Sport,

Nejlepší elektrické koloběžky: Recenze, test elektrokoloběžek 2022

Elektrická koloběžka je skvělou možností, jak se jednoduše a bez námahy přesouvat z místa na místo. Je alternativou nejenom ke klasickým koloběžkám pro dospělé, ale také třeba k moto-kolům, nebo jiným dopravním prostředkům a přibližovadlům, které mají usnadnit přejezd mezi kratšími místy. Motorová koloběžka je převážně pro dospělé, nicméně na trhu existuje rovněž dětská elektrická koloběžka pro děti již od 8 let, kde je dodatečná limitace ještě výškou dítěte.

Elektrokoloběžky lze používat nejenom tak, že se zapne elektrický pohon a konkrétní osoba se nechá vézt. Lze je používat i jako koloběžky klasické, a to s odstrkováním. Zde je však nutné přihlédnout k jejich konstrukci, která je obecně těžší a jinak tvarovaná, což se může negativně podepsat na celkové námaze, která je s jízdou spojena.

Při výběru koloběžky s elektromotorem budete mít na výběr z více variant jako je třeba skládací elektrokoloběžka (ideální do města nebo na cesty), elektrická koloběžka se sedátkem pro delší cesty, nebo do terénu s lepšími koly a větším výkonem motoru. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší elektrické koloběžky a jejich recenze.

Nejlepší elektrické koloběžky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších elektrických koloběžek z testů a hodnocení pro rok 2022.

VzhledModelMinimální věkHmotnostNosnost 
INMOTION L8F recenze a testINMOTION L8F13 let11,5 kg100 kg
Xiaomi Mi Electric Scooter 2 recenze a testXiaomi Mi Electric Scooter 216 let12,5 kg100 kg
Ultimate Offroad 2000 W recenze a testUltimate Offroad 2000 W16 let49 kg120 kg
Joyor X1 recenze a testJoyor X118 let13,5 kg120 kg
City Boss T7 recenze a testCity Boss T716 let20,1 kg150 kg
KUGOO S1 recenze a testKUGOO S1-11 kg120 kg
Segway Kickscooter ES2 recenze a testSegway Kickscooter ES214 let12,5 kg100 kg
inSPORTline Billar recenze a testinSPORTline Billar-16 kg120 kg
Joyor X5S recenze a testJoyor X5S10 let15,5 kg150 kg
Razor Power core E90 recenze a testRazor Power core E908 let9 kg54 kg

Porovnání parametrů

 INMOTION L8FXiaomi Mi Electric Scooter 2Ultimate Offroad 2000 WJoyor X1City Boss T7KUGOO S1Segway Kickscooter ES2inSPORTline BillarJoyor X5SRazor Power core E90
Rychlost25 km/h25 km/h55 km/h35 km/h35 km/h30 km/h25 km/h25 km/h35 km/h16 km/h
Min. výška osoby145 cm--130 cm150 cm-130 cm150 cm150 cm125 cm
Výkon motoru250 W250 W2000 W350 W700 W350 W250 W350 W500 W90 W
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 elektrokoloběžek

INMOTION L8F

INMOTION L8F recenze a test

Elektrická koloběžka INMOTION L8F zaujme na první pohled primárně svým jedinečným designem. Za ten byla oceněna v soutěži IF design award. Nejde však o její jedinou přednost. Nechybí praktický LCD displej, prostřednictvím kterého jsou zobrazeny informace o jízdě, jako je rychlost nebo ujetá vzdálenost.

S koloběžkou lze jezdit i v noci, díky přednímu i zadnímu LED osvětlení. Nechybí ani skvělý požitek z jízdy. Součástí je baterie značky Sony, která vydrží na jedno nabití až 40 kilometrů. Nezklame ani rychlost jízdy, nastavená na 25 kilometrů v hodině, s možností zvýšení na 30 km/h.

Zajímavým doplňkem je Bluetooth modul, který umožní koloběžku spárovat s chytrým telefonem. Nechybí také možnost snadného složení a transportu, k čemuž přispívá i hmotnost celkem příjemných 11,5 kilogramu. Svézt se může v podstatě každý, a to až do váhového limitu 100 kilogramů.

Dobrý dojezd, Bluetooth, skladnost
Menší provedení

Xiaomi Mi Electric Scooter 2

Xiaomi Mi Electric Scooter 2 recenze a test

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 2 je dalo by se říct průkopníkem v tomto segmentu elektrických dopravních prostředků, bez nadsázky lze říct, že jezdí ve všech metropolích po celém světě. Také samotní spotřebitelé ji ocenili jako produkt roku a to díky jejím výborným jízdním vlastnostem, kvalitnímu zpracování a relativně dlouhému dojezdu, který je až 30 kilometrů na jedno nabití.

Nabíjí se standardně z elektrické zásuvky, do plné kapacity baterie se dobije za přibližně 5 hodin. Její maximální rychlost se omezena na 25 kilometrů v hodině, což je také maximální rychlost, kterou umožňuje legislativa při provozu na veřejných komunikacích. Její design je velmi povedený a elegantní, rám je vyroben z hliníku pro letecký průmysl a proto dosahuje hmotnost dobrých 12,5 kilogramů. Maximální zatížení udává výrobce 100 kg a vhodná je pro všechny od 16 ti let.

Na své si přijdou jak muži, pro které je připravena černá verze koloběžky, tak ženy, které spíše preferují bílou barvu. Najdeme na ni řadu hi-tech vymožeností, například konektivitu s mobilním telefonem pomocí bluetooth, indikátor stavu baterie, nebo tempomat. Motor má výkon 250 W a nafukovací kolečka jsou velikosti 8,5 palců. Potěší integrované blatníky, nebo výkonné přední i zadní osvětlení pro bezpečnou jízdu za tmy.

Výborný poměr cena výkon, dlouhý dojezd, velmi kvalitní zpracování, bluetooth propojení
V prudším stoupání ztrácí výkon

Ultimate Offroad 2000 W

Ultimate Offroad 2000 W recenze a test

Elektrická koloběžka Ultimate Offroad 2000 W má doslova ohromující výkon, je jen málo dalších modelů, které by byly stejně, nebo ještě více výkonné. Její elektromotor nabízí výkon 2000 W, což ji předurčuje k jízdě v jakémkoliv terénu, nebo k dlouhým výletům a cestám. Spotřebitelé popisují, že vyjede jakýkoliv kopec, na který si vy sami troufnete, zároveň také upozorňují na opravdu velké zrychlení, ke kterému je potřeba přistupovat s respektem.

Doporučený minimální věk jezdce je 16 let a doporučené zatížení do 120 kilogramů. Zpracování je na velmi vysoké úrovni, silný elektromotor a velké baterie si však vybírají svoji daň, kterou je celková hmotnost 49 kg. Přední i zadní offroad pneumatiky mají kotoučové hydraulické brzdy, které jsou při její maximální rychlosti až 55 kilometrů za hodinu potřeba.

Součástí balení je odnímatelné sedlo, informační LCD panel na řídítkách, přední světlo i zadní LED a brzdové LED světlo. Maximální dojezd je 25 kilometrů, pokud si k modelu přikoupíte volnoběžku, lze dosáhnout hranice dojezdu až 40 km. Baterie se do plna nabije za 6 – 8 hodin, je vybavena skládacím Click&Fold systémem a obě kola jsou odpružená.

Jedna z nejvýkonnějších elektrických koloběžek, rychlost až 55 km/h, kotoučové hydraulické brzdy
Vyšší hmotnost 49 kg

JOYOR X1

Joyor X1 recenze a test

Elektrická koloběžka do terénu JOYOR X1 je unikátem hlavně proto, že její součástí je přední tlumič. Ten je jistotou pohodlné jízdy i v horších terénech. Celkově s ní lze najet až 35 kilometrů, na což má vliv hlavně kapacita Li-ion baterie, která činí velmi dobrých 10 000 mAh.

Základem konstrukce je i dobrý motor, který má výkon celých 350 W. Díky tomu lze vyvinout doslova obdivuhodnou rychlost a jet až 35 kilometrů v hodině. Nezklame ani délka nabíjení baterie, která činí zhruba 4 hodiny, což je celkem optimální hodnota.

Koloběžka sveze téměř každého, jelikož je určena pro každého, až do výšky 200 centimetrů. Také není problém s vyšší hmotností, protože nosnost je stanovena na 120 kilogramů. A to díky konstrukci z leteckého hliníku, který má vliv na hmotnost o hodnotě 13,5 kilogramů.

Vysoká rychlost, pro větší a těžší osoby, optimální hmotnost
Delší doba nabíjení

City Boss T7

City Boss T7 recenze a test

Motorová koloběžka City Boss T7 se řadí mezi vyšší řadu elektrických koloběžek určených k přesunu hlavně po městě, na výlety, nebo jako zdroj zábavy pro větší děti. Výrobcem doporučený věk dítěte je 16 + a doporučená výška jezdce je alespoň 150 centimetrů. Jedná se o poměrně výkonnou verzi, která nabízí velmi dobrý dojezd až 55 kilometrů.

Potěší také skládací konstrukce, díky které se vejde například do kufru většiny osobních vozů, stejně tak nezabere mnoho místa ani v bytě, nebo v kanceláři. Má rozměrný nášlap, díky kterému je jízda bezpečnější, stroj se lépe ovládá a během jízdy je stabilnější. Ve výbavě jsou například blatníky na obou kolech, nebo přední i zadní osvětlení.

Nafukovací kola mají rozměr 10 x 2,5″ a jsou na nich nasazeny velmi účinné kotoučové brzdy. Rám je vyroben z leteckého hliníku, který je pevný a zároveň lehký, i přesto má však koloběžka hmotnost 20,1 kg. Velmi dobře hodnotíme přípustné zatížení 150 kg, čímž v tomto segmentu vyniká. Dokáže jet maximální rychlostí 35 km/h a ve výbavě nechybí ani tempomat.

Vysoká nosnost 150 kg, dojezd až 55 kilometrů, kotoučové brzdy, svižné zrychlení
Vyšší pořizovací cena

KUGOO S1

KUGOO S1 recenze a test

KUGOO S1 poslouží výborně jak jako dětská elektrická koloběžka, tak i jako elektrická koloběžka pro dospělé. Je vcelku kompaktních rozměrů a potěší její možnost snadného složení, díky kterému ji není žádný problém přenášet. Její hmotnost 11 kilogramů patří k průměru a maximální zatížení výrobce udává 120 kilogramů, což je dobrá hodnota.

Její dojezd je 30 kilometrů a maximální možná rychlost 30 kilometrů v hodině, což je mírný nadprůměr ve srovnání s konkurenčními modely. Zpracování spotřebitelé hodnotí jako kvalitní a nechybí ji ani bezpečnostní prvky ve formě dobře viditelného osvětlení vpředu a vzadu. Její tempomat umožňuje tři rychlostní stupně, při kterých jede koloběžka 15 km/h, 25 km/h, nebo již zmíněnou rychlostí 30 kilometrů za hodinu.

O přísun energie se stará výkonný elektromotor 350W s kroutícím momentem 13,3 Nm. Bez potíží si díky odolnosti IP54 poradí s vodou a nečistotami a zaujme také OLED display, kde se zobrazuje rychlost, ujetá vzdálenost, stav baterie a čas. Účinný brzdný systém koloběžku dokáže zastavit již na čtyřech metrech a výška řídítek je nastavitelná, proto se na ni pohodlně svezou děti i dospělí. Některé recenze jen upozorňují na konstrukci 8 palcových koleček, která jsou plná a díky tomu méně pohodlná.

Dobrý poměr cena/výkon, skladnost, maximální rychlost 30 km/h, tempomat
V důsledku plných koleček menší pohodlnost

Segway Kickscooter ES2

Segway Kickscooter ES2 recenze a test

Koloběžka s elektromotorem Segway Kickscooter ES2 přichází se zajímavou inovací, která je označena jako SBMS. Jedná se o inteligentní systém řízení baterie, spojený s takzvanou rekuperací. I díky tomu je možné využít dojezd, který bude celých 25 kilometrů. Stejná hodnota je i ta rychlostní. Tedy je to celých 25 kilometrů v hodině.

Věková hranice pro tuto koloběžku je 14 let a minimální výška postavy činí 130 centimetrů. Odolná konstrukce z hliníku má pozitivní vliv nejenom na to, že je možná jízda osoby vážící až 100 kilogramů, ale má vliv i na to, že tento model váží poměrně málo, a to 12,5 kilogramů.

O výkon se zde stará motor o hodnotě 250 W, který využívá energii z baterie, která je spojena s hodnotou 187 Wh. Zajímavým konstrukčním prvkem jsou nepatrně rozdílná kola, která jsou velká 20 a v druhém případě méně, a to konkrétně 19,2 centimetrů.

Dobrá rychlost, rekuperace energie, podsvícení
Kratší dojezd

inSPORTline Billar

inSPORTline Billar recenze a test

Městská elektrokoloběžka inSPORTline Billar zaujme na první pohled svým košíkem, který z ní dělá ještě více praktické vozítko. Další spotřebitele může zaujmout její vyšší komfort, neboť se jedná o elektrikou koloběžku se sedátkem. To je pohodlné, výškově nastavitelné a v kombinaci těchto dvou prvků je vhodná rovněž pro starší osoby, kterým pomůže přiblížit se na nákup, nebo se jen pohodlně přesunout z bodu A do bodu B.

Má hliníkový robustný rám, díky kterému má i lehce vyšší hmotnost 16 kilogramů. Na to, že je však koloběžka takto praktická, je ještě její hmotnost nízká, takže to ve výsledku chválíme. Pohon zajišťuje elektromotor s příkonem 350 W, se kterým dokáže jet rychlostí až 25 km/h a dojezd může být až 30 kilometrů. Řídítka se nechají sklopit, nicméně vzhledem ke konstrukci nečekejte, že se z ní poté stane kompaktní koloběžka vhodná na časté přenášení.

Její maximální nosnost činí 120 kilogramů a potěší přítomnost tempomatu, který má přednastavené rychlosti na 15, 20 a 25 km/h. Její další velkou výhodou jsou poměrně velká nafukovací kola, která přidávají na pohodlí a praktičnosti. Jejich průměr je 30,5 centimetrů a díky nim je výška nášlapu 22 centimetrů nad terénem, takže si koloběžka hravě poradí s překonáváním nejrůznějších překážek a terénních nerovností. Zadní kotoučová brzda je poměrně efektivní, vpředu najdeme světlo a vzadu bohužel jen odrazku.

Sedátko a praktický košík, velká kola, skládací robustní konstrukce
Méně vhodná k přenášení, zadní odrazka

Joyor X5S

Joyor X5S recenze a test

Skládací elektrokoloběžka Joyor X5S je další rozumnou alternativou všem výkonným elektrickým koloběžkám. Vyniká především svým dlouhým dojezdem 55 kilometrů a poměrně vysokou maximální rychlostí, která atakuje hranici padesáti kilometrů za hodinu. Tyto hodnoty může nabízet v důsledků velkokapacitní baterie a výkonného motoru s 500 Watty.

Má velkou nosnost 150 kilogramů, díky které na ni mohou jezdit i urostlejší dospělí jedinci. Díky nastavitelné výšce řídítek je však vhodná i pro děti od 10 let, respektive pro jezdce s výškou od 150 centimetrů. Rám je zhotoven z leteckého hliníku a potěší také velké, desetipalcové nafukovací pneumatiky. Zvládá výborně jak jízdu po asfaltu, tak v terénu.

Přední i zadní osvětlení je řešeno LED technologií a kromě něj nabízí model také tempomat, blatníky, nebo klakson. Brzda je umístěna pouze na zadním kole a je kotoučová, na výběr jsou tři jízdní režimy s ohledem na úsporu energie. Koloběžka má skládací mechanismus, který však podle hodnocení spotřebitelů mohl být zhotoven lépe.

Vhodná pro děti od 10 let, výkonný 500 W elektromotor, dojezd až 55 kilometrů, vysoká rychlost
Hůře zpracovaný skládací mechanismus

Razor Power core E90

Razor Power core E90 recenze a test

Koloběžka na elektrický pohon Razor Power core E90 je volbou i pro děti, protože na ní lze jezdit už od 8 let věku, pokud dané dítě dosáhne výšky minimálně 125 centimetrů. Kategorii určení jasně doplňuje také celková nosnost, která oproti modelům pro dospělé činí jenom 54 kilogramů.

Koloběžka je vyrobena z kombinace plastu a oceli, a má uretanové pneumatiky. Veškeré dané kombinace směřují k hmotnosti, která je dobrých 9 kilogramů. Samotné ovládání, tedy jízda, je poměrně snadná, jelikož je vše řešeno na principu tlačítka.

Rychlost, kterou tato koloběžka vyvine, je až 16 kilometrů v hodině, což dětem jistě stačí. Vliv na rychlost má motor o výkonu 90 W. Zaujme i doba provozu, která atakuje hranici 80 minut. Dále nechybí praktický stojánek, stejně jako ručně ovládaná brzda.

Délka dojezdu, nízká hmotnost, i pro menší děti
Malá nosnost

Jak vybrat elektrickou koloběžku

Elektrická koloběžka je skvělým pomocníkem pro rychlou a pohodlnou přepravu, ale i zajímavou hračkou pro děti. Od toho se odvíjí i základní kritérium spojené s výběrem. Je třeba zohlednit parametr, který jasně říká, od kolika let je koloběžka vhodná. Na trhu existuje elektrokoloběžka už pro děti od 8 let, stejně jako varianta pro ty, který bylo 18. Doplňující informací je minimální výška postavy.

Rychlost a dojezd

Další důležité parametry se týkají toho, jak elektrokoloběžka konkrétně jede. První hodnotou, kterou sledovat, je její maximální rychlost. Modely určené i pro děti vyvinou rychlost okolo 30 kilometrů v hodině. Pokud jde o ty plnohodnotné, je možné mluvit i o rychlosti nad 30 km/h.

Druhý parametr, na který nelze zapomínat, je dojezd. Ten může být udávaný buď v minutách, nebo v hodnotě, jak daleko lze s koloběžkou dojet. Doba provozu se u dobrých variant pohybuje okolo jedné hodiny. Ty nejlepší tuto hranici přesahují a v kombinaci s dostatečnou rychlostí není problém zvládnout vzdálenost třeba i 40 kilometrů.

Hmotnost koloběžky a skladnost

Elektrická koloběžka by měla nabídnout možnost složení, což dnes většina modelů umí. Díky tomu ji lze kamkoliv uložit, nebo ji i nosit. V takovém případě je vhodné přihlédnout k tomu, aby měla nízkou hmotnost. Na tu má vliv především konstrukce a to, zda byla použita ocel, nebo třeba hliník. Nízká váha je obvykle pod hodnotou 10 kg, zatímco těžší koloběžky tento parametr výrazně přesahují.

Možnosti ovládání (řízení)

Parametrů je v tomto ohledu celkem dost. Roli může hrát samotný elektrický pohon, který je ovládán buď pomocí tlačítka nebo klasicky otáčivou rukojetí jako na motocyklu. Různě mohou být řešené také brzdy, a to v podobě nožní brzdy, nebo v podobě páčky jako je tomu například na běžném jízdním kole.

Doplňky elektrokoloběžky

Moderní nadšence může nadchnou nejenom displej ukazující potřebná data k jízdě, ale třeba i Bluetooth, které umožní spárování s mobilním telefonem. Dále je možné najít funkci záložního zdroje – tedy powerbanky, stejně jako možnost využít model se sedátkem. Ten už jasně cílí na segment těch, kteří hledají hlavně pohodlnost.

4.1/5 - (21 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.