Sport a outdoor,

Vybíráme koloběžku pro děti – Recenze dětských koloběžek 2019

Koloběžka pro děti zaznamenala v posledních letech velký vývoj kupředu. Už dávno to není jenom hračka na krátkodobé zabavení. Podobně jako u koloběžek pro dospělé, tak i tady na ni lze nahlížet jako na možný dopravní prostředek a přibližovadlo, který je určený k delším i kratším cestám.

Každé dítě je jinak velké a má jiný věk. Proto by dětská koloběžka měla být volena právě s ohledem na to, kolik konkrétnímu dítěti je let. Tento sortiment totiž není univerzální a správnou volbou lze docílit toho, že dítěti doslova sedne. Některé koloběžky pro nejmenší jsou již od 2 let. Typicky je to koloběžka se třemi kolečky pro dostatečnou stabilitu. Větší děti pak mohou využít freestyle koloběžku na skákání ve skateparku.

Správný výběr závisí na mnoha faktorech. Roli hraje nastavitelná výška rukojeti, nosnost, ale i typ koleček (tvrdá nebo s nafukovacími koly). Pokud nevíte, jakou koloběžku pro dítě zvolit, na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší koloběžky pro děti a jejich recenze.

Nejlepší koloběžky pro děti – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších koloběžek pro děti z testů a hodnocení pro rok 2019.

VzhledModelMinimální věkMinimální výškaHmotnost 
Yedoo Basic MauOd 4 let100 cm6,5 kg
Olpran 16/12Od 6 let120 cm7,5 kg
Yedoo Basic WzoomOd 6 let115 cm7,9 kg
Mondo Twist MinionsOd 5 let115 cm3 kg
Street Surfing KB1Od 7 let125 cm7,5 kg
Yedoo Basic ThreeOd 6 let120 cm8 kg
Master Ride 12"Od 6 let115 cm7 kg
SportTeam Falco 10/10Od 5 let115 cm5 kg
Sulov Swety Bear 12/12Od 5 let115 cm6 kg
LIFEFIT Hawk 12/12Od 6 let120 cm5,3 kg

Porovnání parametrů

 Yedoo Basic MauOlpran 16/12Yedoo Basic WzoomMondo Twist MinionsStreet Surfing KB1Yedoo Basic ThreeMaster Ride 12"SportTeam Falco 10/10Sulov Swety Bear 12/12LIFEFIT Hawk 12/12
Velikost koleček12"16" a 12"12"15" a 8"12"12"12"10"12"12"
Nosnost75 kg100 kg100 kg50 kg100 kg100 kg80 kg45 kg65 kg65 kg
Šířka řídítek52 cm62 cm56 cm26 cm66 cm66 cm58 cm40 cm54 cm58 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 dětských koloběžek

Yedoo Basic Mau

Yedoo Basic Mau recenze

Koloběžka pro děti Yedoo Basic Mau je určena skutečně už pro ty nejmenší, jelikož je vhodná hned od 4 let věku. Tomu odpovídá i konstrukce. Je vyrobena z Hi-ten oceli, která je výrazně odlehčená. Celková váha je jenom 6,5 kilogramů. Dále nechybí ani optimálně nastavená výška a šířka řídítek, odpovídající menšímu vzrůstu dítěte, které na ni bude jezdit.

I kola na koloběžce patří do kategorie těch menších. Jsou stejně velká, a tak jak přední, tak i zadní má rozměry 12 palců. Dětské ruce jsou přizpůsobeny i brzdové páčky s označením Sparkle, které odkazují právě na dětskou velikost.

Nechybí kvalitní hliníkové ráfky, ale i stojánek, který eliminuje nutnost pokládání koloběžky na zem. Součástí konstrukce je i příprava pro umístění držáku na lahve, který se může hodit při delších cestách.

Nízká hmotnost, brzdové páčky Sparkle, už od 4 let

Bez držáku na lahev

Olpran 16″/12″

Olpran 16-12 recenze

Dětská koloběžka Olpran 16″/12″ jenom potvrzuje kvalitu této značky. Daný model je určený pro každé dítě, které již dosáhlo 6 let svého věku, a také měří alespoň 120 centimetrů. Tomu odpovídá i celková konstrukce, která se blíží dospělému provedení. Hlavně s ohledem na různě velká kola. Zatímco to přední má rozměry 16 palců, zadní kolo je menší, a to s rozměrem 12 palců.

Kladem koloběžky jsou také použité BMX pneumatiky, které se hodí i do lehčího terénu. Stejně tak zaujme její dobrá nosnost, která činí 100 kilogramů, což dětskou váhu výrazně přesahuje. O bezpečnou jízdu a včasné zastavení se starají čelisťové V-brzdy, které jsou na zadním i předním kole.

Rám je vyrobený z oceli a samotné ráfky z hliníku. Celá kombinace přináší hmotnost 7,5 kilogramů, což je příznivá hodnota. Zaujme i celkově dobrá délka koloběžky, která činí 144,5 centimetru.

Nosnost 100 kg, BMX pneumatiky, optimální hmotnost

Do nenáročného terénu

Yedoo Basic Wzoom 12″

Yedoo Basic Wzoom recenze

Dětská koloběžka s nafukovacími koly Yedoo Basic Wzoom 12″ je určena všem dětem, které již dosáhly 6 let věku. Tomu odpovídá i její provedení, které využívá dvě stejně velká kola, a to o velikosti 12 palců. U obou kol na hliníkových ráfcích jsou k dispozici kvalitní V-brzdy, které zajistí případné zastavení.

Rám je vyrobený z oceli, což se pozitivně projevuje nosnosti koloběžky, která je celých 100 kilogramů. Na druhou stranu se podepisuje i na hmotnosti, která je 8 kg. Kladem je určitě možnost přizpůsobení a nastavení řídítek. A to od 80 centimetrů, až po 92 centimetrů, podle výšky dítěte.

Nastavitelná řídítka, nosnost, dvě brzdy

Vyšší hmotnost

Mondo Twist Minions

Mondo Twist Minions recenze

Dětská koloběžka se třemi kolečky Mondo Twist Minions je určena těm nejmenším, čemuž odpovídá její provedení. Doporučovaný minimální věk pro využití je 5 let. Tomuto věku je přizpůsobena i konstrukce, kdy se vpředu nacházejí dvě kolečka, o velikosti 15 centimetrů. Vzadu je kolečko jedno, o velikosti jenom 8 centimetrů.

Unikátem je také potisk, a to postavičkami z filmu Mimoni. Že jde o dětské provedení je dáno také materiálem, kterým je kombinace hliníku a plastu. To se podepisuje i na nízké hmotnosti, která činí jenom 2,1 kilogramu.

I přes malou velikost je délka stupátka poměrně velká, a to celých 27 centimetrů. Na koloběžce se mohou svézt všechny děti, které ještě nedosáhly váhy 20 kilogramů, jelikož tato hodnota je výrobcem udávána jako maximální možná nosnost.

Nízká hmotnost, dětský popis, zajištění stability

Hračka pro nejmenší

Street Surfing KB1

Street Surfing KB1 recenze

Model koloběžky pro děti Street Surfing KB1 klade důraz hlavně na kvalitu svého provedení. Nejenom samotný rám, ale i vidlice je vyrobena z vyztužené oceli s označením Hi-ten. I díky tomu zvládne jízdu nejenom ve městě, ale zvládne také jízdu v přírodě.

Kola jsou vpředu a vzadu stejná, a to op rozměru 12 palců. Určitě zaujme její celková nosnost, která činí příjemných 100 kilogramů. Vzhledem ke své velikosti je určená všem dětem od 8 let. S tím je spojena také optimální délka, která činí celých 124 centimetrů.

Hmotnost koloběžky je s ohledem na provedení 7,5 kilogramů. Tu snižují třeba hliníkové ráfky. Minimální výška postavy je 125 centimetrů. Vyšší děti plně ocení možnost nastavit si řídítka, a to od nejmenší výše, která je 90 centimetrů, až po tu nejvyšší, která činí 90 cm.

Nosnost 100 kg, konstrukce z vyztužené oceli, nastavitelná řídítka

Vyšší hmotnost

Yedoo Basic Three 03

Yedoo Basic Three recenze

Model dětské koloběžky Yedoo Basic Three 03 je určený pro každé dítě, které splňuje dvojici jasně daných parametrů. Těmi je minimální věk 6 let, a dále i minimální doporučená výška. Ta je výrobcem stanovena na 120 centimetrů. Hmotnost omezena v podstatě není, jelikož nosnost je velmi dobrých 100 kilogramů.

Samotný rám i vidlice jsou vyrobeny z kvalitní Hi-ten oceli, zatímco ráfky jsou z hliníku. Na nich je umístěna dvojice brzd „V“ Alu Winzip. Dvojice kol má stejnou velikost, jak vpředu, tak i vzadu, a konkrétně činí celých 12 palců.

I když jde o koloběžku určenou spíše pro děti, je její hmotnost 8 kilogramů. I přes to je dobře ovladatelná. Mezi praktické příslušenství, které je součástí, patří boční stojánek. Co je dále součástí, je příprava pro koupi a následnou montáž držáku na lahve.

Pro děti od 6 let, kvalitní brzdy, ocelové provedení

Bez držáku na lahve

Master Ride 12″

Master Ride 12 recenze

Koloběžka Master Ride 12″ nadchne hlavně možnostmi svého nastavení. Pokud jde o výšku řídítek, je možné zvolit variantu v rozmezí 88, až po 100 centimetrů. Dále nechybí ani možnost jejich horizontálního nastavení, čímž lze koloběžku přizpůsobit potřebám dítěte.

Tento model je určený každému dítěti, které už dovršilo 5 let svého věku. Dále je určená pro děti, jejichž výška již dosáhla 115 centimetrů. Plně vyhovující bude její nosnost, která díky ocelové konstrukci činí velice dobrých 80 kilogramů.

Vpředu i vzadu jsou pneumatiky o stejné velikosti, kterou je přesně 12 palců. Nechybí lehké hliníkové ráfky, stejně jako na bezpečnost mající vliv V-Brzda. Hmotnost celé koloběžky je 7 kilogramů a svým provedením je určená primárně na zpevněné silnice a cyklostezky.

Nízká hmotnost, Horizontálně a vertikálně nastavitelná řídítka, všestrannost

Menší nosnost v porovnání s konkurencí

SportTeam Falco 10″/10″

SportTeam Falco recenze

Model SportTeam Falco 10″/10″ je určený především menším dětem, což je patrné už z toho, že její použití začíná na věkové hranici 5 let. Pokud jde o minimální výšku dítětem, měla by činit v ideálním případě alespoň 115 centimetrů. Dětskému provedení plně odpovídá také nosnost, kterou výrobce stanovil na 45 kilogramů.

Konstrukce je velmi kvalitní a na výrobnu rámu byla použita ocel. Díky celkovému odlehčení je hmotnost koloběžky pouhé 4 kilogramy, což je spojeno s jistotou dobré manipulace, stejně jako s dobrou manipulací.

Ráfky na kolech jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Kola jsou vpředu i vzadu stejné velikosti, a to o rozměru 10 palců. Čelisťová brzda je umístěna jenom na zadním kole. Předností tohoto modelu je rozhodně i to, že má nastavitelná řídítka.

Od pěti let věku, nízká hmotnost, nastavitelná řídítka

Plastové ráfky, nižší nosnost

Sulov Swety Bear 12″/12″

Sulov Swety Bear recenze

Koloběžka Sulov Swety Bear 12″/12″ je určená široké škále dětí. Nejmenší věk je stanovený na 5 let, zatímco ten největší je 15 let. Všestrannosti plně napomáhá nejenom nastavitelná délka řídítek, která může být od 70 do 80 centimetrů. Kladem je také celková délka koloběžky, která je velmi dobrých 120 centimetrů.

Základem konstrukce je odolný Hi-Tech rám, který přispívá i k tomu, že její celková nosnost je přesně 65 kilogramů. Přesto si dětská koloběžka zachovává poměrně optimální hmotnost, která je 6 kilogramů a usnadní manipulaci, i manévrovatelnost.

Přední kolo je o velikosti 12 palců a stejný rozměr lze najít i v zadní části. Zde je navíc také hliníková V-Brake brzda, která má umožnit co nejrychlejší zastavení, a to v případě nenadálé situace, která může během jízdy nastat.

Ocelová konstrukce, od 5 do 15 let, přijatelná hmotnost

Pouze zadní brzda

LIFEFIT Hawk 12″/12″

LIFEFIT Hawk recenze

Koloběžka pro děti LIFEFIT Hawk 12″/12″ je určená pro každé dítko, které již dosáhlo 6 let svého věku. Druhým parametrem využití je také minimální výška dítěte, která by měla činit 120 centimetrů. Jedině tak bude jízda na koloběžce bezproblémová a také maximálně pohodlná.

Zaujme řada dobrých parametrů, kterými je oblečený hliníkový rám, díky kterému je celková hmotnost pouze 5,3 kilogramů. Ze stejného materiálu jsou vyrobeny také ráfky. Kladem je určitě její celková nosnost, která má limit na hranici 65 kilogramů, což je u běžného dítěte celkem plně dostačující.

Kola jsou nafukovací se stejnou velikostí 12 palců vpředu i vzadu. V-brzda je však umístěna jenom vzadu. Plusem je však možnost nastavení řídítek, s ohledem právě na konkrétní vzrůst toho, kdo bude na koloběžce jezdit.

Nízká hmotnost, nastavitelná řídítka, dobrá nosnost

Jedna brzda

Jak vybrat koloběžku pro dítě

Dětská koloběžka se od varianty pro dospělé liší hlavně tím, že je spojena s provedením, které je rozměrově menší. Jde primárně o délku koloběžky, stejně jako jde o to, v jaké výšce jsou řídítka. Ta mohou být u některých modelů nastavitelná. To je první kritérium výběru, na které je vhodné se zaměřit – zda bude vašemu potomkovi rozměrově vyhovovat jak nyní, tak samozřejmě také v budoucnu.

Věk a výška dítěte

Dětské koloběžky se v rámci svého provedení liší tím, pro jaké děti jsou primárně určené. Každý z modelů toto doporučení má, a to by mělo být hlavním kritériem při výběru. Ty nejmenší mohou být k dispozici doslova od dvou let. Standardem v segmentu kvalitnějších koloběžek je věková hranice 5 let.

Kromě věku by se při výběru mělo hledět také na výšku konkrétního dítěte. I toto je hranice, která je výrobcem definována. Není vhodné kupovat model s určenou minimální, pokud jí dítě ještě nedosahuje. V tomto případě by došlo k tomu, že mu rozměrově nebude vyhovovat.

Nosnost

Koloběžka pro dítě sice může být určená nejmenším, ale pokud se nejedná o ryze jednoduchý dětský model, tak má nosnost celkem dobrou. Dalo by se říci, že řada z nich začíná na hranici 50 až 60 kilogramů. Kvalitnější varianty mohou nabídnout i nosnost podstatně vyšší, a to i takovou, která je spojena s hodnotou 100 kg, nebo i více.

Kvalita konstrukce

Liší se hlavně tím, pro jakou kategorii dětí je koloběžka určená. Pro ty skutečně nejmenší není nic výjimečného, že je dominujícím materiálem plast. Třeba i v oblasti řídítek, ale i v oblasti ráfků. U varianty, které jsou určené pro starší děti, by již měla dominovat hlavně ocel, ze které bude vyráběný rám. Druhým materiálem bývá hliník, ze kterého jsou vyráběné ráfky.

Brzdy

Mají velký vliv na bezpečnost během jízdy. Jednodušší a levnější modely mají obvykle jenom jednu jedinou, a to zadní brzdu. Dětské koloběžky, které jsou lepší, mají brzdy dvě, a to na předním a zadním kole. Při výběru je vhodné přihlédnout jak na počet brzd, tak i na to, aby velikost páček na řídítkách odpovídala menší velikosti dětských rukou.

Vybíráme koloběžku pro děti – Recenze dětských koloběžek 2019
4.5 (90%) 8 votes