Elektronika,

Herní sluchátka: Test a recenze 10 nejlepších

Herní sluchátka jsou nezbytná pro intenzivní zážitek z hraní her, a to jak na PC před monitorem, tak i v případě herních konzolí na své domácí televizi. Kvalitní herní headset by měl hráče izolovat od okolí a poskytnout dostatečně čistý zvuk pro zaslechnutí detailů jako je šeptnutí, kroky nebo prasknutí. Charakteristické je rovněž zaměření na hlubší basy.

V základu rozlišujeme drátová a bezdrátová herní sluchátka s mikrofonem nebo bez mikrofonu. Nejoblíbenější kombinací jsou drátová sluchátka s mikrofonem, která neztrácí kvalitu zvukové reprodukce bezdrátovým přenosem, a přirozeně mikrofon tvoří nezbytnou součást při hraní. Z hlediska konstrukce lze doporučit sluchátka přes hlavu, která jsou oproti sluchátkům do uší pohodlnější při delším poslechu.

Zohlednit byste měli nejen provedení a konstrukci sluchátek, připojení, citlivost nebo délku přívodního kabelu, ale i specifické vlastnosti. Například zda mají odnímatelný mikrofon, ovládání hlasitosti nebo funkci prostorového zvuku 7.1. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší herní sluchátka a jejich recenze.

Nejlepší herní sluchátka – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších herních sluchátek z testů a hodnocení pro rok 2021.

VzhledModelTypKonektorDélka kabelu 
Sony PS4 Wireless Stereo HeadsetBezdrátováUSB / 3,5 mm jack-
Kingston HyperX Cloud 2KabelováUSB / 3,5 mm jack1+2 m
Zalman ZM-HPS300Kabelová3,5 mm jack2 m
A4Tech Bloody G501KabelováUSB2,2 m
Yenkee YHP 3010Kabelová3,5 mm jack2,4 m
Genius GX Gaming HS-G700VKabelováUSB2,5 m
E-Blue Cobra IKabelová3,5 mm jack1,8 m
Logitech Gaming Headset G430KabelováUSB / 3,5 mm jack2,3 m
Razer Electra V2KabelováUSB1,3 m
Sennheiser GSP 300Kabelová3,5 mm jack2 m

Porovnání parametrů

 Sony PS4 Wireless Stereo HeadsetKingston HyperX Cloud 2Zalman ZM-HPS300A4Tech Bloody G501Yenkee YHP 3010Genius GX Gaming HS-G700VE-Blue Cobra ILogitech Gaming Headset G430Razer Electra V2Sennheiser GSP 300
Frekvenční rozsah20 – 20 000 Hz15 - 25 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz20 – 20 000 Hz15 - 26 000 Hz
Citlivost102 dB98 dB110 dB100 dB102 dB95 dB105 dB90 dB105 dB113 dB
Impedance32 ohmů60 ohmů32 ohmů32 ohmů32 ohmů32 ohmů32 ohmů32 ohmů32 ohmů19 ohmů
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 herních sluchátek

Sony PS4 Wireless Stereo Headset

Sony PS4 Wireless Stereo-Headset recenze

PS4 headset Sony PS4 Wireless Stereo Headset jsou bezdrátová sluchátka vytvořená primárně pro hráče herních konzolí Sony Playstation. Potěší rovněž prostorový dojem s označením 7.1. Baterie je napájena klasickou cestou, a to s využitím USB portu, který je u bezdrátových sluchátek standard.

Na jedno nabití dokáže tento model vydržet zhruba 6 až 8 hodin. Konstrukce je nejenom robustní a odolná, ale zaujme i tím, že umí dokonale potlačit zvuky z okolí. A to díky dokonalému odhlučnění. Dále nechybí ani kvalitní mikrofon s redukcí šumu.

Sluchátka umožní nastavení různých zvukových profilů. Kromě bezdrátového provedení nabízejí i možnost zapojení přes kabel s konektorem 3,5 mm jack nebo USB. Sluchátka využívají 2 měniče o velikosti 40 mm. Jejich frekvenční rozsah je 20 – 20 000 Hz.

Ke konzoli PS 3 a 4 i další zařízení, mikrofon s redukcí šumu

Zvuk 2.0 surround a menší prostorový efekt

Kingston HyperX Cloud II KHX-HSCP-RD

Kingston HyperX Cloud-2 recenze

Sluchátka 7.1 Kingston HyperX Cloud II KHX-HSCP-R jsou dokonalou volbou pro každého hráče, který dbá i na špičkový prostorový zvuk, byť je potřeba brát v potaz, že je tvořen softwarově a jinak jde o stereo. Sluchátka disponují mikrofonem na potlačení šumu, který je možno nastavit přímo před ústa. K dispozici je také externí zvuková karta pro připojení prostřednictvím USB portu. Citlivost sluchátek je 98 dB.

Zaujme také velký frekvenční rozsah, který konkrétně činí 15 Hz až 25 kHz. Kladem je také hodnota impedance neboli odporu, který je 60 ohm. Délka kabelu sluchátek je pouze 1 metr. K dispozici v balení je však 2 metrový prodlužovací kabel.

Model zaujme také svou přijatelnou hmotností, která je 320 gramů. Konstrukce dokáže také velmi dobře eliminovat jakýkoliv okolní hluk, a to především díky provedení okolo uší. Zaujme i design v červeno-černém povedení. Jsou kompatibilní s PC a Mac, ale i konzolemi a mobilními telefony.

Externí zvuková karta, zvuk 7.1, náhradní náušníky

Absence přídavného SW pro širší nastavení

Zalman ZM-HPS300

Zalman ZM-HPS300 recenze

Herní sluchátka s mikrofonem Zalman ZM-HPS300 nabídnou klasický frekvenční rozsah, který činí 20 – 20 000Hz. To znamená rozsah od vysokých po nejnižší tóny. Výrazně zaujme vysoká hodnota jejich citlivosti, která je 110 dB. Nechybí také nastavitelný mikrofon, jehož citlivost má hodnotu 54 dB. Zvládne potlačit šum a hluk, ovšem vzhledem k nízké ceně nečekejte velké zázraky.

Nechybí kvalitní konstrukce, která dokáže celkem dobře eliminovat okolní hluk. Dále je k dispozici klasický jack 3,5 mm určený pro připojení k různým zařízením. K dispozici jsou hned 2 konektory. Délka kabelu je 2 metry, což je dostatečná hodnota.

Díky měkkým koženým náušníkům se sluchátka dobře nosí a jsou i dlouhodobě pohodlná. Konstrukce využívá 50 mm měničů. Zaujmou i velmi zajímavým černým designem, který je doplněný o červené prvky.

Cena/výkon, dobrý zvuk, 2 jack konektory

Na kabelu lze mikrofon jen ztlumit a ne vypnout

A4Tech Bloody G501

A4Tech Bloody G501 recenze

Herní sluchátka A4Tech Bloody G501 nabídnou uzavřenou konstrukci, která zajistí dokonalé tlumení okolního hluku. Unikátní jsou i pro využití několika režimů a technologií. A to například Smart 360 Gaming. Dále nechybí ani praktické vybavení v podobě SW AudioMate. Kromě kvalitního zvuku zaujme i mikrofon, který dokáže dobře regulovat šum.

Frekvenční rozsah sluchátek má klasikou hodnotu v rozmezí 20 Hz–20 kHz. Určitě zaujme dobrá citlivost s hodnotou 100 dB, stejně jako impedance na hodnotě 32 ohmů. Dobré parametry má samozřejmě i samotný mikrofon.

Z hlediska kompatibility není problémem využití u současných operačních systému Windows. Jako konektor je používáno klasické USB. Určitě zaujme velmi nízká hmotnost, která je pouze 258 gramů. Délka samotného kabelu je 2,2 metrů.

Dlouhý kabel, SW výbava, včetně mikrofonu

Pouze USB konektor

Yenkee YHP 3010

Yenkee YHP-3010 recenze

Herní sluchátka Yenkee YHP 3010 mají velmi povedený vzhled kombinující černou a oranžovou barvu. Dále nechybí ani kvalitní mikrofon, který je všesměrový, se snadným nastavením do ideální polohy. Na dobrý zvuk má rozhodně vliv jak impedance o hodnotě 32 ohmů, tak je to samozřejmě i vysoká citlivost s hodnotou 102 dB.

Propojení je řešeno klasickou cestou. K dispozici jsou 2 konektory, a to se standardem 3,5 mm, tedy běžný jack. Jde o model kabelový s dostatečnou délkou, která je 2,4 metrů. Velikost měniče sluchátek má hodnotu 40 milimetrů.

Díky velkým náušníkům je dobře tlumený hluk z okolí. Také nelze opomenout ani pohodlnost i při dlouhodobém nošení. Na to má vliv i příznivě nízká hmotnost. K mínusům u těchto sluchátek lze přiřadit absenci softwaru na nastavení zvuku.

Nízká váha, dobré odhlučnění, délka kabelu

Bez SW pro nastavení zvuku

Genius GX Gaming HS-G700V

Genius GX Gaming HS-G700V recenze

Herní headset Genius GX Gaming HS-G700V nabízí různé klady spojené se zvukovým projevem. K dispozici je prostorový virtuální 7.1 kanálový zvuk. Konstrukce využívá 40 milimetrové měniče. Zaujme i dobré odhlučnění okolí a různých ruchů.

Parametrově sluchátka nabídnou klasický rozsah v rozmezí 20 Hz až 20 kHz. Nijak špatné nejsou ani další hodnoty, jako je impedance na výši 32 ohmů, stejně jako nezklame ani citlivost s hodnotou 95 dB. Kabel je dlouhý 2,5 metrů.

Z hlediska konstrukce je unikátem nejenom pozlacený USB port soužící k připojení. Dále je to také stylové LED podsvícení. Čím jsou dále výjimečné, to je zcela jistě také jejich vibrační odezva což podporuje celkový zážitek.

Vibrační odezva, pozlacený USB konektor, regulace hlasitosti na sluchátku

Větší tlak na uši, mušle nejsou naklopitelné

E-Blue Cobra I

E-Blue Cobra-I recenze

Herní sluchátka s mikrofonem E-Blue Cobra I zaujmou na první pohled designem, u kterého se výrobce rozhodně nebojí vsadit na unikátní barevné kombinace, které jsou nepřehlédnutelné, i samotnou konstrukci mostu.

Konstrukce zaujme také čelenkou se sponami z nerezové oceli. Mají také velmi citlivý mikrofon, který je v pogumovaném provedení. Díky možnosti složení zaujme také jejich kompaktnost při uložení, nebo v případě transportu.

Jejich frekvenční rozsah má hodnotu 20 – 20 000 Hz. Špatná rozhodně není ani velikost jejich citlivosti která dosahuje až 105 dB. Impedance je 32 ohmů. Sluchátka mají měniče o velikosti 40 milimetrů. Extra měkké náušníky jsou navíc praktické pro maximální pohodlí při nošení.

Měkké náušníky, barevná provedení, dobré basy a prostorový zvuk

Chybí vypínač mikrofonu

Logitech Gaming Headset G430

Logitech Gaming Headset-G430 recenze

Herní sluchátka Logitech Gaming Headset G430 mají měniče o velikosti 40 milimetrů. Zaujmou také prostorovým zvukem Dolby 7.1, což zajistí dokonalý prožitek při hraní. Nezklamou ani další parametry, jako je frekvence od 20 do 20 000 Hz, stejně jako impedance s hodnotou 32 ohmů, nebo také celková citlivost, která činí 90 dB.

Sluchátka mají i sklopné náušníky, což usnadní uložení a přenášení. Dále jsou kryty náušníků omyvatelné, což se podepisuje na celkové hygieně. Díky ovládacím prvkům na kabelu jsou možnosti nastavení velmi jednoduše přístupné.

Kvalitní je také mikrofon, který využívá gradientní elektretový kondenzátor. Díky tomu dokáže velmi efektivně potlačovat hluk. Sluchátka disponují 3.5 jack a USB konektorem, který je určený k jejich propojení s počítačem. Délka kabelu pro svou délku 2,3 metrů také nemůže zklamat.

USB zvuková karta, špičkový mikrofon, omyvatelné kryty

Tvrdší plsť okolo uší

Razer Electra V2

Razer Electra V2 recenze

Herní sluchátka s mikrofonem Razer Electra V2 mají kvalitní parametry, pokud jde o jejich celkový zvukový projev. Frekvence tónů má rozmezí od 20 Hz do 20 kHz. Hodnota impedance činí 32 ohmů a velmi dobrá je hodnota citlivosti, kde lze mluvit o celých 105 dB.

Kvalitu zvuku lze vylepšit díky přítomnému virtuálnímu 7.1 prostorovému zvuku. Jedná se o sluchátka kabelová, která se k počítači připojují pomocí USB konektoru. Délka kabelu je u tohoto modelu spíše nižší a činí 1,3 metrů.

Mezi specifika patří nejenom vlastnost Razer Surround, ale také fakt, že tento model disponuje přijatelnou hmotností 278 gramů. To zajistí pohodlné nošení i delší dobu. Díky tlumení okolí navíc nemusí být hráč ničím rušený.

Razer Surround, konstrukce, nízká váha

Kabel v délce 1,3 metrů

Sennheiser GSP 300

Sennheiser GSP-300 recenze

Herní sluchátka Sennheiser GSP 300 je možné označit jako circum-aurální uzavřená sluchátka pro ty nejnáročnější hráče. Potvrzuje to jak samotná značka, tak i parametry tohoto modelu. Vyčnívá především frekvenční rozsah, který se drží v unikátních hodnotách, a to konkrétně 15 Hz – 26 kHz. Dále je velmi dobrá hodnota citlivosti, která činí 113 dB.

Velmi kvalitní je také použitý mikrofon určený ke komunikaci s ostatními hráči. Hodnota jeho frekvenčního rozsahu činí 10 Hz – 15 kHz. Díky konstrukci je zajištěno, že hráče nebude nijak výrazně rušit ani hluk z okolí.

Pro připojení je použitý konektor 3.5 jack, které jsou k dispozici hned dva. V případě potřeby je možné využít PCV 05 Combo Audio Adaptor. Tvarovatelný hlavový most se dokáže perfektně přizpůsobit a zjistit bezproblémové a dále také velmi pohodlné nošení.

Pohodlná, kvalitní podání zvuku, špičkový mikrofon

Pouze 3.5 jack

Jak vybrat herní sluchátka

Vybrat herní sluchátka je třeba primárně podle jejich konstrukce. Ta se dá rozdělit do tří typů. První variantou je možnost určená na uši, druhá je v podobě herních špuntů. Zaručeně nejrozšířenější variantou jsou však sluchátka okolo uší. Tato konstrukce zajistí, že dokáže efektivně tlumit okolní hluk, a tak nebude hráče při hraní absolutně nic rušit. Jejich negativem může být jedině robustnější konstrukce, a tak o něco horší skladnost. Jsou však modely, které umožní složení a sklopení, čímž nabídnou kompaktnost rozměrů.

Připojení a konektor

První variantou jsou drátová sluchátka, která se připojují pomocí kabelu. Ten by měl být v dostatečné délce, aby hráče nijak neomezoval. Nejkratší nabídnou kabel okolo 1 metru. Nejdelší hodnotu kolem 3 metrů. Daná varianta se dále liší i podle typu konektoru. Klasikou je připojení pomocí jacku 3.5 mm. Modernější nabídnou připojení s využitím USB konektoru.

Druhou variantou jsou bezdrátová sluchátka. U nich se nejčastěji používá Bluetooth technologie. Výhodou je, že nevyužívají kabel, který by se mohl jakkoliv plést. U některých je možné setkat se i s připojením s využitím NFC, nebo přes Wi-Fi. Jejich nevýhodou je nutnost dobíjení zabudované baterie, potažmo i vyšší cena oproti drátovému provedení, nebo lepší kvalita zvukové reprodukce u stejně drahých drátových sluchátek.

Kompatibilita (PC, konzole)

Když se vybírají herní sluchátka, je třeba přihlédnout i k tomu, u jakého zařízení budou používána a se kterým budou kompatibilní i jejich ovladače. Samozřejmostí jsou dnes varianty používané na počítačích s OS Windows – zde pozor na konkrétní verzi. Řada modelů však umožní použití, když máte také Mac. Na trhu se lze setkat i se speciálními variantami, jako je PS4 headset. Jde o sluchátka k herní konzoli Sony PlayStation.

S mikrofonem nebo bez?

Existují jak herní sluchátka s mikrofonem, tak i herní sluchátka bez mikrofonu. Na trhu dominuje především první verze. Mikrofon by měl mít kvalitní parametry jak s ohledem na frekvenční rozsah a citlivost, tak by měl také umět dobře potlačovat šum. Řada modelů má mikrofon nastavitelný do určité polohy, nebo v případě potřeby také zcela odnímatelný. Některá sluchátka mohou mít mikrofon rovněž integrovaný, vysouvací, nebo na kabelu.

Technické zvukové parametry

Herní sluchátka je třeba vybírat i podle technických parametrů, které souvisí se samotnou kvalitou zvuku. Do popředí se dostávají sluchátka 7.1, která dokážou zajistit virtuální prostorový zvuk a tím i výraznější zážitek z hraní. Pro náročné a profi hráče nutnost.

Dále hraje roli také jejich frekvenční rozsah. Některá kopírují slyšitelný rozsah dospělého člověka a pohybují se v rozmezí 15 Hz až 25 kHz. Jinak je to spíše 20 Hz až 20 kHz. Dále se přihlíží také k hodnotě citlivosti, která by se měla ideálně pohybovat okolo 100 dB. Roli hraje i impedance, která společně s citlivostí ovlivňuje hlasitost sluchátek a kvalitu zvukové reprodukce.

Další vlastnosti

Co dále mohou herní sluchátka nabídnout? Je to například možnost jejich složení a přenášení. Kladem mohou být vlastnosti, jako omyvatelné části, které zvyšují celkovou hygienu při použití. Pro mnohé hráče je také velmi důležitý design, kde často nechybí různé výraznější barvy, jako je červená a zelená v kombinaci s černou.

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.