Péče o tělo,

Fény na vlasy: nejlepší s difuzérem, ionizátorem aj. | Recenze, test

Fén na vlasy slouží v první řadě k vysušení vlasů, ovšem s různými nástavci je schopen pomoci jejich objemu a také celkovému stylingu. K těm se řadí difuzér pro tvorbu loken a podporu vln, koncentrátor (tvarovací nástavec) pro usměrnění teplého vzduchu a hřebenový nástavec pro objem. Mezi zásadní parametry vysoušeče vlasů patří příkon odkazující na sílu motoru, počet rychlostí a regulace teploty.

Fény se dělí na několik typů podle svého využití. Profesionální fén je oproti klasickému domácímu fénu bohatší na nastavení, funkce a uzpůsobený pro časté použití. Cestovní fén je lehký, kompaktní a přizpůsobený pro využití na cestách (duální napětí). Fén s difuzérem podporuje již zmíněný objem a vlny, podobně jako kulmofén, a fén s ionizátorem zase chrání vlasy před přesušením.

Zohlednit byste měli nejen příkon, počet rychlostí a teplot, délku napájecího kabelu, hmotnost fénu, počet nástavců, ale i specifické vlastnosti. Například zda podporuje ionizaci nebo studený vzduch (pro zafixování účesu). Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší fény na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší fény na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších fénů na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2022.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Rowenta CV5090F0Valera Metal Master 584.01/IBraun SatinHair 7 HD730Philips HP8281ETA Black and White 4320 90000Remington D 5219Philips ThermoProtect HP8232/00Rowenta Nomad CV3312F0Valera Swiss Nano SN 9200Y RCHyundai HD 903
IonizátorAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoNeAnoAno
Studený vzduchAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoNeAnoAno
Hmotnost0,6 kg0,6 kg0,9 kg0,9 kg0,6 kg1,1 kg0,7 kg0,5 kg0,9 kg0,7 kg
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 vysoušečů vlasů

Rowenta CV5090F0

Rowenta CV5090F0 recenze a test

Fén na vlasy Rowenta CV5090F0 je vybavený ionizátorem díky čemuž vlasy méně elektrizují a jsou spojeny se zajímavějším vzhledem. Díky keramickému povrchu je zajištěný i optimální výstup tepla. Nechybí možnost nastavit teplotu v celkem 3 stupních stejně jako možnost nastavit ve 2 stupních intenzitu samotného foukání.

Model disponuje také volbou studeného vzduch pro lepší fixaci. Součástí balení je jak difuzér, tak i praktický koncentrátor. Samotná výměna a nasazení je velmi snadné a rychlé. Na dokonalém výsledku sušení se pozitivně podepisuje také vysoký příkon, s hodnotou 2 300 W.

Solidní flexibilitu zajistí šňůra dlouhá 1,8 metrů. Hmotnost není nijak vysoká a činí pouze 640 gramů. Praktickou vlastností je závěsné poutko stejně jako odnímatelná mřížka pro vstup vzduchu. Díky tomu je zajištěno rychlé a jednoduché vyčištění fénu. Obecně pak tento model patří mezi nejprodávanější fény a těší se velké oblíbenosti mezi uživateli.

Cena/výkon, velký příkon, ionizátor
Relativně ke svému typu v podstatě žádné

Valera Metal Master 584.01/I

Valera Metal Master 584.01/I recenze a test

Vysoušeč vlasů Valera Metal Master 584.01/I zaujme už svým vzhledem. Jak pro stříbrné lesklé provedení, tak i díky ušlechtilé oceli, která se udržuje studená. Kladem je také pohonná jednotka s označením LONG LIFE DC, která zajistí dobrý výkon fénu. Nechybí také funkce ionizace, která se stará o dokonalý vzhled i výsledek při fénování.

Při fénování je možné zvolit si jednu ze 2 rychlostí, stejně jako je možné zvolit si jednu ze 3 teplot. To znamená dohromady celkem 6 různých variant nastavení. O dokonalý výsledek se postará také existence jak difuzéru, tak i takzvaného koncentrátoru.

Fén má topné těleso s vlnitou strukturou, která je spojena s delší životností. Tu potvrzuje i výrobce, který nabízí záruku v délce 3 roky. Pro dokonalou údržbu je možné odejmout a vyčistit kovový filtr tohoto fénu. Disponuje speciální technologií Colourcare pro barevné vlasy.

Dlouhý kabel (3 metry), vlnitá struktura topného tělesa
Vyšší cena

Braun SatinHair 7 HD730

Braun SatinHair 7 HD730 recenze a test

Fén s difuzérem Braun SatinHair 7 HD730 zaujme velikostí svého příkonu, který činí 2 200 W. Dále disponuje technologií Iontec, která zajistí ionizaci, jež eliminuje elektrizování a podepisuje se na kráse vlasů. Těm navíc zůstane i jejich přirozená vlhkost. Díky kabelu o délce 2 metrů je použití snadné i dále od zásuvky.

O šetrnost k vlasům se stará systém označený jako Satin Protect, založený na použití stálé stejné teploty o hodnotě 70 stupňů Celsia. Samozřejmostí je i možnost individuálního nastavení. K dispozici jsou 3 stupně tepoty a dále 2 stupně intenzity proudění vzduchu, stejně jako funkce studeného vzduchu.

Díky filtru s mřížkou dokáže lépe chránit vlasy proti případnému lámání. Snímatelný filtr zajistí jednoduchou údržbu a stále čistý fén. Jeho hmotnost je lehce vyšší a činí 900 gramů. Pro uložení disponuje praktickým závěsným poutkem.

Technologie Satin Protect, s difuzérem, velký příkon
Bez hřebenového nástavce

Philips HP8281

Philips HP8281 recenze a test

Profesionální fén na vlasy Philips HP8281 je unikátní v tom, že dokáže vlasy neustále monitorovat a tím se přizpůsobuje jejich potřebám pro vždy dokonalý výsledek. Ty si tak mohou zachovat potřebnou vlhkost, která bude až 85 procent. Toto všechno zajišťuje technologie s názvem MoistureProtect. Kromě difuzéru nechybí také koncentrátor vzduchu.

Součástí je i technologie ionizační, která generuje účinné záporné ionty. V případě potřeby vlastního nastavení je možné zvolit až 6 variant teploty a také stejný počet rychlostí foukání. Díky technologii ThermoProtect se vlasy chrání proti přehřátí.

Fén má dále tlačítko zajišťující proud studeného vzduchu, který má vliv na dokonalejší fixaci. O dobré výsledky se postará také příkon o hodnotě 2 300 W. Jako velmi praktickou hodnotíme délku napájecího kabelu, která má 2,5 metru. Součástí balení jsou také dva nástavce, barva modelu je bílá v kombinaci se světle růžovou, která dodává fénu na exkluzivitě. Všechny jeho pokrokové funkce jsou vykoupeny vyšší pořizovací cenou, která je zároveň jeho jediným negativem.

Diagnostika vlasů, počet rychlostí a teplot, kvalitní výkonné zpracování
Vyšší pořizovací cena

ETA Black and White 4320 90000

ETA Black and White 4320 90000 recenze a test

Fén na vlasy s ionizátorem ETA Black and White 4320 90000 má také velmi dobrý příkon s hodnotou 2 000 W, který se podepisuje na rychlosti sušení. Nechybí ani nabídka dobrého příslušenství v podobě difuzéru a také v podobě koncentrátoru vzduchu.

Fén umožní nastavení potřebné kombinace tak, že si lze vybrat ze 3 variant teploty a dále ze 2 různých rychlostí. K tomu všemu patří i možnost využití studeného proudu vzduchu pro lepší fixaci účesu. Bezpečností pojistka eliminuje riziko možného přehřátí fénu.

Díky odnímatelnému filtru je zajištěno snadné čištění. Poutko zase pomůže praktickému umístění v koupelně. Délka kabelu činí 1,7 metru, což je ze srovnávaných modelů podprůměrná hodnota. Samotná hmotnost tohoto modelu je ale dobrých 0,6 kilogramů.

Ionizátor a difuzér, nízká cena a váha
Kratší kabel

Remington Your Style D5219

Remington D 5219 recenze a test

Fén na vlasy Remington Your Style D5219 má hned několik předností. Mezi klíčové patří možnost využití až 5 nástavců, díky kterým je možné vytvořit dokonalý účes podle potřeby. Dále je kladem také nástavec Root boost, který zajistí jak dokonalé vysušení vlasů, tak jim umí dodat i velký objem. Styling zase podpoří funkce Cool Shot, spojená s proudem studeného proudu vzduchu.

Podíl na rychlém a efektivním sušení má také samotný příkon tohoto modelu, který činí 2 300 W. Samozřejmá je regulace teploty, kdy lze volit jednu ze 3 variant. Regulovat je možné i proud vzduchu. Zde jsou k dispozici celkem 2 různé varianty.

Nechybí praktická funkce ionizace, která zajistí optimální vlhkost, lesk vlasů, stejně jako eliminuje elektrizování při fénování. Kladem je také celkem kompaktní provedení a dobrá hmotnost, stejně jako ergonomické provedení.

Zamezení krepatění vlasů, až 5 nástavců
Podle ohlasů až moc horký třetí stupeň

Philips ThermoProtect Ionic HP8232/00

Philips ThermoProtect HP8232/00 recenze a test

Vysoušeč vlasů Philips DryCare Advanced HP8232/00 má přednost hlavně ve svém příkonu, jehož hodnota je 2 200 W. Dále potěší technologie s názvem ThermoProtect, která chrání vlasy před vysokou teplotou. Kladem je také funkce Ionic, která je založena na generování záporných iontů, které se pozitivně podepisují na kvalitě vlasů.

Samozřejmá je možnost až 6 různých nastavení. Z toho 2 režimy se týkají rychlostí a 3 teploty vzduchu. Kromě klasického nástavce nechybí difuzér, stejně jako tvarovací nástavec o šířce 14 milimetrů. Upevnit účes pomůže funkce Cool Shot.

Model má odnímatelný vzduchový filtr, který usnadní celkové čištění. Dále zaujme i svou nízkou hmotností. Při fénování je třeba počítat s hlučností o hodnotě 83 dB a také s tím, že délka kabelu činí 1,8 metrů.

Funkce ThermoProtect, výkonný
Větší rozměry fénu

Rowenta Nomad CV3312F0

Rowenta Nomad CV3312F0 recenze a test

Cestovní fén Rowenta Nomad CV3312F0 zaujme jak svými kompaktními rozměry, tak i tím, že má sklopnou rukojeť. Díky tomu zabere v zavazadle skutečně jenom velmi málo místa. Navržený byl pro využití na Elite Model Look, díky čemuž zajistí dokonalý účes za všech okolností. K dispozici jsou 2 polohy nastavené rychlosti vzduchu a také samotné teploty.

Hodnota jeho příkonu činí 1 600 W. Využitelností na cesty nadchne i svým duálním napětím, a to o hodnotách 110-127 V a dále 220-240 V. Díky tomu ho lze využívat i v různých zemích. Mezi příslušenství patří praktický koncentrátor vzduchu.

Snadný dlouhodobý úchop podporuje pogumovaný povrch. Závěsné poutko zase přinese možnost snadného uložení v koupelně. Nechybí ani jistota příznivé hmotnosti. Tento model váží pouze 500 gramů.

Sklápěcí rukojeť, nízká váha, duální napětí
Bez ionizace

Valera Swiss Nano SN 9200Y RC

Valera Swiss Nano SN 9200Y RC recenze a test

Profesionální fén na vlasy Valera Swiss Nano SN 9200Y RC zajistí, že vlasy nebudou elektrizovat, budou dokonale hladké a s optimální vlhkostí. Také budou velmi dobře vysušené, o což se postará hodnota příkonu, která činí 2 000 W. Zaujme i délka kabelu, která je 3 metry. S ním je spojený i kloub, který se otáčí o 360 stupňů.

Díky unikátnímu AC motoru je u tohoto fénu garantována životnost minimálně 2 000 hodin. Unikátní je i využití 2 profesionálních koncovek Touch Me. Studená má rozměr 7,5 x 0,6 cm a ta standardní má rozměry 6 x 0,9 centimetrů.

Díky speciální technologii Colour Care je postaráno také o ochranu barvených vlasů, které díky tomu neblednou. Najdete tu rovněž tlačítko pro proud studeného vzduchu, které pomáhá zafixovat účes. Pro bezproblémové čištění je možné sundat kovový filtr.

Příkon, délka kabelu, Colour Care
Nemá difuzér

Hyundai HD 903

Hyundai HD 903 recenze a test

Fén na vlasy Hyundai HD 903 je skvělým pomocníkem, jak vlasům dodat dokonalý vzhled. Ten je spojený s leskem a eliminací nepříjemného elektrizování díky ionizátoru. Stejně tak je zajištěný perfektní styling, a to díky využití proudu studeného vzduchu s využitím funkce Cold shot. Příkon o hodnotě 2 000 W navíc zajišťuje i rychlé usušení mokrých vlasů.

Nechybí možnost nastavit si jeden ze 3 stupňů teploty a také jeden z 2 rychlostních stupňů. Kladem je rovněž funkce Turbo, která krátkodobě zajistí maximální výkon. Součástí balení je nejenom difuzér, ale také koncentrátor vzduchu.

Napájecí kabel je o délce 1,6 metrů a díky hmotnosti 0,7 kilogramů není problémem ani dlouhodobé fénování. Odnímatelný filtr zajistí snadné čištění a praktická bezpečnostní pojistka zamezuje případnému přehřátí během provozu.

Funkce Turbo, nízká cena
Kratší délka kabelu

Jak vybrat fén na vlasy

Fén na vlasy zajistí rychle suchý účes s případným dodáním objemu a tvaru. Ten správný je třeba v první řadě vybrat podle konkrétního typu. Klasický nabídne primárně funkci foukání teplého vzduchu, s omezenými možnostmi různých nastavení, nebo využití moderních funkcí a nástavců. Kromě něho je možné na trhu najít i pokročilejší modely.

Druhy fénů

Profesionální fény na vlasy

Varianta, kterou mnohdy využívají i zkušené kadeřnice. Profesionální fén na vlasy nabídne hlavně dobrou hodnotu příkonu, silný proud vzduchu, inovativní technologie a různé nástavce. Cílem je dosažení dokonale vypadajících vlasů, které jsou spojeny s eliminací jakéhokoliv poškození.

Cestovní fény

Pro tento typ je charakteristická nízká hmotnost, stejně jako kompaktní rozměry. Cestovní fén má často i skládací rukojeť, pro lepší skladnost. Také by neměla chybět funkce duálního napětí, pro využití v různých zemí s jinou elektrickou sítí. Na druhou stranu se budete muset obejít bez ionizace nebo studeného vzduchu.

Fény s difuzérem

Fén s difuzérem se používá hlavně tehdy, kdy je cílem přidat vlasům už od kořínků na maximálním objemu, případně vytvořit vlny. V příslušenství je dodáván speciální nástavec. Difuzér je charakteristický kulatým tvarem a plastovými trny, ze kterých fouká vzduch.

Fény na vlasy s ionizátorem

Jsou založeny na technologii vytváření záporných iontů. Fén na vlasy s ionizátorem nejenom že eliminuje elektrizování během fénování, ale také se pozitivně podepisuje na tom, že jsou vlasy lesklejší a ponechávají si přirozenou hydrataci.

Příkon

Hodnota příkonu výrazně ovlivňuje, s jakou rychlostí budou mokré vlasy usušené. Čím je příkon vyšší, tím výkonnější samotný vysoušeč bude. Na trhu se lze setkat s variantami, které mají příkon okolo 2 000 W, což je optimální hodnota. Určitě není vhodné vybírat ty, které mají méně než 1 300 – 1 700 W. Fénování trvá dlouho a vlasy se mohou vysušovat.

Nastavení teploty a proudění vzduchu

Regulace teploty se pohybuje mezi 1 až 3 režimy. Klasické fény mají obvykle dva teplotní stupně, cestovní stejně tak nebo méně a více stupňů pak najdete spíše u profesionálních modelů. Obecně lze doporučit fénování na nižší teplotu, abyste předešli poškození vlasů. Ke zvážení jsou rovněž různé přípravy na ochranu vlasů před teplem.

Dále by měl vysoušeč vlasů nabídnout i možnost nastavení konkrétních rychlostí. I zde můžeme mluvit o podobných možnostech, kdy lze volit 2 nebo 3 rychlosti proudění s tím, že více najdete převážně u fénů pro kadeřnice a salóny.

Hmotnost a délka kabelu

Fén na vlasy by měl být lehký, především pokud máte dlouhé a objemné vlasy, které se dlouho suší. Ty nejlehčí váží dokonce i pod 500 gramů. Naopak ty nejtěžší přesahují hodnotu 1,5 kilogramů. Na praktičnosti se podepisuje také délka kabelu. Ty kratší jsou spojeny s délkou okolo 1,5 metrů, což je dost na hraně a je lepší nejít pod 1,8 m. Ty nejlepší z hlediska flexibility pak mají 3 metry. Dále je vhodné přihlédnout k možnosti otáčení kabelu o 360 stupňů.

Inovativní funkce

Může to být zmíněná ionizace založená na tvorbě záporných iontů. Dále monitorování teploty, ale i vlhkosti, čemuž se přizpůsobí teplota vzduchu vycházejícího z fénu. Existují také funkce, které nabízejí šetrnost k barveným vlasům a eliminují tak jejich případné blednutí. Praktickou funkcí je i Cold shot či Cool shot neboli proud studeného vzduchu, který napomáhá podpořit delší dobu fixace samotného účesu.

4.3/5 - (13 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.