Malé spotřebiče do kuchyně,

Kávovary na kapsle: Test a recenze 10 nejlepších

Kávovar na kapsle je volbou pro toho, kdo hledá chutnější alternativu instantní kávy nebo kávy zalité jen horkou vodou, a zároveň jednodušší možnost přípravy, ve srovnání s pákovými kávovary. Při své přípravě využívá speciální kapsle, které značně usnadňují samotný proces a automatizují ho podobně jako automatické kávovary. Presovač na kapsle je tak ideálním kávovarem pro domácnost nebo kancelář, kde je rychlost a jednoduchost prioritou.

Kapslový kávovar se liší jak svým designem, tak i typem kapslí, kde mezi nejznámější patří Nescafé Dolce Gusto, Nespresso a Tassimo, nebo jejich celkovým výběrem. Nemusí přitom sloužit jen na přípravu kávy, ale poslouží i k přípravě jiných nápojů, jako je horká čokoláda, kakao, nebo také čaj. Typická je pro něj malá kompaktní velikost, díky čemuž na kuchyňské lince zabere minimum místa, byť jsou i výjimky.

Zohlednit byste měli nejen typ kapslí, objem kávovaru, parní tlak nebo příkon, ale i specifické vlastnosti a funkce. Například zda má funkci odvápňování, automatické vypnutí, případně šlehání mléka a zda disponuje zásobníkem na použité kapsle. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší kávovary na kapsle a jejich recenze.

Nejlepší kapslové kávovary – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších kapslových kávovarů z testů a hodnocení pro rok 2024. Některé podstoupily test kávovarů a mohou se pyšnit titulem vítěz nebo finalista.

VzhledModelKapsleTlak čerpadlaObjem zásobníku na vodu 
Krups Piccolo KP1006 recenze a testKrups Piccolo KP1006Nescafé Dolce Gusto15 bar0,6 l
DeLonghi Pixie EN125S recenze a testDeLonghi Pixie EN125SNespresso19 bar0,8 l
Bosch Tassimo TAS3202 recenze a testBosch Tassimo TAS3202Tassimo3,3 bar0,8 l
Krups Oblo KP110831 recenze a testKrups Oblo KP110831Nescafé Dolce Gusto15 bar0,8 l
DeLonghi Lattissima Touch EN550.W recenze a testDeLonghi Lattissima Touch EN550.WNespresso19 bar0,9 l
Bosch Tassimo My Way TAS6003 recenze a testBosch Tassimo My Way TAS6003Tassimo3,3 bar1,3 l
Krups Mini Me KP1201CS recenze a testKrups Mini Me KP1201CSNescafé Dolce Gusto15 bar0,8 l
DeLonghi Inissia EN80B recenze a testDeLonghi Inissia EN80BNespresso19 bar0,8 l
Krups Lumio KP130131 recenze a testKrups Lumio KP130131Nescafé Dolce Gusto15 bar1 l
DeLonghi Lattissima EN750MB recenze a testDeLonghi Lattissima EN750MBNespresso19 bar1,3 l

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Krups Piccolo KP1006DeLonghi Pixie EN125SBosch Tassimo TAS3202Krups Oblo KP110831DeLonghi Lattissima Touch EN550.WBosch Tassimo My Way TAS6003Krups Mini Me KP1201CSDeLonghi Inissia EN80BKrups Lumio KP130131DeLonghi Lattissima EN750MB
Příkon1500 W1260 W1300 W1460 W1400 W1500 W1600 W1260 W1460 W1400 W
Zásobník na mlékoNeNeNeNeAnoNeNeNeNeAno
Nastavení síly kávyNeNeNeNeNeAnoNeNeNeNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 kapslových kávovarů

Krups Piccolo KP1006

Krups Piccolo KP1006 recenze a test

Kávovar na kapsle Krups Piccolo KP1006 patří mezi jeden z nejznámějších a také z osvědčených modelů. Dokazuje to jak stylovým designem s červenou barvou, tak i dobrým tlakem. Ten činí celých 15 barů, což je pro přípravu dokonalé kávy ideální. Zaujme také úspora energie. Přístroj se po 5 minutách nečinnosti automaticky vypíná.

Nabídne širokou škálu nápojů, pro děti i dospělé. Ty mohou být jak teplé, tak studené. Má také nastavitelný odkapávací tácek, který lze umístit do 3 poloh, a to podle velikosti sklenice. Teplou nebo studenou vodu lze zvolit pomocí pákového voliče.

Součástí konstrukce je nádoba na vodu, která má celkový objem 0,6 litrů. Ovládání probíhá manuálně, a to jak s ohledem na zapnutí, tak i vypnutí. S tím může být spojený horší odhad toho kolik vody je již ve sklenici s nápojem.

Zajímavý design, teplé a studené nápoje, snadné použití
Manuální režim

DeLonghi Nespresso Pixie EN125S

DeLonghi Pixie EN125S recenze a test

Kapslový kávovar DeLonghi Nespresso Pixie EN125S má stylové provedení kombinující nerez a také černou barvu. Dále však zaujme i tím, jak velkou nabídne hodnotu tlaku. Ten je celých 19 barů. Samotný extrakční systém kapsle hlídá správnou tepotu vody. Díky tomu je zaručena dokonalá chuď každého nápoje.

Unikátní je jak jednoduchá, tak rychlá příprava. Nápoj je možné mít hotový už za 25 vteřin. Stačí stisknout jediné tlačítko a může být připraveno Espresso o objemu 40 mililitrů, nebo také caffeLungo s objemem 110 mililitrů.

Díky automatickému vypnutí lze uspořit až 40 procent energie. K vypnutí dojde už po 9 minutách nečinnosti. Nechybí dostatečně velká nádoba na vodu, která má objem v celku obvyklých 0,8 litrů. Pokud v ní voda dochází, je zde signalizace, která na to jednoduchým způsobem upozorní.

Vysoký tlak, rychlá příprava, kompaktní rozměry
Malý výběr nápojů

Bosch Tassimo TAS3202

Bosch Tassimo TAS3202 recenze a test

Presovač na kapsle Bosch Tassimo TAS3202 zaujme nejenom svým designem. Zaujme také svou snadnou přípravou nápojů. S tím je spojena funkce SmartStart, kdy stačí jenom jednoduše zmáčknout přední stranu tohoto spotřebiče. A to je vše. Základem provedení je také LED ukazatel, který informuje o stavu přístroje.

Pyšní se rovněž patentovanou technologií T Disc, která po každém nápoji vyčistí trysky a nepřenáší tak chuť do dalšího. Dále nechybí možnost volby intenzity připravovaného nápoje. Dodávané kapsle jsou od značek Jacobs Krönung a Milka, což zajišťuje jak dobrou kvalitu, tak i chuť jakéhokoliv z nich.

Model pro úsporu energie nabídne i Stand by Modus. Dále nechybí integrovaná nádoba na vodu, která má plně dostačující objem o velikosti 0,8 litru. Dále je možné nastavit podstavec na šálky podle toho, jak velká nádoba je na přípravu použita.

Nabídka nápojů, volba intenzity, integrovaná nádoba na vodu
Dozadu do nádoby se hůř nalévá voda

Krups Oblo KP110831

Krups Oblo KP110831 recenze a test

Malý kávovar na kapsle Krups Oblo KP110831 zaujme nejenom svým kompaktním, ale i moderní designem. Perfektně se hodí do nových pěkných domácností. Jednoduchost použití je založena hlavně na manuálním ovládání. Předností je také plastový magnetický držák na kapsle, který zajistí její správné umístění.

Celkový tlak je 15 barů, což je běžná hodnota pro dokonalou přípravu chutného nápoje. Možné je připravit nápoje jak teplé, tak i studené. Volba probíhá jednoduše pomocí manuální páčky. Zapnutí nebo vypnutí je realizováno pomocí LED spínače. Pro úsporu energie nechybí funkce automatického vypnutí.

Lákadlem je velmi bohatá nabídka teplých a studených nápojů jak pro děti, tak i pro dospělé. Nádoba na vodu má dostatečnou velikost, která činí 0,8 litrů. Jde o odnímatelný zásobník, díky čemuž lze snáze doplnit vodu, nebo ho lze i snáze udržovat v čistotě.

Kompaktní a nevšední design, jednoduché ovládání
Horší přístup k nádobce na vodu

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN550.W

DeLonghi Lattissima Touch EN550.W recenze a test

DeLonghi Nespresso Lattissima Touch EN550.W určitě nezklame žádného milovníka nejenom dokonalé kávy. Jedná se o kávovar na kapsle, který nabídne tlak ve výši 19 barů, což zajišťuje slušnou kvalitu nápoje. Nechybí ani rychlost přípravy. Samotné nahřátí totiž proběhne už za 25 vteřin.

Zaujme také patentovaný systém přípravy daného nápoje. S ním je spojeno také to, že v konstrukci nechybí nádoba na mléko, díky čemuž lze připravit dokonalé cappuccino nebo latte macchiato. Dále zaujme i systém automatického vyhození použité kapsle. Ty padají do nádoby, která jich pojme 10.

Indikátor upozorní na pravý čas pro vyčištění nebo odvápnění, což se podepíše na dokonalé kvalitě nápoje. Nádobka na mléko má objem 0,35 litrů, zatímco nádoba na vodu disponuje objemem 0,9 litrů. Nechybí moderní intuitivní ovládání.

Nádoba na mléko a použité kapsle, rychlá příprava
Vyšší pořizovací cena

Bosch Tassimo My Way TAS6003

Bosch Tassimo My Way TAS6003 recenze a test

Kapslový kávovar Bosch Tassimo My Way TAS6003 zaujme jak svým stylovým, tak i celkem netradiční designem. Mezi hlavní unikát tohoto modelu však patří patentovaná technologie IntelliBrew. Přístroj identifikuje zcela sám voženou kapsli a na jejím základě připraví nápoj o správném množství použité vody.

Má také chytrou spárovací jednotku a v případě potřeby umožní nastavit teplotu vody i její objem, stejně jako intenzitu nápoje. Vše lze navíc snadno uložit mezi předvolby. Nechybí rovněž široká šála různorodých kávových nápojů.

Unikátem je i to, že se trysky po každé přípravě automaticky čistí. Díky servisnímu T DISCu lze také dosáhnout snadného odvápnění trysek. Nádrž na vodu je dostatečně velká, s objem celých 1,3 litru. Praktickou vlastností je i možnost nastavení výšky podstavce, podle velikosti šálku nebo sklenice.

Technologie IntelliBrew, snadné odvápnění, samočištění trysek
Nižší tlak čerpadla

Krups Mini Me KP1201CS

Krups Mini Me KP1201CS recenze a test

Malý kávovar na kapsle Krups Mini Me KP1201CS je modelem osvědčené a známé značky, který nabídne tlak o hodnotě 15 barů. To není jeho jedinou předností. Má i automatické ovládáním, které zaručí správné dávkování vody podle indikací na kapsli. Tím se liší od levnější modelů stejné značky.

Zaujme i to, že rychlost přípravy je opravdu velká a u řady nápojů je možné mít plná šálek do několika sekund. A nejde jenom o přípravu kávy. K dispozici jsou nápoje teplé i studené, pro dospělé a také pro děti. O úsporu energie se stará automatické vypínání, které vypne kávovar po 5 minutách.

Samozřejmostí je i dostatečně velká nádoba na vodu, která má objem 0,8 litrů a je vyjímatelná. Nastavení teplého nebo studeného nápoje je realizováno pomocí plastového voliče. Nastavitelná je i výše odkapávacího šálku.

Automatické dávkování vody, kompaktní rozměry
Ruční volba teploty vody

DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

DeLonghi Inissia EN80B recenze a test

Kávovar na kapsle DeLonghi Nespresso Inissia EN80B má nejenom líbivý černý a moderní design. Umí zaujmout i svou rychlostí. Kávu je možné mít hotovou již za 25 sekund, za které se ohřeje voda. Ta je získávána z praktické nádoby, která má pro domácí použití dostatečný objem. Ten činí konkrétně 0,7 litru, což vystačí na zhruba 9 káv.

Nechybí ani praktičnost spočívající v možnosti jednoduchého zavěšení šálků na kávovar. Pro úsporu energie je možné navolit režim automatického vypnutí, a to v rozmezí od 9 do 13 minut. Použité kapsle jsou dávány do nádobky, která jich pojme celkem 10.

O kvalitu nápoje se starají nejenom kvalitní kapsle s kvalitní kávou. Opomínat nelze ani tolik důležitý a dostatečně velký tlak, který činí solidních 19 barů. Unikátní funkcí je i Flow Stop, která zajistí správné dávkování vody, které je jednoduše programovatelné.

Dobrý tlak, funcke Flow Stop, rychlá příprava kávy
Menší objem nádoby na vodu

Krups Lumio KP130131

Krups Lumio KP130131 recenze a test

Presovač na kapsle Krups Lumio KP130131 nabídne automatickou přípravu nápoje z kapslí, a to s využitím skvělého tlaku o hodnotě 15 barů. Srovnatelným specifikem přístroje je to že umí připravit nápoje jak teplé, tak i nápoje studené.

I když je design kompaktní a minimalistický, tak zde nechybí nádoba na vodu, která nabídne skvělý objem o velikosti 1 litr. Zajímavým doplňkem je také inovativní držák na jednotlivé kapsle. Nechybí i jistota ekologického provozu. A to díky funkci automatického vypnutí, která se aktivuje už 60 vteřin po tom, co se daný kávovar přestane používat.

Jednoduchým nastavením páky je možné vybrat mezi teplým a studeným nápojem. Automaticky lze navolit i množství vody které bude dávkováno. Díky širokému spektru kapslí je možné vybírat až ze 30 nápojů, které mohou být určené jak pro dospělé, tak i pro děti.

Automatické dávkování vody, velká nádoba na vodu, 30 nápojů
Manuální volba teploty nápoje

DeLonghi Nespresso Lattissima EN750MB

DeLonghi Lattissima EN750MB recenze a test

Kapslový kávovar DeLonghi Nespresso Lattissima EN750MB zaujme svým provedením. Má nádobu na čerstvé mléko, které může být použito u nápojů, jako je třeba latte, nebo cappuccino. Nechybí ani kvalita kapslí Nespresso, díky kterým je docílena dokonalá chuť kávy.

Tlak je velice dobrý, jelikož činí 19 barů, což je pro kvalitní kávu jeden z důležitých parametrů. Dále je zajištěna i velmi rychlá příprava nápoje. Ten může být hotový už zhruba do 25 sekund od zapnutí. Díky přehlednému LCD displeji, který je dotykový, je možné si snadno navolit výsledný charakter nápoje.

K dispozici je také 6 přednastavených voleb, pro přípravu kávy jedním stiskem. Nechybí funkce odvápnění, nebo kontejner na použité kapsle, kterých jich pojme 15. Objem nádoby na mléko je celých 500 ml a nádoba na vodu má velmi dobrých 1,3 litru. Pro úsporu energie je k dispozici systém automatického vypnutí.

Přednastavené volby, velký tlak, nádoba na mléko
Vyšší cena

Jak vybrat kávovar na kapsle

Je třeba si uvědomit, že s každým výrobcem jsou spojeny jiné kapsle, které je možné používat. Od toho se odvíjí jak chuť, tak samozřejmě i množství nápojů. U některých je nabídka omezená, přičemž je dispozici 5 – 10 hlavně kávových nápojů. U jiných jich může být i 30. Takový kapslový kávovar umožní připravit nápoje teplé i studené, pro dospělé i děti.

Systém přípravy kávy

Ten nejjednodušší kávovar na kapsle je spojený s manuální přípravou. To znamená, že je třeba vložit kapsli a zapnout i vypnout vodu, díky které je káva připravena. Dále existuje kapslový kávovar poloautomatický. Zde stačí množství vody nastavit a pode toho je připravený konkrétní nápoj. Nejlepší modely na trhu nabídnou zcela automatické funkce. Načtou sami informace z kapsle a podle toho připraví správný nápoj.

Tlak čerpadla

Na kvalitě kávy se podepisuje i to, jaký tlak kapslový kávovar nabídne. Obecně platí, že čím je tlak větší, tím rozhodně lépe. Když se podíváme na varianty s nižší tlakem, je v rozmezí 3 – 5 barů, což není úplně ideální hodnota, avšak ta je většinou spojena s kapslemi Tassimo, kde je situace specifická (podle výrobce se používá odlišná technologie). Dobrým standardem jsou ty, které nabídnou tlak okolo 9 barů. Ty nejlepší kávovary mohou nabídnou i tlak okolo 12 bar a výše, což je hodnota podobná jako u profesionálních pákových řešení.

Velikost nádob

Lepší kávovar na kapsle může mít i dvě. Ta druhá je na mléko, které je použito na přípravu káv, jako je latté nebo cappuccino. Nádoba na mléko může mít objem od 300 do 500 mililitrů, což je hodnota dostačující.

Druhá a hlavní nádoba je na vodu. Z té je následně připravena káva. Čím větší objem nádoba na vodu má, tím více kávy lze najednou připravit. Ty nejmenší se pohybují okolo hodnoty 0,5 litrů. Zlatým středem jsou nádoby na vodu, které mají objem okolo 1 litru. U těch nejlepších je možné mít objem až o velikosti 1,5 litru.

Další funkce a vlastnosti

Pokud jde o ty, které souvisí s konstrukcí, tak to může být plocha na odkládání nebo pověšení šálků. Dále to může být odpadní nádoba na použité kapsle, která jich pojme 5 – 15, dle typu kávovaru. Mezi praktické funkce zase patří systém na odvápnění nebo i vlastnost spojené s možností využití samočištění kávovaru, po každém jeho použití.

4.4/5 - (29 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.