Domácnost,

Elektrické přímotopy (konvektory): Recenze 10 nejlepších

Elektrický přímotop se obecně vyznačuje nižšími pořizovacími náklady, proto je mezi spotřebiteli tak oblíbený. Mezi zásadní výhody elektrických přímotopů patří dostatečně vysoký výkon, obvykle malé rozměry a také nízká hmotnost. V neposlední řadě jsou to minimální nároky na instalaci. Řada přístrojů je volně stojících, některé z nich lze instalovat také na stěnu. Nevýhodou naopak mohou být vyšší náklady na provoz a proto se tyto přístroje zpravidla využívají pro doplňkové vytápění.

Využíváte-li však dvojí tarif na elektřinu, některé modely lze po pečlivé kalkulaci zvážit jako hlavní vytápěcí prvek. Platí to zejména pro klasické přenosné konvektory, které přímo ohřívají vzduch v místnosti. Přímotopy jinak pracují na mnoha různých principech a technologiích, jejich alternativou mohou být například olejové radiátory, které se těší minimálně stejné oblibě.

Elektrický přímotop je i přes obecně vyšší spotřebu vhodný pro celou řadu použití. Hodí se například k vytápění chat či chalup, kde nepobýváme celoročně. Řada lidí si jej také instaluje jako doplňkové topidlo do koupelny, do dílny, nebo třeba do garáže.

Výběr ideálního elektrického přímotopu se odvíjí od vašich požadavků a financí, které jste do něj ochotni investovat. Mnohé obsahují také teplovzdušný ventilátor, díky kterému dokáže elektrický radiátor zastat dvě zařízení naráz. Základní orientace je podle příkonu zařízení, možností nastavení úrovně výkonu a pokročilé modely mohou obsahovat například časovač, který dokáže být velice praktický a šetřit peníze. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší elektrické přímotopy a jejich recenze.

Nejlepší elektrické přímotopy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších elektrických přímotopů z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 CONCEPT KS 3007ETA Warmie Digi 1624 90000Sencor SCF 2003ECG TK 2040 DRCONCEPT KS4000AEG WKL 1003 UDeLonghi HCX 3120 FSSencor SCF 2001Steba KH5ECG KT 12
TermostatAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAnoAno
ČasovačNeAnoNeAnoAnoNeNeNeNeNe
Hmotnost3,5 kg3,4 kg3 kg4,89 kg7,3 kg5,34 kg7,6 kg3 kg1,7 kg2,3 kg
Rozměry (Š x V x H)59 x 43 100 cm64 x 43,5 x 22,5 cm63 x 44 x 14 cm69 x 43 x 22 cm92 x 43,5 x 24 cm45 x 44,5 x 10 cm82 x 55 x 7,5 cm68 x 49,5 x 20 cm16,5 x 24,5 x 15 cm20,8 x 54,6 x 25 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 elektrických přímotopů

CONCEPT KS 3007

CONCEPT KS 3007 recenze a test

Elektrické topení CONCEPT KS 3007 je zástupcem klasického konvektoru s ventilátorem, který je určen k volnému umístění na podlahu. Jedná se o český výrobek, který nabídne poměrně zajímavý design a v interiéru tak určitě neurazí. Je možné volit tři stupně výkonu, a to 800, 1200 a 2000 W.

Samozřejmostí je zabudovaný termostat, díky kterému lze udržet nastavenou teplotu. Pokud byste chtěli zajistit rychlejší distribuci tepla po místnosti, je možno využít již zmíněného ventilátoru. Ventilátor je velice tichý a na svou velikost poměrně dostatečně účinný, v některých recenzích však zákazníci připomínkovali hlučnost konkrétního kusu.

Na přístroji najdete praktická držadla, díky kterým lze snadno přenášet. Přístroj je velmi lehký a je za zajímavou cenu. Je vhodný jako dostatečně výkonné doplňkové topení do bytu nebo do rekreačního objektu. Vzhledem k nízké pořizovací ceně je pochopitelné, že neobsahuje časovač, na druhou stranu má velice jednoduché ovládání.

Tichý ventilátor, možnost přenášení, příznivá cena
Proměnlivá kusová kvalita

ETA Warmie Digi 1624 90000

ETA Warmie Digi 1624 90000 recenze a test

Elektrický přímotop ETA Warmie Digi 1624 90000 osloví ty z vás, kteří hledají klasický teplovzdušný konvektor, ale vyžadují trochu modernější design. Přístroj je volně stojící, můžete jej tak velmi snadno přenášet. Volit lze mezi třemi úrovněmi výkonu, a to 750, 1250 a 2000 W.

Samozřejmostí je termostat, který má tiché spínání a dokáže plynule regulovat teplotu. Přístroj je opatřen LED displejem, což mu dodává na atraktivitě. Na displeji vidíte teplotu, kterou jste si zvolili a nastavit ji můžete v rozsahu od 5 do 35 °C. Zařízení disponuje také funkcí časovače, kde si lze nastavit za jakou dobu se má přístroj vypnout. Jeho nastavitelné rozmezí je od 1 do 24 hodin.

Konstrukce přístroje jde ruku v ruce jeho designem. Zařízení tak nejen dobře vypadá, ale je také kvalitně zpracováno. Přístroj disponuje bezpečnostní pojistkou a zvukovou signalizací.

Moderní design, LED displej, časovač
Vyšší cena

Sencor SCF 2003

Sencor SCF 2003 recenze a test

Přímotop do zásuvky Sencor SCF 2003 zaujme ty, kteří přemýšlejí nad pořízením elektrického přímotopu ekonomicky, tím tedy máme na mysli z pohledu pořizovací ceny. Volně stojící elektrický radiátor nabízí možnost regulace topného výkonu ve třech úrovních, a to 750, 1250 a 2000 W. Samozřejmostí je termostat, který je plynule regulovatelný.

Přístroj je vybaven ochranou proti přehřátí, díky čemuž se nemusíte obávat o bezpečnost provozu. Přenosné topení lze díky rukojetím snadno přemisťovat a pokud se jedná o design, ten je poměrně neutrální a neurazí ani nenadchne.

Trochu zamrzí komplikované připevňování nožiček, při němž hrozí nebezpečí poškození laku. S přihlédnutím k nízké ceně se však jedná o naprostou drobnost, za to chybějící ventilátor by již některým spotřebitelům vadit mohl. Zařízení však plní svůj účel a třeba na chalupu je ideálním doplňkem ke krbovým kamnům, která tak po příjezdu nemusíte okamžitě žhavit.

Nízká cena, snadné přenášení, tichý chod
Absence ventilátoru

ECG TK 2040 DR

ECG TK 2040 DR recenze a test

Konvektor ECG TK 2040 DR nabídne tři úrovně výkonu, a to 750, 1250 a 2000 W, jmenovitý příkon přístroje je pak v rozmezí 1800 až 2000 W. Zařízení je volně stojící a snadné přenášení zajistí ergonomická madla.

Díky pokročilým funkcím přístroje máte kompletní kontrolu nad jeho činností, lze jej dokonce ovládat dálkovým ovladačem. Obsahuje kontrolky provozu, termostat je plně regulovatelný a je možné si na něm nastavit konkrétní teplotu. Vše můžete rovněž pohodlně kontrolovat pomocí LED displeje.

Kromě toho přístroj nabízí ventilátor, jehož chod je regulovatelný ve dvou úrovních. Potěší časovač na 24 hodin, kterým si snadno nastavíte, kdy bude přístroj v chodu a máte jej tak z pohledu odběru elektrické energie plně pod kontrolou. Samozřejmostí je tepelná pojistka. Tento elektrický přímotop s ventilátorem má netoxickou povrchovou úpravu, takže se nemusíte obávat uvolňování toxinů do okolí.

Dálkové ovládání, časovač, možnost uchycení na zeď
Nenašli jsme

CONCEPT KS4000

CONCEPT KS4000 recenze a test

Elektrické topení do koupelny CONCEPT KS4000 disponuje krytím IP 24, které jej předurčuje k používání právě ve vlhkých prostorách, jako jsou koupelny. Tento konvertor vás jednoznačně zaujme svým designem, kterému vévodí skleněný povrch. Výkon přístroje lze regulovat pouze ve dvou stupních, a to buď 1000 nebo 2000 W.

Termostat přístroje je inteligentní, což v tomto případě znamená, že zvládá plynule snižovat topný výkon, jakmile se blíží teploty přednastaveným hodnotám. Zařízení je možné používat buď jako volně stojící, případně ho i instalovat na zeď. Rodiče potěší dětská pojistka proti nenechavým prstíkům vašich ratolestí.

Téměř samozřejmostí v této vyšší cenové kategorii je dálkové ovládání a LED displej. Na displeji si lze nastavit požadovanou teplotu, podle které má zařízení pracovat. Na přístroji najdete také časovač, na kterém se může nastavit dokonce týdenní režim chodu.

Design z tvrzeného skla, pokročilý časovač, možnost uchytit na zeď
Pouze dva stupně výkonu

AEG WKL 1003 U

AEG WKL 1003 U recenze a test

Přímotop do koupelny AEG WKL 1003 U samozřejmě nemusíte používat pouze v koupelně, ale díky krytí IP 24 je to možné. V tomto případě se jedná čistě o nástěnný přímotopný konvektor, počítejte však s tím, že výrobce v balení nedodává potřebné šroubky, kterými topidlo uchytíte na zeď, je zde pouze montážní lišta.

Někdo by mohl přístroji také vytknout absenci klasické vidlice do zásuvky. Tento přímotop na zeď je tak nutno instalovat za pomocí elektrikáře. Díky umístění na stěnu se jedná o bezpečné řešení třeba do pokoje, kde se vyskytují malé děti.

Zařízení má velmi kultivovaný chod, nevydává zápach ani různé nežádoucí zvuky při chladnutí. Výkon přístroje je nastavitelný, jmenovitý příkon pak je 1000 W. Teplotu na termostatu si můžete plynule zvolit v rozsahu od 6 do 30 °C a topidlo je díky kvalitnímu ocelovému trubkovému tělesu efektivnější než levné přímotopy.

Čistý design, tichý chod, kvalitní provedení
Montáž s přivoláním elektrikáře

DeLonghi HCX 3120 FS

DeLonghi HCX 3120 FS recenze a test

Topení do zásuvky DeLonghi HCX 3120 FS vás zaujme zejména, pokud si potrpíte na stylový design. Jeho extra tenké provedení padne prakticky do jakéhokoliv interiéru. Přístroj má poměrně vyšší hmotnost, což samo o sobě značí kvalitní provedení. To je však pochopitelně vykoupeno vyšší cenou.

U přístroje si můžete nastavit tři úrovně intenzity vytápění, a to 800, 1200 a 2000 W. V zařízení je integrován také ventilátor, který lze buďto zcela vypnout, nebo jej nechat regulovat inteligentním termostatem. Ten topidlo krátce po zahájení vytápění přepne do úspornějšího režimu, kdy je ventilátor deaktivován.

Zařízení je samo o sobě volně stojící, ale není problém jej namontovat také na zeď. Pokud vám tedy nevadí připlatit si za takto designový kousek, se kterým ovšem získáte velmi kvalitní zpracování a materiály, určitě stojí tento produkt za zvážení.

Tenký elegantní design, regulovatelný ventilátor, možnost montáže na zeď
Vyšší cena

Sencor SCF 2001

Sencor SCF 2001 recenze a test

Elektrický přímotop Sencor SCF 2001 je zařízení vcelku průměrného vzhledu, které neurazí, ani nenadchne. Za to však bez problémů plní primární funkci, tedy hřeje. Jedná se o volně stojící teplovzdušný konvektor, který můžete snadno přenášet díky rukojetím.

Regulace topného výkonu je možná ve třech úrovních, a to 750, 1250 a 2000 W. Výrobce nezapomněl ani na bezpečnostní pojistku, která ochrání zařízení proti přehřátí. U přístroje se tak nebudete muset bát usnout.

Zařízení je vybaveno termostatem, který však často vypíná, je-li přístroj nastaven na plný výkon. Pravděpodobně se měl výrobce více zaměřit na optimalizaci chodu termostatu, aby byl použitelný za všech okolností. S přihlédnutím k ceně přístroje však splní svou základní funkci naprosto dostatečně a třeba na chalupě bude jistě vítaným společníkem za málo peněz.

Nízká cena, ventilátor, bezpečnostní pojistka
Méně odladěný termostat

Steba KH5

Steba KH5 recenze a test

Elektrický přímotop s nízkou spotřebou Steba KH5 je keramický zářič, který sám o sobě nabízí o něco lepší efektivitu vytápění než klasické přímotopy. Mezi jeho přednosti oproti typickému teplovzdušnému přímotopu také patří nevysoušení vzduchu. Zařízení je volně stojící a má elegantní a nenápadný design.

Výkon přístroje lze regulovat ve dvou stupních 900 a 1800 W a regulace se provádí pomocí dvou ovládacích koleček. Ve výbavě najdete omyvatelný prachový filtr a elektrické topidlo má dvojitou izolaci s tepelnou ochranou, která zamezuje přehřátí. Díky tomu je provoz naprosto bezpečný.

Mezi další bezpečnostní prvky patří ochrana při převrhnutí, která v tomto případně přístroj ihned deaktivuje. Zařízení je tak s ohledem na provoz v domácnosti velmi bezpečné, zejména pak pokud se v jeho okolí pohybují děti. Výrobce uvádí vhodnost provozu v místnostech do velikosti 30 m2.

Úsporné keramické topné těleso, bezpečnostní prvky, elegantní neplastový vzhled
Mírně hlučnější

ECG KT 12

ECG KT 12 recenze a test

Elektrické topení ECG KT 12 má keramické topné těleso. Díky tomu nevysouší vzduch a lze předpokládat úspornější provoz, než je tomu u teplovzdušných přímotopů. Tento konvektor je ve sloupovém provedení a zaujme moderně střiženým designem, který neurazí v žádném interiéru. Výkon lze nastavit na 1200 nebo 2000 W.

Termostat přístroje je plynule regulovatelný, ale benevolence nastavení termostatu je poměrně vyšší, zhruba 3 °C. To by se mohlo odrazit na zhoršených provozních vlastnostech s ohledem na spotřebu elektrické energie.

Zařízení disponuje také ventilátorem, který by však mohl být o něco tišší. Výrobce vybavil přístroj také tepelnou pojistkou, která jej ochrání proti přehřátí a vy tak budete moci vedle zařízení s klidem usnout bez jakýchkoliv obav. O provozu přístroje máte přehled díky světelnému indikátoru.

Nízká cena, ventilátor, moderní design
Necitlivá regulace termostatu

Jak vybrat konvektor

Příkon a výkon

Obvykle mají běžné přímotopy maximální příkon 2000 W. Zároveň lze u jednotlivých zařízení regulovat topný výkon, a to zpravidla ve třech nebo ve dvou stupních. Drtivá většina přímotopů, které mají již zmiňovaný příkon 2000 W, je vhodná do místností, jejichž podlahová plocha nepřesahuje 30 m2.

Výbava

Pokud jde o regulaci výkonu, tu zajišťuje termostat. Na nejlevnějších přístrojích se zpravidla nastavuje pouze určitý rozsah na stupnici, dražší modely umožňují nastavení přímo konkrétní teploty v místnosti ve °C. S termostatem úzce souvisí také bezpečnostní funkce, které jsou prakticky standardem i u levných zařízení. Patří zde zejména pojistka proti přehřátí.

Mnohé vybavenější modely nabízejí dokonce dálkový ovladač. Sofistikovanější přístroje také někdy umožňují snižování výkonu, jakmile začne teplota v místnosti dosahovat nastavené hodnoty, čímž se zvyšuje ekonomika provozu. S ohledem na ekonomiku provozu by vás mohl ve výbavě přístroje zajímat také časovač, díky kterému můžete mít přístroj a jeho chod zcela pod kontrolou.

V mnoha případech je elektrické topení také běžně vybaveno ventilátorem, který zlepšuje distribuci tepla v místnosti. Ventilátor se objevuje i v těch nejlevnějších modelech, může být regulovatelný a mnohdy umí pracovat i zcela nezávisle na topení.

Umístění

Obvykle se klasický teplovzdušný konvektor vyrábí ve dvojím provedení. Může jít o volně stojící přístroj, což umožňuje snadné přenášení, nebo mohou být umístěny na zeď. Pro případ doplňkového vytápění v rekreačních objektech se zpravidla hodí první varianta, kdy se elektrický přímotop jednoduše přesune tam, kde je zrovna potřeba. Umístění na zdi je pak naproti tomu samozřejmě trvalé. Pokud má elektrický přímotop krytí IP 24, je možné ho využívat také v koupelně. Nedá se říci, že jedna varianta je lepší a druhá horší, vždy záleží na tom, co od přímotopu očekáváme.

Přímotopy s vyšší ekonomikou provozu

Pokud vás zajímá úspornější provoz, můžete vyzkoušet keramická topidla, která zpravidla slibují úsporu nákladů na vytápění asi ve výši 30% oproti klasickým konvektorům. Mají oproti nim také další kladné vlastnosti, jako je fakt, že nevysušují vzduch a ani nevíří prach v místnosti.

Existuje ale mnoho dalších technologií, které se u přímotopů používají. Mezi populární patří například infrazářiče, které fungují na principu sálavého tepla. Neohřívají tedy vzduch, ale ohřívají přímo předměty a osoby v místnosti. V tomto ohledu jsou tak podobné třeba teplu z kamen. Sálavé teplo poskytují také halogenová topidla a další alternativou jsou plynová topidla, horkovzdušná topidla nebo specializovaná topidla do nebytových a technických prostor.

4.4/5 - (30 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.