Malé spotřebiče do kuchyně,

Kávovary DeLonghi – Recenze 10 nejlepších presovačů

Lámete-li si hlavu s otázkou, jaký kávovar DeLonghi vybrat do své kuchyně, ať už doma, v restauraci nebo kanceláři, jste na správném místě.

Připravit kvalitní espresso umí jak automatický, tak i pákový nebo kapslový kávovar. Vybrat ten správný model už může být složité. Proto jsme se zaměřili na kávovary DeLonghi a recenze nejlepších automatických, pákových a kapslových presovačů této značky, která pravidelně vyhrává testy kávovarů a udržuje si stabilní přízeň svých zákazníků.

Modely se liší funkcemi, vhodností použití a ve výsledku i cenou. Důležité je ujasnit si preference a očekávání. Pro rychlou ranní kávu bude vhodnější Nespresso kávovar na kapsle, vyznačující se svým bezúdržbovým systémem. Naopak pro přípravu více šálků nebo vyšší standard, pákové a automatické jsou těmi pravými.

Rozhodovat budou především funkce kávovaru, jako je šlehání mléka, automatické čištění a odvápnění, nastavení síly kávy, použití zrnkové či mleté kávy, vestavěný mlýnek nebo nastavitelná teplota.

Nejlepší kávovary DeLonghi – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších DeLonghi kávovarů pro rok 2023. Vybírali jsme nejlepší zástupce v každé kategorii – kapslové (pro nenáročnou domácnost), pákové (pro milovníky rituální přípravy kávy), automatické (pro náročnější domácnost a větší přípravu kávy).

VzhledModelTypPoužití kávyParní tlak 
Magnifica ECAM 22.110 recenze a testMagnifica ECAM 22.110AutomatickýMletá, zrnková15 bar
Eletta ECAM 45.760 recenze a testEletta ECAM 45.760AutomatickýMletá, zrnková15 bar
Intensa ECAM 23.460 recenze a testIntensa ECAM 23.460AutomatickýMletá, zrnková15 bar
PrimaDonna ESAM 6900 recenze a testPrimaDonna ESAM 6900AutomatickýMletá, zrnková15 bar
EC 820 recenze a testEC 820PákovýMletá, pody15 bar
Scultura ECZ 351 recenze a testScultura ECZ 351PákovýMletá, pody15 bar
DEDICA EC 685 recenze a testDEDICA EC 685PákovýMletá, pody15 bar
Nespresso Inissia EN80 recenze a testNespresso Inissia EN80KapslovýKapsle19 bar
DeLonghi EN 267 WAE recenze a testDeLonghi EN 267 WAEKapslovýKapsle19 bar
Nespresso Lattissima Touch EN550 recenze a testNespresso Lattissima Touch EN550KapslovýKapsle19 bar

Zobrazit celou nabídku

Porovnání výbavy a funkcí

 Magnifica ECAM 22.110Eletta ECAM 45.760Intensa ECAM 23.460PrimaDonna ESAM 6900EC 820Scultura ECZ 351DEDICA EC 685Nespresso Inissia EN80DeLonghi EN 267 WAENespresso Lattissima Touch EN550
Objem zásobníku na vodu (l)1.821.81.411.41.20.810.9
Čištění a odvápněníAutoAutoAutoAuto/RučníRučníRučníRučníSignalizaceRučníSignalizace
Tryska na páruAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoNENENE
Zásobník na mlékoNeAnoAnoAnoNeNeNeNeNEAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze kávovarů DeLonghi

De’Longhi Magnifica ECAM 22.110

Magnifica ECAM 22.110 recenze a test

Automatický kávovar DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 patří mezi nejlépe hodnocené produkty ve své kategorii. Základními parametry nevybočuje z průměru, kde se zásobníkem na vodu 1.8 l, zásobníkem kávy 250g, připraví 2 šálky najednou a pojme kávovou sedlinu 14 šálků. Tlak 15 barů je optimální, jen nižší příkon 1450 W může mít za následek pomalejší zahřívání přístroje, kvalitu by to ale ohrozit nemělo.

Kávovar umožňuje použít jak mletou, tak zrnkovou kávu. Disponuje tichým mlýnkem a hrubost mletí lze nastavit ze 13 úrovní. Nastavit lze i teplotu a sílu kávy nebo tvrdost a množství vody.

Přístroj sice nedisponuje zásobníkem na mléko, na druhou stranu je zde tryska na páru pro napěnění mléka a vytvoření pěny. Součástí je i tryska na horkou vodu, takže si můžete připravit nejen kávu, ale i čaj, čokoládu nebo jiný horký nápoj. Z pohledu údržby má kávovar samočistící funkci a odvápňovací program, praktický je i ukazatel kapacity zásobníku na kávovou sedlinu. Výrobce myslel i na energetickou úspornost, kdy se sám vypne, pokud není používán. Tomuto modelu není snadné něco vytknout, za určité mínus lze označit nepřítomný display a složitější nastavení, případně chybějící funkce nahřátí šálku.

Dobrý poměr cena/výkon, automatické čištění, tichý mlýnek
Chybí funkce nahřátí šálku

Espresso De’Longhi Eletta ECAM 45.760

Eletta ECAM 45.760 recenze a test

Kávovar De’Longhi Eletta ECAM 45.760 patří mezi ty, co pojmou větší objem jak vody (2 l), tak kávy (400g) a lze připravit 2 šálky espressa zároveň. S 15 bary se řadí mezi standard automatických kávovarů, to samé platí o zásobníku na kávovou sedlinu, který pojme 14 šálků.

Použít lze jak mletou, tak zrnkovou kávu. Disponuje mlýnkem a hrubost mletí lze nastavit ze 13 úrovní. Nastavit lze i teplotu a sílu kávy nebo tvrdost a množství vody. Pokud preferujete překapávanou kávu, pak vás potěší tlačítko pro Long Coffee. Specialitou u tohoto modelu je milk menu, jednoduše možnost připravit si mléčný nápoj z nabídky: horké mléko, flat white, espresso macchiato k jinak dostupnému cappuccinu, caffe latte a latte macchiata.

Kávovar má zásobník na mléko s obsahem 0.6 l, trysku na páru i horkou vodu. Čištění a odvápnění je automatické, vč. mléčné trysky. Rozhodně potěší časovač, díky kterému nebudete muset ráno nebo po příchodu z práce čekat na pořádný šálek teplého nápoje. Nechybí ani funkce nahřátí šálku nebo display pro pohodlnější nastavení.

Model má prakticky vše pro přípravu více než jen kávy a mínusy se hledají těžko. Pro starší může být složitější nastavení programu My Milk a příkon 1450 W také patří k těm nižším.

Mléčné programy, nahřátí šálku, časovač, snadná údržba
Nižší příkon

De’Longhi Intensa ECAM 23.460

Intensa ECAM 23.460 recenze a test

Kávovar De’Longhi Intensa ECAM 23.460 má standardní parametry v kapacitě zásobníku vody (1.8 l), kávy (250g) i sedliny (14 šálků). S 15 bary také nijak nevybočuje v rámci své kategorie.

Použít lze jak mletou, tak zrnkovou kávu. Disponuje mlýnkem a hrubost mletí lze nastavit ze 13 úrovní. Nastavit lze i teplotu a sílu kávy nebo tvrdost a množství vody. Model se vyznačuje přítomností funkce Cappuccino a Caffe Latte jedním stiskem, což ocení příznivci jednoduchosti. Výhodou je i možnost nastavit a uložit optimální kombinaci do paměti.

Přístroj má zásobník na mléko (0.6 l), trysku na páru i horkou vodu. Čištění a odvápnění je automatické, a to včetně mléčné trysky (Milk Clean). Kávovar umožňuje přípravu dvou šálků zároveň a šálky nahřát, co bohužel postrádá, je časovač.

Cappuccino jedním stiskem, jednoduchá manipulace a čištění
Chybí časovač

De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900

PrimaDonna ESAM 6900 recenze a test

U kávovaru De’Longhi PrimaDonna ESAM 6900 najdeme kapacitu zásobníku vody pouze o objemu 1.4 l, i tak má přístroj co nabídnout. Pro kávu je vyhrazena kapacita 250g, což je průměr kategorie, 15 barů je také nepřekvapivá hodnota.

Specialitou modelu je automatický systém „Cappuccino jedním stiskem“ a 6 kovových dotykových tlačítek, pomocí kterých lze připravit cappuccino, cafe latte, latte macchiato, horké mléko, velkou kávu a horkou čokoládu. Použít můžete jak mletou, tak zrnkovou kávu, teplotu bohužel nastavit nelze.

U tohoto modelu najdete jak zásobník na mléko, tak speciální nádobku na horkou čokoládu. Pokud máte rodinu a děti, tak to obzvlášť oceníte. Připravovat lze dvě espressa najednou a nakonec na nich přidělat perfektní pěnu pomocí trysky. Zabudované je i počítadlo uvařených káv nebo indikátor sedliny a prázdné nádoby na zrna. Čištění a proplachování je automatické, odvápňování nikoliv.

Jedním stiskem 6 programů, nádobka na horkou čokoládu
Malý objem zásobníku vody, odvápňování není automatické

De’Longhi EC 820

EC 820 recenze a test

Pákový kávovar De’Longhi EC 820 se s objemem zásobníku vody o velikosti 1 l řadí k těm menším, hodnoty tlaku (15 barů) a příkonu (1450 W) jsou na odpovídajících úrovních. Kromě mleté kávy lze použít i porcovanou kávu neboli kávové pody (E.S.E.). Jedná se o čistší variantu pro snazší přípravu.

Kávovar vyniká rychlostí ohřevu vody, což potěší všechny nedočkavce. Tichá příprava 2 šálků naráz je další plus tohoto přístroje, stejně jako masivně vyhlížející páka pro snadnou manipulaci nebo filtr z nerezové oceli. Tryska na páru i horkou vodu umožní našlehání mléka, případně přípravu jiného teplého nápoje.

Přítomný je i nahřívač šálků nebo vyjímatelná odkapávací miska, která je doplněna o ukazatel hladiny vody. Někteří uživatelé zmiňují pomalejší nahřívání šálků, což může být menší mínus tohoto modelu.

Rychlé nahřátí, vhodné i pro větší hrnky, cena/kvalita
Delší nahřátí hrnků

De’Longhi Scultura ECZ 351

Scultura ECZ 351 recenze a test

Model De’Longhi Scultura ECZ 351 se může pochlubit větším zásobníkem vody (1.4 l), který je vyjímatelný, tlakem 15 barů a tichým provozem.

Co je ovšem zajímavé u tohoto kávovaru, je možnost použít nejen mletou kávu, ale také kávové sáčky. Opět jde o čistší variantu oproti manipulaci s namletou kávou. K dispozici jsou také filtry, díky kterým lze připravit dvě porce z mleté kávy najednou.

Vytvoření krémové pěny zajistí parní tryska a ohřívač šálků zase udržení teploty. Výdej páry lze regulovat pomocí knoflíku, čímž docílíte požadovaného efektu. Jako mínus lze zmínit chybějící automatické dávkování množství kávy nebo omezení velikosti hrníčku (větší budou problém).

Mletá káva i kávové sáčky, jednoduchá obsluha
Pro velké hrnky problém

De’Longhi DEDICA EC 685

DEDICA EC 685 recenze a test

Pokud máte problém s místem v kuchyni a hledáte něco úzkého, čím vyplníte poslední mezeru na vaší kuchyňské lince, pak je kávovar De’Longhi DEDICA EC 685 přesně pro vás. Se šířkou 15 cm jde o pěkného hubeňoura mezi kávovary.

To, co ztratil na objemu, nijak neohrožuje jeho kvality, přesněji výbavu a funkce. Výkonný 15 barový stroj umí připravit klasické espresso i cappuccino nebo latte macchiato. Velikost kávy si lze regulovat podle potřeb, což se hodí, pokud mají uživatelé odlišné preference. Výhodou je prostornost a použití vysokých sklenic (až 12 cm).

Použít lze jak mletou kávu, tak pody. Údržba by měla být snadná, a to především díky možnosti rozložit sítko na mletou kávu. Nemělo by tak docházet k ucpání. Nastavitelnou tryskou pak vykouzlíte dokonalou pěnu. Kromě pěny s ní lze připravit i vodu na čaj.

Malé rozměry, na velké sklenice/hrnky, rychlost nahřívání
Nastavení bez návodu složitější

De’Longhi Nespresso Inissia EN80

Nespresso Inissia EN80 recenze a test

Pro nejméně náročnou přípravu dobré kávy je zde kapslový kávovar De’Longhi Nespresso Inissia EN80. Obecně u kapslových kávovarů nelze čekat velkou výbavu nebo funkce.

Vše je zaměřené na jednoduchost a účelnost, ne jinak tomu je i v tomto případě.

Co čekat od tohoto modelu? Do půl minuty nahřeje vodu k přípravě až 9 porcí, a to na jeden zásobník vody, který má objem 0.8 l. S tlakem 19 barů a příkonem 1260 W jde o rozumné hodnoty v této kategorii.

Káva je připravována z kapslí, u kterých lze volit z 23 druhů, takže o různorodost není nouze. Objem kávy lze nastavit na menší (40 ml) a větší (110 ml) s tím, že do nádobky pro použité kapsle se jich vejde až 10 kusů.

Design, jednoduchá obsluha, výkon
Horší návod

DeLonghi EN 267 WAE

DeLonghi EN 267 WAE recenze a test

Kapslový kávovar DeLonghi EN 267 WAE je unikátní svým systémem šlehání mléka, které zajišťuje integrovaný šlehač mléka Aeroccino. Jak kávovar, tak šlehač, mají velice snadnou obsluhu a velice dobře se udržuje.

Zařízení spadá do produktové řady CitiZ&milk, jeho provedení je na velmi vysoké úrovni a spotřebitelé si chválí i krásný design. Je určen na kávové kapsle Nespresso, nicméně uživatelské recenze zmiňují, že si poradí i s neoriginálními kapslemi, u kterých však může být často méně kvalitní káva. Příkon kapslového kávovaru činí 1710 W a tlak čerpadla je velmi dobrých 19 barů.

S jednoduchou obsluhou jde ruku v ruce absence displeje, což je v podstatě jediné negativum. Zásobník na vodu dosahuje v této kategorii kávovarů slušné kapacity 1 litru a je odnímatelný. Kávovar je připravený udělat kávu za 25 vteřin od jeho spuštění, má automatické dávkování vody a pod tryskou dostatek prostoru i na vysoké sklenice na latte macchiato.

Integrovaný šlehač mléka Aeroccino, kvalitní zpracování, kompaktní rozměry
Ocenili bychom přítomnost displeje

De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550

Nespresso Lattissima Touch EN550 recenze a test

Posledním vysokotlakým espressovačem je De’Longhi Nespresso Lattissima Touch EN550. S 19 bary obstará kvalitní cappuccino, latte machiato, ristretto, espresso nebo lungo s jednoduchou přípravou.

Pyšnit se může o něco větším zásobníkem na vodu (0.9 l) a také zásobníkem na mléko (0.35 l), který je vyjímatelný a lze ho skladovat v lednici, pokud obsah nespotřebujete.

Množství mléka a kávy lze uložit do paměti, takže přesný poměr nebudete muset pokaždé znovu nastavovat. Praktické je i automatické upozornění na pročištění a odvápnění, stejně jako vypnutí pokud spěcháte. Stejně jako u předchozích modelů je i zde nahřátí do půl minuty, výběr druhů kávy nebo volitelný objem šálku.

Má zásobník na mléko, rychlá příprava
V zásadě žádné

Jaký kávovar vybrat?

Otázka výběru již byla nakousnuta v úvodu článku. V podstatě záleží na preferencích a účelu, pro který hodláte kávovar použít. Od toho se bude odvíjet i cena, proto může být nápomocné rozdělení do cenových kategorií a jaké kávovary DeLonghi v nich lze nalézt.

Do 10 000 Kč

Půjdeme-li od stovek korun, pak mezi nejlevnějšími kávovary budou kapslové. Ty jsou vhodné jako nenáročný domácí kávovar pro rychlou přípravu kávy a minimální údržbu. Pokud přecházíte z instantní kávy, kapslový kávovar může být vaše první zastávka. Kromě lepší kávy připravíte i více druhů a snáze najdete ten optimální, pro který pak vyberete sofistikovanější kávovar.

Kolem 3 000 Kč se začínají objevovat pákové kávovary. Příprava kávy je rituál, počínající mletím kávy, přípravou šálku a konče čištěním. Oproti kapslovým kávovarům je zde nižší cena za šálek, kvalita kávy je mj. závislá na vašem výběru a hrubosti namletí. Obecně v této cenové kategorii musíte počítat s omezenými funkcemi a výbavou, pokročilejší konzumenti budou vždy volit kompromis.

Od 10 000 Kč do 20 000 Kč

Tato cenová kategorie si najde většinu spotřebitelů. Jsou zde pokročilé pákové kávovary i kvalitní automatické, nemluvě o rozsahu výbavy, funkcí a nastavení. Čištění a údržba bude díky automatickým modelům snazší a méně náročná. Odpadne i nutnost pořizovat si externí kávový mlýnek, jelikož ten bude zabudovaný v samotném kávovaru.

Mezi funkcemi najdete automatické pěnění mléka, které jste u levných modelů museli dopěňovat manuálně. Přístroje jsou také vhodnější pro přípravu kávy více osobám.

Od 20 000 Kč výše

Zde jsou již sofistikované kávovary, vybavené funkcemi jako časovač, automatické čištění a odvápňování nebo nastavitelné individuální profily hned pro několik osob. Objemy zásobníků budou obecně větší, připravené zpracovat větší množství šálků.

4.4/5 - (12 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.