Děti,

Nejlepší koloběžky pro děti: Recenze 10 dětských koloběžek

Koloběžka pro děti zaznamenala v posledních letech velký vývoj kupředu. Už dávno to není jenom hračka na krátkodobé zabavení. Podobně jako u koloběžek pro dospělé, tak i tady na ni lze nahlížet jako na možný dopravní prostředek a přibližovadlo, který je určený k delším i kratším cestám.

Každé dítě je jinak velké a má jiný věk. Proto by dětská koloběžka měla být volena právě s ohledem na to, kolik konkrétnímu dítěti je let. Tento sortiment totiž není univerzální a správnou volbou lze docílit toho, že dítěti doslova sedne. Některé koloběžky pro nejmenší jsou již od 2 let. Typicky je to koloběžka se třemi kolečky pro dostatečnou stabilitu. Větší děti pak mohou využít freestyle koloběžku na skákání ve skateparku.

Správný výběr závisí na mnoha faktorech. Roli hraje nastavitelná výška rukojeti, nosnost, ale i typ koleček (tvrdá nebo s nafukovacími koly). Pokud nevíte, jakou koloběžku pro dítě zvolit, na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší koloběžky pro děti a jejich recenze.

Nejlepší koloběžky pro děti – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších koloběžek pro děti z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelMinimální věkMinimální výškaHmotnost 
Yedoo Basic Mau recenze a testYedoo Basic MauOd 4 let100 cm6,5 kg
WORKER Iridio recenze a testWORKER IridioOd 6 let120 cm3,37 kg
Yedoo Basic Wzoom recenze a testYedoo Basic WzoomOd 6 let115 cm7,9 kg
Mondo Twist Minions recenze a testMondo Twist MinionsOd 5 let115 cm3 kg
inSPORTline Suter SE černo-žlutá recenze a testinSPORTline Suter SE černo-žlutá-145 cm7,8 kg
Yedoo Basic Three recenze a testYedoo Basic ThreeOd 6 let120 cm8 kg
Master Ride 12Master Ride 12"Od 6 let115 cm7 kg
SportTeam Falco 10/10 recenze a testSportTeam Falco 10/10Od 5 let115 cm5 kg
Sulov NIPER CUBE recenze a testSulov NIPER CUBEOd 5 let115 cm6 kg
LIFEFIT Hawk 12/12 recenze a testLIFEFIT Hawk 12/12Od 6 let120 cm5,3 kg

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Yedoo Basic MauWORKER IridioYedoo Basic WzoomMondo Twist MinionsinSPORTline Suter SE černo-žlutáYedoo Basic ThreeMaster Ride 12"SportTeam Falco 10/10Sulov NIPER CUBELIFEFIT Hawk 12/12
Velikost koleček12"200 mm12"15" a 8"16" a 12"12"12"10"12"12"
Nosnost75 kg100 kg100 kg50 kg100 kg100 kg80 kg45 kg65 kg65 kg
Šířka řídítek52 cm34 cm56 cm26 cm64 cm66 cm58 cm40 cm54 cm54 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 dětských koloběžek

Yedoo Basic Mau

Yedoo Basic Mau recenze a test

Koloběžka pro děti Yedoo Basic Mau je určena skutečně už pro ty nejmenší, jelikož je vhodná hned od 4 let věku. Tomu odpovídá i konstrukce. Je vyrobena z Hi-ten oceli, která je výrazně odlehčená. Celková váha je jenom 6,5 kilogramů. Dále nechybí ani optimálně nastavená výška a šířka řídítek, odpovídající menšímu vzrůstu dítěte, které na ni bude jezdit.

I kola na koloběžce patří do kategorie těch menších. Jsou stejně velká, a tak jak přední, tak i zadní má rozměry 12 palců. Dětské ruce jsou přizpůsobeny i brzdové páčky s označením Sparkle, které odkazují právě na dětskou velikost.

Nechybí kvalitní hliníkové ráfky, ale i stojánek, který eliminuje nutnost pokládání koloběžky na zem. Součástí konstrukce je i příprava pro umístění držáku na lahve, který se může hodit při delších cestách.

Nízká hmotnost, brzdové páčky Sparkle, už od 4 let
Bez držáku na lahev

WORKER Iridio

WORKER Iridio recenze a test

Koloběžka WORKER Iridio je díky své konstrukci a provedení velmi univerzální model, který udělá radost jak dětem, tak i dospělým. Konstrukce je vyrobena z kvalitního a lehkého hliníku, která má maximální nosnost 100 kilogramů. Výrobcem minimální doporučovaná výška jezdce je stanovena na 120 centimetrů, věkové omezení sice nezmiňuje, podle podobných modelů se však nechá odhadnout vhodný věk od 6 ti let.

Její největší výhodou je skladnost, má intuitivní skládací mechanismus, který umožňuje koloběžku složit včetně řídítek do velice kompaktních rozměrů. Posléze ji lze snadno přenášet v ruce, nebo pomocí dodaného popruhu přes rameno. Její hmotnost je pouze 3,37 kg, s přenášením tedy není nejmenší problém.

Kolečka jsou gumová a jejich průměr je 200 milimetrů. Na zadním kole najdeme jednoduchou nášlapnou brzdu, která je dostatečně účinná. Na předním kole žádná brzda není. Řídítka jsou 34 centimetrů široká a na jejich koncích jsou měkké gumové gripy. Nášlap má protiskluzovou úpravu a potěší také přítomnost stojánku, nebo osazení kvalitními ložisky ABEC 7.

Skládací koloběžka, kvalitní konstrukce a dobré jízdní vlastnosti, i pro dospělé
Nižší jízdní komfort v důsledku gumových koleček

Yedoo Basic Wzoom 12″

Yedoo Basic Wzoom recenze a test

Dětská koloběžka s nafukovacími koly Yedoo Basic Wzoom 12″ je určena všem dětem, které již dosáhly 6 let věku. Tomu odpovídá i její provedení, které využívá dvě stejně velká kola, a to o velikosti 12 palců. U obou kol na hliníkových ráfcích jsou k dispozici kvalitní V-brzdy, které zajistí případné zastavení.

Rám je vyrobený z oceli, což se pozitivně projevuje nosnosti koloběžky, která je celých 100 kilogramů. Na druhou stranu se podepisuje i na hmotnosti, která je 8 kg. Kladem je určitě možnost přizpůsobení a nastavení řídítek. A to od 80 centimetrů, až po 92 centimetrů, podle výšky dítěte.

Nastavitelná řídítka, nosnost, dvě brzdy
Vyšší hmotnost

Mondo Twist Minions

Mondo Twist Minions recenze a test

Dětská koloběžka se třemi kolečky Mondo Twist Minions je určena těm nejmenším, čemuž odpovídá její provedení. Doporučovaný minimální věk pro využití je 5 let. Tomuto věku je přizpůsobena i konstrukce, kdy se vpředu nacházejí dvě kolečka, o velikosti 15 centimetrů. Vzadu je kolečko jedno, o velikosti jenom 8 centimetrů.

Unikátem je také potisk, a to postavičkami z filmu Mimoni. Že jde o dětské provedení je dáno také materiálem, kterým je kombinace hliníku a plastu. To se podepisuje i na nízké hmotnosti, která činí jenom 2,1 kilogramu.

I přes malou velikost je délka stupátka poměrně velká, a to celých 27 centimetrů. Na koloběžce se mohou svézt všechny děti, které ještě nedosáhly váhy 20 kilogramů, jelikož tato hodnota je výrobcem udávána jako maximální možná nosnost.

Nízká hmotnost, dětský popis, zajištění stability
Hračka pro nejmenší

inSPORTline Suter SE černo-žlutá

inSPORTline Suter SE černo-žlutá recenze a test

Dětská koloběžka inSPORTline Suter SE má velmi dobrý poměr cena výkon, kdy za rozumnou pořizovací cenu dostanete funkční kvalitní koloběžku, která bude vašim dětem dělat dlouhou dobu jen radost. Je určena spíše větším dětem, neboť doporučovaná výška jezdce je 145 centimetrů. Nosnost udává výrobce 100 kilogramů a při hmotnosti 7,8 kg se jedná o standardní hodnoty v této kategorii.

Rám, vidlice i hlavové složení jsou vyrobeny z oceli, ráfky, náboje a brzdy pak z hliníku. Přední nafukovací kolo je 16 ti palcové a zadní, rovněž nafukovací, má velikost 12″. Obě kola jsou vybavena funkčními brzdami V-Brake, což velmi oceňujeme. Díky těmto parametrům a větší velikosti je koloběžka dostatečně rychlá a hodí se i na delší výlety.

64 centimetrů široká řídítka dodávají modelu na stabilitě a velmi dobré ovladatelnosti. Celková délka činí 133 centimetrů, nášlap je dlouhý 37 cm a výška řídítek je nastavitelná od 90 do 97 cm. Potěší také slušná výbava, která je součástí již při pořízení. Obsahuje stojánek, přípravu pro držák sportovní lahve, pěnovou ochranu hrazdy, či barevné bovdeny. Z hodnocení spotřebitelů zaznívá jen občasná kritika k lakování, které by mohlo být kvalitnější.

Výborný poměr cena/výkon, velká kola, široká řídítka, příslušenství
Méně kvalitní lakování

Yedoo Basic Three 03

Yedoo Basic Three recenze a test

Model dětské koloběžky Yedoo Basic Three 03 je určený pro každé dítě, které splňuje dvojici jasně daných parametrů. Těmi je minimální věk 6 let, a dále i minimální doporučená výška. Ta je výrobcem stanovena na 120 centimetrů. Hmotnost omezena v podstatě není, jelikož nosnost je velmi dobrých 100 kilogramů.

Samotný rám i vidlice jsou vyrobeny z kvalitní Hi-ten oceli, zatímco ráfky jsou z hliníku. Na nich je umístěna dvojice brzd „V“ Alu Winzip. Dvojice kol má stejnou velikost, jak vpředu, tak i vzadu, a konkrétně činí celých 12 palců.

I když jde o koloběžku určenou spíše pro děti, je její hmotnost 8 kilogramů. I přes to je dobře ovladatelná. Mezi praktické příslušenství, které je součástí, patří boční stojánek. Co je dále součástí, je příprava pro koupi a následnou montáž držáku na lahve.

Pro děti od 6 let, kvalitní brzdy, ocelové provedení
Bez držáku na lahve

Master Ride 12″

Master Ride 12

Koloběžka Master Ride 12″ nadchne hlavně možnostmi svého nastavení. Pokud jde o výšku řídítek, je možné zvolit variantu v rozmezí 70, až po 80 centimetrů. Dále nechybí ani možnost jejich horizontálního nastavení, čímž lze koloběžku přizpůsobit potřebám dítěte.

Tento model je určený každému dítěti, které už dovršilo 6 let svého věku. Dále je určená pro děti, jejichž výška již dosáhla 115 centimetrů. Plně vyhovující bude její nosnost, která díky ocelové konstrukci činí velice dobrých 80 kilogramů.

Vpředu i vzadu jsou pneumatiky o stejné velikosti, kterou je přesně 12 palců. Nechybí lehké hliníkové ráfky, stejně jako na bezpečnost mající vliv V-Brzda. Hmotnost celé koloběžky je 7 kilogramů a svým provedením je určená primárně na zpevněné silnice a cyklostezky.

Nízká hmotnost, Horizontálně a vertikálně nastavitelná řídítka, všestrannost
Menší nosnost v porovnání s konkurencí

SportTeam Falco 10″/10″

SportTeam Falco 10/10 recenze a test

Model SportTeam Falco 10″/10″ je určený především menším dětem, což je patrné už z toho, že její použití začíná na věkové hranici 5 let. Pokud jde o minimální výšku dítětem, měla by činit v ideálním případě alespoň 115 centimetrů. Dětskému provedení plně odpovídá také nosnost, kterou výrobce stanovil na 45 kilogramů.

Konstrukce je velmi kvalitní a na výrobnu rámu byla použita ocel. Díky celkovému odlehčení je hmotnost koloběžky pouhé 4 kilogramy, což je spojeno s jistotou dobré manipulace, stejně jako s dobrou manipulací.

Ráfky na kolech jsou vyrobeny z kvalitního plastu. Kola jsou vpředu i vzadu stejné velikosti, a to o rozměru 10 palců. Čelisťová brzda je umístěna jenom na zadním kole. Předností tohoto modelu je rozhodně i to, že má nastavitelná řídítka.

Od pěti let věku, nízká hmotnost, nastavitelná řídítka
Plastové ráfky, nižší nosnost

Sulov NIPER CUBE

Sulov NIPER CUBE recenze a test

Koloběžka pro děti Sulov NIPER CUBE je díky svému provedení ideální i pro malé děti. Výrobce udává věk od 5 ti let, respektive od výšky dítěte 115 centimetrů. Pozitivně také hodnotíme dvě designová provedení, které je v černé barvě určeno především pro chlapce a v růžové barvě pro dívky. Konstrukčně se jedná o menší model a tomu odpovídá i nosnost 65 kilogramů.

Celková váha je 6 kg a na délku má koloběžka 120 centimetrů. Jak na předním kole, tak na zadním, jsou kvalitní čelisťové brzdy, které mají dobrou účinnost. Kola mají stejnou velikost 12 palců a jsou nafukovací, tedy poměrně pohodlná i pro delší jízdu, nebo na nezpevněný terén. Rám Hi-Tech je vyroben z kvalitní oceli a ráfky jsou hliníkové.

Dobré jízdní vlastnosti doplňují také dostatečně velká řídítka s šířkou 54 centimetrů. Ty jsou také výškově nastavitelná a to od 70 do 80 centimetrů. Délka stupátka je 32 cm a potěší také splnění přísných bezpečnostních norem EN-71. Gripy na koncích řídítek jsou gumové a příjemná je přítomnost stojánku, který je praktický a díky dobré výšce nášlapu nad zemí nijak neomezuje v jízdě.

Designové provedení pro dívky i chlapce, vhodná již od 5 ti let, brzdy na obou kolech
Menší nosnost 65 kg

LIFEFIT Hawk 12″/12″

LIFEFIT Hawk 12/12 recenze a test

Koloběžka pro děti LIFEFIT Hawk 12″/12″ je určená pro každé dítko, které již dosáhlo 6 let svého věku. Druhým parametrem využití je také minimální výška dítěte, která by měla činit 120 centimetrů. Jedině tak bude jízda na koloběžce bezproblémová a také maximálně pohodlná.

Zaujme řada dobrých parametrů, kterými je oblečený hliníkový rám, díky kterému je celková hmotnost pouze 5,3 kilogramů. Ze stejného materiálu jsou vyrobeny také ráfky. Kladem je určitě její celková nosnost, která má limit na hranici 65 kilogramů, což je u běžného dítěte celkem plně dostačující.

Kola jsou nafukovací se stejnou velikostí 12 palců vpředu i vzadu. V-brzda je však umístěna jenom vzadu. Plusem je však možnost nastavení řídítek, s ohledem právě na konkrétní vzrůst toho, kdo bude na koloběžce jezdit.

Nízká hmotnost, nastavitelná řídítka, dobrá nosnost
Jedna brzda

Jak vybrat koloběžku pro dítě

Dětská koloběžka se od varianty pro dospělé liší hlavně tím, že je spojena s provedením, které je rozměrově menší. Jde primárně o délku koloběžky, stejně jako jde o to, v jaké výšce jsou řídítka. Ta mohou být u některých modelů nastavitelná. To je první kritérium výběru, na které je vhodné se zaměřit – zda bude vašemu potomkovi rozměrově vyhovovat jak nyní, tak samozřejmě také v budoucnu.

Věk a výška dítěte

Dětské koloběžky se v rámci svého provedení liší tím, pro jaké děti jsou primárně určené. Každý z modelů toto doporučení má, a to by mělo být hlavním kritériem při výběru. Ty nejmenší mohou být k dispozici doslova od dvou let. Standardem v segmentu kvalitnějších koloběžek je věková hranice 5 let.

Kromě věku by se při výběru mělo hledět také na výšku konkrétního dítěte. I toto je hranice, která je výrobcem definována. Není vhodné kupovat model s určenou minimální, pokud jí dítě ještě nedosahuje. V tomto případě by došlo k tomu, že mu rozměrově nebude vyhovovat.

Nosnost

Koloběžka pro dítě sice může být určená nejmenším, ale pokud se nejedná o ryze jednoduchý dětský model, tak má nosnost celkem dobrou. Dalo by se říci, že řada z nich začíná na hranici 50 až 60 kilogramů. Kvalitnější varianty mohou nabídnout i nosnost podstatně vyšší, a to i takovou, která je spojena s hodnotou 100 kg, nebo i více.

Kvalita konstrukce

Liší se hlavně tím, pro jakou kategorii dětí je koloběžka určená. Pro ty skutečně nejmenší není nic výjimečného, že je dominujícím materiálem plast. Třeba i v oblasti řídítek, ale i v oblasti ráfků. U varianty, které jsou určené pro starší děti, by již měla dominovat hlavně ocel, ze které bude vyráběný rám. Druhým materiálem bývá hliník, ze kterého jsou vyráběné ráfky.

Brzdy

Mají velký vliv na bezpečnost během jízdy. Jednodušší a levnější modely mají obvykle jenom jednu jedinou, a to zadní brzdu. Dětské koloběžky, které jsou lepší, mají brzdy dvě, a to na předním a zadním kole. Při výběru je vhodné přihlédnout jak na počet brzd, tak i na to, aby velikost páček na řídítkách odpovídala menší velikosti dětských rukou.

4.5/5 - (8 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.