Dílna,

Kompresory: test, recenze | Nejlepší domácí, do auta aj.

Mít vždy připraven po ruce zdroj vzduchu je užitečná a praktická věc a nemyslíme nyní ruční pumpičky a hustilky. Každý čas od času potřebuje dofoukat cyklistické kolo, pneumatiky automobilu, míč pro děti, nebo letní zahradní bazén. Se všemi těmito úkoly si hravě poradí jakýkoliv kompresor, který si pořídíte. Podle toho, jestli žijete v bytě, či rodinném domě, se mění také nároky, které na kompresor budete pravděpodobně mít.

Základní a kompaktní bezolejové kompresory, které nemají vzduchový zásobník, jsou lehké a relativně tiché. Hodí se uživatelům do bytu pro nafukování čehokoliv, od balónků na dětskou party až po nafouknutí kol koloběžky. Pomocí stlačeného vzduchu trysky lze také provádět efektivní úklid tam, kam se nemáte jinak šanci dostat.

Jste-li majitelem rodinného domu, chaty, garáže, nebo dílny a vzduchový kompresor byste rádi využili i na jiné činnosti, než jen nafukování a ofukování, jednoznačně vybírejte ze silnějších kompresů, které jsou opatřeny vzdušníkem – vzduchovým zásobníkem. S tímto plnohodnotným kompresorem lze provádět spoustu kutilských činností, například sponkovat, stříkat barvu, používat praktické pneumatické nářadí, nebo si s napojením na hadici s vodou sestavit vysokotlaký čistič.

Rozlišujeme olejové a bezolejové provedení s tím, že bezolejové kompresory lze bez obav používat pro tlakování výčepního zařízení. Pokud chcete mít mobilní tlakovou jednu stále při sobě i na cestách, pořiďte si malý kompresor do auta. Autokompresor je napájen 12 V, tedy z běžné automobilové zásuvky a i když mají malé dodávané množství vzduchu za minutu, tlak zůstává stále vysoký, takže není problém foukat pneumatiky, lehátka, či čluny pohodlně, bez fyzické námahy.

Vybrali jsme na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností nejlepší kompresory různého provedení, výkonu a ceny. Ať vybíráte domácí hobby kompresor nebo výkonnější model, zjistěte v nákupním rádci na konci článku, na jaké údaje si dát pozor.

Nejlepší kompresory – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších kompresorů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelDruh kompresoruObjem tlakové nádobyMax. dodávané množství 
Scheppach HC 25 recenze a testScheppach HC 25Olejový24 litrů158 L / min
Metabo Basic 250-24 W recenze a testMetabo Basic 250-24 WOlejový24 litrů95 L / min
Scheppach HC 53dc recenze a testScheppach HC 53dcOlejový50 litrů272 L / min
Güde 300/10/50 recenze a testGüde 300/10/50Olejový50 litrů194 L / min
Einhell BAC 200/20 recenze a testEinhell BAC 200/20Bezolejový20 litrů80 L / min
Scheppach HC 24 V recenze a testScheppach HC 24 VBezolejový24 litrů-
Einhell TH-AC 190 Kit recenze a testEinhell TH-AC 190 KitBezolejový-83 L / min
Güde AirPower 190/08/6 recenze a testGüde AirPower 190/08/6Bezolejový6 litrů145 L / min
Black-Decker ASI 300 recenze a testBlack-Decker ASI 300Autokompresor-13 L / min
EXTOL PREMIUM CC 120 recenze a testEXTOL PREMIUM CC 120Autokompresor-24 L / min

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Scheppach HC 25Metabo Basic 250-24 WScheppach HC 53dcGüde 300/10/50Einhell BAC 200/20Scheppach HC 24 VEinhell TH-AC 190 KitGüde AirPower 190/08/6Black-Decker ASI 300EXTOL PREMIUM CC 120
Příkon1500 W1500 W2200 W1850 W900 W1500 W1100 W1100 W--
Napájení230 V230 V230 V230 V230 V230 V230 V230 V12 V / 230 V12 V
Maximální tlak8 bar8 bar10 bar10 bar8 bar10 bar8 bar8 bar11 bar6,9 bar
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 kompresorů

Scheppach HC 25

Scheppach HC 25 recenze a test

Vzduchový kompresor Scheppach HC 25 je nejoblíbenějším domácím kompresorem na trhu. Boduje svou příznivou cenou a velmi dobrými parametry, které jsou pro hobby použití naprosto dostatečné a zvládne utáhnout i nenáročné základní pneumatické nářadí. Pumpa je mazána olejem a do tlakové nádoby se vejde 24 litrů vzduchu, jeho výkon odpovídá příkonu – 1500 W a za minutu dodá 158 litrů vzduchu.

Konstrukčně se jedná o nejrozšířenější variantu, nechybí tedy transportní kolečka, praktické madlo a dva ukazatele tlaku – manometry. Každý manometr je u jedné tlakové koncovky s tím, že jedna má regulovatelný tlak a druhá dávkuje vzduch přímo ze vzdušníku. Stav oleje lze kontrolovat velmi snadno pomocí průhledu, nezapomínejte na včasnou výměnu, nebo doplňování.

Napájení probíhá standardním kabelem do 230 V zásuvky a pracovní tlak je slušných osm barů, což pohodlně stačí na huštění, ofukování a rovněž na další méně náročné operace. Hmotnost výrobku je 24 kilogramů, což však při transportu pomocí koleček není zas tolik podstatná informace. Celkově se jedná o vhodného pomocníka k domu, nebo do garáže.

Skvělý poměr cena/výkon
Pro náročnější operace slabší výkon

Metabo Basic 250-24 W

Metabo Basic 250-24 W recenze a test

Své zastoupení má i oblíbená značka Metabo, její olejový pístový kompresor nese označení Basic 250-24 W. Jedná se o základní, prvotřídně sestavený kompresor s příkonem 1500 W, ale k příkonu relativně nízkým maximálním dodávaným množstvím vzduchu s hodnotou 95 litrů za minutu. S touto hodnotou není výrobek vhodný pro pneumatické nářadí, nicméně odfuk, nafukování hraček, člunů, nebo pneumatik zvládne naprosto bez s přehledem.

Zaujmout může svou nižší hlučností oproti obdobným konkurenčním modelům. Rovněž vyniká dobrým studeným startem díky tlakovému spínači s odlehčeným ventilem. Výrobce zakomponoval ochranu proti přetížení či praktický manometr, který obsluhu informuje o aktuálním tlaku ve vzduchovém zásobníku. U připojovacího ventilu je manometr druhý, který ukazuje nastavenou hodnotu tlaku, který proudí do tlakové hadice.

Za kvalitu výrobce ručí rozšířenou zárukou 10 let na tlakovou nádobu a její prorezavění. Aby kompresor sloužil bez problému roky, je potřeba velice málo a to kontrola oleje, jeho případná výměna, nebo doplnění. Maximální tlak, kterého Metabo dosáhne činí 8 barů a sekunduje mu 24 litrů objemná tlaková nádoba.

Kvalitní provedení, nižší hlučnost
Menší dodávaný výkon

Scheppach HC 53dc

Scheppach HC 53dc recenze a test

Pokud hledáte opravdu silný kompresor do dílny, který se nezalekne každodenního používání, práce s pneumatickým náčiním, nebo menšího komerčního provozu, rozhodně zapřemýšlejte nad tímto olejovým kompresorem. Scheppach HC 53dc na první pohled vyniká osazením dvěma písty, čímž zjednodušeně řečeno dodává dvakrát tolik výkonu, než ostatní modely.

S příkonem 2200 W nafouká za minutu 272 litrů vzduchu, což bez problémů utáhne i náročné pneumatické nářadí. Pracovat v dílně je s tímto modelem tedy radost – má zásobník na 50 litrů vzduchu a dokáže dodávat tlak maximálně až 10 barů. Profesionální použití se tedy jen nabízí a náročného domácího kutila rozhodně nezklame. Konstrukce je klasického ražení, ve spodní části se nachází transportní kolečka a o pohodlnou manipulaci se stará pogumovaná rukojeť s madlem.

Ač se jedná o výkonnou jednotku, hmotnost je stále přijatelných 41 Kg a rozměrově je také nejedná o velké zařízení, které by vám zabralo hodně místa. Kompresor nabízí dva výstupy vzduchu a na obou je možná regulace tlaku. V recenzích se objevují připomínky na občasné horší zpracování v podobě povolených šroubů a podobně, které je nutné případně dotáhnout. Nejsou to tedy fatální nedodělky, které by ohrožovaly životnost zařízení, nebo její obsluhu.

Bezkonkurenční výkon, příznivá cena
Místy horší zpracování

Güde 300/10/50

Güde 300/10/50 recenze a test

Výkonnostní a cenový kompromis se kloubí v kompresoru Güde 300/10/50, kde za příznivou cenu dostanete jedno pístový olejový kompresor s příkonem 1850 W. Ten dokáže dodat 194 litrů vzduchu za jednu minutu, což stačí pro základní pneumatické nářadí, které se vám může v dílně naskytnout. Ofukování, nafukování čehokoliv včetně kol automobilu, motocyklu či bicyklu je samozřejmě naprosto bez problému, díky vysokému 10 ti barovému tlaku, kterého je kompresor schopný.

Na tlakovou nádobu nabízí výrobce 10 let záruku. K dispozici jsou dva manometry – první ukazuje úroveň tlaku ve vzduchovém zásobníku a druhý nastavitelný tlak pro dva výstupy. Bohužel oba výstupy se regulují jedním kohoutem, takže oba vždy dávají stejné množství tlaku.

Napájení kompresoru je standardní z 230 V zásuvky. Je nutné čas od času zkontrolovat stav a hladinu oleje a případně jej vyměnit, nebo doplnit. Hladina akustického hluku dosahuje běžné úrovně 95 dB a hmotnost na to, že se jedná o kompresor s velkým vzdušníkem, také není velká, pouze 36 kilogramů. V klasické konstrukci nechybí pojezdová kolečka a robustní rukojeť pro pohodlné přemisťování.

Slušný výkon, 50 ti litrový vzdušník
Jedna regulace tlaku pro oba výstupy

Einhell BAC 200/20

Einhell BAC 200/20 recenze a test

Základním modelem bezolejového kompresoru se vzduchovým zásobníkem je Einhell BAC 200/20. Tento pístový kompresor je vhodný k rodinným domům, na zahradu či na chatu pro dofukování pneumatik, ofukování nepořádku z těžko dostupných míst a nafukování bazénů, hraček, nebo míčů. Bohužel relativně malé dodávané množství vzduchu znemožňuje použití pneumatického nářadí, ale k tomu také není konstruován.

Množství dodávaného vzduchu má hodnotu 80 litrů za minutu a pracovat dokáže s tlakem až osmi barů. Má také relativně malý zásobník na vzduch – 20 litrů. Co je pro hobby uživatele však velice příjemné je jeho provoz bez oleje – odpadává tak téměř jediná starost, která vyžaduje u klasických kompresorů údržbu.

Provedení je opatřeno automatickým tlakovým spínačem, jedním manometrem a jedním tlakovým výstupem, který se však nechá regulovat, nebo úplně uzavřít. Příkon tohoto menšího kompresoru je pouze 900 W a s nízkými parametry koliduje také hmotnost, která je příjemných 15,7 kilogramů. Manipulace díky pojezdovým kolečkům a madlu je snadná a příjemná.

Nízká cena, bezolejový provoz
Nízký výkon

Scheppach HC 24 V

Scheppach HC 24 V recenze a test

Na první pohled netypický kompresor Scheppach HC 24 V zaujme svým vertikálním uspořádáním, které je výjimečně úsporné na místo. Vertikální kompresor představuje inovativní zařízení, které má skvělý výkon a zároveň minimální nároky na údržbu – jedná se totiž o bezolejové provedení. Při jeho provozu tak není potřeba cokoliv hlídat a kontrolovat, přinesete si kompresor, zapojíte do 230 V zásuvky a foukáte.

Tlaková nádoba má kapacitu 24 litrů vzduchu a elektromotor příkon 1500 W. Bohužel se však od výrobce nedozvíme, jakého výkonu je pístová pumpa schopna, údaj maximálního dodávaného množství vzduchu není dohledatelný. Víme však, jaký tlak pumpa dokáže dodat a ten má hodnotu 10 barů. Z toho se nechá předpokládat, že základní pneumatické nářadí nebude problém s tímto kompresorem obsloužit.

Unikátní provedení je velice hospodárné na prostor – půdorys má hodnotu 34 cm na 30 cm a výška činí 66 cm. S těmito údaji nemá kompresor konkurenci a vejde se kamkoliv – pod stůl, do rohu či do skříně. Přenášet jej je nutné ve vlastních rukou, jelikož nemá transportní kolečka – váha 16,2 Kg v tom však příliš nebrání.

Vertikální uspořádání zabírá minimum prostoru
Výrobce neuvádí dodávané množství vzduchu

Einhell TH-AC 190 Kit

Einhell TH-AC 190 Kit recenze a test

Pro všestranné zacházení a mobilní použití je jako dělaný bezolejový kompresor Einhell TH-AC 190 Kit, který je zabudován do tvaru kufříku, včetně robustního a pohodlného madla pro časté přenášení. Váha tohoto modelu je pouhých 6 kilogramů a vejde se všude, ať už do kufru vašeho vozu, nebo do skříně či police. Napájení probíhá skrze běžnou síťovou 230 V zásuvku a model nemá zabudovaný vzdušník > natlakovaný vzduch je přímo distribuován do tlakové hadice.

Součástí této praktické konstrukce je rozsáhlé příslušenství, které si vše odnesete v těle kompresoru. Je to hustilka pneumatik, vyfukovací trysková pistole a sada adaptérů. Tlakoměr neboli manometr, je přítomen na jednom z příslušenství, na těle kompresoru se nachází pouze otvor s rychlospojkou s on/off tlačítko.

Technické parametry napovídají, že se nejedná o silný kompresor, který by byl stavěný pro práci s pneumatickým nářadím – k tomu opravdu není konstruován. Jeho místo je u nafukování a ofukování. Příkon je 1100 W a pístová pumpa dovede tlačit tlakem až 8 barů. Maximální dodávané množství vzduchu je vcelku dobré a odpovídá příkonu zařízení, 83 litrů vzduchu za minutu.

Provedení formou kufříku, skladný a bezúdržbový
Vyšší hlučnost, bez vzdušníku

Güde AirPower 190/08/6

Güde AirPower 190/08/6 recenze a test

Kompaktní kompresor Güde AirPower 190/08/6 udělá skvělou práci a nezabere téměř žádné místo. Jde o bezolejový kompresor což znamená téměř nulové nároky na jeho údržbu. Napájen je z běžné sítě 230 V zásuvkou.

Malé a kompaktní rozměry budou vyhovovat každému, kdo chce praktického pomocníka na převážně foukání pneumatik, ofukování nečistot, nebo foukání míčů, bazénu, či člunů a kajaků. Elektromotor s příkonem 1100 W dokáže rozpohybovat píst pumpy k výkonu až 8 barů a pracovního výkonu 145 litrů vzduchu za minutu. Na takto malé zařízení se jedná o velice dobrý výkon. Pneumatické příslušenství však k němu nepřipojujte, na to má výkonu málo a navíc malý vzdušník.

Vzdušník s objemem šesti litrů vzduchu na to, k čemu je kompresor vhodný, stačí. Ve srovnání se však jedná o malou hodnotu, vykoupenou tedy právě kompaktními rozměry. Gude AirPower není problém kamkoliv vzít, váží pouze 8,5 kilogramu a je vybaven robustním a praktickým madlem.

Kompaktní rozměry, dobrý výkon
Nízká kapacita vzdušníku

Black-Decker ASI 300

Black-Decker ASI 300 recenze a test

Nemáte na váš budoucí kompresor vysoké nároky, jde vám především o to, aby spolehlivě nafoukal všechna vaše kole, a to ať už se nacházíte doma, nebo na cestách? Kompresor do auta Black-Decker ASI 300, má napájení jak na klasickou 230 V síť, tak z automobilové zásuvky na 12 V. Poslouží skvěle jak doma, tak tam, kde budete mít k dispozici vaše vozidlo.

Jelikož se jedná o malý přenosný kompresor s celkovou hmotností pouze 2,8 kilogramu, nečekejte kdoví jak zázračný výkon. Maximální dodávané množství stlačeného vzduchu má hodnotu 13 litrů za minutu, dokáže ovšem vyvinout tlak až 11 barů. Příkon se u autokompresorů neuvádí stejně tak jako není přítomna tlaková nádoba.

V kompaktním kompresoru do auta nalezneme manometr s přehlednou stupnicí, který je navíc podsvícen a umožňuje tak pohodlnou práci i při nočních podmínkách v případě, že se vám stane defekt. Užitečná je také funkce automatického odpojení po dosažení požadovaného tlaku v pneumatice nebo úložný prostor jak napájecího kabelu, tak tlakové hadice. Výrobce ke kompresoru dodává také 3 kusy nástavců pro foukání matrací, míčů a dalšího sportovního příslušenství.

Možnost napájení na 230 V i 12 V
Krátká tlaková hadička, hodilo by se madlo

EXTOL PREMIUM CC 120

EXTOL PREMIUM CC 120 recenze a test

Jestliže vybíráte pouze autokompresor, nenaleťte na levné čínské plastové kompresory, které se nejdéle za pár měsíců odloučí na věčnost. Tento bytelný celokovový kompresor do auta EXTOL PREMIUM CC 120 vám bude spolehlivým parťákem na cestách dlouhé roky. Má dlouhý napájecí kabel i tlakovou hadici, takže nafoukat všechna čtyři kola z napájení cigaretové zástrčky není žádný problém.

Extol na své kompaktní rozměry zvládne dodat až 24 litrů vzduchu za minutu a píst bezolejové pumpy dokáže vyvinout tlak o velikosti 6,9 barů. Napájení je možné jen a pouze z automobilové zásuvky na 12 V, takže vás alespoň nenapadne kompresor vyndávat z auta na jiné činnosti a v momentě defektu a jeho nezastupitelné pomoci bude přesně tam, kde ho chcete mít.

Kromě koncovky na auto ventilek lze nasadit dodávané nástavce pro plnění nejrůznějších hraček, oddychových pomůcek a sportovního náčiní. Hmotnost kompresoru činí pouze 1,6 kilogramu a rozměry jsou také velice kompaktní – ve vašem kufru tento kompresor do auta žádné místo nezabere.

Kovové bytelné provedení, dlouhá hadice i kabel
Napájení jen 12 V z cigaretové zástrčky

Nejprodávanější kompresory

Nejprodávanější kompresory na trhu jsou ty od značek: Scheppach, Güde, Xiaomi, Metabo, Tagred, Herkules, Parkside (Lidl). Oblíbené a profi kompresory nejen do dílny jsou také Makita, Nuair případně Bosch, Stanley, které určitě najdete v odborných testech kompresorů. Vyhledávaný je rovněž malý kompresor na 220V, který prodává Kraft&Dele.

Jak vybrat kompresor

Jelikož si domů kompresor nepořizujeme každý rok, je dobré před jeho nákupem pořádně zvážit, na co budeme jeho schopnosti využívat, jak často, případně jestli ho budeme odvážet například na chatu. Pro domácí a hobby použití se v drtivé většině vyskytuje pístový kompresor. Jsou to také všechny ty, které jsou zastoupeny v recenzích. Šroubový kompresor pracuje na odlišném principu a doma se s ním nesetkáte – používá se v průmyslu a těžkých provozech, či velkých dílnách, pro naše potřeby tedy stačí vědět pouze to, že existuje.

Druh kompresoru

Olejový kompresor

Jedná se o technické provedení, kde je provozní jednotka mazána olejem. Ten je nutné před prvním uvedení kompresoru do provozu do zařízení nalít v dostatečném množství, následně hlídat jeho hladinu a po určitém čase jej vyměnit. Jelikož spolu s vyfukovaným vzduchem dochází také k uvolňování stopového množství oleje, nejsou tyto kompresory vhodné na tlakování piva, nebo ofukování čehokoliv spojeného s jídlem a pitím. Olejové kompresory jsou zpravidla výkonnější a vhodnější pro spotřebitele s vyššími požadavky.

Bezolejový kompresor

Tato konstrukce kompresoru pro svůj chod olej nepotřebuje – je nahrazen jinými materiály. Jelikož při vyfukování stlačeného vzduchu nedochází k uvolňování oleje, ani ničeho jiného, lze s ním pracovat bez obav v gastronomických provozech. Často jsou také bezolejové kompresory konstruovány bez vzduchového zásobníku a tím pádem v kompaktním provedením, vážící jen zlomek kompresorů klasických. Takové provedení může mít tvar kufříku s nářadím a jedná se o velice praktického pomocníka pro všechny řemeslníky, kteří jezdí za svými klienty anebo pro ty z vás, kteří pendlují mezi chatou a bytem.

Objem tlakové nádoby a výstupní výkon

V závislosti na tom, jestli chcete, nebo potřebujete kromě nafukování a odfuku používat zařízení i k dalším pokročilým činnostem, budou vás zajímat právě tyto parametry. Pro používání základního pneumatického nářadí, jako bývá bruska či utahovák na kola, stačí modely s dodávaným množstvím vzduchu 150 litrů za minutu a více.

Obecně pod tuto hodnotu je práce s nářadím na stlačený vzduch problematická a nedoporučuje se – méně výkonné jednotky utáhnou například sponkovačku. Aby pneumatické nářadí perfektně po určitý čas fungovalo, je také dobré mít adekvátní objem tlakové nádoby, tedy 50 litrů a více. U základních a levnějších provedení je nejčastěji tlaková nádoba o objemu 25 litrů, pohodlně stačí na foukání, ofuk, sponkování, či práci s barvou, nicméně práce s dalším nářadím nebude komfortní a kvůli nedostatku vzduchu bude často docházet ke ztrátě výkonu.

Příkon a maximální pracovní tlak

Příkon elektromotoru do určité míry kopíruje celkový výkon vzduchového kompresoru a začíná zhruba u 1100 W a končí v případě nejvýkonnějších hobby kompresorů na hodnotě 2500 W. Se vrůstajícím příkonem je kompresor silnější, zvládne tlakovat více vzduchu a tím pádem je použitelnější i pro náročné pneumatické nářadí. Zhruba od příkonu 1500 W se začínají objevovat výkonnější jednotky, které zvládnou práci se základními pneumatickými nástavci.

Pracovní tlak bývá u plnohodnotných kompresorů alespoň 8 barů, ty lepší nabídnou barů až 10. Nutno podotknout, že maximální pracovní tlak není nejdůležitějším parametrem pro vybírání výkonného kompresoru, tím je údaj o dodávaném množství vzduchu za minutu.

Kompresory do auta nemají od výrobců příkon uveden, jelikož se jedná o malá zařízení a není tolik tento údaj podstatný. Zvládají však pracovat se stejným množstvím barů a jejich maximální dodávané množství vzduchu je násobně menší – zhruba 10 až 30 litrů vzduchu za jednu minutu.

Hmotnost, hlučnost a napájení

Od celkové výkonnosti se odvíjí rovněž hmotnost zařízení. Kompresor se vzdušníkem bude vždy kvůli tlakové nádobě mnohem těžší než kompaktní kompresor bez něj. Výrobci tento údaj téměř vždy uvádějí ve specifikacích, a proto jej není problém dohledat. S vyšší hmotností se nechá bojovat použitím koleček, které jsou ve velké míře přítomny. Následná manipulace pojezdem je relativně komfortní a na krátké přemisťování naprosto dostatečná.

Dle provedení a konstrukce se také odvíjí hlučnost – zatímco plnohodnotné kompresory jsou při tlakování relativně hlučné, kompaktní modely mají svou hlučnost o poznání nižší. Vše se odvíjí od potřebného výkonu, který po kompresoru požadujete. Kompresory do auta patří mezi nejméně hlučné jednotky a je to právě tím, že mají nejmenší výkon.

Všechny domácí kompresory, ať již olejové, bezolejové, se vzduchovým zásobníkem, nebo bez něj, mají napájení z běžné 230 V zásuvky. Autokompresory jsou opatřeny zástrčkou do autozapalovače, napájeného na 12 V. Ty tedy lze používat pouze z této automobilové zástrčky a z žádné jiné ne.

Příslušenství

Ke kompresoru dostanete ve většině případů spirálovou tlakovou hadici, ta bývá ve většině případů dlouhá jen několik metrů – pokud byste potřebovali být více mobilní, nechá se bez problémů dokoupit delší. S ní většinou obdržíte ofukovací pistoli a nástavec na dofukování kol s manometrem.

Jestliže máte kompresor s dostatečným výkonem, můžete na něj připojit pneumatické nářadí. Toho je velká nabídka a pro představu zmíníme to nejoblíbenější nářadí, kterým může být bruska, pneumatické kladivo, pneumatický utahovák, nýtovačka, sponkovačka, nebo nůžky na plech.

I méně výkonné kompresory zvládnou práci se stříkací pistolí, se kterou bude nanášení barvy na zejména velké plochy radostí a ušetří vám spoustu práce se štětcem. Zajímavá je také pískovací pistole k očištění materiálu od koroze a nečistot, nebo speciální vodní pistole, která proudem vody a tlakem vzduchu dokáže udělat improvizovaný, avšak velmi účinný, tlakový čistič.

4.2/5 - (26 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.