Ostatní,

Nejlepší granule pro psy: štěňata, seniory aj. | Recenze, test

Granule pro psy jsou dnes základní složkou krmení u nejpopulárnějších domácích mazlíčků. Jejich výhodou je hlavně snadné dávkování, jednoduché pořízení i možnost bohatého výběru. Klíčovým faktorem, který kvalitní psí granule definuje, je složení. Celkově se pak řadí do kategorií jako prémiové, superprémiové nebo ultraprémiové.

Kromě kvalitativního rozdělení se ještě rozlišují granule pro štěňata, dospělé psy a seniory, nebo dále podle velikosti a jejich určení pro malá, střední a velká plemena. Někteří pejsci mohou mít individuální požadavky ve vztahu k jejich zdravotnímu stavu. V takovém případě se zaměřte na dietní, holistické, hypoalergenní nebo bezlepkové krmivo.

Zohlednit byste měli nejen složení masa, vitamínů a dalších látek, věk a velikost psa, ale také příchuť nebo velikost balení. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší granule pro psy a jejich recenze.

Nejlepší granule pro psy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších granulí pro psy z testů a hodnocení pro rok 2021.

VzhledModelVelikost baleníVěk psaKvalita krmiva 
Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice12 kgŠtěněSuperprémiové
Essential Foods Beginning Large Breed12,5 kgŠtěněUltraprémiové
Magnusson Meat & Biscuit Junior10 kgŠtěněUltraprémiové
HAPPY DOG Profi-Linie 26/16 Sportive20 kgDospělýPrémiové
Brit Premium Dog Adult M15 kgDospělýPrémiové
Bosch Adult Maxi15 kgDospělýPrémiové
Orijen Original11,4 kgDospělýSuperprémiové
Acana Dog Heritage Senior11,4 kgSeniorUltraprémiové
Ontario Low Activity Lamb13 kgSeniorPrémiové
FITMIN dog Maxi Senior15 kgSeniorSuperprémiové

Porovnání parametrů

 Brit Care Junior Large Breed Lamb & RiceEssential Foods Beginning Large BreedMagnusson Meat & Biscuit JuniorHAPPY DOG Profi-Linie 26/16 SportiveBrit Premium Dog Adult MBosch Adult MaxiOrijen OriginalAcana Dog Heritage SeniorOntario Low Activity LambFITMIN dog Maxi Senior
Velikost psaVelká plemenaStřední + Velká plemenaVšechna plemenaVšechna plemenaStřední plemenaVšechna plemenaVšechna plemenaVšechna plemenaVšechna plemenaVelká plemena
Bez obilovinNeAnoNeNeNeNeAnoAnoNeNe
PříchuťRýže + JehněKuře + KachnaVepřové + HovězíSměs masKuře + DrůbežSměs masKuřeKuře + KrůtaJehněKuře + Drůbež
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 krmiv pro psy

Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice

Brit Care Junior Large Breed Lamb Rice recenze

Granule pro psy Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice jsou označené jako hypoalergenní granule, které jsou spojeny se zajímavou recepturou. Ta kombinuje jehněčí a také rýží. Primárně jsou určené pro velká plemena nad 25 kilogramů. Výhradně však pro krmení v mladším období. A to konkrétně od 3 měsíců až po zhruba 2 let věku psů.

Při přípravě jsou používány čerstvé suroviny a jsou vylučovány nevodné náhražky, jako je třeba sója. Obsahují vyvážený poměr vápníku a fosforu, stejně jako umí nabídnout unikátní Omega-3 mastné kyseliny z lososa. Díky tomu se podílejí na dobrém vývoji kostry psa i střevní mikroflóry.

Toto balení je dodáváno v hmotnosti 12 kilogramů. Psům prospívají také proto, že obsahují takzvaná chondroprotektiva. Jedná se o látky, které přispívají k lepší regeneraci, k lepšímu hojení a také ke zlepšení pohyblivosti kloubů.

Bez nežádoucích látek, Omega-3 mastné kyseliny

Vyšší cena

Essential Foods Beginning Large Breed

Essential Foods Beginning Large Breed recenze

Krmivo pro psy Essential Foods Beginning Large Breed je dodáváno v balení o hmotnosti 12,5 kilogramů. Jedná se o ultra prémiové krmivo pro psy, které neobsahuje žádné obiloviny. Je určené pro štěňata zhruba již od 8 týdnů. Pravidelně by je měl konzumovat až do doby v rozmezí mezi 13 a 28 měsíci, a to konkrétně podle jeho potřeb.

Určené jsou pro období růstu pro všechna plemena, která v dospělosti dosáhnou zhruba 15 let věku. Díky svému složení umí podpořit stabilní hladinu cukru v krvi. Mají vysoký podíl masa, který pomáhá stimulovat psí instinkty. Obsahují i semena a byliny.

Základem složení, které mé 65 procent, je čerstvé a také sušené kuřecí maso, ale i maso kachní. Nechybí losos, pstruh a také vejce. Krmivo je doplněno pro lepší vývoj také řadou vitamínů, ale i řadou přírodních antioxidantů.

Velké balení, ultraprémiové, vysoký obsah masa

Není hypoalergenní

Magnusson Meat & Biscuit Junior

Magnusson Meat Biscuit Junior recenze

Psí granule Magnusson Meat & Biscuit Junior jsou označované také jako holistické granule pro psy. Vyráběné jsou primárně z čerstvého masa a nikoliv moučky. Mezi další klíčové přísady patří švédská mrkev, vejce, ale i řepkový olej. Unikátem na složení je i to, že suroviny pocházejí ze Švédska. Celkový obsah masa je udáván v dobré výši 46 procent.

Základ tvoří jak maso hovězí, tak i maso vepřové. Díky tou je možné najít v porci 26 procent bílkovin, ale také dobrý obsah železa. Nechybí široká škála vitamínů nebo různých stopových látek pro dobrý vývoj psa.

Svými parametry se jedná o krmivo pro psy ve věkové skupině junior, tedy štěňata. Podporuje tak jejich správný vývoj po všech stránkách. Zaujme i tím, že je vhodné v tomto věku pro všechny psí plemena. Balení je velké dostatečně, a to s hmotností 10 kilogramů.

Holistické, pro všechna plemena, vysoký podíl masa

Pouze vepřové a hovězí maso

HAPPY DOG Profi-Linie 26/16 Sportive

HAPPY DOG Profi Linie 26-16 Sportive recenze

Kvalitní krmivo HAPPY DOG Profi-Linie 26/16 Sportive je určeno primárně pro dospělé psy, čemuž odpovídá také obsah živin, které tato varianta má. Jedná se o prémiové granule pro psy, které chtějí podávat velké výkony a mít dobrou svalovou aktivitu. Ideální je jako krmivo pro sportovní psy, nebo ty ve výcviku.

Hlavním složením je zde především červené maso, a dále i lůj. Obsah nepostrádá také drůbeží maso, tuk pro rychlou energii a v neposlední řadě rybí složku. Balení váží celkem 20 kilogramů, což znamená dobrou výdrž a ekonomičnost.

Pro své složení a účel je vhodné také pro březí feny v poslední třetině gravidity, nebo pro feny kojící. Krmná dávka se liší od hmotnosti psa a může činit od 45 gramů až po hodnotu 770 gramů za den. Součástí je i široká škála vitamínů a také minerálů a stopových prvků.

Složení pro aktivní psy, podíl červeného maso, i pro březí feny

Je s obilovinami

Brit Premium Dog Adult M

Brit Premium Dog Adult M recenze

Granule pro psy Brit Premium Dog Adult M sice nejsou bezlepkové, ale i tak mají velmi dobré složení. V celém balení, které má 15 kilogramů, je bohaté množství primárně drůbežího masa. To zajistí jak energii na celý den, tak pomáhá i posílení imunity. Obsahuje i lososový olej, který je bohatý na omega-3 mastné kyseliny. Ty vyživují kůži a srst.

Díky optimálním rozměrům je pes musí rozkousat. Tím podpoří jejich trávení, ale také omezuje tvorbu zubního kazu. Určené jsou pro dospělé psy, a to z kategorie středních plemen. Tedy těch které mají váhu v rozmezí od 10 do 25 kilogramů.

Složení je spojeno jak s vitamíny, tak i organickými mikroprvky. Krmivo je zařazené do kategorie prémiových. Hlavní složka obsahuje kuře z 41 procent, přičemž je třeba říci, že 16 procent tvoří takzvaná kuřecí moučka.

Vysoký obsah kuřete, velké balení, velikost na kousání

Obsahuje kuřecí moučku

Bosch Adult Maxi

Bosch Adult Maxi recenze

Psí granule Bosch Adult Maxi 15 kg jsou určeny pro každého psa už od jednoho roku jeho věku, a to s váhou až do 30 kilogramů. To výrazně podporuje jejich všestrannost. Zaujme u nich i dobrá velikost balení, která činí 15 kilogramů.

Unikátem je určitě složení, které nabídne 21 procent bílkovin a dále 12 procent tuků, jež tak eliminuje riziko obezity. Složení dále zahrnuje i extrakty z mušlí, což pomáhá eliminovat hlavně riziko problémů s chrupavkami a klouby. Ty díky tomu zůstávají zdravé.

Základní složkou je čerstvé drůbeží maso, které je doplněno ječmenem, kukuřicí a pšeničnou moukou. Dále však nechybí široká škála vitamínů, minerálů a dalších látek, které se starají o správný a také dobrý vývoj psa.

Dobrý obsah bílkovin, pro psy od 1 roku, extrakt z mušlí

Pouze prémiová kvalita

Orijen Original

Orijen Original recenze

Super prémiové granule pro psy Orijen Original je možné zařadit i do skupiny dietního krmiva. Je to dáno složením, které respektuje vše, co je pro psa přirozené. Balení má vcelku netradičních 11,4 kilogramů a pochází od značky, které vznikla a existuje v Kanadě.

Unikátem na složení je také to, že respektuje původ psů, kdy by mělo většinu jídelníčku tvořit maso (tohle krmivo jej tvoří z 85 %). Nechybí jak čerstvost daných surovin, tak i to, že pochází jak z prověřených, tak z lokálních kanadských zdrojů.

Kromě toho, že obsahují vysoký obsah masa (a proteinů) je zbytek doplněn o ovoce, zeleninu a traviny. Obiloviny zde nenajdete, což řadí granule mezi grain free. Navíc nesou označení holistické, jelikož poskytují celistvou výživu. Základní masovou složku tvoří kuře. Jsou určené výhradně pro dospělé psy, bez ohledu na plemeno, a tedy i velikost.

85 procent masa, holistické a bezlepkové, lokální suroviny

Vyšší cena

Acana Dog Heritage Senior

Acana Dog Heritage Senior recenze

Acana Dog Heritage Senior jsou granule určené pro starší psy. Navíc se jedná o bezlepkové granule, jelikož neobsahují žádné obiloviny. Dalším specifikem je také to, že jsou určené pro všechny psy od 7 let věku, čemuž odpovídá i jejich složení. Konkrétní typ plemena a váha nehraje roli.

Základem složení je drůbeží maso, které obsahuje 16 procent kuřete a dále 14 procent krůty. Dále obsahuje také řadu rostlinných složek. Tento produkt pocházející z Kanady je možné označit i jako light, díky čemuž u psů eliminuje vznik nadváhy.

Složení respektuje čerstvost, ale i to, že je krmivo vyráběno jen z volně chovaných kuřat a vejce jsou kupována na hnízdních chovech. Celkově obsahuje krmivo 33 procent proteinu a 14 procent tuků. Nechybí ale také Omega-3, nebo celkem unikátní Omega-6.

Kvalita surovin, pro starší psy, bez lepku

Není holistické

Ontario Low Activity Lamb

Ontario Low Activity Lamb recenze

Granule pro psy Ontario Low Activity Lamb jsou určeny pro psy v seniorském věku. Tomu celkem jasně odpovídá i složení. To má za cíl nabídnou vše potřebné jak pro psa s nižší tělesnou aktivitou, tak dokáže podpořit i případnou potřebu hubnutí.

Základem složení je jehněčí maso, které je zde zastoupeno podílem 50 procent. Dále zaujme i velmi nízký obsah bílkovin. Balení, které celkem váží 13 kilogramů, obsahuje i unikáty, jako jsou pro psy prospěšné Omega-3 a dále i Omega-6 mastné kyseliny.

Krmivem se krmí psi 1x až 2x denně. Jsou určené pro všechna plemena psů, bez ohledu na jejich hmotnost a velikost. Jejich složení čítá 25 procent proteinů, ale také snížený obsah tuku, který zde má podíl jenom 9 procent.

Podporují úbytek váhy, 50 % jehněčího, pro všechna plemena

Obsahují obiloviny

FITMIN dog Maxi Senior

FITMIN dog Maxi Senior recenze

Krmivo pro psy FITMIN dog Maxi Senior je určené pro dospělé až starší psy. A to ideálně od 7 let věku. Unikátní složení je založeno také na vysokém podílu různých antioxidantů, které přispívají k lepšímu zdraví dospělého psa.

Pro své složení je krmivo označené jako superprémiové a prodává se v balení, které má celkem 15 kilogramů. Je určené pro psy v seniorském věku, a to primárně pro velká plemena. Hlavní podíl ve složení má čerství kuřecí maso, které je zastoupeno 50 procenty. Dále obsahuje 19 procent sušené kuřecí a 4 % sušené rybí suroviny.

Díky složení pes získá až 74 procent bílkovin živočišného původu. Dále jde o granule s chondroitin sulfátem a glukosaminem, což jsou látky, které se podepisují na zdraví kloubů.

S chondroitin sulfátem a glukosaminem, antioxidanty, vysoký podíl masa

Není hypoalergenní ani bezlepkové

Jak vybrat granule pro psa

Granule pro psy by měly být kvalitním krmivem, které pokud možno zajistí vašemu mazlíčkovi dlouhý a šťastný život, bez zdravotních komplikací. Pro lepší rozdělení jsou používána označení jako prémiové, superprémiové nebo také ultraprémiové krmivo. Na co však hledět takzvaně pod kapotou?

Podíl složek a složení krmiva

Když se podíváme na základní složky, rozhodně sem patří bílkoviny. Hraniční hodnotou by mělo být zhruba 18 procent. Důležitý je také obsah vlákniny. Klasikou jsou hodnoty kolem 4 procent. Pokud má pes nadváhu, mělo by krmivo obsahovat více vlákniny, a to alespoň 5 procent. Důležité jsou pro psa také vitamíny, přesněji vitamín A, D, E, C, H, vápník, hořčík, sodík, draslík a síra.

Pozor na tuk, toho by mělo být méně. Sice je důležitý, ale nemělo by se to s ním přehánět. Hraniční hodnota je okolo 20 procent. Kvalitní psí krmiva ho obsahují zhruba 9 procent. Dále je dobré hledět na obsah sacharidů, kterých by mělo být naprosté minimum.

V řadě kvalitních krmiv je hlavní složkou maso. Minimální množství je kolem 50 procent. Čím ho je více, tím lépe. Rozhoduje také typ masa. Může se jednat o kuřecí, krůtí, vepřové, hovězí, jehněčí, ale i další. Dále je třeba sledovat obsah rostlinných složek, hlavně potom klasických obilovin. Čím je jich méně, tím lépe a pořídit lze i vyloženě bezlepkové granule.

Pro citlivější psy jsou tu speciální krmiva, jako třeba hypoalergení granule obsahující větší obsah bílkovin a eliminující alergické reakce. Dietní granule pro psy zase obsahují méně tuku, sacharidů, vlákniny a zajišťují vhodné množství proteinů. Pro celostní výživu obsahující více než jen základní látky, jsou pak přímo dělané holistické granule.

Věk psa

Granule pro štěňata

Krmivo pro štěně musí dodat dostatek energie potřebné pro růst, navíc v malé dávce. Mají tak obvykle vyšší nutriční hodnoty s dostatečným zastoupením bílkovin nebo vápníku. V obchodech je najdete pod označením junior, případně puppy.

Granule pro dospělé psy

Krmivo pro dospělého psa je pestré a vyvážené. Obsahuje méně energetické hodnoty, aby se předcházelo obezitě, vzhledem k nižší aktivitě psa. Pozor na to, že dospělost začíná u malých, středních a velkých plemen v lehce odlišném období. Označují se typicky jako adult.

Granule pro psy seniory

Krmivo pro staršího psa, označované jako senior, obsahuje méně tuku a více minerálů nebo vitamínů. Zaměřuje se rovněž na snadnou stravitelnost, protože se objevují zažívací problémy.

Velikost plemene

Roli hraje i plemeno, pro které jsou psí granule určené. Důležitá je velikost a váha. Některé jsou univerzální, jiné přímo specifikované. Malá plemena nemají tak pevnou čelist a samozřejmě nepozřou tak velké kusy. Navíc je pro ně specifické i rychlé trávení, tudíž potřebují více energetické krmivo. Střední a velká plemena mnohdy bojují s obezitou, tudíž by krmivo mělo mít menší zdroj energie, a naopak více masa.

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.