Děti,

Nejlepší kočárky 2024 – Recenze a tipy

Kvalitní kočárek je základní výbavou miminka i staršího dítěte. Novorozenec se neobejde bez hlubokého či kombinovaného kočárku, tudíž zde bude zaměřena největší pozornost vás rodičů. Jelikož jde o velkou investici, vyplatí se promyslet především tento první kočárek a jeho adaptéry, díky čemuž pak může odpadnout potřeba koupě navazujícího sportovního (pro sedící děti) a golfového kočárku.

Výběr správného kočárku je ovlivněn detaily a preferencemi budoucího používání. Rovný asfalt či dlažba a nerovný terén vyžadují jiný typ kol a odpružení. Nízká hmotnost a skladnost usnadní převážení v kufru auta, užší šířka pak pohyb v MHD. Již zmíněná kombinace se přizpůsobí potřebám dítěte a vydrží po několik let. Kompatibilní příslušenství je rovněž faktor na zvážení, stejně jako ergonomie a nastavitelnost (např. výšky rukojetí), nebo dobře vyvážené těžiště pro ovládání jednou rukou.

Uvažovat můžete i takto. Nejlepší kočárek na zimu pro „podzimní a zimní“ miminka by měl mít hlavně velká kola, která snáze projedou sněhem, a pevná pro lepší manipulaci na zledovatělém povrchu. Uvnitř korbičky by měl být dostatečný prostor pro zavinutí novorozence před chladem.

Máte dvojčata nebo krátce za sebou dvě malé děti? Sourozenecký kočárek nebo také kočárek pro dvojčata, najdete u každého podtypu, a proto je tu samostatně nezmiňujeme. Důležitá je zde bezpečnost, která se často odráží ve vyšší ceně. Konstrukčně může jít jak o umístění dětí vedle sebe, tak nad sebou či za sebou.

V redakci jsme se rozhodli nabídnout doporučení z několika úhlů. Začneme redakčními výběry nejlépe hodnocených (nejlepších) kočárků podle typu, sestavených na základě zkušeností uživatelů, porovnání a umístění v testech. Dále najdete test kočárků s hodnocením podle německého Testberichte.de. A nakonec tipy na luxusní kočárky pro náročné a módní rodiče. Vše pro rok 2024.

Starší modely označené v názvu dřívějším rokem se od aktuální novinky stejné řady mohou lišit pouze detaily jako je barva či pár detailů. Stále však jde o ověřené konstrukce potvrzené spokojenými rodiči a výsledky ve spotřebitelských testech.

TOP kombinované kočárky + recenze

Kombinované kočárky jsou nejoblíbenější, protože kombinují více funkcí v jednom a lze je používat až do 3 let věku dítěte. Dvojkombinace (2v1) umožňuje upevnění vaničky (korby) a jakmile dítě sedí, tak sportovního sedáku. Trojkombinace (3v1) zahrnuje vajíčko pro novorozená miminka, které se dá využít i jako autosedačka. Klíčové je ohlídat kvalitu kol, podvozku a adaptérů.


Zobrazit celou nabídku

Podívejte se na celé recenze kombinovaných kočárků.

TOP sportovní kočárky + recenze

Sportovní, nebo také kočárky do terénu, jsou pro děti, které sedí a jejichž konstrukce zvládne náročnější terén a pro rodiče snazší manipulaci. Mají typicky větší kola, jsou lehčí než kombinace, polohovatelné a skladnější s možností složení jednou rukou.


Zobrazit celou nabídku

Podívejte se na celé recenze sportovních kočárků.

TOP golfky + recenze

Golfové kočárky neboli golfky jsou pro větší děti, které už chodí, ale kvůli vyčerpání zvládnou jen krátké trasy. Lehké a skladné golfky se s ohledem na malá kola hodí hlavně do města na nákupy, procházku v parku a podobně.


Zobrazit celou nabídku

Podívejte se na celé recenze golfových kočárků.

Nejprodávanější kočárky

Nejprodávanější kočárky na trhu jsou ty od značek: Kinderkraft, Cybex, Hauck, Petite&Mars, Britax, Valco, Thule.

Nejlepší značky kočárků

Nejlepší značky kočárků jsou Noordi, Bugaboo, Kinderkraft, Thule, ABC Design, Cybex, Petite&Mars, Joolz, Moon, Joie.

Každá značka má své přednosti a oblíbených značek kočárků je jednoduše mnoho, proto pak záleží více na jednotlivých modelech. Například severská značka Noordi je inspirovaná skandinávským minimalismem a přírodou. Bugaboo se zaměřuje na luxusní kočárky, u kterých si připlatíte, a které mají v oblibě i celebrity. Kladná hodnocení a příznivou cenu nabízí polská značka Kinderkraft. Německá značka ABC Design se pyšní kvalitou zpracování a funkčností, zatím co jiná německá značka Moon nabízí elegantní moderní kočárky pro rodiče ve městech. Kvalitní kočárky trojkombinace a 2v1 s důrazem na bezpečnost najdete v nabídce značky Cybex, atraktivní sourozenecké kočárky u Joolz či Easywalker a lehké kočárky se snadným skládáním u Valco Baby.

Test kočárků a hodnocení

  1. KinderKraft Grande – hodnocení 2,1
  2. Thule Urban Glide 2 – hodnocení 2,3
  3. Joie Litetrax 4 – hodnocení 2,3
  4. ABC Design Ping – hodnocení 2,6
  5. EASYWALKER Harvey3 – hodnocení 2,7

Zdrojem dat je Testberichte.de, který kombinuje uživatelská a odborná hodnocení, například z německých testů Konsument / Stiftung Warentest (podobné jako dTest), v jednu známku.

Tipy na luxusní kočárky (nejdražší)

Luxusní kočárky reprezentují styl a módnost stejně jako oblečení nebo drahá elektronika. Nejdražší a nejluxusnější kočárky mohou mít kromě vizuálně zajímavého a originálního provedení i různé kvalitní vychytávky, například elektromobilitu.

4.5/5 - (31 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.