Kosmetika,

Vybíráme krém do solária – Recenze 8 nejlepších

Opalování v soláriu dává možnost dosáhnout atraktivního odstínu pokožky celoročně. Je však třeba používat vhodné krémy, které zajistí nejen zdravé a stejnoměrné opálení, ale budou v soláriu pokožku i potřebným způsobem chránit. Opalování v soláriu je přece jen mnohem intenzivnější než běžné opalování na slunci a probíhá za odlišných podmínek.

Krémy do solária jsou speciální přípravky, jež velmi často obsahují složky podporující rychlé zhnědnutí, dlouhou trvanlivost opálení (bronzery) a současně složky, které slouží k výživě pokožky. Díky tomu umožňují její správnou a potřebnou hydrataci. Výjimkou nejsou ani kosmetické prostředky do solária, které jsou současně zaměřeny i na potlačení projevů stárnutí (anti-age krémy).

Pokožka opálená do správného odstínu dodá tělu i optický dojem štíhlosti a elegance. V zimě je proto právě solárium tím pravým řešením, jak opálení získat a udržet. Se solární kosmetikou, která se hodí pro vaši pokožku, se vám návštěvy více vyplatí, protože požadovaný efekt bude viditelnější a déle vydrží. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší krémy do solária a jejich recenze.

Nejlepší krémy do solária– TOP 8

V tabulce je výběr 8 nejlepších krémů do solária z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelObjemKonzistenceTyp pokožky 
Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer recenze a testOranjito Level 1 Chocolate Bronzer200 mlMlékoVšechny, smíšená, suchá
Oranjito Level 2 Wild Caramel recenze a testOranjito Level 2 Wild Caramel200 mlMlékoVšechny, smíšená, suchá
Oranjito Level 3 Coconut recenze a testOranjito Level 3 Coconut200 mlMlékoVšechny, smíšená, suchá
Tannymaxx Brown Super Black Dark recenze a testTannymaxx Brown Super Black Dark125 mlKrémVšechny
Oranjito Max. Effect Gold Turbo recenze a testOranjito Max. Effect Gold Turbo250 mlMlékoSuchá, smíšená
Oranjito Bio Light Vanilla recenze a testOranjito Bio Light Vanilla50 gKrémSuchá, smíšená
Tannymaxx Brown Face recenze a testTannymaxx Brown Face50 mlKrémVšechny
Tannymaxx Trés Jolie recenze a testTannymaxx Trés Jolie200 mlKrémVšechny

Zobrazit celou nabídku

Recenze 8 krémů do solária

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer

Opalovací krém Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer je určen výhradně pro použití v soláriu, a je ve formě opalovacího mléka v objemné 200 ml verzi. Pomáhá docílit dokonalého a stejnoměrného opálení a současně dodává pokožce tolik potřebnou výživu. Kromě zmíněného tento krém do solária urychluje zhnědnutí pokožky, dále ji také chrání před volnými radikály. Výhodou jsou rovněž i protizánětlivé vlastnosti, nebo že zabraňuje podráždění v případě citlivé pokožky a slouží dle zkušeností i jako prevence vzniku nežádoucích vrásek. Na povrchu pokožky vytváří jemný sametový film s dlouhodobým výživným i hydratačním účinkem. Level 1 odkazuje na vhodnost pro světlou a citlivou pokožku. Před aplikací stačí krém protřepat, potom v tenké vrstvě nanést a rozetřít.


Oranjito Level 2 Wild Caramel

Solární kosmetika Oranjito Level 2 Wild Caramel ve formě mléka, umožní vaší pokožce dosáhnout efektního opálení, a přitom dodává pokožku hydratuje. Stejnoměrné zhnědnutí pokožky nastane při aplikaci tohoto opalovacího mléka rychle, a přitom nebude pokožka vysušena, naopak se jí dostane i hloubkové péče. Pokud máte citlivější pokožku, jistě oceníte i jeho protizánětlivé vlastnosti. Funguje současně také coby preventivní prostředek proti vzniku vrásek, třebaže tento efekt není dle zkušeností tak silný. Krémové mléko neobsahuje samoopalovací přísady a je zdravotně nezávadné. Level 2 odkazuje k úrovni mírného opálení vaší současné pokožky. Podle uživatelských zkušeností se dobře roztírá, má dlouhou výdrž a příjemně voní.


Oranjito Level 3 Coconut

Krém do solária s bronzerem Oranjito Level 3 Coconut obsahuje velké množství opalovacích složek. Hodí se především pro ty, kdo už mají se soláriem nějaké zkušenosti a chtějí svou pleť ještě zdokonalit. Kromě rychlého zhnědnutí pokožky brání i jejímu vysoušení v soláriu a zároveň pokožku povrchově i hloubkově vyživuje účinnými látkami, čímž zajišťuje hydrataci. Díky vysokému obsahu superbronzerů bude trvalost opálení prodloužena. Dále obsahuje zklidňující a výživné látky, vitamíny, přírodní extrakty i ušlechtilé oleje. Kladem je fakt, že dle zkušeností vytváří na pokožce jemný, výživný ochranný film, který zabraňuje vysychání i stárnutí pleti. Zajímavostí je jeho o něco vyšší cena než krémů s označením Level 1 a 2.


Tannymaxx Brown Super Black Dark

Tannymaxx Brown Super Black Dark je poměrně dost oblíbený opalovací krém do solária s bronzerem. K jeho významným složkám patří především bambucké máslo (karité neboli shea butter), kofein, výtažek z ořechu a pro pokožku tolik potřebné vitamíny A, C a E. Pokožku je třeba ošetřit celou včetně obličeje, jen se vyhněte kontaktu krému s očima. Tento krém neobsahuje žádné ochranné UV faktory, není tudíž vhodný k opalování na sluníčku (ostatně jako všechna solární kosmetika tohoto typu). Poskytuje dostatečnou hydrataci pokožky, před opalováním v soláriu ho postačí rovnoměrně nanést na tělo i obličej. Dle zkušeností uživatelů lze velmi lehce vmasírovat, avšak doporučuje se po nanesení krému ruce umýt, jinak je možné, že se dlaně mírně zabarví. Co bychom vytkly je menší objem (125 ml).


Oranjito Max. Effect Gold Turbo

Kvalitní krém do solária s jemnou mléčnou konzistencí, který se hodí pro ty uživatele, kteří jsou už opálení a chtějí si své opálení dlouho udržet, nebo se chtějí ještě trochu víc opálit. Díky tomu, že je krém Oranjito Max. Effect Gold Turbo opravdu velice jemný, se po pokožce krásně roztírá. V jeho pozitivně hodnocené vůni snadno rozeznáte med, který je také jednou z důležitých použitých složek. Dále krém obsahuje multiaktivní komplex aktivních látek Max. Effect s nejvyšší koncentrací superbronzerů, hydratačních, zklidňujících i výživných látek, vitamíny, přírodní bylinné výtažky, antioxidanty a ušlechtilé oleje. Jedná se o kosmetický přípravek určený pro již opálenou pleť, kdy umožní ještě větší prohloubení a zintenzivnění tmavého bronzového odstínu opálení.


Oranjito Bio Light Vanilla

Opálit se především v obličeji a na místech, kam dosahuje dekolt? Přesně na to je určen opalovací krém do solária Oranjito Bio Light Vanilla, který pomáhá k opálení a současně zprostředkuje pokožce potřebnou výživu. Ideální, pokud máte suchou či smíšenou pokožku. Určen výhradně na obličej a dekolt, proto nevadí ani přirozeně menší balení v kelímku o 50 g. Obsahuje aktivní látky chránící pleť a zabraňující jejímu podráždění, hydratační i výživné látky, nezbytné vitamíny, antioxidanty, přírodní výtažky (BIO), látky s protizánětlivými účinky i složky působící proti efektu stárnutí. Navíc tento krém díky vysokému obsahu aktivních látek zintenzivňuje proces tvorby pigmentu a prodlužuje bronzový vzhled pokožky. Podle ohlasů má možná až moc sladkou vůni, což nemusí vyhovovat všem.


Tannymaxx Brown Face

Tannymaxx Brown Face je krém na obličej pro opalování v soláriu, bez samoopalovací složky a pro zintenzivnění opálení. K účinným složkám patří především bylinné výtažky, melanin pro okamžitý opalovací efekt, UV aktivní vitaminy, které chrání pokožku před volnými radikály a zajišťující její pružnost. Extrakty Aloe Vera zajišťují hydrataci na potřebné úrovni. Složení je také veganské, čistě z přírodních látek. Aplikace krému je velmi jednoduchá a snadná. Postačí pečlivě a rovnoměrně krém nanést a následně ho lehce vmasírovat.


Tannymaxx Très Jolie

Nemastný opalovací krém do solária Tannymaxx Très Jolie Secret Bronzer obsahuje, jak už je z názvu patrné, bronzery, které jsou takzvanou samoopalovací složkou solárních i dalších krémů. Ty umožňují rychlé a dlouhodobě trvalé zhnědnutí pleti. Jedná se o zcela neškodný prostředek běžně používaný v kosmetickém oboru. Solární krém Très Jolie výrazně podporuje, a díky intenzivní složce Tan Preparer zkracuje, celý opalovací proces a současně regeneruje pokožku. Obsahuje avokádový olej, karnitin a kofein, což jsou důležité složky zabraňující podráždění pleti. Dodávají pokožce dostatečnou vlhkost. Navíc jsou zde aplikovány Procell systém a DerMoist komplex, které mají za cíl dosáhnout vyššího stupně regenerace. Z ohlasů zaznívá nepříliš atraktivní vůně, ovšem zase snadné roztírání.


Jak vybrat kosmetiku do solária

Někteří lidé si stále ještě neuvědomují, že krém do solária nelze nahradit opalovacím nebo podobným krémem. Podmínky v soláriu jsou specifické, a tudíž je zapotřebí použít vhodný krém, aby návštěvy solária měly smysl a bylo dosaženo požadovaného efektu, stejně tak opačně při opalování na slunci.

Složení krémů do solária je různé, nejčastěji jde o vitamíny (A, E, C), beta-karoten, tyrosin podporující tvorbu pigmentu menalinu, látku DHA starající se o zbarvení kůže do hněda, kolagen, panthenol, různé výtažky z rostlin a přírodní oleje pro hydrataci (typicky kokosový, avokádový či mandlový).

Typ pleti a místo použití

Krémy do solária je možné rozdělit podle různých parametrů. Jedním ze základních je bezpochyby typ pleti, který je při výběru kosmetických přípravků třeba brát primárně v potaz. Pleť lze rozdělit na:

  • Citlivou, na kterou je vždy třeba nový přípravek nejprve opatrně vyzkoušet a počkat na případnou reakci.
  • Normální, na kterou která je možné použít prakticky všechny krémy.
  • Mastnou a smíšenou, na niž je vhodné používat gely a nemastné krémy.
  • Suchou vykazující sníženou odolnost, na tu se hodí hlavně mléka a oleje.

Kromě typu pleti je třeba vzít v potaz rovněž místo použití. Například obličej, krk a dekolt mají kůži velice namáhanou, a tak potřebuje větší péči než zbytek těla. Často se tak setkáte se speciálně určenými krémy na obličej. Stejně zaměřené mohou být také krémy na nohy a jejich účinnější opálení.

Stupeň opálení

Typem analýza pokožky nekončí, ještě je nutné určit stupeň opálení. Ty se obecně dělí na 4 fáze a některé opalovací krémy do solária mohou mít danou fázi přímo ve svém názvu (například Level 1 apod.).

První fáze označuje neopálenou pokožku, tedy typicky světlou a citlivou, která také potřebuje hydrataci. Druhá fáze odkazuje k mírně opálené pokožce, u které chcete prodloužit opálení. Třetí fáze je opálená pokožka a se záměrem opálení prohloubit, urychlit a dodat pokožce výživu. Čtvrtá fáze se týká silně opálené pokožky, se snahou o hluboké hnědé odstíny.

Konzistence

Dalším kritériem, podle kterého se často kosmetika do solária rozděluje, je právě konzistence přípravku. Může se jednat o oleje, které se výborně nanášejí a roztírají, ovšem bývají mastnější a hodí se spíš pro suchou pokožku. Dále krémová mléka, jeden z nejčastěji vyráběných typů opalovací kosmetiky, vhodné pro většinu typů pleti. Také klasické krémy s hutnější konzistencí, vhodné na krk, dekolt i obličej. Pro mastnou nebo smíšenou pleť jsou pak ideální gely, jež se snadno nanášejí i roztírají. V neposlední řadě pak pěny, které nezanechávají na pokožce mastný film a dobře se vstřebávají, ovšem mívají nižší účinnost.

4.4/5 - (27 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.