Péče o tělo,

Fény na vlasy: nejlepší s difuzérem, ionizátorem aj. | Recenze, test

Fén na vlasy slouží v první řadě k vysušení vlasů, ovšem s různými nástavci je schopen pomoci jejich objemu a také celkovému stylingu. K těm se řadí difuzér pro tvorbu loken a podporu vln, koncentrátor (tvarovací nástavec) pro usměrnění teplého vzduchu a hřebenový nástavec pro objem. Mezi zásadní parametry vysoušeče vlasů patří příkon odkazující na sílu motoru, počet rychlostí a regulace teploty.

Fény se dělí na několik typů podle svého využití. Profesionální fén je oproti klasickému domácímu fénu bohatší na nastavení, funkce a uzpůsobený pro časté použití. Cestovní fén je lehký, kompaktní a přizpůsobený pro využití na cestách (duální napětí). Fén s difuzérem podporuje již zmíněný objem a vlny, podobně jako kulmofén, a fén s ionizátorem zase chrání vlasy před přesušením.

Zohlednit byste měli nejen příkon, počet rychlostí a teplot, délku napájecího kabelu, hmotnost fénu, počet nástavců, ale i specifické vlastnosti. Například zda podporuje ionizaci nebo studený vzduch (pro zafixování účesu). Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší fény na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší fény na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších fénů na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Valera SL 5400 TRowenta CV1630Braun SatinHair 7 HD730Philips HP8281ETA Fenité 7320Remington D 5219Sencor SHD 6600Xiaomi Mi Ionic Dryer H300Valera Swiss Nano SN 9200Y RCRemington Silk Dryer AC9096
IonizátorAnoNeAnoAnoAnoAnoNeAnoAnoAno
Studený vzduchAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
Hmotnost0,39 kg0,5 kg0,9 kg0,9 kg0,72 kg1,1 kg0,67 kg0,5 kg0,9 kg1 kg
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 vysoušečů vlasů

Valera SL 5400 T

Valera SL 5400 T recenze a test

Cestovní fén Valera SL 5400 T popisuje výrobce jako profi fén na vlasy, a to pro jeho kvalitní zpracování. V této kategorii se podle mnoha recenzí uživatelů jedná dokonce o nejlepší fén – má velmi nízkou hmotnost 390 gramů, dobrý výkon a také dlouhý napájecí kabel 3 metry, který se při cestování po nových místech více než hodí.

Pro větší úsporu místa oceníte při balení jeho sklopnou rukojeť, která snižuje jeho rozměry na minimum. Zároveň tomuto fénu nechybí nic důležitého, čím jsou vybaveny klasické velké fény. K dispozici jsou 3 úrovně teploty vzduchu a 2 rychlosti fénování.

Potěší také ionizační funkcí, která vlasům prospívá hned v několika ohledech. V takto kompaktním fénu překvapí výkonný DC motor s dlouhou životností, který má příkon 2000 W. Samozřejmostí je také funkce pouze pro studený vzduch, který na konci sušení vlasy chrání před poškozením vnějšími vlivy.

Skládací fén na vlasy, velmi nízká hmotnost, dlouhý napájecí kabel
Nic zásadního

Rowenta CV1630

Rowenta CV1630 recenze a test

Levný fén na vlasy Rowenta CV1630 má podle mnoha recenzí velmi dobrý poměr cena/výkon. Pro nenáročně spotřebitele se jedná o finančně dostupný fén, který dělá spolehlivě to, co se od něho očekává. Má nižší příkon 1600 W, a tedy ve srovnání s jinými menší výkon, avšak o to je zase úspornější.

Z praktických funkcí mu chybí pouze ionizační funkce, jinak nic jiného nepostrádá. K dispozici je nastavení teploty ve 2 stupních včetně funkce studeného vzduchu. Rychlost proudění vzduchu se pak nastavuje také ve dvou úrovních.

Vysoušeč vlasů se dodává spolu s koncentrátorem, který se umisťuje na konec fénu a usměrňuje proud vzduchu. Má kompaktní design a příjemně nízkou hmotnost 0,5 kg, díky které je vhodný i pro občasné cestování.

Dobrý poměr cena/výkon, kompaktní design, nízká hmotnost
Bez ionizační funkce

Braun SatinHair 7 HD730

Braun SatinHair 7 HD730 recenze a test

Fén s difuzérem Braun SatinHair 7 HD730 zaujme velikostí svého příkonu, který činí 2 200 W. Dále disponuje technologií Iontec, která zajistí ionizaci, jež eliminuje elektrizování a podepisuje se na kráse vlasů. Těm navíc zůstane i jejich přirozená vlhkost. Díky kabelu o délce 2 metrů je použití snadné i dále od zásuvky.

O šetrnost k vlasům se stará systém označený jako Satin Protect, založený na použití stálé stejné teploty o hodnotě 70 stupňů Celsia. Samozřejmostí je i možnost individuálního nastavení. K dispozici jsou 3 stupně tepoty a dále 2 stupně intenzity proudění vzduchu, stejně jako funkce studeného vzduchu.

Díky filtru s mřížkou dokáže lépe chránit vlasy proti případnému lámání. Snímatelný filtr zajistí jednoduchou údržbu a stále čistý fén. Jeho hmotnost je lehce vyšší a činí 900 gramů. Pro uložení disponuje praktickým závěsným poutkem.

Technologie Satin Protect, s difuzérem, velký příkon
Bez hřebenového nástavce

Philips HP8281

Philips HP8281 recenze a test

Profesionální fén na vlasy Philips HP8281 je unikátní v tom, že dokáže vlasy neustále monitorovat a tím se přizpůsobuje jejich potřebám pro vždy dokonalý výsledek. Ty si tak mohou zachovat potřebnou vlhkost, která bude až 85 procent. Toto všechno zajišťuje technologie s názvem MoistureProtect. Kromě difuzéru nechybí také koncentrátor vzduchu.

Součástí je i technologie ionizační, která generuje účinné záporné ionty. V případě potřeby vlastního nastavení je možné zvolit až 6 variant teploty a také stejný počet rychlostí foukání. Díky technologii ThermoProtect se vlasy chrání proti přehřátí.

Fén má dále tlačítko zajišťující proud studeného vzduchu, který má vliv na dokonalejší fixaci. O dobré výsledky se postará také příkon o hodnotě 2 300 W. Jako velmi praktickou hodnotíme délku napájecího kabelu, která má 2,5 metru. Součástí balení jsou také dva nástavce, barva modelu je bílá v kombinaci se světle růžovou, která dodává fénu na exkluzivitě. Všechny jeho pokrokové funkce jsou vykoupeny vyšší pořizovací cenou, která je zároveň jeho jediným negativem.

Diagnostika vlasů, počet rychlostí a teplot, kvalitní výkonné zpracování
Vyšší pořizovací cena

ETA Fenité 7320

ETA Fenité 7320 recenze a test

Fén na vlasy s ionizátorem ETA Fenité 7320 má výborný poměr cena/výkon. Uživatelé na něm oceňují na základě svých zkušeností vysoký výkon, pěkný vzhled a přítomnost funkcí, které jsou pro dnešní fény typické. V této cenové kategorii zaujme ionizační funkcí, která eliminuje statickou elektřinu a vlasy chrání proti přesušení.

Příkonem 2400 W se řadí k výkonnějším fénům na trhu, má 2 rychlosti proudění vzduchu a 3 stupně nastavení teploty. Samozřejmostí je také možnost proudění pouze studeného vzduchu, který slouží primárně pro fixování účesu do požadovaného tvaru.

Kabel je dlouhý 1,8 metru a pro některé situace by se hodil delší. V balení se pak nachází koncentrátor vzduchu a hlavně difuzér, který je nepostradatelný pro vysoušení kudrnatých vlasů. Potěší praktické poutko na zavěšení, hmotnost 0,72 kg anebo bezpečnostní pojistka chránící zařízení proti přehřátí.

Ionizační fén, výborný poměr cena/výkon, součástí balení difusér
Kabel dlouhý 1,8 metru

Remington Your Style D5219

Remington D 5219 recenze a test

Fén na vlasy Remington Your Style D5219 má hned několik předností. Mezi klíčové patří možnost využití až 5 nástavců, díky kterým je možné vytvořit dokonalý účes podle potřeby. Dále je kladem také nástavec Root boost, který zajistí jak dokonalé vysušení vlasů, tak jim umí dodat i velký objem. Styling zase podpoří funkce Cool Shot, spojená s proudem studeného proudu vzduchu.

Podíl na rychlém a efektivním sušení má také samotný příkon tohoto modelu, který činí 2 300 W. Samozřejmá je regulace teploty, kdy lze volit jednu ze 3 variant. Regulovat je možné i proud vzduchu. Zde jsou k dispozici celkem 2 různé varianty.

Nechybí praktická funkce ionizace, která zajistí optimální vlhkost, lesk vlasů, stejně jako eliminuje elektrizování při fénování. Kladem je také celkem kompaktní provedení a dobrá hmotnost, stejně jako ergonomické provedení.

Zamezení krepatění vlasů, až 5 nástavců
Podle ohlasů až moc horký třetí stupeň

Sencor SHD 6600

Sencor SHD 6600 recenze a test

Vysoušeč vlasů Sencor SHD 6600 zaujme na první pohled svou atraktivní cenou, pro kterou se jej většina spotřebitelů rozhodla pořídit. V recenzích oceňují kromě nízké ceny také dobrý výkon a někteří překvapivě i nízkou hlučnost. Jeho příkon je průměrných 2000 W, disponuje dvěma rychlostmi foukání a třemi úrovněmi teploty vzduchu.

Samozřejmostí je přítomnost funkce foukání studeného vzduchu, nepřekvapí naopak absence ionizační funkce. Součástí fénu je také jeden nástavec na usměrňování proudu vzduchu, difuzér však bohužel chybí. Potěšující je naopak ultralehká konstrukce, která váží pouze 0,67 kg.

Zadní část rukojeti pro snazší držení pogumovaná a gumové jsou také boční ochranné nárazníky, které chrání přístroj proti odření a nárazům. Praktickým prvkem je také závěsné poutko a dostatečně dlouhý napájecí kabel s 2,6 metry, se kterým budete jen málokdy omezeni.

Levný fén na vlasy, pohodlné a dobře zpracované madlo, dlouhá přívodní šňůra
Bez funkce ionizace

Xiaomi Mi Ionic Dryer H300

Xiaomi Mi Ionic Dryer H300 recenze a test

Fén na vlasy s ionizátorem Xiaomi Mi Ionic Dryer H300 má minimalistický a funkční design, který je pro tuto značku typický. Oproti většině fénů nabízí hned několik inovativních funkcí, pro které si jej spotřebitelé často pořizují. V recenzích zmiňují jeho poměrně nízkou hlučnost, a i navzdory menšímu příkonu 1600 W dobrý výkon.

Jednou z předních funkcí je inteligentní NTC regulace teploty, která brání před poškozením vlasů. K dispozici jsou tři teplotní režimy a dvě rychlosti sušení vlasů. Samozřejmostí je také možnost cirkulace pouze studeného vzduchu.

Magnetická otočná tryska umožňuje natočení o 360°, což výrazně usnadňuje fénování vlasů ve všech možných úhlech. Dva klasické režimy vysoušení, teplé a studené, doplňuje třetí režim, který automaticky střídá teplé a studené foukání. Zmíněná iontová technologie zachovává vlasům jejich hydrataci a zlepšuje přirozený lesk vlasů.

NTC inteligentní regulace teploty, dvojitá ochrana proti přehřátí, nižší hlučnost
Jen jeden nástavec

Valera Swiss Nano SN 9200Y RC

Valera Swiss Nano SN 9200Y RC recenze a test

Profesionální fén na vlasy Valera Swiss Nano SN 9200Y RC zajistí, že vlasy nebudou elektrizovat, budou dokonale hladké a s optimální vlhkostí. Také budou velmi dobře vysušené, o což se postará hodnota příkonu, která činí 2 000 W. Zaujme i délka kabelu, která je 3 metry. S ním je spojený i kloub, který se otáčí o 360 stupňů.

Díky unikátnímu AC motoru je u tohoto fénu garantována životnost minimálně 2 000 hodin. Unikátní je i využití 2 profesionálních koncovek Touch Me. Studená má rozměr 7,5 x 0,6 cm a ta standardní má rozměry 6 x 0,9 centimetrů.

Díky speciální technologii Colour Care je postaráno také o ochranu barvených vlasů, které díky tomu neblednou. Najdete tu rovněž tlačítko pro proud studeného vzduchu, které pomáhá zafixovat účes. Pro bezproblémové čištění je možné sundat kovový filtr.

Příkon, délka kabelu, Colour Care
Nemá difuzér

Remington Silk Dryer AC9096

Remington Silk Dryer AC9096 recenze a test

Fén na vlasy s difuzérem Remington Silk Dryer AC9096 je ideální fén na kudrnaté vlasy, právě přítomnost difuzéru slouží pro účinné a rychlé sušení tohoto typu vlasů. Kromě něj je součástí balení také klasický nástavec – koncentrátor, který efektivně usměrňuje tok vzduchu, jehož rychlost může být při nejvyšším výkonu až 140 km za hodinu.

Má vysoký příkon 2400 W a tedy výkon, který je srovnatelný s profesionálními fény na vlasy. Z funkcí potěší také ionizátor, nebo funkce Turbo boost, která zvýší rychlost vzduchu až o 10 %. Disponuje třemi stupni rychlosti vzduchu a třemi úrovněmi teploty. Samozřejmostí je také funkce studené vlny sloužící pro fixaci účesu.

Dobrým parametrům odpovídá také délka napájecího kabelu 3 metry a celkově kvalitní a robustní zpracování. To má za následek také některé negativní recenze, které jej hodnotí jako příliš velký a těžší do ruky. Zadní mřížku lze pro snadné čištění jednoduše odejmout a potěší i praktické očko, které slouží k zavěšení fénu na háček.

Součástí difuzér na vlasy, profesionální příkon 2400 W, ionizační funkce
Větší rozměry a vyšší hmotnost

Jak vybrat fén na vlasy

Fén na vlasy zajistí rychle suchý účes s případným dodáním objemu a tvaru. Ten správný je třeba v první řadě vybrat podle konkrétního typu. Klasický nabídne primárně funkci foukání teplého vzduchu, s omezenými možnostmi různých nastavení, nebo využití moderních funkcí a nástavců. Kromě něho je možné na trhu najít i pokročilejší modely.

Druhy fénů

Profesionální fény na vlasy

Varianta, kterou mnohdy využívají i zkušené kadeřnice. Profesionální fén na vlasy nabídne hlavně dobrou hodnotu příkonu, silný proud vzduchu, inovativní technologie a různé nástavce. Cílem je dosažení dokonale vypadajících vlasů, které jsou spojeny s eliminací jakéhokoliv poškození.

Cestovní fény

Pro tento typ je charakteristická nízká hmotnost, stejně jako kompaktní rozměry. Cestovní fén má často i skládací rukojeť, pro lepší skladnost. Také by neměla chybět funkce duálního napětí, pro využití v různých zemí s jinou elektrickou sítí. Na druhou stranu se budete muset obejít bez ionizace nebo studeného vzduchu.

Fény s difuzérem

Fén s difuzérem se používá hlavně tehdy, kdy je cílem přidat vlasům už od kořínků na maximálním objemu, případně vytvořit vlny. V příslušenství je dodáván speciální nástavec. Difuzér je charakteristický kulatým tvarem a plastovými trny, ze kterých fouká vzduch.

Fény na vlasy s ionizátorem

Jsou založeny na technologii vytváření záporných iontů. Fén na vlasy s ionizátorem nejenom že eliminuje elektrizování během fénování, ale také se pozitivně podepisuje na tom, že jsou vlasy lesklejší a ponechávají si přirozenou hydrataci.

Příkon

Hodnota příkonu výrazně ovlivňuje, s jakou rychlostí budou mokré vlasy usušené. Čím je příkon vyšší, tím výkonnější samotný vysoušeč bude. Na trhu se lze setkat s variantami, které mají příkon okolo 2 000 W, což je optimální hodnota. Určitě není vhodné vybírat ty, které mají méně než 1 300 – 1 700 W. Fénování trvá dlouho a vlasy se mohou vysušovat.

Nastavení teploty a proudění vzduchu

Regulace teploty se pohybuje mezi 1 až 3 režimy. Klasické fény mají obvykle dva teplotní stupně, cestovní stejně tak nebo méně a více stupňů pak najdete spíše u profesionálních modelů. Obecně lze doporučit fénování na nižší teplotu, abyste předešli poškození vlasů. Ke zvážení jsou rovněž různé přípravy na ochranu vlasů před teplem.

Dále by měl vysoušeč vlasů nabídnout i možnost nastavení konkrétních rychlostí. I zde můžeme mluvit o podobných možnostech, kdy lze volit 2 nebo 3 rychlosti proudění s tím, že více najdete převážně u fénů pro kadeřnice a salóny.

Hmotnost a délka kabelu

Fén na vlasy by měl být lehký, především pokud máte dlouhé a objemné vlasy, které se dlouho suší. Ty nejlehčí váží dokonce i pod 500 gramů. Naopak ty nejtěžší přesahují hodnotu 1,5 kilogramů. Na praktičnosti se podepisuje také délka kabelu. Ty kratší jsou spojeny s délkou okolo 1,5 metrů, což je dost na hraně a je lepší nejít pod 1,8 m. Ty nejlepší z hlediska flexibility pak mají 3 metry. Dále je vhodné přihlédnout k možnosti otáčení kabelu o 360 stupňů.

Inovativní funkce

Může to být zmíněná ionizace založená na tvorbě záporných iontů. Dále monitorování teploty, ale i vlhkosti, čemuž se přizpůsobí teplota vzduchu vycházejícího z fénu. Existují také funkce, které nabízejí šetrnost k barveným vlasům a eliminují tak jejich případné blednutí. Praktickou funkcí je i Cold shot či Cool shot neboli proud studeného vzduchu, který napomáhá podpořit delší dobu fixace samotného účesu.

4.3/5 - (13 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.