Děti,

Nejlepší kočárky trojkombinace 2024 | Recenze, Test

Kombinovaný kočárek je už podle svého názvu řešením, které lze označit jako univerzální. V praxi je variantou, která začíná být vhodná pro děti už od narození, tedy miminka, a dále je možné ji používat v podstatě až do období věku nástupu do školky, tedy přibližně 3 let věku. Z konstrukčního hlediska se na podvozek umístí hluboká korbička, autosedačka i sporťák – proto nese označení i jako kočárek 3v1 nebo trojkombinace.

Jak je tedy patrné, dokáže skloubit jak hluboký, tak sportovní kočárek. Případnou variantou k dokoupení zůstávají golfky. I přes nesporné výhody je třeba počítat s menší hloubkou hluboké korbičky, kdy pak dítě rychleji přechází do podvozku sporťáku. Ten by měl být plně polohovatelný pro spaní v rovině. Kočárek trojkombinace určený do terénu by měl mít i vhodná kolečka, ideálně nafukovací nebo alespoň pěnová.

Zohlednit byste měli nejen hmotnost a nosnost kočárku, materiál koleček (pěnová, nafukovací či plastová), ale i specifické vlastnosti. Například zda je sporťák s pevnou nebo otočnou verzí, případně kompatibilitu s korbičkami a autosedačkami. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší kombinované kočárky a jejich recenze.

Nejlepší kočárky trojkombinace – TOP 8

V tabulce je výběr 8 nejlepších kočárků trojkombinace z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Noordi FjordiKinderKraft Prime 3v1Easywalker Set XXL Harvey3KinderKraft Xmoov 3v1Petite & Mars Grand IIKinderKraft Veo 3v1Camini FronteraTutis Viva Life III
OdpruženíAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Nákupní košAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
BarvaVíce barevČerná, šedáZelená, modrá, šedáČerná, šedá, modráČerná, modrá, růžováŠedáModrá, tyrkysová, béžováŠedá, hnědá, růžová
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 8 kočárků trojkombinace (3v1)

Noordi Fjordi

Noordi Fjordi recenze a test

Trojkombinace kočárku do terénu, ale i do města, to je populární kočárek Noordi Fjordi. Tato značka je inspirovaná skandinávským minimalismem a severskou přírodou, proto jsou její modely vysoce funkční, bezpečné ale i stylové a kvalitní. Tento konkrétní disponuje celou řadou vychytávek, což potvrzují i spotřebitelé v recenzích.

Dodáván je ve složení podvozek, korbička a sedák. Autosedačka v balení tedy chybí, což se dá považovat za nevýhodu, s dokoupenými adaptéry je však možné používat oblíbenou autosedačku Maxi-Cosi. Podvozek je hliníkový se snadným systémem skládání, osazen je bezúdržbovými gelovými koly a potěší, že všechna kola jsou odpružená a intenzita odpružení se dá navíc nastavovat.

Korbička je ultralehká a má termoregulační vlastnosti, které vytváří optimální mikroklima v létě i v zimě. Sedák je možné umisťovat po směru i proti směru jízdy a má zateplený voděodolný nánožník. V obou verzích kočárku nechybí maxi stříška s možností větrání a s ochranou před povětrnostními a slunečními vlivy.

Velké množství vychytávek a barevných kombinací, termální korbička ThermoCot
Dodáván bez autosedačky

KinderKraft Prime 3v1 2018

KinderKraft Prime 3v1 recenze a test

Kočárek trojkombinace KinderKraft Prime 3v1 má poměrně velká nafukovací kola, která zvyšují pohodlí a umožňují jízdu i poměrně náročným terénem. Podle recenzí uživatelů má kočárek výborný poměr cena/kvalita – jedná se o plnohodnotnou kombinaci 3v1, tedy včetně autosedačky Mink, která je vhodná pro děti do 13 kg.

Hliníkový rám je pevný a zároveň přiměřeně lehký, na boku navíc disponuje dodatečným odpružením, které zvyšuje komfort při jízdě na nezpevněných cestách. Rám se skládá a rozkládá velice jednoduše a intuitivně a stejně tak snadno se vyměňují jednotlivé nástavby. Všechna kola jsou nafukovací a zde recenze upozorňují na možnou nevýhodu, která tkví v hůře dostupném nafukování předních koleček.

Hluboký kočárek má měkkou polohovatelnou matraci a je určen pro nejmenší děti. Mají v něm zajištěný maximální komfort a ochranu proti vnějšími vlivy. Sportovní kočárek naopak disponuje vysoce bezpečným 5 ti bodovým pásem, má nastavitelnou opěrku pro nohy a reflexní prvky, které jsou přítomny také na hluboké korbě.

Kočárek 3v1, výborný poměr cena/kvalita, jednoduché skládání a praktické příslušenství v ceně
Obtížnější nafukování předních kol

Easywalker Set XXL Harvey3

Easywalker Set XXL Harvey3 recenze a test

Kočárek trojkombinace s velkými koly Easywalker Set XXL Harvey3 je značně variabilní model, který je dokonce možné přestavit do podoby sourozeneckého kočárku. Kromě toho je vybaven několika adaptéry, které modifikují kočárek výškově a přizpůsobí se dítěti v jakémkoliv věku. Oproti většině je jeho velkou výhodou nižší hmotnost 10,9 kg a možnost vozit děti až do hmotnosti 22 kg.

V základu je dodávána pouze vanička Harvey3 a sportovní kočárek Harvey3, pro autosedačku stejné modelové řady jsou dodávány pouze adaptéry a je ji nutné v případě potřeby dokoupit zvlášť. V balení se naopak nachází dvě pláštěnky, praktická moskytiéra pasující na sportovní verzi kočárku a přebalovací taška, která je ve stejném provedení jako je kočárek.

Velmi potěšující je rozšířená záruka na dobu až 10 ti let. Z funkčních části pak potěší možnost aretace předních koleček anebo odpružení u všech kol. Výrobce se pyšní jedinečným systémem doplňků, které z kočárku dělají jeden z nejuniverzálnějších modelů na trhu. Adaptéry pro sedačku nejsou navíc určeny jen pro jeden typ, ale jsou kompatibilní i se značkami sedaček Maxi Cosi, Cybex, Kiddy a BeSafe.

Nízká hmotnost jen 10,9 kg, rozšiřitelný pro druhé dítě, praktické výškové adaptéry
Dodáván pouze s adaptéry pro autosedačku

KinderKraft Xmoov 3v1

KinderKraft Xmoov 3v1 recenze a test

Levný kočárek s autosedačkou KinderKraft Xmoov 3v1 zaujme zejména svou nízkou pořizovací cenou a podle recenzí uživatelů i skvělým poměrem cena/výkon. Někteří popisují skeptické očekávání vzhledem k nízké ceně, obavy se však nenaplnili a kočárek funguje skvěle. Není vybaven nepřeberným množstvím doplňků a z negativ lze zmínit snad jen omezenou možnost nastavení madla.

Ve srovnání má mírně nadprůměrnou hmotnost 17,5 kg, za to však potěší skvělou nosností až 22 kg. Tato trojkombinace je určena primárně do města, avšak zvládne i občasné vyjížďky do terénu. Podvozek disponuje velkými nafukovacími koly, přední mají průměr 20 cm, zadní 30 cm a jak vpředu, tak i vzadu jsou kola odpružená.

Potěšující je maximální výška rukojeti 116 cm, díky které je kočárek ideální i pro vysoké rodiče. Veškeré součásti kočárku splňují evropské bezpečnostní normy a v případě sportovní korbičky potěší bezpečnostní pětibodové pásy. Součástí je dále také stylová přebalovací taška, držák na nápoje nebo praktický dešťový potah.

Kompletní kočárek 3v1, nízká pořizovací cena, velká nafukovací odpružená kola
Ruční madlo s méně polohami

Petite & Mars Grand II

Petite & Mars Grand II recenze a test

Kombinovaný kočárek Petite & Mars Grand II má poměrně atraktivní pořizovací cenu, která je takto nízká zejména kvůli absenci autosedačky. Dodávány jsou pouze adaptéry, které jsou však kompatibilní hned s několika značkami, což umožňuje nákup dětské sedačky do auta podle vašich představ. Vybírat lze ze značek Cybex, MaxiCosi a Gmini.

Kočárek má velká zadní nafukovací kolečka, která příznivě ovlivňují pohodlnost za jízdy. Zajímavostí je také teleskopická rukojeť, díky čemuž je nastavení výšky pohodlné a hlavně efektivní. Je ideální pro děti od narození do cca 36 měsíců věku, respektive dokud dítě nedovrší hmotnosti 15 kg. Tuto nosnost lze považovat za průměrnou, existují modely s vyšší nosností.

Součástí kočárku je sportovní korbička a klasická prostorná korba. Obdržíte také přebalovací tašku ve stylu kočárku, podložku do sporťáku a pláštěnku. Přední kolečka jsou proti zadním značně menší, jsou však bezúdržbové a nechybí jim možnost aretace. Sedadlo lze polohovat ve 3 pozicích a nastavitelná je rovněž opěrka nohou.

Teleskopická rukojeť, prostorný nákupní koš, dobré možnosti individuálního nastavení
Jen zadní nafukovací kola

KinderKraft Veo 3v1

KinderKraft Veo 3v1 recenze a test

Dětský kočárek v trojkombinaci KinderKraft Veo 3v1 má podle recenzí a zkušeností velmi dobrý poměr cena/výkon. Při své nízké ceně nabídne plnohodnotné provedení 3v1, tedy včetně autosedačky Mink, která je určena pro děti od narození do hmotnosti 13 kg. Ta obsahuje i speciální vložku pro nejmenší děti, takže je o bezpečnost postaráno na nejvyšší úrovni.

Kočárek má odolný hliníkový rám, který má samozřejmě skládací provedení. Zadní kola jsou nafukovací, gumová a s průměrem 31 také značně velká, proto naopak zamrzí menší přední kolečka, která jsou pouze plastová. Primárně je tak kočárek určen do města a na příležitostné vyjížďky do přírody.

Kočárek má nadčasový design a jednoduše se používá, potěší centrální brzdou, velkým nákupním košíkem nebo teleskopickou rukojetí, kterou lze nastavit ve výšce od 98,5 cm do 106,5 cm. Kromě hluboké korbičky, sportovního kočárku a autosedačky dostanete také přebalovací tašku stejného designu, která má tepelnou izolaci a praktické kapsy, nebo pláštěnku a nánožník.

Kombinovaný kočárek 3v1, teleskopická rukojeť, dobrý poměr cena/výkon
Pouze plastová zadní kolečka

Camini Frontera

Camini Frontera recenze a test

Kočárek trojkombinace do terénu Camini Frontera je stylový, kvalitní a moderní kočárek, který uspokojí na náročnější rodiče. Hravě zvládne městské nástrahy, ale i terén, neboť je vybaven velkými koly – zadní mají průměr 28 cm a přední cca 22,5 cm. Kola jsou gumová a jejich výplň tvoří gel, jsou tudíž bezúdržbová bez nutnosti je dofukovat.

Za poměrně rozumnou cenu dostanete hliníkový rám kočárku, hlubokou korbičku a sportovní kočárek. Součástí bohužel není dětská autosedačka, kterou je však možné dokoupit. Kompatibilní je model stejnojmenné značky Camini Musca, který je určen pro děti od narození do hmotnosti 10 kg.

Rukojeť má 8 poloh nastavení a nastavitelná je překvapivě i tvrdost tlumičů, a to ve dvou úrovních. Skládací systém je pohodlný a spolu s kočárkem dostanete tašku ve stejném designu, pláštěnku na kočárek, kryt na nohy, moskytiéru anebo odrazky. Oproti většině modelů je tento vybaven nákupník košíkem s uzavíráním na zip, což je velmi praktické řešení.

Prostorný a moderní design, velká bezúdržbová kola, uzavíratelný nákupní košík
Autosedačka není součástí kočárku

Tutis Viva Life III

Tutis Viva Life III recenze a test

Dětský kočárek 3kombinace Tutis Viva Life III je podle popisu výrobce luxusní, elegantní a kvalitní kočárek, čemuž odpovídá i jeho lehce vyšší pořizovací cena. Při jeho srovnání s ostatními modely pouze zamrzí absence dětské autosedačky, kterou je potřeba dokoupit zvlášť. Kompatibilní je například oblíbená Cybex Aton 5, která oplývá mnoha bezpečnostními prvky.

Velkou výhodou je prostorná, ultralehká a termální korbička ThermoCot, která garantuje dítěti tepelný komfort za jakéhokoliv počasí. Prémiová je také vnitřní kokosová matrace, která je potažena bavlnou s antibakteriální technologií SILVER-IONS. Podvozek je vyroben z hliníku a má výborný poměr hmotnost/užitná hodnota. Snadno se skládá a je vybaven čtyřmi velkými koly.

Kola jsou bezúdržbová, díky vnitřní gelové výplni RealGel nevyžadují dofukování a zároveň zajišťují výborný komfort i mimo zpevněné cesty. Pohodlnost ještě více zvyšuje systém odpružení všech kol, jenž je vybaven i nastavením tuhosti tlumení. Nákupní košík ve spodní části se dá uzavřít, stejně tak jako elegantní taška na přebalování, kterou výrobce dodává v jednotném designu s kočárkem.

Velice kvalitní a elegantní kombinovaný kočárek, termální korbička, One Click brzda
V základu bez autosedačky

Nejprodávanější kočárky 3v1

Nejprodávanější kočárky 3v1 na trhu jsou ty od značek: Maxi-cosi, Kinderkraft, Petite&Mars, Noordi, Cybex. Levné kočárky 3v1 pořídíte už od 6500 Kč.

Jak vybrat kombinovaný kočárek

Kombinovaný kočárek už podle svého názvu nabídne hlavně možnost různých kombinací, které se přizpůsobí potřebám, ale i věku dítěte. Obecně je takový model vhodný pro děti již od narození, tedy od hranice 0+. Konečnou věkovou hranicí jsou 3 – 4 roky stáří dítěte, tedy přibližná doba nástupu do školky či to, že dítě už samo zvládá bez problémů chodit.

Trojkombinace nebo dvojkombinace?

Tento typ kočárku může existovat ve dvou variantách. Začneme tou běžnější, kterou je kočárek trojkombinace. Co to znamená? Že je možné ho využít na 3 konkrétní způsoby. První je spojený s možností využití hluboké korby, dále jako sportovní kočárek anebo jako konstrukci pro připnutí autosedačky. Existuje i kočárek dvojkombinace, který logicky nabídne jenom 2 formy využití. Základem je sportovní provedení, které může být doplněno o hlubokou korbu či autosedačku.

To, že je kombinovaný kočárek tolik všestranný, je jeho jasné velké plus. Nutno však dodat, že by měl nabídnou hlavně jednoduchost. A to ve spojení s tím, že bude jako sportovní kočárek nastavitelný, že bude možné hlubokou korbu snadno umístit, vyjmout nebo transformovat, či že nebude problém se snadným nasazením a vyjmutí autosedačky – podobně jako v autě.

Terén – do města i mimo něj

Zapomínat by se nemělo ani na výběr podle určení. Od toho se odvíjí třeba i konstrukce, která může mít jak klasické 4, tak i 3 kola. Odpružení pak hraje nemalou roli, pokud chcete pohodlnou jízdu v terénu, tedy typicky mimo město například na vesnici. Roli hraje také velikost a materiál kol. U jednodušších modelů je požitý plast, u lepších to mohou být kola pěnová. Nejlepším řešením jsou nafukovací kolečka, avšak lze považovat za zbytečné takový kočárek pořizovat, pokud s ním budete jezdit především ve městě.

Parametry kočárku

Mezi hlavní parametry patří především jeho celková hmotnost. Ta se obvykle pohybuje v rozmezí 8 – 9 kilogramů, pokud jde o základní konstrukci. Po přidání prvků jako je korba a sedačka se může zvýšit na 12, ale třeba i na 15 kilogramů. Dalším důležitým parametrem je jeho nosnost. Ta celková, která je obvykle okolo 20 kilogramů, se dělí na nosnost sedačky – většinou 15 kilogramů a nosnost koše na nákup a věci – většinou okolo 1 až 4 kilogramů.

Důležitými parametry je také bezpečí dítěte a to, jaké má bezpečnostní pásy. U jednodušších variant to jsou pásy 3 bodové. U těch kvalitnějších pak narazíte na pásy 5ti bodové, které mají navíc polstrování zvyšující pohodlnost.

4.4/5 - (22 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.