Kosmetika,

Krémy na pigmentové skvrny: Recenze 10 nejlepších

Sluneční paprsky přinášejí na Zemi život a jsou velmi důležité i pro náš vlastní organismus. Některé z účinků slunečního záření na naše tělo však nejsou zcela žádané. K takovým účinkům rozhodně patří pigmentové skvrny, které se na těle objevují pod vlivem přílišného přílivu slunečních paprsků.

Dlouhý čas strávený na slunci aktivuje v naší kůži tzv. melanocyty. Tyto buňky vytváření v pokožce melanin, látku, která hraje důležitou roli v v pigmentaci naší kůže. Osoby, které se rády opalují, mohou po určitém čase zjistit, že se na jejich kůži (typicky na tváři a rukou) objevují esteticky nehezké pigmentové skvrny. Pigmentové skvrny má na svědomí nejenom naše nejbližší hvězda, ale také další faktory ovlivňující tvorbu melaninu.

V první řadě dochází k hyperaktivitě melanocytů pod vlivem stárnutí. Hnědé fleky na kůži proto způsobují, že pokožka vypadá starší a unavenější. Odstranění pigmentových skvrn lze provést několika způsoby. Někdy je na místě kosmetický zákrok laserem, jindy však stačí pravidelné používání správného krému určeného na zmírnění pigmentace.

Při výběru správného krému na pigmentové skvrny musíte vzít v potaz typ vaší pokožky, ale také aktivní látky obsažené v těchto krémech či to, jestli je vhodné je používat na noc, nebo raději jako ochranu přes den. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší krémy na pigmentové skvrny a jejich recenze.

Nejlepší krémy na pigmentové skvrny – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších krémů na pigmentové skvrny z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelTyp pokožkyDoporučená aplikaceObjem 
Eucerin Anti-Pigment recenze a testEucerin Anti-PigmentVšechny typyDenní50 ml
Avène D-Pigment recenze a testAvène D-PigmentSucháNoční30 ml
RYOR Marine Algae Care recenze a testRYOR Marine Algae CareVšechny typy, zraláDenní i noční50 ml
Dermacol Whitening recenze a testDermacol WhiteningVšechny typyDenní i noční50 ml
Revolution Skincare Granactive Retinoid 2% recenze a testRevolution Skincare Granactive Retinoid 2%Všechny typyNoční30 ml
Ducray Melascreen recenze a testDucray MelascreenVšechny typyDenní i noční30 ml
Eucerin Anti-Pigment korektor recenze a testEucerin Anti-Pigment korektorVšechny typyDenní i noční5 ml
Delia Cosmetics White Fusion C+ recenze a testDelia Cosmetics White Fusion C+Všechny typyDenní i noční15 ml
La Roche-Posay Pigmentclar recenze a testLa Roche-Posay PigmentclarVšechny typyDenní40 ml
Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution recenze a testRevolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling SolutionNormálníNoční30 ml

Zobrazit celou nabídku


TIP:

  • Pleťový peeling IUVENIO RESTART
    • Sjednocuje a rozjasňuje pleť, zmírňuje vrásky.
    • Čistí a stahuje póry, odstraňuje černé tečky.
  • Doporučujeme také IUVENIO FRESH
    • Essence připravuje pleť pro lepší vstřebávání aktivních látek.
    • Zvyšuje potenciál séra nebo krému.

Recenze 10 krémů na pigmentové skvrny

Eucerin Anti-Pigment

Eucerin Anti-Pigment je denní krém na pigmentové skvrny vhodný pro všechny typy pleti. Kromě toho, že tento přípravek pleť sjednotí a zesvětlí pigmentové skvrny, zabrání i vzniku nových skvrn díky ochrannému faktoru SPF 30. Ten při pravidelném používání ochrání pleť před negativním vlivem slunečních paprsků. Eucerin Anti-Pigment mimo jiné obsahuje thiamidol, který snižuje tvorbu melaninu v pokožce, čímž efektivně redukuje pigmentové skvrny. Uživatelky si na tomto krému pochvalují příjemnou konzistenci, snadné vstřebávání a fakt, že neucpává póry.

Avène D-Pigment

Avène D-Pigment je noční krém na pigmentové skvrny speciálně uzpůsobený pro suchou až velmi suchou pokožku. Poskytuje barevné sjednocení pleti a zesvětlení pigmentových skvrn společně s ochranou před vznikem nových nepříjemných fleků. Hlavními aktivními látkami jsou melanyd a retinaldehyd, které snižují nadměrnou tvorbu kožního barviva. V přípravku najdeme také pre-tokoferyl, který má antioxidantní účinky, jež zbavují pleť nebezpečných volných radikálů. Uživatelům se na Avène D-Pigment líbí viditelné výsledky po pravidelné aplikaci a snadná aplikace.

RYOR Marine Algae Care

RYOR Marine Algae Care je krém proti pigmentovým skvrnám, jež lze používat jak ve dne, tak v noci. Ideální je zejména pro stárnoucí a zralou pleť, ale hodí se univerzálně pro jakýkoliv typ pleti. Nejenom, že tento přípravek dokáže pleť barevně sjednotit, zároveň s tím pomáhá vyhlazovat drobné vrásky a má liftingový efekt. Pravidelná aplikace RYOR Marine Algae Care navrací pokožce elasticitu. Efektivní účinky tohoto krému má na svědomí jeho složení, v němž mimo jiné najdeme kyselinu hyalorunovou, arganové máslo či kmenové buňky z mořských řas. Uživatelé oceňují jemnou parfemaci krému, viditelné výsledky a hydratační účinek.

Dermacol Whitening

Dermacol Whitening je bělící krém proti pigmentovým skvrnám vhodný na denní i noční používání. Aktivní látky v tomto krému omezují tvorbu melaninu a tím pomáhají urychlit vybělení pleti. Kromě toho pravidelná aplikace Dermacol Whitening pokožku také hydratuje a regeneruje. Blahodárné účinky tohoto krému má na svědomí vysoký obsah vitamínu E. Ten působí antioxidantním účinkem. Ve složení nechybí panthenol, který pleť zklidňuje a vyživuje. Uživatelé na krému oceňují velmi příjemnou konzistenci a fakt, že je hypoalergenní.

Revolution Skincare Granactive Retinoid 2%

Revolution Skincare Granactive Retinoid 2% je sérum pro korekci tónu pleti, které je vhodné jako prostředek proti pigmentovým skvrnám. Kromě sjednocení barevnosti pleti pomáhá i vyhladit drobné vrásky a podporovat přirozenou obnovu buněk pokožky. Pravidelná aplikace Revolution Skincare Granactive Retinoid 2% navrací pleti pružnost a zanechává ji bez skvrn. Tento výrobek mohou s klidem používat i vegani, protože neobsahuje živočišné produkty a nebyl testován na zvířatech. Uživatelé oceňují především rychlý účinek spolu s jeho příjemnou konzistencí a snadným nanášením.

Ducray Melascreen

Ducray Melascreen je sérum proti pigmentovým skvrnám, které lze používat přes den i v noci. Hlavní účinek tohoto séra tkví ve schopnosti sjednotit barevnost pleti vlivem na melanin v pokožce. Mezi hlavní složky složení Ducray Melascreen patří například kyselina azealová či kyselina glykolová. Naopak zde nenajdeme žádné parfemační látky či škodlivé parabeny. Uživatelům se na tomto séru nejvíce líbí jeho efektivní depigmentační vlastnosti a také fakt, že pokožku po aplikaci nenechává mastnou.

Eucerin Anti-Pigment korektor

Eucerin Anti-Pigment lokální korektor je emulze určená na sjednocení hyperpigmentované pleti. Stávající skvrny by měly začít mizet s tímto přípravkem během 2 týdnů pravidelné aplikace a zároveň Anti-Pigment korektor měl zamezovat vzniku nové pigmentace. Struktura emulze je gelová a nemastí. Ve složení najdeme mimo jiné velmi důležitý thiamidol, který přímo ovlivňuje tvorbu melaninu v pokožce. Uživatelé na tomto produktu oceňují především snadnou aplikaci a vysokou účinnost.

Delia Cosmetics White Fusion C+

Delia Cosmetics White Fusion C+ je rozjasňující BB krém na pigmentové skvrny, který je vhodný pro všechny typy pleti. Pleť je po pravidelné aplikaci tohoto BB krému rozjasněná, hydratovaná a bez nepříjemných pigmentových skvrn. Delia Cosmetics White Fusion C+ také vyhlazuje drobné vrásky a má liftingový účinek. Velkou výhodou tohoto krému je relativně vysoká ochrana proti UV záření v podobě ochranného faktoru SPF 30. Při vystavení slunci se vám s touto ochrannou nebudou tvořit nové pigmentační skvrny. Podle uživatelů se krém velmi příjemně nanáší a neucpává póry.

La Roche-Posay Pigmentclar

La Roche-Posay Pigmentclar je denní krém na pigmentové skvrny vhodný pro všechny typy pleti. Používání tohoto krému sjednotí tón pleti, zesvětlí již existující pigmentové skvrny a zabrání vzniku nových. Aplikace La Roche-Posay Pigmentclar poskytuje pokožce ochranu před UV zářením (SPF 30). Kromě toho pomáhá krém pokožku také čistit. Ve složení najdeme vitamín E, vitamín C a antioxidantní kyselinu ferulovou. Recenze uživatelů oceňují příjemnou konzistenci i vůni.

Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution

Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution je chemický peeling určený pro domácí použití. Aplikace chemického peelingu pokožku čistí do hloubky, odstraňuje odumřelé buňky a zbavuje se nahromaděných nečistot z ovzduší. Pravidelné používání Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution pleť rozjasňuje a zbavuje nepříjemných pigmentačních skvrn. Tento produkt je vhodný i pro vegany, jelikož neobsahuje žádné živočišné složky a není testovaný na zvířatech. Recenze uživatelů vyzdvyhují účinky tohoto peelingu na uvolnění pórů a výslednou hladkost pokožky.

Jak vybrat krém na pigmentové skvrny

Při výběru správného krému na pigmentové skvrny musíte vzít v potaz stav vaší pokožky mimo pigmentace a také zkusit přijít na to, co stojí za vaší hyperpigmentací. Jednotlivé aktivní látky obsažené v přípravcích na pigmentové skvrny jsou zaměřené na různé problémy, jež pigmentové skvrny na obličeji, rukou a jinde způsobují. Skvrny na kůži nikdy nezmizí přes noc a pokud aplikace krému nepomáhá, je třeba vyhledat péči odborníků.

Příčina pigmentových skvrn

Hnědé skvrny na kůži nevypadají hezky a mohou být důsledkem mnoha faktorů. Tím nejčastějším je přílišné vystavování se slunečním paprskům, zejména pokud pokožku nedostatečně chráníme. Po celou dobu pobytu na slunci bychom měli používat výrobky s ochranným faktorem SPF. Vliv na pigmentaci však může mít i hormonální imbalance, a to především v obdobích, kdy se hormonální skladba v těle náhle změní. Pigmentové skvrny na obličeji či na rukou se proto objevují například v těhotenství či při zahájení hormonální antikoncepce.

Velkou roli v hyperpigmentaci hraje také věk. Proto se vzniklým flekům někdy říká také stařecké skvrny. Spolu s hormonálními změnami během menopauzy se také celkově snižuje počet melanocytů v kůži, které jsou tak více soustředěné na určitých místech a vytvářejí tyto skvrny. Vinu za vznik nechtěné pigmentace mohou nést některé léky či následky zranění. Na základě příčiny hyperpigmentace se pak můžete (nejlépe po odborné konzultaci) rozhodnout, jestli vám pro jejich odstranění bude stačit bělící krém na pigmentové skvrny, nebo je nutné sáhnout po o něco drastičtějším řešení.

Aktivní látky

Aktivních látek, které krém na pigmentové skvrny na tváři může obsahovat, je celá řada a s různými efekty. Velmi oblíbený je například derivát vitamínu A, retinol. Tato látka je účinná také proti jiným známkám stárnutí či proti akné. Z vitamínů je také důležitý vitamín C, který má antioxidantní účinky a umožňuje pokožce efektivněji se bránit proti negativním externím vlivům z prostředí (ať už se jedná o UV záření či o znečištění ovzduší). Aktivní látky přímo ovlivňující tvorbu melaninu by rozhodně v těchto krémech také neměly chybět. Do této kategorie patří například arbutin či melatonin.

Typ pokožky a doba aplikace

Pokud své pokožce nechcete uškodit, musíte před nákupem myslet na to, že ne každý produkt lze použít na všechny typy pleti. Zejména lidé se suchou a citlivou pletí by si neměly zahrávat a raději vždy pořídit výrobek vhodný přesně pro jejich typ pokožky. Pro maximalizaci efektu také vždy dávejte pozor na to, kdy je vhodné krém proti pigmentovým skvrnám aplikovat. Denní krémy se liší složením od těch nočních. Některé přípravky lze pak používat během jakékoliv denní doby.

Jak se zbavit pigmentových skvrn?

Když krém na pigmentové skvrny na obličeji (popř. na rukou) nedokáže hyperpigmentaci vyřešit, nezoufejte. Stále lze najít řešení, které fleky na obličeji trvale odstraní. Patří k nim mimo jiné:

Chemický peeling

Chemický peeling představuje aplikaci ovocných kyselin, které pomáhají odstranit odumřelé buňky v pokožce a tím se zbavit pigmentových skvrn. Jedná se o cenově relativně dostupnou variantu, ale k úplnému zmizení skvrn budete muset proceduru podstoupit několikrát.

IPL

Aplikace intenzivního pulzního světla změní rozmístění pigmentu a pigmentované části pokožky se po několika dnech od zákroku sami odloupnou.

Laser

Laserové paprsky jsou schopné proniknout hluboko do kůže a jejich aplikace pomáhá pokožku regenerovat a zbavovat se odumřelých buněk. Cenově náročnější řešení.

3.9/5 - (59 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.