Péče o tělo,

Epilátory: test, recenze | Nejlepší IPL, na obličej, laserové

Epilátor je osvědčeným pomocníkem k tomu, jak se zbavit nežádoucích chloupků na nohou, obličeji, intimních partiích nebo v podpaží a dosáhnout krásně hladkého těla. A to nikoliv tak, že jsou jako v případě holení jenom zkráceny, ale tak, že jsou vytrženy i s kořínkem, nebo je zamezeno jejich opětovnému růstu.

Hlavní roli ve výběru má typ. Klasický epilátor funguje na principu vytrhávání chloupků a je určen především na nohy, podpaží nebo intimní partie. Epilátor na obličej je zmenšenou a šetrnější verzí klasického epilátoru, zaměřený na jemné chloupky v oblasti brady, krku nebo čela. IPL epilátor využívá pulsního světla místo vytrhávání, kterým narušuje strukturu chlupů. Ve srovnání s klasickým typem jde tedy o bezbolestný epilátor, není však vhodný pro každou pokožku.

Epilační strojky jsou alternativou klasického holení, typicky depilačním strojkem, ale i různých kosmetických center a služeb kosmetiček, které podobné postupy nabízejí. S epilátorem dosáhnete déle trvajícího pocitu oholení než u běžného zastřihovacího strojku. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší epilátory a jejich recenze.

Nejlepší klasické a IPL epilátory – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších epilátorů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00Braun Silk-expert BD 5001 IPLBraun Face 830Philips BRE652/00 Satinelle PrestigePhilips Lumea Advanced IPL SC1995/00Braun Face 810Remington IPL6750Braun SE 5185Rowenta Soft Sensation EP5720F0Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00
Počet rychlostí5212515225
NapájeníSíťovýSíťovýBateriovýAkumulátorovýSíťovýBateriovýSíťovýSíťovýSíťovýSíťový / Aku
Masážní systémNeAnoNeAnoNeNeNeAnoAnoNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 epilátorů

Philips Lumea Advanced SC1997/00

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 recenze a test

Epilátor Philips Lumea Advanced SC1997/00 funguje na jedinečné IPL technologii. Díky tomu dokáže po prvních 4 použitích zajistit, že růst chloupků bude omezený až o 75 procent. Po prvotní kúře stačí jeho používání výrazně prodloužit. A to na dobu v rozmezí 4 až 8 týdnů, po kterých bude tělo na požadovaných místech stále dokonale hladké.

Použití epilátoru je velmi jednoduché. Klasické ošetření konkrétní partie, a to dle návodu, nebude trvat delší dobu, než 15 minut. Stejně tak není v souvislosti s použitím problém nastavit intenzitu světla. Režimů, které jsou k dispozici, je celkem 5 a lze je volit i s ohledem na konkrétní potřeby, nebo bezpečnost.

Jistotou daného produktu je také všestrannost použití. To znamená možnost ošetření jak obličeje, tak i jakýchkoliv jiných částí lidského těla. Mimo jiné i díky různě tvarovaným nástavcům. A to velmi účinnou žárovkou, která produkuje celých 250 000 záblesků.

Počet rychlostí, dlouhý kabel, jednoduchá obsluha
Nic zásadního

Braun Silk expert BD 5001 IPL

Braun Silk-expert BD 5001 IPL recenze a test

IPL epilátor Braun Silk expert BD 5001 zajistí dokonalé odstranění chloupků pomocí technologie IPL. Produkt nabídne celkem 2 režimy světla. A to pro klasické a citlivější oblasti, jako je okolí bikin, nebo obličej. Snadné použití zajistí také nízká hmotnost, která činí jenom 340 gramů.

O kvalitní výsledek se stará i pulsní světlo, které dokáže vyvinout celých 300 000 záblesků. Kladem jsou i nabízené 2 režimy použití. A to klasické posouvání přístroje, nebo režim založený na stisku tlačítka při ošetření určitého místa ne těle.

Plusem je i senzor pokožky, který se přizpůsobí místu, které je ošetřováno. Tón pleti je snímán až 80x za vteřinu. Daná technologie má vliv i na bezpečnost, jelikož eliminuje riziko případného náhodného záblesku, ke kterému bez kontaktu s kůží nedojde.

Rychlost a bezbolestnost epilace, vítěz dTestu
Intenzivní záblesky (vhodné chránit zrak brýlemi)

Braun Face 830

Braun Face 830 recenze a test

Epilátor na obličej Braun Face 830 byl vytvořený s ohledem na to, aby pomohl zbavit se chloupků na menších a citlivých místech. Kromě přesné epilace nabídne i vlastnost unikátního čištění pórů. V tomto ohledu je až 6x účinnější než klasické metody založené na péči o pleť, které souvisí s klasickým mytím.

Vhodný je pro úpravu obočí, horního rtu, brady a další místa. Díky svým vlastnostem si poradí i s jemnými chloupky, které mají průměr jenom 0,02 milimetru. To díky provedení, které využívá celkem 10 unikátních mikro otvorů, kde dochází k rotaci. Celkově se zde během jedné vteřiny odehraje 200 pohybů.

Funkce Wet Dry umožní nejenom použití nasucho, ale i ve sprše – v kombinaci s gelem nebo krémem. Kompaktní rozměry umožní vzít ho všude s sebou a 1 AA baterie je jistotou, jak ho použít i na místech, kde není k dispozici zdroj elektrické energie.

Vhodné do sprchy, cestovní balení
U silnějších chlupů vyžaduje opakované přejetí

Philips Satinelle Prestige BRE652/00

Philips BRE652/00 Satinelle Prestige recenze a test

Voděodolný epilátor do sprchy Philips Satinelle Prestige BRE652/00 je pomocníkem při snaze odstranit chloupky na různých místech těla. To usnadní příslušenství, které obsahuje celkem 9 kusů, díky kterým se rozšiřuje i funkčnost. Tento epilátor je možné využít třeba i jako pilník na chodidla, díky rotačnímu kotouči 3v1.

Kladem je možnost použití nejenom nasucho, ale i namokro – třeba ve sprše. O kvalitní výsledek se stará celkem 17 keramických kotoučků. Na nich je možné najít celkově 32 záchytných bodů. A to v celkové šířce 3 centimetrů, díky čemuž je epilace i větších ploch rychlá.

Epilátor nabídne 2 rychlostní stupně, stejně jako možnost využít ho jako strojek napájený z elektřiny, i na baterie. To vydrží pracovat i celých 40 minut, po délce nabíjením, která trvá 1,5 hodiny. Je tedy i skvělým pomocníkem na cesty. Uložit ho lze do praktického pouzdra.

Mokré i suché použití, spektrum nástavců
Slabší výkon za mokra

Philips Lumea Advanced SC1995/00

Philips Lumea Advanced IPL SC1995/00 recenze a test

Laserový epilátor Philips Lumea Advanced SC1995/00 je postaven na metodě označované jako IPL. Vývoj tohoto produktu trval firmě 10 let, během kterých ho testovalo 2 000 dobrovolnic. I díky tomu patří k tomu nejlepšímu na trhu, pokud jde o dlouhodobou eliminaci chloupků.

O dokonalý výsledek a bezpečnost aplikace se stará 5 nastavitelných stupňů, které dávkují energii podle konkrétního typu pokožky. Včetně té jemné, stejně jako té citlivé. Je určený nejenom na velké plochy, ale i krk, podpaží, nebo oblast bikin či oblast brady.

Ošetření netrvá nijak dlouho, a i u větších ploch je jeho doba kolem 15 minut. Vliv na to má i množství světla, které nabídne celkem 250 000 jednotlivých záblesků. Součástí je také UV filtr, který chrání pokožku před nebezpečným zářením a tím ukazuje další z mnoha vlastností, které jsou ruku v ruce i s bezpečností.

Snadná obsluha, počet rychlostí
Nic zásadního

Braun Face 810

Braun Face 810 recenze a test

Dámský epilátor Braun Face 810 je určený primárně pro použití na menších plochách lidského těla. Hlavně na obličeji, kde se postará o eliminaci chloupků a o dokonalý vzhled až po dobu 4 týdnů. Jeho součástí je i čisticí kartáček, který krásu pleti podporuje.

Epilátor umí nabídnout hned 2 režimy, které se odvíjejí od využití – trhání chloupků, nebo čištění. V případě primárního účelu je základem hlava s deseti mikro otvory. Ty využívají celkem 200 pohybů, díky kterým lze vytrhnout i ty nejmenší chloupky, včetně těch o délce jenom 0,02 milimetrů.

Jistota sto procentní voděodolnosti zaručí možnost použití nasucho, i ve sprše nebo vaně. A to díky technologii Wet & Dry. O energii se díky malým rozměrům stará 1 baterie typu AA, díky které není problémem snadné použití i na cestách. Navíc nijak výrazně nezvyšuje hmotnost epilátoru.

Mokré i suché použití, cena/výkon
Délka provozu na baterii

Remington IPL6750

Remington IPL6750 recenze a test

IPL epilátor Remington IPL6750 patří mezi nejlépe hodnocené epilátory tohoto oblíbeného typu. Z uživatelských recenzí zaznívá, že výsledky jsou viditelné již po několika prvních aplikacích. Zpracování je hodnoceno jako velice kvalitní a potěší jeho luxusní úložné pouzdro pro hygienické skladování.

Nabízí 5 možností nastavení intenzity, režim Multi-Flash, který dokáže ozářit větší oblasti a k dispozici je také režim Single-Flash, který se naopak soustředí na lokální odstranění chloupků. Na rozdíl od jiných zařízení potěší, že je tento IPL epilátor možné použít defacto na celé tělo. Díky speciálním nástavcům je vhodný k použití i do oblasti třísel a na obličej.

Stejně jako i další epilátory, tak ani tento není možné používat namokro. Ošetřované místo je potřeba před použitím epilátoru očistit a osušit. Následně se přístroj přiloží na pokožku a stiskne tlačítko. Výrobce také uvádí, že není vhodný na velmi tmavou pokožku a pro světlé blond chloupky, všem ostatním chloupkům zastavuje růst a omráčí chlupový folikul, díky čemuž jsou výsledky po použití trvalé. Samozřejmě není určen výhradně ženám, používat jej mohou také muži.

Kvalitní zpracování, snadné ovládání, vhodný na tělo, tvář, bikiny i podpaží
Vyšší cena

Braun Silk-épil 5185

Braun SE 5185 recenze a test

Elektrický epilátor Braun Silk-épil 5185 zaujme tím, že po jeho nabití je možné plnohodnotné použití bez nutnosti připojení k elektrické síti. Díky jedinečným výstupkům SoftLift dokáže nadzvednout chloupky a tím zajistit i jejich odstranění. Navíc s přisvícením, které dokáže nabídnout funkce Smartlight.

Základem dané konstrukce je celkem 40 pinzet, kterým neunikne žádný chloupek. A to včetně těch nejkratších. Epilátor si poradí i s těmi, které mají velikost pouze 0,5 milimetrů. Také nabídne jedinečnou pružnou hlavu, která se dokáže pohybovat v úhlech v rozmezí 15 stupňů, a to směrem dopředu i dozadu.

Přístroj nabídne celkem 2 rychlosti. Jednu pro klasické ošetření a druhou pro velmi důkladnou epilaci. Čištění umí usnadnit možnost oplachu pod tekoucí vodou. Zajímavým kladem je i 5 masážních válečků, které pleť stimulují a pomáhají redukovat případnou bolestivost, kterou by mohlo ošetření způsobovat.

Omyvatelný, dlouhý kabel
Horší účinnost na malé chloupky

Rowenta Soft Sensation EP5720F0

Rowenta Soft Sensation EP5720F0 recenze a test

Epilační strojek Rowenta Soft Sensation EP5720F0 zaujme nejenom možností snadného oplachu, který přispívá k lepší údržbě. Nabídne i 3 unikátní patenty, které vznikly během 5 let vývoje tohoto produktu. Hlavním unikátem je vibrační technologie Soft Sensation, která dokáže znecitlivit pokožku, a tak snížit bolestivost.

Nastavení umožní vybrat si hned 2 rychlosti, podle požadavku na výsledek. Během depilace jsou využívány jedinečná pinzety, které si poradí i s nejmenšími chloupky. Takovými, které mají výšku jenom 0,5 milimetrů. Výsledkem bude dokonale hladká kůže na mnoha místech.

Součástí je také 1 holicí hlava pro citlivé partie, umožňující třeba úpravu oblasti bikin. Díky doplňkovému světlu lze lépe vidět, zda je kůže dokonale hladká a všechny chloupky jsou stoprocentně a definitivně pryč. O jejich odstranění se stará celkem 24 pinzet, které jsou součástí holicí hlavy.

Účinný i na malé chloupky, snadné ovládání
Pouze do sítě

Philips Lumea Prestige BRI956/00

Philips Lumea Prestige IPL BRI956/00 recenze a test

Profesionální epilátor Philips Lumea Prestige BRI956/00 je využitelný i na větší plochy těla. Je založen na unikátním využití světla IPL. To slibuje, že po 4 ošetřeních, ke kterých dojde během 2 týdnů dojde k výraznějšímu omezení chloupků. Kůže tak bude hladká po následující 2 měsíce.

Senzor SmartSkin je jistotou vždy správného nastavení, podle odstínu pokožky. Díky okénku o velikosti 4,1 centimetry čtverečné je zajištěna i celkem dobrá rychlost ošetření. K dispozici jsou i další 3 nástavce, pro ošetření menších částí lidského těla – obličeje, bikin, nebo podpaždí. Toto místo lze ošetřit už za 2,5 minuty.

Velmi výkonná žárovka zajistí to, že tento epilátor umí nabídnout celkem více než 250 000 záblesků. Zaujmou také ergonomické rozměry, nebo nízká hmotnost o velikosti 1,1 kilogramu. A to i vzhledem k integrované baterii, která umožní aku provoz, bez dosahu elektrické sítě.

Síťový i aku provoz, velmi účinný
Vyšší cena

Nejprodávanější epilátory

Nejprodávanější epilátory na trhu jsou ty od značek: Philips, Braun, Silvercrest (Lidl). Další kvalitní výrobci jsou Panasonic, Truelife a Rowenta.

Jak vybrat epilátor

Epilátor je dobrými pomocníky mnohých žen, které chtějí mít dokonale hladké tělo. Při výběru je nutné zaměřit se na několik klíčových parametrů. Hlavní roli zde má typ, a to klasické řešení, které funguje na principu vytrhávání chloupků, nebo moderní řešení na principu IPL, které využívá pulsního světla.

Místo použití

Epilátory je možné rozdělit do dvou skupin. Epilátory na obličej a epilátory klasické – určené hlavně na ošetření nohou. Díky různým nástavcům se mohou jednotlivé kategorie i prolínat. Obvykle platí, že po výměně doplňkových hlav je možné klasický epilátor na nohy používat třeba i na místech, jako je obličej, podpaží, oblast bikin a další místa, kde je cílem zbavit se zbytečných chloupků. Čím více bude mít produkt výměnných hlavic, tím praktičtější a všestrannější volbou bude.

Typ napájení

Na trhu se lze setkat hned s trojicí možností, které se v tomto směru nabízejí. První variantou je epilátor napájený z elektrické sítě. Výhodou je, že se není nutné bát vybité baterie. Negativem je nutnost kabelů a přísunu elektrické energie. Druhým řešením jsou napájené pomocí akumulátoru. Roli při výběru by měla hrát délka nabíjení a také délka výdrže. Vhodné jsou na cesty a do míst bez elektřiny. Rizikem může být neočekávané vybití. Osvědčenou volbou je kombinace obou řešení. Varianta, kterou lze využívat zapojenou do sítě, i na AKU.

Velikost epilační hlavy

U IPL epilátorů jasně platí, že čím, je okénko větší, tím lépe. Pulsní světlo působí na větší plochu, a tak je zajištěna kratší doba ošetření. Současné modely nabízejí širokou škálu rozměrů, které se pohybují mezi 3 až 7 centimetry čtverečnými. U klasických epilátorů hraje roli jak velikost hlavy, tak i počet pinzet. Těch může být 10, ale třeba i 60. Čím větší plocha, tím více by jich mělo pro dokonalý výsledek být.

Možnosti nastavení

Klasický epilátor by měl nabídnout minimálně 2 rychlosti. Pro klasické ošetření, nebo intenzivní depilaci. Ty lepší mohou nabídnout i nastavení v závislosti na tom, která část těla je ošetřována – pokud jde o tu citlivější. IPL epilátory by měly být spojeny s možností nastavit typ vaší kůže. Kvalitní přístroje mají inovativní patentové funkce, které pomocí senzorů typ a odstín kůže sami rozpoznají a následně tomu přizpůsobí funkční režim.

Klasické epilátory mohou mít i doplňkové funkce, které jsou založeny na možnosti využití pro čištění pleti. Jde hlavně o varianty určené na obličej, které mají tento doplňkový program. Takové hloubkové čištění je mnohem účinnější než klasické mytí, nebo použití krémů a jiných prostředků.

Suché nebo mokré použití

Každý epilátor, která na trhu najdete, je určený na suchou péči. Tedy na odstraňování chloupků za sucha. Některé však mohou nabídnout i možnost použití za mokra, například ve vaně nebo ve sprše. Jistotou je u nich nejenom funkčnost v souvislosti s mokrými chloupky, ale i bezpečnost. Ty nejlepší dokonce umožní i kombinaci s různými gely, nebo krémy.

Cena

Klasické modely na vytrhávání chloupků, určené primárně na obličej, lze pořídit i za ceny okolo několika set korun. Varianty na ošetření celého těla už mohou stát do 2 000 Kč. Pořídit lze i varianty dražší, které mohou nabídnout různé inovativní vlastnosti.

Na částce okolo 3 000 Kč začínají jednodušší IPL epilátory. V této cenové relaci mluvíme spíše o menších a lokálních variantách. Ty kvalitnější začínají na částce 5 000 Kč.

4.5/5 - (18 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.