Zahrada,

Houpací sítě: recenze | Nejlepší hamaky, se stojanem, do bytu aj.

Se začátkem jara a po čas léta začíná pro většinu lidí příjemné období, které vybízí k trávení volného času a relaxování venku v přírodě, nebo na zahradě. S tímto obdobím je pro velkou část lidí spjata houpací síť, která nabízí útulné místo pro odpočinek, relaxaci a nabírání sil na čerstvém vzduchu. Mnoho lidí si v houpací síti například, čte, nebo si dopřává odpolední odpočinek. V jiných domácnostech může být vytížena dětmi, kteří dovádění na houpací síti bez přehánění milují.

Nejčastější a nejsnadnější je ji umístit mezi dva vrostlé stabilní stromy, které kromě opory poskytují v letních měsících i příjemný stín. Pokud na své zahradně stromy nemáte, nebo ještě nestihly dorůst do dostatečné síly, lze je nahradit stojanem, který může být buďto vyrobený ze dřeva, nebo z kovu.

Houpací síť je tedy nutné kotvit ke dvěma bodům, čímž se liší od závěsného křesla, které si vystačí pouze s jedním kotvícím bodem. Tyto dva produkty jsou si poměrně blízké, příjemně se v nich tráví volný čas, jsou skladné, lehké, přenosné a v určitých modelech jsou si blízké i konstrukčně. Většího relaxu ale docílíte právě v síti, která poskytuje oporu pro celé tělo a není problém v ni ani spát.

Právě pro spaní je určena hamaka, neboli závěsná postel. Od klasické houpací sítě na zahradu se liší zejména materiály a může i provedením. Je oblíbenou pomůckou všech milovníků trampingu a výletů do přírody, je totiž ještě lehčí a odolná vůči vodě a nečistotám.

Houpavý pohyb navíc člověka zbavuje stresu a přirozeně uspává, vzpomeňte si na malé děti, kočárky, postýlky. Ležením v houpací síti je navíc dobře rozložená váha a na tělo nepůsobí žádné tlaky. Je to tedy ideální pomůcka pro kvalitní a hluboký spánek kdekoliv si vyberete. V případě nocování v přírodě hamaka poskytuje ochranu před zvířaty, chladem a vlhkem, které od země jde. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší houpací sítě a jejich recenze.

Nejlepší houpací sítě – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších houpacích sítí z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Amazonas Aruba cayenneDimenza červená s pruhySpokey ShadowsunAmazonas Barbados rainbowAmazonas Summer SetAmazonas Star Set candySpokey BigrestAmazonas Gigante lavaAmazonas Silk Traveller XXLAmazonas Travel Set Camouflage
MateriálEllTexBěžná látkaBavlnaBavlnaEllTex + kovEllTex + dřevoBavlnaBavlnaPadákové hedvábíNylon
Rozměry (d,š)210x120 cm200x100 cm200x80 cm230x150 cm210x120 cm200x100 cm200x120 cm300x200 cm320x230 cm275x140 cm
Hmotnost1,6 kg2 kg1,3 kg1,8 kg21 kg16 kg2 kg3,3 kg0,6 kg0,7 kg
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 houpacích sítí

Amazonas Aruba cayenne

Amazonas Aruba cayenne recenze a test

Houpací síť Amazonas Aruba cayenne je velmi oblíbený model, který je klasické konstrukce s rozpínacími dřevěnými tyčemi na krajích. Jejich délka je 80 centimetrů a jsou dostatečně pevné. Samotná síť je vyrobena z materiálu EllTex (ExtraLongLastingTEXtile), který má oproti běžné bavlně jen samá pozitivna.

Jedná se o látku, která se skládá z 55% z bavlny a 45% z polyesteru. Je odolná vůči vodě a také vůči UV záření, které rádo látky ničí a jeho působením barva bavlny bledne. To je tak v tomto případě hodně eliminováno, houpací síť si tak drží dlouhou dobu své barvy a může i zmoknout, aniž by se snížila její životnost. Na dotek je navíc tento materiál stejně příjemný jako bavlna, je hebký, měkký a prodyšný.

Nosnost je velice dobrých 180 kilogramů a výrobcem je konstruována pro jednu osobu. Plocha pro ležení má délku 210 centimetrů a šíři 120 cm, což jsou velmi dobré rozměry. Pokud se tedy s partnerem, nebo s dětmi do sítě vejdete, díky vysoké nosnosti ji můžete bez obav používat i ve více lidech. Z recenzí spotřebitelů jen zaznívá obava směrem k subtilním závěsným šňůrám, které by mohly být silnější.

Kvalitní látka EllTex, mnoho prostoru pro jednu osobu
Kvalita závěsných šňůr by mohla být lepší

Dimenza červená s pruhy

Dimenza červená s pruhy recenze a test

Závěsná houpací síť Dimenza boduje především svou velmi příjemně nízkou cenou, která patří mezi nejnižší na trhu. Pokud hledáte levnou a zároveň kvalitní a pohodlnou síť, tento model by mohl být právě pro vás. Je dimenzovaná pro jednu osobu a maximální zatížení je 120 kg. Pokud byste na ni tedy chtěli dovádět se svou ratolestí, problém to rozhodně nebude.

Její hmotnost je příjemné 2 kilogramy a součástí je také stejně barevný vak, do kterého ji lze složit a bezpečně uskladnit, nebo přenášet. Lůžko má na délku 200 centimetrů a široké je 100 cm, což jsou pro jednu osobu nejtypičtější rozměry. Provedení je klasické, bez rozpěrných tyčí na koncích.

Použitá látka není nijak speciální, jedná se o čistou bavlnu. S tím je potřeba počítat a nenechávat ji zbytečně na přímém slunci, nebo na dešti, čímž by se zbytečně snižovala její životnost. Z recenzí zaznívá chvála na střídmě pěkné barevné provedení a samozřejmě nízké pořizovací náklady. Ty mají však za následek také absenci koncových závěsných prvků, které si tam budete muset osadit sami.

Velmi nízká pořizovací cena, střídmě laděné barvy
Bez koncových závěsných prvků

Spokey Shadowsun

Spokey Shadowsun recenze a test

Levná houpací síť Spokey Shadowsun má velice elegantní provedení, které udělá jak ve vašem interiéru, tak v exteriéru, mnoho parády. Ekologická bavlna je přírodní bílé barvy, látka je příjemná na dotek a výborně dýchá. Jedná se o model s rozpínacími tyčemi, které jsou zhotoveny ze dřeva. Tato kombinace tak přináší přírodní produkt, pro kterou je zákazníky velice oceňována.

Provedení je pouze pro jednu osobu a maximální přípustné zatížení činí 120 kilogramů. Rozměry jsou na délku 200 centimetrů a do šířky centimetrů pouze 80, takže je opravdu vhodná jen pro jednu dospělou osobu. Konstrukce a materiál se skvěle doplňují a nabízí ideální podporu těla.

Nosnost je potvrzena testy SGS, takže nemusíte mít strach, že by houpací síť pod vámi nevydržela. Z podstaty zmíněného materiálu je dobré ji nevystavovat vlhku a nenechávat ji zbytečně na přímém slunci, které díky působení UV záření pozvolna snižuje bavlně životnost. Váha je příjemně nízkých 1,3 kilogramů.

Nízká cena, použité přírodní materiály, elegantní bílé provedení
Šířka sítě jen 80 centimetrů

Amazonas Barbados rainbow

Amazonas Barbados rainbow recenze a test

Závěsná houpací síť Amazonas Barbados rainbow je velice prostorný model, který nabídne spoustu místa i pro dvě osoby. Pro dva je koncipována i samotným výrobcem, pokud tedy nepřekročíte maximální nosnost, která je 200 kilogramů. Provedení je klasické, tedy bez rozpínací tyče na koncích látky.

Její délka je 230 centimetrů a na šířku má úctyhodných 150 cm. To vše při hmotnosti jen 1,8 kilogramů, což je velice dobrý poměr. Součástí balení je také praktický obal, který je vyvedený ve stejné barvě, jako je samotná síť. Navíc je chytře zpracován a lze jej tak použít jako batoh a snadno přenášet.

Materiál, ze kterého je zhotovena je bavlna, která nabízí průměrnou odolnost. Použití v interiéru není žádný problém, v exteriéru se však pro dlouhou životnost vyvarujte vlhku, vodě a negativně na látku působí také UV záření ze slunce. Pokud tedy můžete, po skončení odpočinku ji vždy ukliďte do dodávaného obalu. V balení bohužel nejsou dodávány závěsná lana a karabiny, proto počítejte s jejich pořízením.

Kvalitní a pevné zpracování, součástí i obal, který lze použít jako batoh
Bez závěsných lan a karabin

Amazonas Summer Set

Amazonas Summer Set recenze a test

Houpací síť se stojanem Amazonas Summer Set je výhodný set, který je vhodný pro všechny majitele zahrad, na kterých nemají vzrostlé stromy, ani jiné alternativní kotvící body. Houpací síť je velmi kvalitní a určena pro použití jednou osobou, stejně tak kovový rám.

Ten je zhotoven z kvalitní oceli, na kterou je nanesena prášková barva RockStone, která je výrazně odolnější než běžná prášková barva. Je odolnější zejména vůči poškrábání a déle vydrží. Rám je délkově nastavitelný a proto do jisté míry univerzální. Jeho nosnost je 120 kilogramů a rozměry na délku 270 – 330 cm, na šířku 105 cm a do výšky 110 centimetrů.

Závěsná síť, jenž je součástí setu, se pyšní velmi dobrým materiálem – EllTex. Jedná se o kombinaci bavlny a umělých vláken. Látka v této kombinaci nabídne to nejlepší z obou materiálů, jako he hebkost, prodyšnost, ale také odolnost vůči vlhku a UV záření a delší životnost. Plocha pro ležení má rozměry 210 cm x 120 cm a celková váha, včetně stojanu, činí 21 kilogramů.

Součástí houpací sítě je kovový stojan, EllTex materiál
Průměrná nosnost 120 kg

Amazonas Star Set candy

Amazonas Star Set candy recenze a test

Houpací síť se stojanem Amazonas Star Set candy má velice povedený dřevěný stojan, který ozdobí každou zahradu rodinného domu. Tento praktický set je určen všem, kteří nedisponují dostatečně silnými stromy, nebo kotevními body vhodnými pro zavěšení. Sadu lze umístit na jakoukoliv rovnou plochu, ať se již jedná o trávník, nebo dlažbu.

Hamaka je vyrobena z velice povedeného materiálu, který nese název EllTex. Jedná se o kvalitní textilii kombinující bavlnu a umělé vlákno. Díky tomu je dostatečně odolná vůči vodě, špíně a také UV záření, které postupně ničí barvy i pevnost bavlny. Houpací síť je určena pro jednu osobu do hmotnosti 120 kilogramů, její délka je 200 centimetrů a šířka 100 cm, což lze ve srovnání považovat jako lehký podprůměr. I tak je však používání velmi pohodlné a příjemné.

Rám stojanu je tvořen vrstveným smrkovým dřevem a je tam velmi pevný a odolný. Kvalita se také potvrzuje ruční výrobou stojanu. Na délku má 358 centimetrů, na šířku 113 centimetrů a vysoký je 105 cm. Celá sestava má relativně nízkou hmotnost 16 kilogramů a pyšní se zhotovením z materiálů šetrných k přírodě.

Dřevěný stojan pro houpací síť, pěkné provedení, kvalitní materiály
Menší šířka sítě 100 cm

Spokey Bigrest

Spokey Bigrest recenze a test

Houpací síť do bytu Spokey Bigrest je další možností pro ty, kteří chtějí odpočívat, relaxovat, či spát v houpavém pohybu. Je vyrobena z bavlny a proto se, i díky rozměrům, hodí spíše do interiéru. Vzít si ji však samozřejmě můžete i ven, jen je potřeba ji nevystavovat zbytečně vodě, vlhku a UV záření ze sluníčka.

Její váha je průměrné dva kilogramy a unese 150 kg, což lze ve srovnání brát jako lepší hodnotu. Jedná se o provedení s rozpínacími dřevěnými tyčemi, takže mějte na paměti, že její čištění je složitější, než provedení bez nich. Součástí sady je také polštářek, což mnoho výrobců nenabízí a je to tak její plus.

Rozměry jsou naprosto průměrné, délka je 200 cm a šířka ložné plochy 120 centimetrů. Z podstaty použitých materiálů se jedná o produkt, který naprosto souzní s přírodou a je tak ekologický, na čemž řadě spotřebitelů záleží. Mějte na paměti nutnost pořídit závěsná lana a také karabiny, za které houpací síť pověsíte.

Slušná nosnost 150 kilogramů, dobrý poměr cena/výkon
Bez kotvícího příslušenství

Amazonas Gigante lava

Amazonas Gigante lava recenze a test

Velká houpací síť Amazonas Gigante lava podle slov výrobce je pravděpodobně největší houpací síť, kterou si v dnešní době můžete pořídit. Jakmile ji uvidíte zavěšenou, i přes znalost rozměrů vás velice překvapí její velikost. Na délku má tři metry a široká je dva metry. Tyto obrovské rozměry doplňuje i velice slušná nosnost, která je 280 kilogramů.

Výrobek je díky koncepci typizován až pro tři lidi, dvě osoby se v ní téměř ztratí, samotný člověk ani nemluvě. Je ideální na pořádání velkých oslav, kdy hosty na první pohled zaujme a nespustí z ní oči. Její umístění je možné jak v interiéru, tak v exteriéru. V případě ukotvení na zahradě však respektujte materiál bavlnu a zbytečně síť nenechávejte na dešti, nebo rozvěšenou vstříc ostrému slunci.

Celková délka až po závěsná oka činí ještě o metr a půl více, tedy 450 centimetrů. Hmotnost je adekvátní, 3,3 kg. Zajímavostí je, že k její výrobě bylo použito cca 6000 bavlněných vláken, které ve výsledku znamenají 6 metrů čtverečních relaxační ložné plochy. Vzhledem k velkým rozměrům není určena k zavěšení na běžné stojany Amazonas, potěší však přítomnost praktického přepravního obalu.

Pravděpodobně největší houpací síť na světě, rozměry 300×200 cm, nosnost 280 kg
Vyšší pořizovací cena

Amazonas Silk Traveller XXL

Amazonas Silk Traveller XXL recenze a test

Houpací síť pro dva Amazonas Silk Traveller XXL má hned několik věcí, proč by vás měla zajímat. Jsou to rozměry, nosnost, hmotnost i materiál, veskrze tedy všechny důležité parametry, podle kterých hamaku vybrat, stojí za pozornost. Ložná plocha je poměrně velká, na délku má 320 centimetrů a široká je 230 cm.

Její nosnost je velice dobrých 200 kilogramů a přitom váží je 0,6 kilogramů, je tak ideálním parťákem na cesty pro nocování v přírodě. Je určena až pro dvě dospělé osoby, které se v ní dokáží vyspat. Samozřejmě vyššího komfortu pro nocování dosáhnete v jednom. Její součástí je také vak, do kterého ji snadno složíte, a je ze stejného materiálu, jako hamaka.

Jako materiál bylo vybráno padákové hedvábí, za což patří výrobci velké plus. Tento materiál je velice jemný, příjemný a prodyšný. Také má adekvátní odolný. Z recenzí spotřebitelů zaznívají připomínky ke tvaru, který má více zvednuté okraje. To je ovšem záměrně, neboť hamaka je určena především k nocování v přírodě a tam vyšší okraje dozajisté oceníte.

Velice nízká hmotnost 0,6 kg, hamaka vyrobena z padákového hedvábí
Vhodný spíše pro ležení, než sezení

Amazonas Travel Set Camouflage

Amazonas Travel Set Camouflage recenze a test

Hamaka Amazonas Travel Set Camouflage je univerzální houpací síť do přírody, která je vyhledávaná hlavně trempy, turisty a všemi vyznavači pobytu v přírodě. Její maskovací vzhled dokonale splyne s okolním terénem a nijak neruší okolní přírodu. Více než pro lenošení na zahradě je tak vhodná k přibalení do krosny na výlet, nicméně i tam se nechá plnohodnotně využít.

K jejím přednostem dále patří velice nízká hmotnost 0,7 kilogramů. V této hmotnosti jsou však započteny i lana a háky, které jsou integrované a slouží pro zavěšení mezi dva stromy. Je to tedy zcela připravená houpací síť, ke které již nic jiného nepotřebujete.

Plocha pro ležení je 275 centimetrů dlouhá a široká 140 cm. Je potřeba počítat s lehce vyššími okraji, i tak je však její použití pro dospělou osobu velmi pohodlné. Maximální zatížení je 100 kg, což většině uživatelů dostačuje. Jako materiál byl zvolen nylon, tedy umělý materiál. Je velmi odolný povětrnostním podmínkám, což v přírodě jen doceníte. Součástí je také praktický vak ve stejném designu, jako hamaka.

Integrované lana a háky pro zavěšení, vhodné pro turisty a trampy
Menší nosnost 100 kilogramů

Jak vybrat houpací síť

Houpací síť by především měla odpovídat vašim představám a potřebám. Ač se to nemusí na první pohled zdát, provedení, modelů a materiálu je poměrně dost a každý model je tak vhodný pro jiného zákazníka. Odlišný typ si tam pořídíte do bytu, jiný na zahradu a jiný na nocování v přírodě.

Provedení

Houpací síť do bytu

Klasická houpací síť může být dvojího provedení, buďto s rozpínacími tyčemi, nebo bez nich. Rozpínací tyče pomáhají držet tvar, díky čemuž je síť stabilnější a o něco málo pohodlnější. Na druhou stranu se dá hůře udržovat, neboť v důsledku dřevěných konců ji nevyperete tak pohodlně, jako provedení bez nich.

Houpací síť do interiéru nemusí být zhotovena z nijak zvlášť odolného materiálu a tak je nejvhodnější bavlna, která působí na tělo nejpřirozeněji. Zajisté chcete, aby síť ladila se zbytkem vybavení místnosti a tak jsou k dispozici kromě pestrobarevných provedení i čistě bílé, nebo jednobarevné modely.

Houpací síť se stojanem a na ven

Houpací síť na ven, případně tedy v setu se stojanem, neboť předpokládáme, že konstrukce bude umístěna venku, může být rovněž v provedení s rozpěrnou tyčí, nebo bez ní, a platí pro ni výše zmíněné informace.

Je praktičtější, pokud je vyrobena z odolnějšího materiálu, než je 100% bavlna. Velmi rozšířená je v tomto směru látka EllTex, která kombinuje bavlnu s polyesterem, a to v poměru 55% ku 45%. Tento materiál je obdobně příjemný na dotek a vzdušný, navíc však i odolný vůči vodě, vlhku a UV záření. Právě UV záření ze slunce může za ztrátu barevnosti a rychlejší opotřebování – to však v případě EllTerexu nehrozí.

Stojan může být vyroben ze dřeva, kdy se jedná o elegantnější variantu. Druhou možností je ocelový stojan, který má delší životnost a nemusíte se o něj tolik starat, jako o dřevěný. Tímto myslíme hlavně lakování, moření a natírání dřeva. Kovový stojan je také praktičtější, neboť může být délkově nastavitelný a tím pádem na něj zavěsíte více různých modelů sítí a hamaků.

Hamaka

Hamaka může být jen další označení pro houpací síť, ovšem častěji bývá toto pojmenování spojené s určitým druhem, který je vhodný do outdooru. Často je hamaka vyrobena z velmi lehkých materiálů s vysokou pevností a odolností. Příkladem může být nylon, nebo padákové hedvábí. Hamaka je také velmi skladná a může mít zvýšené okraje, aby bylo nocování bezpečnější a pohodlnější.

Nosnost a počet osob

Nosnost je důležitý parametr, který přímo koresponduje s počtem osob, pro které je model určený. V případě houpací sítě pro jednoho bývá standardem nosnost kolem 120 kilogramů, houpací síť pro dva osciluje kolem 200 kilogramů a nejvyšší nosnost mají obrovské sítě, které jsou určeny až pro tři dospělé osoby. Tam se nosnost může šplhat bezmála až ke tří stům kilogramům. Tento údaj nepodceňujte, v případě přetížení a utržení následuje tvrdý pád klidně až z jednoho a půl metru, při kterém může dojít k nepříjemným úrazům končetin, zad a pánve.

Materiál a příslušenství

Jaké materiály se používají u jakých typů jsme popsali výše, zde je tedy pro přehled všechny shrneme. Nejlevnější a nejméně odolná provedení jsou z čisté bavlny, následuje odolnější materiál EllTex, který doplňuje nylon, či padákové hedvábí. Speciální modely mohou být samozřejmě ještě z dalších materiálů, které mají příhodné vlastnosti. Tak či tak materiál před pořízením neopomeňte, zvláště pokud budete houpací síť používat venku.

Nezbytné příslušenství k houpacím sítím jsou kotvící mechanismy, standardně karabiny, a závěsná lana, která by měla být pevná a mít dostatečnou rezervu v nosnosti. Standardně se k sítím nepřibalují, čest výjimkám, a nezbývá tak nic jiného, než si tyto věci dokoupit, případně najít nějaké starší doma. Výjimku však tvoří outdoor hamaky, které mohou kotvící systém integrovaný, v tomto případě si nemusíte s příslušenstvím dělat starost, neboť vše potřebné pro zavěšení máte pohromadě.

Poměrně praktická jsou také úložná pouzdra, nebo vaky, které bývají součástí sítí. Slouží ke skladování po čas nepoužívání a některé mají také systém pro přenášení na zádech, jako batoh. U hamaků mají také další důležitý úkol, a tím je komprese, aby ne cestách nezabíral více místa, než je bezpodmínečně nutné.

Rozměry a hmotnost

Nejdůležitější rozměr, který rozlišujeme, je velikost ložné plochy. Ta bývá odlišná v závislosti na počtu osob, pro které je síť konstruována. Standardem pro jednoho člověka je délka 200 cm a šíře 120 centimetrů. V provedení pro 2, nebo tři osoby ze zejména šíře zvětšuje. Další rozměr může být celkový, tedy včetně částí za lůžkem, nebo rozměr včetně napnutých závěsných lan.

V případě hmotnosti jsou velké rozdíly mezi provedeními. Nejtěžší jsou logicky houpací sítě pro více osob, tam může být váha i nad tři kilogramy. Standardní houpací sítě váží od jednoho do dvou kilogramů a hamaky se s přehledem vejdou s hmotností do jednoho kilogramu.

4.6/5 - (41 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.