastnosti dokážete velmi jednoduše a rychle rozpoznat už při prvním nanesení krému. Krémy na ruce bývají často různě parfémované, jsou i lidé, kteří preferují neparfémované produkty.

Důležitý je pocit, jaký krém na rukou po nanesení zanechává, měl by vaši pokožku příjemně osvěžit. Vaše ruce by měly být po nanesení péče o ruce hladké a jemné. Jako nežádoucí se naopak často uvádí zanechání mastného filmu. Někteří lidé však mají mastnější krémy raději v domnění, že lépe hydratují suchou pleť.

Dostatečná hydratace

Pokud jsme výše zmiňovali mastnější krémy, tak je třeba říci, že pro hydrataci není až tak důležité, jak je krém na ruce mastný, ale spíše pravidelné mazání krémem, které byste tak neměli zanedbávat. Jedině tímto postupem zajistíte své pokožce pravidelnou hydrataci a dostaví se výsledky. Pro ruce je důležitá také hydratace celého organismu, proto je podstatné, a to zejména v letních měsících, nezanedbávat dostatečný příjem tekutin.

Účinné složky krémů na ruce

Častou a běžnou ingrediencí krémů na ruce je například glycerin. Ten zajišťuje optimální hydrataci a oživuje vzhled pokožky. Přípravky péče o ruce obsahují také panthenol, který především zvlhčuje, zjemňuje a má zklidňující a regenerační účinky. Běžně výrobci používají také antioxidační vitamíny C a E. Tyto vitamíny se vyznačují tím, že chrání pokožku před vysycháním a zabraňují předčasnému stárnutí pleti. Kromě toho pokožku zpevňují a zajišťují tak její lepší ochranu před škodlivými vnějšími vlivy.

Někteří výrobci ve svých výrobcích sázejí také na další ingredience, mezi které patří bambucké máslo. To zajišťuje hloubkovou regeneraci a dodává pokožce jemnost a vláčnost. Pro své hydratační a vyhlazující účinky patří mezi populární složky také arganový olej a regenerující jojobový olej. Častou ingrediencí je aloe vera, která se přidává pro své zklidňující a protizánětlivé účinky.

Pozor na alergeny

Dejte si pozor také na to, že některé krémy mohou obsahovat určité alergeny. S ohledem na nařízení Evropské unie je výrobce povinen tyto látky uvádět na obalu. Typicky se jedná například o různé alkoholy. Alergeny můžete najít ale také u přípravků, které si zakládají na přírodním složení. Třeba takové výše zmiňované aloe vera, které se často v kosmetických přípravcích na pleť používá, může některým lidem vyvolávat alergickou reakci. Krém na ruce tak musíte volit zejména podle toho, jaké máte zkušenosti s reakcemi své pokožky na různé látky, ať již je jejich původ syntetický, nebo přírodní.

4.5/5 - (26 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.