Malé spotřebiče do kuchyně,

Jogurtovače: Recenze 9 nejlepších

Jogurtovač je praktickým pomocníkem k výrobě domácího jogurtu, a to jak klasického bílého, tak řeckého jogurtu. V pohodlí domova si můžete připravit mnohdy chutnější, stejně jako i zdravější jogurt, bez různých éček a přidaných cukrů, konzervantů, zahušťovadel nebo barviv. Navíc vás jeho výroba vyjde o něco levněji, než když si ho koupíte v obchodě.

Výroba jogurtu v jogurtovači není nijak složitá ani komplikovaná. Nejprve si musíte připravit směs ze zahřátého mléka a jogurtové kultury. Až pak tuto směs vložíte do jogurtovače, který vytvoří vhodné podmínky pro zrání, k čemuž je potřeba správná teplota i doba. V tomto směru je praktický jogurtovač s časovačem, který proces dále usnadní a umožní vychytat požadovanou konzistenci.

Zohlednit byste měli nejen příkon, počet a objem skleniček, přítomnost časovače nebo LCD displeje, ale i specifické vlastnosti. Například zda umožňuje vyrobit řecký jogurt, případně jaké části je možné umývat v myčce nádobí. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší jogurtovače a jejich recenze.

Nejlepší jogurtovače – TOP 9

V tabulce je výběr 9 nejlepších jogurtovačů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Steba JM2Severin JG 3519Guzzanti GZ 705Severin JG 3525Clatronic JM 3344Bravo 1530Ariete Yogurella ART 621Gorenje JM20WAriete Rainbow ART 626
Řecký jogurtNeNeNeNeNeNeAnoNeNe
Hmotnost2,5 kg1,5 kg1,9 kg1,4 kg1,5 kg2 kg0,6 kg1,5 kg1,6 kg
ČasovačAnoNeAnoAnoNeNeNeNeNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 9 jogurtovačů

Steba JM2

Steba JM2 recenze a test

Jogurtovač s časovačem Steba JM2 má velmi jednoduchý a kompaktní vzhled, a přesto velmi dobré parametry, pokud jde o množství. Jeho celkový objem činí 2,4 litrů. To znamená možnost přípravy až 12 skleniček jogurtů. Skleničky jsou navíc součástí balení. Nechybí možnost přípravy jogurtu dle preferencí, a to díky časovači, kterým lze ovlivnit výslednou konzistenci.

Hodnota příkonu tohoto modelu je 21 W, což pro domácí požití plně dostačuje. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, s přehlednou volbou konkrétního času přípravy. Zaujme také jednoduchost údržby a čištění.

Díky šířce 31 cm, výšce 12,5 cm a také hloubce 25 cm je zajištěno i snadné uložení, pokud není aktuálně používán. Pokud jde o hmotnost, váží 2,5 kilogramů. Ze srovnávaných modelů je sice nejtěžší, ale nejde o nic závažného. Součástí balení je také praktická brožura s recepty na druhy jogurtů.

Časovač pro volbu konzistence, 12 sklenic
Vyšší váha

Severin JG 3519

Severin JG 3519 recenze a test

Výroba jogurtu v jogurtovači Severin JG 3519 je velmi snadná, a to s využitím jednoduchého spínače, kterým se tento pomocník zapíná a vypíná. Samozřejmostí je i praktická kontrolka informující o jeho aktuálním provozu. Celkem je možné připravit až 14 skleniček, kdy každá má objem zhruba 150 mililitrů.

Umožní přípravu jogurtu se studeným mlékem, která trvá zhruba 8 – 9 hodin, stejně jako přípravu s mlékem teplým, ohřátým na 30 stupňů, kdy příprava trvá přibližně 5 – 6 hodin. Takto vyrobený jogurt v lednici dokáže vydržet až 7 dní.

Zaujme moderní bílý design se sklenicemi s červeným víkem a díky transparentnímu krytu lze pozorovat postup přípravy. Příkon tohoto jogurtovače má hodnotu 13 W. Jak skleničky, tak i víko jsou standardně omyvatelné.

Výroba z teplého i studeného mléka, počet skleniček
Bez časovače

Guzzanti GZ 705

Guzzanti GZ 705 recenze a test

Jogurtovač s časovačem Guzzanti GZ 705 zaujme už svým povedený designem. Nerezové prvky vypadají nadčasově a také působí kvalitním dojmem. Specifikem konstrukce je také LCD displej, na kterém lze vidět jak nastavené hodnoty časovače, tak další potřebné informace.

Celkový objem tohoto modelu je 1,33 litrů. To odpovídá možnosti vyrobit až 7 skleniček jogurtu. Tyto sklenice jsou součástí balení. Každá nabídne dobrý objem o hodnotě 190 mililitrů. Díky časovači je možno nastavit potřebné rozmezí v délce od 0 až do 14 hodin. Samozřejmá je následná funkce automatického vypnutí.

Teplota je nastavena na stabilních 42 stupňů Celsia a příkon daného modelu je dobrých 20 W. Nezklame ani hmotnost usnadňující celkovou manipulaci, jelikož ta činí pouze 1,9 kilogramů. Kvalitní povrch zaručí i velmi jednoduchou a rychlou údržbu. K dispozici je navíc i návod s recepty.

Časovač a displej, návod s recepty
Nic zásadního jsme nenašli

Severin JG 3525

Severin JG 3525 recenze a test

Jogurtovač Severin JG 3525 je skvělým pomocníkem pro jednoduchou přípravu domácího jogurtu. Stačí jenom naplnit sklenice a dále už pouze nastavit časovač a zapnout přístroj. Ten se o dokonalý výsledek sám postará. A to včetně toho, že se po odpočtu času automaticky vypne. Výroba jogurtů tak není spojena s žádnou náročnou obsluhou.

Příkon tohoto řešení je 13 W a celkem je možné připravit 7 skleniček jogurtů. Ty jsou součástí balení a každá z nich má objem 150 mililitrů. Součástí balení je také praktický QR kód pro načtení různých receptů.

Kvalitní nerezová konstrukce dobře vypadá, i se velmi jednoduše čistí. Nijak výrazně se nepodepisuje na zvýšené hmotnosti, protože ta je pouze 1,4 kilogramy. Kompaktní rozměry také přispívají k jednodušší manipulaci.

Časovač, nerezové provedení, QR kód s recepty
Nižší příkon

Clatronic JM 3344

Clatronic JM 3344 recenze a test

Jogurtovač Clatronic JM 3344 umožní snadnou přípravu chutných, a hlavně zdravých jogurtů, bez nežádoucích látek jako jsou sladidla, barviva a éčka. Díky příkonu 14 W je zajištěno dosažení všech potřebných podmínek pro dokonalý výsledek, jako například teploty o hodnotě 42 stupňů Celsia.

Provedení je celoplastové, základna je zhotovena z bílého plastu, zatímco plastový poklop je čirý. Má průměrnou celkovou kapacitu 1,1 litru jogurtu na jednu várku a k dispozici je 7 praktických sklenic, včetně víčka. Každá sklenice má objem 160 mililitrů a odpovídá jedné dávce jogurtu.

Má velice jednoduché ovládání, což někteří spotřebitelé oceňují, jiní to naopak vidí jako negativum. S přihlédnutím k příznivé pořizovací ceně je to však spíše pozitivní vlastnost. Celkové ovládání probíhá pouze jedním kolíbkovým ovladačem s polohami zapnuto, vypnuto. Nenajdeme zde jakékoliv další funkce, jako například časovač, nebo funkci pro přípravu řeckého jogurtu.

Velmi snadná obsluha, nízká pořizovací cena
Bez nastavení časovače

Bravo 1530

Bravo 1530 recenze a test

Výroba domácího jogurtu s Bravo 1530 je značně minimalistická. Tento přístroj zaujme svou celkovou kompaktností, přesto však nabídne velmi dobrou kapacitu. Najednou dokáže připravit 1050 mililitrů kvalitního jogurtu. Ten se vyrobí v 7 sklenicích, které jsou dodávány jako součást příslušenství.

Každá sklenice má dobrý objem o hodnotě 150 mililitrů. Velkým kladem je určitě jednoduchost ovládání a obsluhy. Vzhledem k rozměrům je pochopitelná i nižší hodnota příkonu, která je 13 W. Na tvorbu jogurtů a dosažení potřebné teploty však plně dostačuje. Hmotnost celého balení je 2 kg, což je přijatelná hodnota, usnadňující i celkovou manipulaci.

Jogurt je v tomto zařízení připraven za standardní dobu 6 ti hodin, čas jeho přípravy si však musíte ohlídat sami, jelikož nedisponuje časovačem, ani automatickým vypnutím. Přitápění probíhá pomocí keramického elementu, který má přesně nastavenou teplotu. Dodané skleničky jsou skleněné a samozřejmě jim nechybí ani víčka.

Kompaktní provedení, jednoduchá obsluha a spolehlivost
Absence časovače

Ariete Yogurella ART 621

Ariete Yogurella ART 621 recenze a test

Domácí jogurt v jogurtovači Ariete Yogurella ART 621 zaujme v porovnání s jinými modely tím, že není vyráběn v jednotlivých skleničkách, ale v jedné velké nádobě. Následně ho je možné rozdělit do vlastních nádob a uchovávat v lednici. Kromě klasického jogurtu je možné připravit i takzvaný řecký jogurt, což umožní dostupné příslušenství.

Celkový objem nádoby, a tedy i množství vyrobeného jogurtu je 1 litr. U řeckého je nádoba z důvodu osazení filtrem menší. Snadnost údržby zajistí fakt, že nádobu je možné umývat jak klasicky, tak i v myčce na nádobí. Její součástí je i dvojité víčko.

Celkový příkon je 20 W, což je standardní hodnota pro dosažení potřebného tepla. Doba přípravy jogurtu je zhruba 12 hodin. Nechybí snadné ovládání doplněné indikátorem zapnutí a provozu. Unikátní je velmi nízká hmotnost, která je jenom 0,6 kilogramů.

Nízká hmotnost, na řecký jogurt
Podle ohlasů trochu zmatený návod

Gorenje JM20W

Gorenje JM20W recenze a test

Jogurtovač Gorenje JM20W umožní přípravu ve 4 jednotlivých sklenicích, které jsou součástí balení. Dále není problém další dokoupit ve formě praktického příslušenství. Každá ze sklenic má objem 0,2 litrů, což plně dostačuje na jednu standardní porci.

Vzhledem k menším rozměrům je pochopitelný i menší objem tohoto modelu, který činí pouze 0,8 litru. Přesto nezklame poměrně vysoká hodnota příkonu ve výši 20 W. Díky transparentnímu krytu je navíc možné pozorovat postup přípravy.

Ovládání probíhá jednoduše, pomocí Start / Stop tlačítka. Provoz signalizuje drobné kontrolní světlo. Údržba je snadná, jelikož jednotlivé sklenice lze umývat i v myčce na nádobí.

Větší objem na jednu skleničku (oproti jiným modelům)
Pouze na 4 sklenice

Ariete Rainbow ART 626

Ariete Rainbow ART 626 recenze a test

Výroba domácího jogurtu v Ariete Rainbow ART 626 umožní připravit si 6 jogurtových sklenic. To je kapacita daného modelu a sklenice jsou součástí balení. Každý má objem zhruba 166 mililitrů, čemuž odpovídá možnost výroby přibližně 1 litru jogurtu.

Díky příkonu 20 W je zajištěno jak rychlé dosažení požadované teploty, tak i její udržení po celou dobu zrání. Ta trvá zhruba 12 hodin, a to v závislosti na preferencích s ohledem na výslednou konzistenci.

Díky plastovému tělu je zajištěna i velmi snadná údržba. Materiál se také pozitivně podepisuje na celkové hmotnost, která je 1,6 kilogramů. Zaujme i stylový design, který kromě transparentního víčka nabídne kombinaci bílé a žluté barvy. Nechybí ani snadné ovládání pomocí jednoho tlačítka, které je doplněné piktogramy.

Zajímavý design, relativně nízká cena
Chybí časovač

Jak vybrat jogurtovač

Nejprve je potřeba přihlédnout ke způsobu výroby jogurtu v jogurtovači. K dispozici jsou na trhu hned dvě varianty. První z nich je založena na možnosti dát mléko a jednotlivé suroviny do samostatných sklenic, ve kterých následně jogurt vzniká a ve kterých se i uchovává. Druhou možností jsou jogurtovače, kdy výsledný produkt zraje v jedné velké nádobě a když je hotový, může se pro jednoduchost skladování přesunout do samostatných sklenic.

Klasický nebo řecký jogurt?

V podstatě každý model na trhu umožní vyrobit klasický bílý jogurt, který je možné dochutit a inovovat dalšími příměsemi. Druhou možností je tvorba řeckého jogurtu, ke kterému je nejčastěji používáno příslušenství v podobě speciálního síta. Ne všechny jogurtovače tuto možnost nabídnou, a proto je vhodné zaměřit se na ni i ve výčtu parametrů.

Počet sklenic a množství jogurtu

Dva parametry, které spolu obvykle přímo souvisí. Od velikosti jogurtovače se odvíjí i to, kolik jogurtů dokáže připravit. Prvním ukazatelem je počet sklenic, které pojme. Ty nejmenší zvládnou připravit okolo 4 sklenic s jogurtem. Ty nejlepší nemají problém s trojnásobkem, kdy je možné připravit i 12 jogurtů najednou.

U sklenic je třeba přihlédnout také k tomu, jak mají velký objem. Následně lze dopočítat, pro jaké celkové množství jogurtu jsou určené. Jelikož jsou i jogurtovače kde zrání probíhá v jedná nádobě, udává se jako parametr také celkový objem. Ten se odvíjí od samotné velikosti. Lze se setkat s takovými modely, které mají objem okolo 600 mililitrů, stejně jako s variantami, které dokážou najednou připravit třeba i 1,5 litru domácího jogurtu. To je pro běžnou domácnost bráno jako standard. Kdo je náročnější, může najít i ty, kde se objem blíží hodnotě 2,5 litru.

Příkon

Podobně jako u řady jiných elektrických spotřebičů, tak i zde je třeba přihlédnout k hodnotě příkonu. Od toho se odvíjí hlavně doba samotného nahřátí na požadovanou tepotu, ale také možnost rychlého dohřátí v případě výkyvu teploty. Hodnota příkonu se často odvíjí od velikosti daných jogurtovačů. Mezi ty nejmenší můžeme zařadit hodnoty příkonu okolo 10 W. Pokud jde o výkonnější modely, lze se na trhu setkat i s takovými, které mají příkon okolo 20 W, což je už velmi dobrá hodnota, která odpovídá určení spotřebiče.

Časovač

Jogurtovač s časovačem je schopný docílit v podstatě automatického provozu, kdy umožní nastavit čas v rozmezí jednotek i desítek hodin a po uplynutí času se sám vypne. Kromě automatického vypnutí je spojený rovněž s udržováním vhodné konzistence jogurtu.

Doba přípravy

Důležitá je především teplota o hodnotě 42 stupňů, teplota vstupních surovin, ale také množství jogurtu. Od toho se odvíjí to, za jak dlouho bude mít jogurtovač výsledný produkt hotový. Mezi poměrně standardní dobu přípravy patří čas okolo 12 hodin. Najít však lze i takové možnosti, kdy se doba zkracuje třeba i na polovinu, v závislosti na tom, jak jogurtovač funguje a kterými vlastnostmi disponuje.

Další vlastnosti a výhody

Mezi vlastnosti spojené s konstrukcí se řadí hlavně materiál. U většiny dominují plastové materiály, které jsou doplněny skleničkami, které jsou ze skla a u některých modelů z plastu. Mezi další výhody může patřit jednoduchost údržby, a to hlavně s ohledem na to, jaké jednotlivé části lze bez problémů umývat v myčce. Možným kladem je také LCD displej zobrazující aktuální nastavení a odpočet času, nebo jednodušší forma v podobě indikátoru, který signalizuje zapnutý stav a to, že samotný jogurtovač běží.

4.2/5 - (13 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.