Sport,

Nejlepší hoverboardy: Recenze offroad, s řídítky, pro děti

Elektrický hoverboard, jinak označovaný také jako dvoukolka nebo gyroboard, je unikátní vozítko podobající se Segway. Ovšem s tím rozdílem, že zde není středová tyč ani řídítka, ale pouze nášlapy s kolečky a vyvažujícím gyroskopem, který zajistí potřebnou rovnováhu pro každého, kdo na něm jede.

Setkat se můžete také s variantou mini Segway, což je v podstatě balanční vozítko vybavené tyčí s madlem pro řízení. Elektrická dvoukolka je určena hlavně na kratší přejezdy na zpevněném a rovném povrchu. Dobře se hodí třeba do měst, ale své uplatnění najde třeba i ve větších areálech různých firem, kde je kladen důraz na rychlý a pohodlný přesun mezi budovami.

Mezi nejoblíbenější patří standard a offroad varianty, které doplňují modely premium. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší hoverboardy a jejich recenze.

Nejlepší hoverboardy – TOP 9

V tabulce je výběr 9 nejlepších hoverboardů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelNosnostVýkon motoruMaximální rychlost 
Kolonožka Standard recenze a testKolonožka Standard120 kg350 W16 km/h
Future board G21 Pro recenze a testFuture board G21 Pro120 kg350 W16 km/h
Graffiti Offroad APP recenze a testGraffiti Offroad APP120 kg350 W16 km/h
Kolonožka Premium APP recenze a testKolonožka Premium APP100 kg350 W16 km/h
Windrunner EVO Art recenze a testWindrunner EVO Art110 kg350 W12 km/h
Kolonožka Chrom recenze a testKolonožka Chrom120 kg350 W16 km/h
Lightning Offroad recenze a testLightning Offroad120 kg350 W16 km/h
Segway miniLITE recenze a testSegway miniLITE80 kg350 W16 km/h
Xiaomi Ninebot Mini recenze a testXiaomi Ninebot Mini85 kg350 W16 km/h

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Kolonožka StandardFuture board G21 ProGraffiti Offroad APPKolonožka Premium APPWindrunner EVO ArtKolonožka ChromLightning OffroadSegway miniLITEXiaomi Ninebot Mini
Dojezd20 km20 km20 km20 km40 km20 km20 km18 km22 km
Hmotnost12 kg10 kg15 kg12 kg13,8 kg12 kg14 kg12,5 kg12,8 kg
Stoupání25°25°15°20°15°25°15°10°15°
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 9 hoverboardů

Kolonožka Standard

Kolonožka Standard recenze a test

Hoverboard Kolonožka Standard patří mezi variantu, která v rámci svého provedení sází především na jednoduchost. Tomu odpovídá i to, že je určena na rovný a pevný povrch, tedy klasickou silnici. Poháněna je dvojicí Changhong elektromotorů o výkonu 350 W, díky kterým je možné jet rychlostí až 16 kilometrů v hodině.

Nechybí inteligentní gyroskopický systém, který pomáhá udržovat celkovou rovnováhu. Dále je kladem možnost jízdy vpřed i vzad, stejně jako možnost otáčet se přímo na jednom místě. Kromě roviny zvládne také jízdu do kopce, a to se sklonem až 25 stupňů. Kolonožka dále disponuje dostatečnou nosností, která činí 120 kilogramů.

Minimální váha jezdce, který může jezdit, je 40 kilogramů. Proto je určený nejenom výhradně pro dospělé. Celkový dojezd je dobrých 20 kilometrů, po kterých je nutné dobít lithiovou baterii značky Samsung. Doba nabíjení je 1,5 hodiny.

Dojezdová vzdálenost, rychlost jízdy, zvládnutí kopců
Jednodušší provedení

Future board G21

Future board G21 Pro recenze a test

Dvoukolka Future board G21 Pro zaujme už svým zajímavým designem. Není ale jedinou předností. Hodí se hlavně do města, kde je možné po zpevněných cestách jezdit rychlostí okolo 16 kilometrů v hodině. Zaujme také celkový dojezd, který na jedno plné nabití baterie činí okolo 20 kilometrů.

Gyroskopický systém zajišťuje jak rovnováhu, tak i možnost pohybu vpřed i zad, stejně jako řízení. Nechybí ani možnost točit se na místě o 360 stupních. Problém není ani jízdy do kopce, a to až se sklonem 25 stupňů. O dobré parametry se stará dvojice elektromotorů o výkonu 350 W, které nabíjí lithiová baterie. Její plné nabití trvá okolo dvou hodin.

Celková nosnost činí 120 kilogramů, což je běžný standard. Celkově potěší i mobilita, které je dosaženo také díky nízké váze o velikosti 12 kg. O skvělý zážitek z jízdy se stará integrované LED podsvícení, které se hodí hlavně při jízdě během horší viditelnosti.

Dobrá rychlost, dobrý dojezd, nosnost
Delší doba nabíjení

Graffiti Offroad APP

Graffiti Offroad APP recenze a test

Gyrobard Graffiti Offroad APP je určený hlavně pro toho, kdo chce jezdit stylově. Umožní to především netradiční design, který ale není jedinou předností. Dále nelze opomenout možnost vyžití Bluetooth technologie, díky které je možné hoverboard spárovat s telefonem a užít si poslech hudby.

Technické provedení zaujme většími pneumatikami, které se více hodí i na jízdu mimo zpevněný terén. Díky dvojici motorů, kdy má každý 350 W je možné dosahovat rychlosti až 16 kilometrů v hodině. Kladem je také baterie značky Samsung, která je pohání a umožní dojezd až 20 kilometrů.

Nadchne celkem rychlé nabíjení v rozmezí 1 až 2 hodin. Kromě jízdy po rovině je možné i stoupat do kopců se sklonem 15 stupňů. Jezdit může každý, kdo má minimální váhu 40 a maximální 120 kilogramů. Samozřejmostí je gyroskop a systém snadného ovládání.

Bluetooth, povedený design, dojezd
Vyšší hmotnost

Kolonožka Premium APP

Kolonožka Premium APP recenze a test

Elektrická dvoukolka Premium APP je určená pro všechny pokročilejší jezdce, kteří hledají dobré svezení a také zábavu. Tu přináší integrované Bluetooth, které umožní spárování mobilního telefonu a tím i možnost poslechu hudby. A to během bezpečné jízdy, která je spojena s rychlostí až 16 kilometrů v hodině.

O pohon se stará dvojice motorů, kdy každý z nich nabídne výkon 350 W. Energii pro ně zajišťuje lithium-iontová baterie Samsung, která umožní najet na jedno nabití až 20 kilometrů. Doba nabíjení není nijak dlouhá a činí jenom 1 – 2 hodiny, při nabíjení ze standardní elektrické sítě.

Kromě jízdě po rovině je možné zvládnout i kopce se sklonem 20 stupňů. Snadnou mobilitu zajistí malá hmotnost o 12 kilogramech. Všestrannost je spojena i s tím, že minimální váha jezdce je 40 kilogramů a maximální váha je 100 kilogramů.

Mobilní aplikace, dobrý dojezd, rychlé nabíjení
Nižší nosnost

Windrunner EVO Art

Windrunner EVO Art recenze a test

Kolonožka Windrunner EVO Art zaujme na první pohled svým abstraktním designem, který je poměrně unikátní a zajímavý. V každém kole se nachází elektromotor s výkonem 350 wattů a má baterie Samsung s kapacitou 4400 mAh. Celková váha je průměrných 13,8 kg a potěší jeho nosnost 110 kg, se kterou je vhodný pro většinu dospělé populace a samozřejmě i děti.

Elektronický stabilizační systém funguje perfektně a okamžitě reaguje na přenášení váhy. Má nafukovací 10″ pneumatiky, které jsou opatřeny blatníky. Hoverboard je určen především na zpevněné povrchy a jako dopravní prostředek do města. Jeho maximální rychlost se sice neřadí mezi nejvyšší, i tak však jste s rychlostí 12 km/h třikrát rychlejší, než je běžná chůze.

Maximální dojezdovou vzdálenost udává výrobce až 40 kilometrů, zmiňuje také průměrnou, která je 20 – 25 km. Baterie zvládnou až 2 tisíce nabíjecích cyklů a pomocí dodané nabíječky se zařízení nabije za 2 až 3 hodiny. Ve výbavě jsou dále modrá led světla a jistě oceníte i protiskluzové nášlapy. Světlá výška pro zdolávání nerovností je 72 milimetrů a zvládne vyjet stoupání se sklonem až 15°.

Unikátní a originální design, dojezd až 40 km, nosnost 110 kg
Absence Bluetooth

Kolonožka Chrom

Kolonožka Chrom recenze a test

Kolonožka Chrom je standard hoverboard, a má poměrně unikátní lesklý design, který však nepatří mezi přednost jedinou. Opomenout nelze ani kvalitu konstrukce srovnatelnou s dalšími modely této značky. Díky tomu bez problémů uveze člověka o hmotnosti až 120 kilogramů.

Poháněn je dvojicí Changhong elektromotorů, každého s výkonem 350 W. Ty pohání lithiová baterie Samsung, jejíž plné nabití je spojeno s dobou okolo 1,5 hodiny. Na plné nabití dokáže zvládnout ujet až 20 kilometrů, v závislosti na terénu a váze jezdce.

Určení není jenom na rovinu, protože se dá zvládnout i sklon o hodnotě 25 stupňů. Samozřejmostí je i vyvinutí dobré rychlosti, která může činit 16 kilometrů v hodině. Případné přenášení usnadní váha, která je jen 12 kg.

Nízká váha, dobrá doba nabíjení, rychlost jízdy
Bez Bluetooth

Lightning Offroad

Lightning Offroad recenze a test

Premium hoverboard Lightning Offroad zaujme na první pohled svým designem, který je spojený s blesky. Toto balanční vozítko zaujme i všestranností. Je to proto, že minimální váha jezdce je už 40 kilogramů, a tak se hodí pro různé hmotnostní a věkové skupiny.

O zdroj energie se stará baterie Li-Ion od Samsungu, která pohání dvojici výkonných elektromotorů. Každý nabídne výkon 350 W. Tato kombinace zajistí nejenom to, že je možné vyvinout rychlost 16 kilometrů v hodině, ale i to, že je možné dojet až 20 kilometrů, v závislosti na proměnných.

Jezdit lze i do mírného kopce, a to s maximálním úhlem stoupání o hodnotě 15 stupňů. Dále je možné dvoukolku i snadno přenášet, jelikož váží 15 kilogramů. Po vybití stačí připojit nabíječku, která bude už za zhruba 1,5 hodiny hlásit plné nabití.

Rychlé nabití, dojezd, vysoká nosnost
Na menší kopce

Segway miniLITE

Segway miniLITE recenze a test

Mini Segway s označením Segway miniLITE je unikátní tím, že se jedná o provedení pro nejmenší. Odpovídá tomu minimální váha, která může být už 10 kilogramů. Samotná nosnost je stanovena na 80 kg, díky čemuž se může projet i dospělá osoba. Tato kolonožka pro děti zaujme i tím, že dokáže nabídnout konstrukci se speciálním madlem, které je i řídící tyčí.

Děti od 6 let, pro které je určena, si mohou užívat nejenom dobrou rychlost, která činí až 16 kilometrů v hodině. Mohou dojet i celkem daleko – hodnota je stanovena na 18 kilometrů. Na to má vliv hlavně baterie s dobrou kapacitou, která dává energii dvojici motorů. Doba nabíjení jsou 3 hodiny.

Kromě roviny je možné vyrazit i do kopců, a to s maximálním sklonem, který bude činit 10 stupňů. Jízda je možná i během mokra, což zajišťuje stupeň ochrany IP54, který dokáže chránit proti veškeré stříkající vodě.

Pro děti, speciální madlo, dobrá rychlost
Do menších kopců

Xiaomi Ninebot Mini

Xiaomi Ninebot Mini recenze a test

Gyroboard Xiaomi Ninebot Mini je velmi povedený a kompaktní model od předního výrobce hi-tech produktů Xiaomi, což je zárukou výborné funkčnosti. V každém kole má dva výkonné elektromotory s příkonem 350 W, které dokáží dodat maximální výkon 2000 W. Zrychlení je tedy velmi dobré, stejně tak jako maximální rychlost 16 km/h.

Maximální dojezd uvádí výrobce 22 kilometrů, což pro jízdu po městě, kde se bude v drtivé většině pohybovat, stačí. Výkonu má dostatek i pro jízdu do kopce, dokáže si poradit se stoupáním až 15 stupňů. Jízda je pohodlná, ovládání snadné a hlučnost se drží na velmi nízké úrovni. Jeho celková váha činí 12,8 kg.

Horší je to s nosností, která je maximálně 85 kilogramů. Zejména pro urostlejší muže nemusí být tento gyroboard vhodný. Vpředu i vzadu jsou LED světla a nechybí ani brzdové světlo, díky konektivitě Bluetooth je spárovaný přes aplikaci s vaším chytrým telefonem. Pomocí něj lze zařízení i ovládat a dojet s ním bez řidiče tam, kam potřebujete. Jedná se o moderní a skvěle vybavený model, který lze pořídit v černé a bílé barvě.

Kompaktní rozměry, propojení s mobilním telefonem, rychlost až 16 km/h
Nízká nosnost 85 kg

Jak vybrat hoverboard

Dvoukolku je třeba v první řadě vybírat podle toho, o jaký typ se jedná. Základní variantou je standard hoverboard který je určený hlavně do města, tedy na zpevněné cesty s asfaltovým, nebo podobným povrchem. Druhou možnou variantou je offroad hoverboard. Už název celkem jasně ukazuje na to, že kromě pevných cest si díky větším kolům s větším vzorkem poradí i s méně náročným terénem. Třetí kategorií je takzvaný premium hoverboard, který je určený pro ty nejnáročnější, kteří hledají přece jenom něco navíc, jak s ohledem na využití, tak i zpracování a vlastnosti.

Typ konstrukce

První variantou je klasický hoverboard, který je charakteristický tím, že se jedná pouze o provedení o dvou kolech a nášlapech. Druhou variantou je možnost označovaná jako mini Segway. Jde o konstrukční typ, který má také řídící tyč s madlem, pomocí které osoba udává směr pohybu i rychlost. Z této varianty vycházejí i konstrukční modely doplněné sedátkem, které však v tomto segmentu nejsou zase až tak časté.

Typ baterie a její vlastnosti

Ta je jedním z nejdůležitějších článků. Roli hraje rozhodně i její typ. Běžné jsou takzvané lithium-iontové baterie, které doporučujeme, a to s přihlédnutím k výrobci. Kvalitní gyroboard využívá akumulátory od firem, jako je Samsung, nebo také LG. Důležitá je rovněž její kapacita, jelikož čím je vyšší, tím delší vzdálenost je možné na jedno nabití ujet.

Velká kapacita se však podepisuje jak na vyšší hmotnosti, tak i na délce nabíjení. Ideální varianty jsou takové, kde se doba nabíjení pohybuje v rozmezí 1 a 2 hodin. U baterií s velkou kapacitou dobu do tří hodin.

Výkon motoru

Hoverboard využívá dvojici motorů, na každém kole jeden. Důležitým parametrem je zde určitě jejich výkon. Čím vyšší, tím lze vyvinout větší rychlost a zvládat kopcovitý terén. Rychleji se ale vybíjí baterie. Obvyklý výkon je okolo 250 W, který se týká varianty hoverboardu pro děti. U těch klasických by měl být výkon každého z motorů okolo 350 W. V případě nejlepších modelů, pro zkušenější jezdce, se dá hovořit i o výkonu, který dosahuje na hodnotu 800 W.

Rychlost, dojezd a možnost stoupání

Výkon motoru a kapacita baterie tyto hodnoty znatelně ovlivňují. Co je standard v souvislosti s rychlostmi, to je hodnota 16 kilometrů v hodině. Dětské mohou jezdit pomaleji, kvalitnější rychleji. U hodnoty dojezdu je dobré brát varianty, u kterých je možné urazit na jedno nabití v ideálních podmínkách okolo 20 kilometrů. Opět platí, že u některých je to i o 5 méně, u nejlepších třeba i o 15 kilometrů více.

Kromě roviny je možné hoverboard použít i na cestu do kopce. Jak velký zvládne je udáváno pomocí hodnoty stoupání, která je uváděna ve stupních. Méně výkonné modely zvládnou stoupání okolo 10 stupňů. Zlatým středem je hodnota okolo 20. ty lepší lze zařadit do kategorie těch, kde není problém se stoupáním okolo 25 stupňů.

Doplňková výbava

Na trhu lze najít modely v podstatě bez výbavy, stejně jako takové, které nabídnout řadu doplňků. Sem může patřit třeba integrovaný reproduktor, který je možné pouštět si písničky z mobilního telefonu. Dále je možné hoverboard díky Bluetooth spárovat s mobilním telefonem a speciální aplikací, skrz kterou ho lze na dálku ovládat.

Pokud jde o výbavu ze segmentu té běžné, je možné zmínit třeba bezpečnostní prvek v podobě alarmu. Ten chrání před možným ukradením. Dále lze do kategorie praktických věcí zařadit třeba blatníky, které se hodí při jízdě na ne úplně suchém povrchu, nebo praktické osvětlení které se hodí při jízdě za ne příliš ideální viditelnosti.

4.4/5 - (18 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.