Sport,

Nejlepší elektrické koloběžky: Recenze, test elektrokoloběžek 2024

Elektrická koloběžka je skvělou možností, jak se jednoduše a bez námahy přesouvat z místa na místo. Je alternativou nejenom ke klasickým koloběžkám pro dospělé, ale také třeba k moto-kolům, nebo jiným dopravním prostředkům a přibližovadlům, které mají usnadnit přejezd mezi kratšími místy. Motorová koloběžka je převážně pro dospělé, nicméně na trhu existuje rovněž dětská elektrická koloběžka pro děti již od 8 let, kde je dodatečná limitace ještě výškou dítěte.

Elektrokoloběžky lze používat nejenom tak, že se zapne elektrický pohon a konkrétní osoba se nechá vézt. Lze je používat i jako koloběžky klasické, a to s odstrkováním. Zde je však nutné přihlédnout k jejich konstrukci, která je obecně těžší a jinak tvarovaná, což se může negativně podepsat na celkové námaze, která je s jízdou spojena.

Při výběru koloběžky s elektromotorem budete mít na výběr z více variant jako je třeba skládací elektrokoloběžka (ideální do města nebo na cesty), elektrická koloběžka se sedátkem pro delší cesty, nebo do terénu s lepšími koly a větším výkonem motoru. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší elektrické koloběžky a jejich recenze.

Nejlepší elektrické koloběžky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších elektrických koloběžek z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Xiaomi Mi Electric Scooter 3Sencor Scooter OneMamibike MOUNTAINW-TEC Tendeal 700WNinebot Segway Kickscooter F40EKUGOO S1Nitro Cruiser 1900 PlusW-TEC Billar II 500WJoyor X5SRazor Power core E90
Rychlost25 km/h25 km/h25 km/h40 km/h25 km/h30 km/h45 km/h25 km/h35 km/h16 km/h
Min. výška osoby120 cm130 cm145 cm150 cm120 cm--150 cm150 cm125 cm
Výkon motoru300 W350 W250 W700 W350 W350 W1600 W500 W500 W90 W
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 elektrokoloběžek

Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 recenze a test

Elektrická koloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3 je dalším nástupcem modelové řady tohoto výrobce, který před mnoha lety odstartoval rozmach elektrokoloběžek v podobě, ve které je vídáme každodenně na našich ulicích. Právě do města je vhodný i tento model, z předchozích verzí si odnáší to nejlepší a přidává vyšší výkon a další vychytávky.

Výkon motoru 300 W je adekvátní vzhledem k poměru výkon/hmotnost, dokáže vyvinout maximální rychlost 25 km/h a ve spolupráci s baterií o kapacitě 275 Wh má koloběžka dojezd až 30 km. Dobíjení do plné kapacity pak zabere 5,5 hodiny. Je ideální i na krátké přenášení, nebo složení do MHD či kufru – má skládací konstrukci, adekvátní hmotnost 13,2 kg a relativně kompaktní rozměry.

Právě u rozměrů připomínají recenze a zkušenosti spotřebitelů užší řídítka, která nemají možnost složení madel, což některým nevyhovuje. Jiný uživatelé naopak oceňují velice kvalitní provedení a stále stejně pěkný design. Disponuje rekuperačním systémem KERS a bezpečnostním systémem E-ABS, který nedovolí zablokovat přední kolo. Tradičně se také tato koloběžka páruje s mobilním telefonem skrze Bluetooth.

Pěkné a kvalitní zpracování, dobře zpracovaný display, protiblokovací systém E-ABS
Užší úchop řídítek

Sencor Scooter One

Sencor Scooter One recenze a test

Elektrokoloběžka pro děti od 9 ti let Sencor Scooter One má ve srovnání výborný poměr cena/výkon. Testy a recenze spotřebitelů oceňují její nízkou cenu, kvalitní zpracování nebo tempomat, který má přednastavené 4 rychlostní režimy. Nastavit lze rychlost chůze 6 km/h, eco režim s rychlostí 10 km/h, režim Drive anebo sport, při kterém dosáhne maximální rychlosti 25 km/h.

Udávaný dojezd výrobcem je až 25 km a podle zkušeností záleží, jak těžká osoba jede a jaký je profil cesty (roviny, kopce). Dokáže vyjet stoupání až 15°, přičemž její nosnost je lehce nadprůměrných 120 kg a hmotnost jen 12,5 kg.

Ač může být provedením tato elektrická koloběžka podobná jiným, odlišuje se zásadně svými pneumatikami. Ty mají běžnou velikost 8,5", nicméně jsou perforované, nenafukují se a tím i odpadá situace jejího píchnutí, nebo proražení, což je vždy nepříjemná komplikace. Samozřejmostí je duální systém brždění s rekuperací a kotoučovou brzdou, display, nebo možnost spárování koloběžky s mobilním telefonem.

Levná elektrická koloběžka, výborný poměr cena/výkon, tempomat se čtyřmi režimy
Pouze zadní odrazka

Mamibike MOUNTAIN

Mamibike MOUNTAIN recenze a test

Elektrická koloběžka s velkými koly Mamibike MOUNTAIN je plnohodnotná koloběžka, kterou výrobce, který se zaměřuje pouze na tuto kategorii, nazývá svým vrcholovým modelem. Oproti městským typům je tento typ ideální na výlety, ke sportovním aktivitám ale zastane i roli rychlého dopravního prostředku po městě, byť zde má jasnou nevýhodu v pevné konstrukci.

Nevýhoda ve městě je však jasnou výhodou při všech běžných vyjížďkách, ocelový rám je velice pevný a robustný, nášlap z oceli má navíc zdrsněný povrch pro perfektní přilnavost a stabilitu. Kvalitní a funkční jsou i další komponenty, jak je třeba odpružená vidlice Suntour XCR32, kvalitní ráfky i pneumatiky SCHWALBE, nebo dvojice kotoučových brzd, které jsou na rozdíl od většiny jiných koloběžek hydraulické.

Maximální zatížení je stanoveno na 130 kg a celková hmotnost je velmi přijatelných 20 kg. Na výběr je ze dvou nabíječek (standardní a rychlé nabíječky) a baterie má napětí 36V s kapacitou 10 Ah. Maximální rychlost je omezena na 25 km/h a dojezd je udáván 25 až 35 km. K ovládání slouží přehledný barevný display se třemi tlačítky, ovládání rychlosti je pak umístěno na levé straně.

Přední i zadní hydraulická kotoučová brzda, odpružená vidlice Suntour, barevný display
Nemá skládací konstrukci

W-TEC Tendeal 700W

W-TEC Tendeal 700W recenze a test

Koloběžka s elektromotorem W-TEC Tendeal 700W není sice nejrychlejší elektrokoloběžka na světě, ale její maximální rychlost 40 km/h je naprosto dostačující pro ještě bezpečnou a zároveň svižnou jízdu. Této rychlosti dosáhne díky výkonnému motoru se 700 W, který napájí 48 V akumulátor s kapacitou 15 Ah.

Na jedno nabití zvládne ujet až 45 kilometrů, maximální stoupání pak výrobce uvádí 15°. Z recenzí uživatelů lze zmínit velkou spokojenost se zmíněnou vysokou rychlostí, dojezdem ale i s robustním kvalitním zpracováním. Rám tvoří slitina hliníku a i díky tomu má tato větší elektrokoloběžka stále dobrou hmotnost 20 kg.

Jezdit na ni mohou osoby do hmotnosti 120 kilogramů a zkušenosti spotřebitelů potvrzují, že i s těžšími osobami dokáže jezdit rychle. Potěší přední odpružené kolo, přední a zadní světlo a dokonce i směrová světla umístěná vzadu. K dispozici jsou tři rychlostní režimy a pro bezpečné zastavení kotoučové brzdy na předním i zadním kole. Kolečka jsou nafukovací a mají ve srovnání s podobnými modely větší velikost 10".

Vysoká maximální rychlost a delší dojezd, směrová světla vzadu, alarm a dálkové ovládání
Nic zásadního

Ninebot Segway Kickscooter F40E

Ninebot Segway Kickscooter F40E recenze a test

E-koloběžka Ninebot Segway Kickscooter F40E je výkonná městská elektrokoloběžka od renomovaného výrobce. Její 350 W elektromotor dokáže mít maximální výkon až 700 W a podle zkušeností spotřebitelů je to opravdu znát – koloběžka neztrácí výkon ani do kopce s dospělou osobou robustnější postavy.

Má větší baterii s kapacitou 10,2 Ah, která při ideálních podmínkách dokáže koloběžku pohánět až na vzdálenost 40 kilometrů. Tuhý rám má nosnost 120 kilogramů a potěší i speciální velká 10 ti palcová kola. Ta jsou od mnoha jiných bezdušová a mají navíc speciální želé vrstvu, která slouží primárně jako ochrana proti defektu. Sekundárně zvyšuje komfort jízdy, a to dokonce i na dlažebních kostkách.

V této modelové řadě má krásný LED display a jednoduché ovládání rychlosti na pravé straně řídítek. Samozřejmostí je skládací konstrukce a LED světla vpředu i vzadu spolu s brzdovou funkcí. Pro někoho by snad mohlo být jedinou vadou absence rychlostním režimů, podle zkušeností se však tato funkce v reálném provozu používá jen velmi zřídka.

Kvalitní zpracování a dobrý výkon, pneumatiky s ochranou proti defektu, dojezd až 40 km
Absence rychlostních režimů

KUGOO S1

KUGOO S1 recenze a test

KUGOO S1 poslouží výborně jak jako dětská elektrická koloběžka, tak i jako elektrická koloběžka pro dospělé. Je vcelku kompaktních rozměrů a potěší její možnost snadného složení, díky kterému ji není žádný problém přenášet. Její hmotnost 11 kilogramů patří k průměru a maximální zatížení výrobce udává 120 kilogramů, což je dobrá hodnota.

Její dojezd je 30 kilometrů a maximální možná rychlost 30 kilometrů v hodině, což je mírný nadprůměr ve srovnání s konkurenčními modely. Zpracování spotřebitelé hodnotí jako kvalitní a nechybí ji ani bezpečnostní prvky ve formě dobře viditelného osvětlení vpředu a vzadu. Její tempomat umožňuje tři rychlostní stupně, při kterých jede koloběžka 15 km/h, 25 km/h, nebo již zmíněnou rychlostí 30 kilometrů za hodinu.

O přísun energie se stará výkonný elektromotor 350W s kroutícím momentem 13,3 Nm. Bez potíží si díky odolnosti IP54 poradí s vodou a nečistotami a zaujme také OLED display, kde se zobrazuje rychlost, ujetá vzdálenost, stav baterie a čas. Účinný brzdný systém koloběžku dokáže zastavit již na čtyřech metrech a výška řídítek je nastavitelná, proto se na ni pohodlně svezou děti i dospělí. Některé recenze jen upozorňují na konstrukci 8 palcových koleček, která jsou plná a díky tomu méně pohodlná.

Dobrý poměr cena/výkon, skladnost, maximální rychlost 30 km/h, tempomat
V důsledku plných koleček menší pohodlnost

Nitro Cruiser 1900 Plus

Nitro Cruiser 1900 Plus recenze a test

Elektrokoloběžka do terénu Nitro Cruiser 1900 Plus je dostatečně robustní i pro jízdu v terénu, odpovídají tomu také velká nafukovací kola s hrubým vzorkem, který má výbornou trakci. Obdobně je tomu také u elektrického motoru s nominálním výkonem 1600 W a maximálním až 1900 W. Na motor poskytuje výrobce také prodlouženou záruku 3 roky, což vždy potěší.

Maximální rychlost je omezena na 45 kilometrů v hodině a dojezd se 48 V baterií je až 28 km (kapacita baterie je 12 Ah). Uživatel si může vybrat ze 3 režimů výkonu, díky kterým je bezpečná i pro děti a seniory. Pro snadnější zdolávání nerovností a vyšší pohodli opatřil výrobce model odpružením vpředu i vzadu, samozřejmostí je také sedátko s výškovým nastavením sedla.

Snad jedinou nevýhodou u takto robustní elektrické koloběžky do terénu je její vyšší hmotnost 45 kilogramů, která je však poměrně adekvátní. Jezdit na ni mohou osoby do 120 kilogramů a výškovou limitaci, ani věkové doporučení výrobce nezmiňuje. Má bezkartáčový motor, rekuperaci, progresivní brzdy a další moderní vychytávky.

Offroad elektrokoloběžka, vysoký výkon a maximální rychlost, kvalitní bytelné provedení
Vyšší hmotnost 45 kg

W-TEC Billar II 500W

W-TEC Billar II 500W recenze a test

Elektrická koloběžka se sedátkem W-TEC Billar II zaujme na první pohled svým košíkem, který z ní dělá ještě více praktické vozítko. Spotřebitele může zaujmout její vyšší komfort, neboť se jedná o elektrickou koloběžku se sedátkem. To je pohodlné, výškově nastavitelné a v kombinaci těchto dvou prvků je vhodná rovněž pro starší osoby, kterým pomůže přiblížit se na nákup, nebo se jen pohodlně přesunout z bodu A do bodu B.

Má hliníkový a robustný rám, díky kterému má i lehce vyšší hmotnost 16 kilogramů. Na to, že je však koloběžka takto praktická, je ještě její hmotnost nízká. Pohon zajišťuje elektromotor s příkonem 500 W, se kterým dokáže jet rychlostí až 25 km/h a dojezd může být až 30 kilometrů. Řídítka mají sklápěcí mechanismus, i přes to však po složení zabírá více místa.

Její maximální nosnost činí 120 kilogramů a potěší rychlostními režimy s přednastavenými rychlostmi 12, 18 a 25 km/h. Její další velkou výhodou jsou poměrně velká nafukovací kola, která přidávají na pohodlí a praktičnosti. Mají velikost 12" a díky nim je výška nášlapu 22 centimetrů nad terénem, takže si koloběžka hravě poradí s překonáváním nejrůznějších překážek a terénních nerovností. Má dvě kotoučové brzdy, přední a zadní odpružení i dvojici světel pro vyšší bezpečnost.

Skládací elektrokoloběžka se sedátkem, velká nafukovací kola, systém odpružení
Méně vhodná k přenášení

Joyor X5S

Joyor X5S recenze a test

Skládací elektrokoloběžka Joyor X5S je další rozumnou alternativou všem výkonným elektrickým koloběžkám. Vyniká především svým dlouhým dojezdem 55 kilometrů a poměrně vysokou maximální rychlostí, která atakuje hranici padesáti kilometrů za hodinu. Tyto hodnoty může nabízet v důsledků velkokapacitní baterie a výkonného motoru s 500 Watty.

Má velkou nosnost 150 kilogramů, díky které na ni mohou jezdit i urostlejší dospělí jedinci. Díky nastavitelné výšce řídítek je však vhodná i pro děti od 10 let, respektive pro jezdce s výškou od 150 centimetrů. Rám je zhotoven z leteckého hliníku a potěší také velké, desetipalcové nafukovací pneumatiky. Zvládá výborně jak jízdu po asfaltu, tak v terénu.

Přední i zadní osvětlení je řešeno LED technologií a kromě něj nabízí model také tempomat, blatníky, nebo klakson. Brzda je umístěna pouze na zadním kole a je kotoučová, na výběr jsou tři jízdní režimy s ohledem na úsporu energie. Koloběžka má skládací mechanismus, který však podle hodnocení spotřebitelů mohl být zhotoven lépe.

Vhodná pro děti od 10 let, výkonný 500 W elektromotor, dojezd až 55 kilometrů, vysoká rychlost
Hůře zpracovaný skládací mechanismus

Razor Power core E90

Razor Power core E90 recenze a test

Koloběžka na elektrický pohon Razor Power core E90 je volbou i pro děti, protože na ní lze jezdit už od 8 let věku, pokud dané dítě dosáhne výšky minimálně 125 centimetrů. Kategorii určení jasně doplňuje také celková nosnost, která oproti modelům pro dospělé činí jenom 54 kilogramů.

Koloběžka je vyrobena z kombinace plastu a oceli, a má uretanové pneumatiky. Veškeré dané kombinace směřují k hmotnosti, která je dobrých 9 kilogramů. Samotné ovládání, tedy jízda, je poměrně snadná, jelikož je vše řešeno na principu tlačítka.

Rychlost, kterou tato koloběžka vyvine, je až 16 kilometrů v hodině, což dětem jistě stačí. Vliv na rychlost má motor o výkonu 90 W. Zaujme i doba provozu, která atakuje hranici 80 minut. Dále nechybí praktický stojánek, stejně jako ručně ovládaná brzda.

Délka dojezdu, nízká hmotnost, i pro menší děti
Malá nosnost

Jak vybrat elektrickou koloběžku

Elektrická koloběžka je skvělým pomocníkem pro rychlou a pohodlnou přepravu, ale i zajímavou hračkou pro děti. Od toho se odvíjí i základní kritérium spojené s výběrem. Je třeba zohlednit parametr, který jasně říká, od kolika let je koloběžka vhodná. Na trhu existuje elektrokoloběžka už pro děti od 8 let, stejně jako varianta pro ty, který bylo 18. Doplňující informací je minimální výška postavy.

Rychlost a dojezd

Další důležité parametry se týkají toho, jak elektrokoloběžka konkrétně jede. První hodnotou, kterou sledovat, je její maximální rychlost. Modely určené i pro děti vyvinou rychlost okolo 30 kilometrů v hodině. Pokud jde o ty plnohodnotné, je možné mluvit i o rychlosti nad 30 km/h.

Druhý parametr, na který nelze zapomínat, je dojezd. Ten může být udávaný buď v minutách, nebo v hodnotě, jak daleko lze s koloběžkou dojet. Doba provozu se u dobrých variant pohybuje okolo jedné hodiny. Ty nejlepší tuto hranici přesahují a v kombinaci s dostatečnou rychlostí není problém zvládnout vzdálenost třeba i 40 kilometrů.

Hmotnost koloběžky a skladnost

Elektrická koloběžka by měla nabídnout možnost složení, což dnes většina modelů umí. Díky tomu ji lze kamkoliv uložit, nebo ji i nosit. V takovém případě je vhodné přihlédnout k tomu, aby měla nízkou hmotnost. Na tu má vliv především konstrukce a to, zda byla použita ocel, nebo třeba hliník. Nízká váha je obvykle pod hodnotou 10 kg, zatímco těžší koloběžky tento parametr výrazně přesahují.

Možnosti ovládání (řízení)

Parametrů je v tomto ohledu celkem dost. Roli může hrát samotný elektrický pohon, který je ovládán buď pomocí tlačítka nebo klasicky otáčivou rukojetí jako na motocyklu. Různě mohou být řešené také brzdy, a to v podobě nožní brzdy, nebo v podobě páčky jako je tomu například na běžném jízdním kole.

Doplňky elektrokoloběžky

Moderní nadšence může nadchnou nejenom displej ukazující potřebná data k jízdě, ale třeba i Bluetooth, které umožní spárování s mobilním telefonem. Dále je možné najít funkci záložního zdroje – tedy powerbanky, stejně jako možnost využít model se sedátkem. Ten už jasně cílí na segment těch, kteří hledají hlavně pohodlnost.

3.9/5 - (23 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.