Auto-moto,

Nejlepší handsfree do auta a ucha 2024 | Recenze, test

Handsfree je skvělým pomocníkem především do auta, neboť právě při řízení potřebujeme mít ideálně zcela volné ruce. Pokud se můžeme věnovat naplno řízení, zvyšuje to nepochybně bezpečnost a o tu by mělo jít především. Telefonní hovory ale někdy bývají neodkladné, a tak nezbývá něž je vyřídit. S touto skvělou technickou pomůckou to však zvládneme bez významného snížení pozornosti.

Handsfree může být buďto osobní nebo takové, které je určené přímo do automobilu. V prvním případě se jedná o klasické sluchátko do ucha, které je dnes prakticky výhradně bezdrátové a nemusíte jej využívat pouze v autě, ale i v každodenním životě. Handsfree do ucha je velmi malých rozměrů a prakticky nic neváží. Není určeno k poslouchání hudby, kvalita zvuku je určena výhradně k telefonování.

Jako handsfree do auta může být použito samozřejmě i zmíněné sluchátko, praktičtější však je použít přímo zařízení, které je do automobilu určené. Pokud ve vašem vozidle zabudované handsfree není a nechcete se o možnost telefonování ochudit, je handsfree do auta ideální volbou. Může být umístěno buďto na sluneční cloně, nebo kdekoliv libovolně na palubce. Rozdíly jsou v jeho napájení i konstrukci, některé zařízení jsou “vše v jednom“, jiná jsou rozdělena na více částí.

Ani v případě jízdy na jednostopém motorovém dopravním prostředku se nemusíte vzdát možnosti telefonování. Handsfree na motorku se umisťuje přímo do helmy na motorku a zpravidla se ovládá z řídítek. Při výběru jakéhokoliv handsfree by vás měla zajímat doba hovoru na jedno nabití, pohotovostní doba, možnosti ovládání, nebo případně rozměry a hmotnost. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší handsfree a jejich recenze.

Nejlepší handsfree do auta a ucha – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších handsfree z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelUrčeníDoba hovoruPohotovostní doba 
Jabra Drive recenze a testJabra DriveDo auta20 hodin30 dní
Parrot CK 3100 recenze a testParrot CK 3100Do auta16 hodin-
SuperTooth BUDDY recenze a testSuperTooth BUDDYDo auta20 hodin40 dní
Jabra FreeWay recenze a testJabra FreeWayDo auta14 hodin40 dní
Parrot MKi 9200 recenze a testParrot MKi 9200Do auta--
Samsung EO-MG920 recenze a testSamsung EO-MG920Do ucha7 hodin12,5 dne
Jabra Classic recenze a testJabra ClassicDo ucha9 hodin9 dní
Plantronics Voyager Legend recenze a testPlantronics Voyager LegendDo ucha7 hodin11 dní
Jabra Stealth recenze a testJabra StealthDo ucha6 hodin10 dní
Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic recenze a testXiaomi Mi Bluetooth Headset BasicDo ucha5 hodin7,5 dne

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Jabra DriveParrot CK 3100SuperTooth BUDDYJabra FreeWayParrot MKi 9200Samsung EO-MG920Jabra ClassicPlantronics Voyager LegendJabra StealthXiaomi Mi Bluetooth Headset Basic
Doba nabíjení2,5 h-3 h2 h--2 h1,5 h-2 h
Hmotnost100 g--115 g119 g9,2 g10 g18 g8 g6,5 g
Rozměry18 × 56 × 104 mm110 × 63 × 28 mm129 × 49 × 14,6 mm99 × 120 × 19 mm107 × 46 × 13,8 mm-46 × 15 × 9 mm-15,4 × 65,2 × 24,2 mm56 × 10 × 8 mm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 handsfree

Jabra Drive

Jabra Drive recenze a test

Handsfree do auta Jabra Drive slouží k umístění na stínítko, můžete si jej ale vzít prakticky kamkoliv. Na stínítko je potřeba jej připevnit sponou, která drží zařízení pevně na svém místě, přičemž nehrozí jeho uvolnění a pád.

V zařízení je vestavěná baterie o kapacitě 1100 mAh, díky které lze telefonovat až po dobu 20 hodin. Výdrž při hovoru je tak velmi slušná, stejně jako 30 dní dlouhá pohotovostní doba. Nabíjet můžete přes microUSB a zvládne to za 2,5 hodiny. Přístroj je vybaven schopností hlasových pokynů, ale můžete jej ovládat také klasicky pomocí tlačítek.

Pokud jde o jednu z hlavních vlastností, tedy kvalitu přenosu hovoru, tak ta je vcelku slušná, avšak poměrně tišší, což může v některých situacích vadit. Celkově tak po této stránce zařízení vychází jako průměrné, na druhou stranu pořizovací cena je velmi sympatická, a proto je poměr cena výkon velmi dobrý.

Nízká hmotnost a kompaktní rozměry, dlouhá vydrž pro hovory, poměr ceny a výkonu
Tišší hovory

Parrot CK 3100

Parrot CK 3100 recenze a test

Parrot handsfree CK 3100 je zařízení z vyšší cenové kategorie, ale s ohledem na nabízené funkce a vlastnosti má v podstatě velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Jedná se o pevné handsfree, které je nutné do vozidla namontovat, což může být pro někoho překážkou.

Přístroj je vybaven LCD displejem, kde se dozvíte veškeré informace o vašich hovorech. Nejde pouze o to, že si na něm můžete nechat zobrazit zmeškané, příchozí a odchozí hovory, ale máte možnost si zobrazit na displeji také telefonní seznam. Zařízení lze ovládat buď mechanicky kolečkem, nebo pomocí hlasových příkazů.

Jedná se o zařízení, které uspokojí všechny náročnější uživatele. Je to mimo jiné také z toho důvodu, že umožňuje připojit až 5 mobilních telefonů. Kromě toho disponuje excelentní kvalitou zvuku a má velmi citlivý mikrofon, takže budete opravdu dobře slyšet. Zvládá také automaticky ztišit autorádio a zvládne 16 hodin hovorů.

Vysoká kvalita zvuku, přehledný displej, poměr ceny a výkonu
Nutnost montáže

SuperTooth BUDDY

SuperTooth BUDDY recenze a test

Bluetooth handsfree SuperTooth BUDDY je zařízení za zajímavou cenu a můžete jej umístit na stínítko vašeho automobilu. Uchycení je pevné a bezpečné, takže se není potřeba obávat, že by se přístroj nějakým způsobem nečekaně uvolnil.

Telefonování zvládá zařízení po dobu až 20 hodin a pohotovostní doba je rovněž velmi dobrých 40 dní. Samozřejmostí je automatické párování s mobilním telefonem. Zařízení svítí poměrně výraznou diodou, která signalizuje pohotovostní stav a zejména v noci může být nepříjemná.

Přes nízkou cenu nabízí přístroj velmi dobrý přenos zvuku. Disponuje také funkcí potlačení okolního šumu, v čemž mu pomáhá kvalitní mikrofon. Můžeme ocenit také dobrou hlasitost, která je u zařízení tohoto typu samozřejmě velice důležitá. S ohledem na funkčnost výrobku má velmi zajímavý poměr ceny a výkonu.

Snadné umístění na stínítko, hlasitost, kvalita zvuku
V noci může rušit dioda

Jabra FreeWay

Jabra FreeWay recenze a test

Jabra handsfree FreeWay je vybaveno stereofonním systémem, který zajišťuje nadprůměrně dobrý zvuk, který se pyšní i virtuálním prostorovým zvukem. Dobré vlastnosti s ohledem na zvukové parametry jsou zdůrazněny také duálním mikrofonem, který aktivně potlačuje šum.

Přístroj je schopen zvládnout až 14 hodin hovorů, v pohotovostním režimu vydrží 40 dní a nabíjet jej budete jen 2 hodiny. S mobilem se vám spáruje automaticky a dohromady zvládá až dvě zařízení. Je zde přítomno hlasové ovládání, kde však musíte používat příkazy v angličtině. Hlasové ovládání však není vyžadováno k obsluze přístroje.

Zajímavostí přístroje je také skutečnost, že disponuje FM vysílačem. Zařízení má velmi elegantní design, který je v autě nenápadný. Jedná se o pomocníka, kterého v autě umístíte prakticky kamkoliv, kde budete potřebovat a bez instalační systém bude jistě vyhovovat mnoha řidičům.

Kvalitní zpracování a design, bez nutnosti instalace, FM vysílač
Hlasové příkazy pouze anglicky

Parrot MKi 9200

Parrot MKi 9200 recenze a test

Hands free Parrot MKi 9200 je přístroj z vyšší cenové kategorie, přičemž za danou cenu získáte českou lokalizaci, která se však bohužel nevztahuje na hlasové příkazy. To se projevuje samozřejmě také při čtení českých jmen z telefonního seznamu.

Přístroj je vybaven barevným LCD displejem, na kterém můžete ovládat všechny důležité funkce. Ačkoliv má zařízení spíše užší možnosti nastavení, vlastní funkčnost je bezproblémová. Se zařízením lze spárovat až 10 mobilních telefonů a přenos zvuku je možný po kabelu nebo s využitím bluetooth.

Zvukové vlastnosti tohoto přístroje jsou na velmi vysoké úrovni. Protistrana slyší jasný a zřetelný hlas, což je podpořeno také aktivním potlačením šumu. Zaujmout vás naopak může široká konektivita, kde najdete jak USB, klasický jack, konektor pro Apple zařízení, nebo možnost vložení SD karty.

Jasný a zřetelný zvuk, široká konektivita, možnost spárování mnoha zařízení
Vyšší cena

Samsung EO-MG920

Samsung EO-MG920 recenze a test

Handsfree Samsung EO-MG920 je určeno pro všechny řidiče, kteří potřebují pouhé zprostředkování hovorů a vystačí si se základní funkčností headsetu do ucha. Jeho nízká cena koresponduje se zpracováním, které není na nejvyšší úrovni. Samotný design zařízení pak vypadá vcelku povedeně a hmotnost sluchátka je pouhých 9,2 gramů.

Spárovat lze s tímto zařízením až dva mobilní telefony a vše je automatické. Baterie je slabší, pohotovostní doba je 5 dní a vystačí na 7 hodin hovoru. Vzhledem k základním funkcím je ovládání poměrně jednoduché a intuitivní. Není zde nic, na co by si spotřebitelé jednohlasně stěžovali. Hlasové vytáčení čísla je přítomno také, podporuje-li jej váš telefon.

Co už může být horší je kvalita zvuku, která se hodně odvíjí od toho, jaké je kolem vás prostředí. Hlučnější okolí znamená špatnou srozumitelnost hovoru, ale při běžných rychlostech v moderním vozidle problém mít obvykle nebudete, stejně tak jako na většině veřejných míst, pokud jej využijete i mimo vůz.

Nízká cena, dostatečná funkčnost, snadné ovládání
Horší zpracování

Jabra Classic

Jabra Classic recenze a test

Bluetooth handsfree do auta Jabra Classic se vyznačuje u tohoto výrobce již tradičně kvalitním zpracováním. Toto sluchátko má velmi dobře tvarované nástavce, které zajišťují, že se vám bude opravdu komfortně nosit. Ergonomie je v tomto případě opravdu příkladná. Toto sluchátko k mobilu má velmi nízkou hmotnost 10 gramů, což v kombinaci s dobrou ergonomií může způsobit, že ani nevíte, zda jej máte v uchu, nebo nikoliv.

Přístroj disponuje kvalitním zvukovým přenosem, kde nechybí ani dobrá slyšitelnost. Samotnou hlasitost hovoru si můžete regulovat buď prostřednictvím vašeho mobilního telefonu nebo pomocí tlačítka na samotném sluchátku.

Zařízení má poměrně sympatickou cenovku na to, jak velmi dobře plní svou funkci. Co do kvality a spolehlivosti si na něj nemohou stěžovat ani náročnější uživatelé. S přístrojem jste schopni hovořit po dobu 9 hodin a v pohotovostním režimu vydrží až 9 dní.

Zpracování, komfortní nástavce za uši, poměr ceny a výkonu
Nenašli jsme

Plantronics Voyager Legend

Plantronics Voyager Legend recenze a test

Plantronics Voyager Legend 87300-05 je bezdrátový headset, který je zajímavý tím, že jej výrobce vybavil také nabíjecím pouzdrem. Sluchátko má velmi příjemný nástavec na ucho, díky kterému je zajištěna vysoká ergonomie používání.

Telefonní hovory lze s tímto přístrojem vyřizovat až po dobu 7 hodin, pohotovostní režim pak výrobce deklaruje po dobu 11 dní. Zařízení má kvalitní zvuk, takže hovory jsou srozumitelné a poměrně čisté. Srozumitelnosti hovoru pomáhá také velmi kvalitní mikrofon.

Ovládání je možné buď pomocí hlasu nebo senzory. Senzorické ovládání v některých případech ale nereaguje zcela spolehlivě. Pokud je však vaším cílem pořídit si tento výrobek zejména s ohledem na kvalitu zvuku, která je u těchto přístrojů zásadní, může být pro vás dobrou volbou. Budete se nicméně muset smířit s o něco vyšší cenovkou.

Nabíjecí pouzdro, kvalita zvuku a mikrofonu, design
Občasné problémy s párováním

Jabra Stealth

Jabra Stealth recenze a test

Bluetooth headset Jabra Stealth nabídne při své vysoké ceně očekávané výborné zpracování a skvělý design. Zařízení má pouhých 8 gramů a určitě oceníte jeho malé rozměry, na druhou stranu vám může velmi snadno někde zapadnout. V tomto případě záleží na preferencích každého, zda menší rozměry dokážete ocenit.

Naprosto každý však nicméně bude kvitovat velmi dobrou kvalitu hovoru. Přístroj disponuje vynikajícím zvukem a rovněž má velmi intuitivní ovládání. Nebudete mít potíže ani se spárováním telefonu. Přístroj disponuje speciálním tlačítkem, kterým můžete aktivovat Siri nebo Google Now.

Hovory zvládnete s tímto zařízením vyřizovat po dobu 6 hodin, takže výdrž je o něco kratší, což koresponduje s menšími rozměry přístroje. Pohotovostní doba je pak v tomto případě 10 dní. Českou lokalizaci u tohoto sluchátka bohužel neočekávejte.

Design a kvalita provedení, intuitivní ovládání, kvalita hovoru
Vyšší cena

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic recenze a test

Handsfree do ucha Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic patří k těm levnějším headsetům na trhu, přesto vás na první pohled zaujme svým designem a maličkými rozměry. Hmotnost je také opravdu nízká, činí pouhých 6,5 gramů.

Vzhledem k malým rozměrům počítejte také s nižší vydrží, která je zde při hovoru 5 hodin. Pohotovostní režim pak bluetooth sluchátko zvládá po dobu více než 7 dní. Nabíjet jej můžete prostřednictvím microUSB konektoru a doba nabíjení je 2 hodiny.

Tomuto sluchátku je při jeho nízké ceně těžko něco vytýkat, nicméně kvalita zvuku je proměnlivá, a to zejména v závislosti na okolním prostředí. Hlučnější okolí může znamenat horší slyšitelnost. V balení výrobce dodává různé velikosti špuntů, takže sluchátko padne každému a díky tomu zařízení velmi dobře drží v uchu.

Stylový design, nízká cena, malé rozměry
Proměnlivá kvalita zvuku

Jak vybrat handsfree

Asi každému je zřejmý účel handsfree. Používají se zejména v automobilech, ale nejen tam. Jak jsme si řekli v úvodu, zejména je důležité uvědomit si, za jakým účelem si toto zařízení pořizujete. Existuje několik druhů handsfree, které vyhoví různým uživatelům. Pojďme se nyní společně podívat na to, jaká jsou kritéria výběru, na která byste měli brát zřetel.

Handsfree do auta

Naprosto nejelegantnější variantou handsfree je dnes to zabudované v moderním automobilu. To je bez pochyb nejlepším řešením, protože vám v interiéru vozu nikde nic netrčí. Na druhou stranu jste omezeni výběrem zařízení s ohledem na typ vozidla, které vám nemusí vyhovovat. Posléze se nabízí řešení, které je vhodné i pokud vestavěné handsfree v automobilu nemáte, a to externí. Takové se dá uchytit třeba na stínítko a jiná zařízení lze umístit na přístrojovou desku. Zpravidla se jedná o bezdrátové, drátové nebo i kombinované řešení. Může být dále buďto vše v jednom zařízení, nebo může být handsfree set rozdělen do několika jednotlivých částí, které mohou ve výsledku fungovat lépe a být ergonomičtější.

Handsfree do ucha

Další možností je handsfree headset do ucha. V tomto případě se jedná výhradně o bezdrátové řešení využívající přenos zvuku prostřednictvím bluetooth a nejčastější modely jsou v podobě handsfree do jednoho ucha. Velkou výhodou tohoto zařízení je skutečnost, že jej můžete používat prakticky kdekoliv, rozhodně tak nejste omezeni pouze na prostor automobilu. Tento přístroj je výhradně určen k vyřizování telefonních hovorů, pokud byste chtěli například poslouchat hudbu, je vhodnější handsfree do obou uší, které by mělo mít i vyšší kvalitu zvuku.

Handsfree na motorku

Speciální druhy handsfree jsou přístroje určené motocyklistům. Také na motorce můžete chtít vyřídit důležitý hovor. V tomto případě se jedná o zařízení, která jsou integrována do přilby. Handsfree na motorku má v přilbě umístěno sluchátko v oblasti ucha, přičemž mikrofon je v přední části helmy. Ovládání je v tomto případě obvykle řešeno na řídítkách motocyklu.

Výdrž handsfree

U bezdrátových zařízení je potřeba vždy řešit jeho výdrž a je to také jedno z nejpodstatnějších omezení rovněž v případě handsfree. V zásadě lze říci, že bezdrátové handsfree do auta zvládne vyřizovat hovory po delší dobu. Zpravidla se pohybujeme do 20 hodin hovoru a je to z důvodu, že mají větší šasi a teda i větší baterii. Naopak v případě handsfree do ucha, kdy jde o drobná zařízení, jsou používané znatelně menší baterie. Proto se vydrž může nejčastěji pohybovat v rozmezí 4 až 8 hodin. Určitě se zajímejte při výběru zařízení také o pohotovostní dobu, která se určuje v řádech dní.

Párování s mobilem a kvalita hovoru

Většina přístrojů je schopná se automaticky spárovat s mobilním telefonem a některá zařízení umožní spárovat i více telefonů současně. Proto na to myslete v případech, pokud automobil a handsfree neplánujete používat pouze vy sami.

Zajímejte se také o kvalitu hovoru po spárování. Ta je do značné míry dána použitým mikrofonem, kdy některé umějí aktivně potlačit šum a lépe se tak vypořádat s hluky okolí. Kvalita hovoru je jednou ze zásadních vlastností handsfree do auta.

Ergonomie používání

S ergonomií do značné míry souvisejí rozměry a hmotnost zařízení. Ty vás zajímají především v případě využívání handsfree do ucha. Ergonomie je ale také o komfortu mechanického i hlasového ovládání, kterým řada modelů disponuje.

4.5/5 - (20 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.