Recenze,

E-cigareta Joyetech eGo AIO – Recenze

Naše hodnocení

Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO se za dobu, co se prodává, stala doslova legendou. Název nese označení výrobce, eGo je produktová řada a AIO je konkrétní pojmenování modelu. Tyto tři písmena jsou zkratkou All In One – vše v jednom. Je to základní startovací sada vhodná pro začínající vapery (z anglického slova vaping, uživatelé elektronických cigaret) i zkušenější kuřáky, kteří upřednostňují jednoduchost, delší výdrž na jedno nabití, funkčnost a skladnost. Cigareta je tvarem trubička, která má minimalistický čistý design s okýnkem pro kontrolu liquidu, s jedním ovládacím tlačítkem a náustkem. Při používání na vás e-cigareta klade pouze povinnosti v podobě nabíjení, doplňování liquidu a za 14 dní až měsíc výměnu žhavící hlavy. Negativa se nám hledají velice těžko, pokud však máme zmínit jednu otravnou věc, je to jednoznačně dětská pojistka, kterou výrobce zakomponoval do otevírání těla cigarety – clearomizéru. Pro otevření je při otáčení potřeba vyvinout tlak směrem dolů a až poté šroubovat – je to však prvek, na který si za krátko zvyknete a v porovnání s tím, kolik vám toho Joyetech eGo AIO nabídne, je to zanedbatelná věc.

  • Skvělý poměr cena/výkon
  • Velikost baterie 1500 mAh
  • Barevné měnitelné podsvícení
  • Regulace Air Flow
  • Nadbytečná dětská pojistka
  • Průměrné prokreslení chuti
  • Černé provedení náchylné na umatlání

Parametry

Baterie Zabudovaná
Kapacita baterie 1500 mAh
Měnitelné led podsvícení Ano, 7 barev
Kapacita clearomizéru 2 ml
Výměnné žhavící hlavy Ano
Odpor základní žhavící hlavy 0,6Ω
Výkon základní žhavící hlavy 15 – 28 W
Náustek Výměnný, typ 510
Typ použití MTL (kouření pusa plíce)
Nabíjení Micro USB
Průměr 19 mm
Výška 118 mm
Hmotnost 70 g
Regulace přísunu vzduchu Ano
Indikace stavu nabití Ano

Obsah balení, uvedení do provozu a konstrukce

Elektronická cigareta s integrovanou baterií o kapacitě 1500 mAh je dodána v pěkném balení, které obsahuje samotné tělo v barvě, jakou si objednáte, dvě žhavící hlavy, dva náustky a nabíjecí USB kabel. V balení není dodán liquid – tekutina, kterou se e-cigareta plní a která se přeměňuje na páru. Nezapomeňte si jej tedy také přidat do nákupního košíku. Žhavící hlava se nejprve zakape pár kapkami přímo do jejího těla a následně našroubuje do horní části clearomizéru. Po rysku se naplní zásobník liquidu (tank) a našroubuje se do něj horní část, která již obsahuje žhavící hlavu. Alespoň deset minut necháme nasáknout liquid, nasadíme náustek a můžeme se vapovat. Průběžně se doplňuje liquid vždy tak, aby nedošlo ke žhavení bez něj. V závislosti na intenzitě používání po 14 dnech až měsíci vyměníme hlavu, jakmile začne být pára méně chutná, nebo bude cítit po spálenině. Ideální poměr do této e-cigarety pro dlouhou výdrž žhavící hlavy je liquid s poměrem 50 PG a 50 VG.

Výrobce integrovaným atomizérem dosáhnul velice dobrého uživatelské zážitku, čímž nedělá problém tento model provozovat i starším zarytým kuřákům klasických cigaret. Je to vhodný model pro všechny, kteří chtějí nahradit kouření klasických cigaret elektronickou cigaretou. Joyetech eGo AIO je určena pro kouření stylem pusa plíce (MTL), což je styl, jakým se kouří normální cigarety. Druhým stylem je přímé potahování do plic (DL styl), který s e-cigaretou můžete samozřejmě provozovat také, nicméně nedosáhnete takového množství páry, jako můžete znát například z YouTube videí.

Ovládání a obsluha

Ovládání je díky přítomnosti jen jediného tlačítka více než jednoduché. Z vypnutého stavu rychlým stisknutím tlačítka 5x po sobě uvedete elektronickou cigaretu do provozu – stejným počtem stisknutím ji zase vypnete. Jakmile je cigareta zapnutá, stisknutím tlačítka aktivujete žhavení, které začne produkovat páru, a tím pádem tedy kouříte. V okamžiku, kdy bude docházet tekutina v zásobníku na liquid ji doplňte, aby spirálka nežhavila nasucho a tím se žhavící hlava nezničila. Liquid se může plnit až po okraj rysky, nad kterou by se plnit nemělo, jinak hrozí přetečení.

Součástí balení jsou dva drip tipy, což je jiný výraz pro náustky. Jeden má uvnitř jakousi spirálku, která docela úspěšně zabraňuje prskání a pronikání liquidu do pusy. Je vhodná pro potahování pusa-plíce, zatímco obyčejný druhý náustek může být použit i pro vapování DL, tedy potahem z elektronické cigarety přímo do plic. Koncovka náustků má standardní rozměr 510, což je nejpoužívanější velikost drip tipů. Můžete si tak dokoupit náustek podle vaši libosti, možností jsou stovky.

Regulace přísunu vzduchu, žhavící hlavy

Čím se tento model liší od podobných, konkurenčních výrobků je jednoznačně možnost regulovat si přísun vzduchu. Obecně se pro tuto funkci používá výraz airflow, neboli tok vzduchu. Regulací přísunu vzduchu si regulujete potah z cigarety, který bude buďto utažený – z e-cigarety se tahá se znatelným odporem (podobně jako u klasických cigaret), nebo otevřený. Pakliže je přísun vzduchu otevřen naplno, e-cigareta produkuje větší množství páry, se kterou se zmenšuje i výraznost chuti náplně.

Regulace přísunu vzduchu se ovládá otočenou horní částí, kde jsou viditelné dvě tečky. Pokud jsou tečky u sebe, přísun vzduchu je otevřen naplno. Při pootočení o 90 stupňů je přísun vzduchu nejvíce přiškrcen. Regulace air flow je jednou ze dvou věcí, kterými si můžete Joyetech eGo AIO nastavovat. Tou druhou jsou výměnné hlavy, které mohou mít různé odpory a tím pádem i různý výkon. Dodávané žhavící hlavy mají odpor 0,6 ohmů, alternativně jdou však použít i žhavící hlavy s odporem 0.2, 0.5, 1 a 1.5 Ω.

Podsvícení a notifikace stavu baterie

Podsvícení není jen estetickou záležitostí, jak by se mohlo z recenze zdát. Kromě výběru barvy, která se k vám nejvíce hodí, nebo se vám líbí, plní LED prosvit také roli informační ve vztahu k likvidu. Barevné světlo se na hladině liquidu láme, čímž je jasně vidět, kolik liquidu vám v nádržce ještě zbývá. Barevná paleta je relativně pestrá, a pokud přece jen nechcete, aby elektronická cigareta svítila, můžete LED podsvícení zcela vypnout. Změna barvy se dělá z vypnutého stavu e-cigarety. Dlouhým podržením tlačítka se LED podsvícení aktivuje a následně již jen krátkým stiskem měníte barvu.

Elektronická cigareta Joyetech eGo AIO vás také dokáže informovat i stavu nabití baterie. Pakliže LEDka svítí, je stav nabití mezi 100% – 60%, pokud bliká pomalu, je stav nabití 60% – 30% a pokud bliká rychle, je v baterii 30% energie a méně, v tento moment hledejte nabíjecí USB kabel, nebo nabíječku.

Dětská pojistka, samotné kouření a výkon

V celku zbytečná a tedy i protivná je dětská pojistka zabudovaná v části otevírání clearomizéru. Jedná se napříč trhem s elektronickými cigaretami o unikát, a jelikož ani v dalších modelech značky tato „vymoženost“ není, je dost možné, že si výrobce vzal k srdci negativní ohlasy, které se na dětskou pojistku snesly.

Elektronická cigareta funguje skvěle, shodují se na tom recenzenti z celého světa. V této začátečnické kategorii zařízeních vše v jednom má nadprůměrný výkon, který je se základní 0,6 Ω hlavou 15 – 28 W. Páry tvoří e-cigareta naprostý dostatek, HIT do krku je velice slušný a proto uspokojí i silné kuřáky klasických cigaret. HIT je výraz pro pocit, který zažívá kuřák při potažení kouře do plic a bývá to jedním z argumentů, proč kuřáci na elektronické cigarety nepřecházejí – z důvodu nedostatečně silného zážitku. Vše je však o nastavení síle liquidu spolu s typem e-cigarety. Pokud vše správně zkombinujete, HIT je naprosto uspokojující i u elektronické verze kouření.

Zkušenosti uživatelů

Uživatelské zkušenosti s Joyetech eGo AIO jsou veskrze pozitivní. Jejím uživatelům se líbí především bohatá tvorba páry, vysoká kapacita baterie a dlouhá životnost žhavících hlav – samozřejmě pokud se používají tak, jak je předepsáno výrobcem. V recenzích také často zaznívá ohlas na malé rozměry, díky kterým je e-cigareta skladná, vejde se bez potíží do kapsy, nebo kabelky. Přizpůsobitelná barva LED podsvícení je rovněž unikátní a lidé ji vnímají pozitivně.

Co se týče negativ, převládá kritika na dětskou pojistku, kterou považují spotřebitelé do velké míry za zbytečnou a otravující. Někteří, zejména zkušení vapeři vyčítají e-cigaretě ne zcela dokonalé prokreslení chuti liquidů, byť základní chutě jsou zcela jasně rozeznatelné. Naopak méně zkušení uživatelé hodnotí negativně slabou výdrž žhavících hlav. Za její krátkou výdrž si však mohou z velké části sami nedodržením zásad používání a hlavně používáním nevhodných, příliš hustých liquidů. Na celo černém provedení snadno ulpívají běžné nečistoty, včetně stop po liquidu – proto někteří uživatelé černé provedení hodnotí jako méně praktické.

Podívejte se i na další elektronické cigarety.

Produkt: Joyetech eGo AIO
Hodnocení: 85 %

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.