Malé spotřebiče do kuchyně,

Domácí pekárny: Test a recenze 10 nejlepších

Pekárna na chleba přijde vhod, když si chcete upéct čerstvý chléb v pohodlí domova, případně i jiné pečivo jako třeba bagety, nebo pokud jste na bezlepkové dietě a nechce se vám hledat vhodné pečivo v obchodech. Domácí pekárna umožňuje i jiné využití, například přípravu marmelády, džemu, jogurtu, sekané nebo těsta na dort či koláč. To vše v jedné nádobě a mnohdy zcela automaticky.

Domácí pekárna se neliší jenom svou velikostí, ale také funkcemi, které v souvislosti s různými druhy přípravy má. Oproti pečení v troubě se lze u pekáren chleba setkat s možností, kdy ji pouze naplníte přísadami a ona si je sama promíchá, uhněte těsto, nechá vykynout a začne péct. Alternativou je koupě namíchané chlebové směsi v obchodě. Tu nalijete do pekárny a nemusíte jednotlivé suroviny odměřovat.

Zohlednit byste měli nejen objem pekárny a velikost bochníku, počet hnětacích háků a pečících nádob, ale i specifické vlastnosti. Například počet programů, stupňů propečení kůrky, nebo zda umožňuje automatické přidávání ingrediencí. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší domácí pekárny a jejich recenze.

Nejlepší domácí pekárny – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších domácích pekáren z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 ETA Delicca 7149Guzzanti GZ 635ETA Harmony 2149Gorenje BM 900 ALKenwood BM450Guzzanti GZ 620ETA Duplica Vital Plus 2147Concept PC-5040Gorenje BM 1200 BKTefal PF610138
Příkon800 W900 W800 W615 W780 W550 W815 W850 W800 W1600 W
Bezlepkové pečeníAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoAnoAnoNe
Pečení bagetNeNeNeNeNeNeAnoNeNeAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 domácích pekáren

ETA Delicca 7149 90020

ETA Delicca 7149 recenze a test

Domácí pekárna ETA Delicca 7149 90020 umožní opravdu všestranné využití. Má celkem 12 programů díky kterým dokáže upéct chleba, připraví různá kynutá těsta, stejně jako dokáže uvařit třeba i marmeládu. Kromě toho je k dispozici i program s názvem Domácí, který zajistí možnost individuálního nastavení jednotlivých parametrů.

V případě pečení chleba zvládne i takový který bude složen ze surovin o hmotnost až 1 300 gramů. Dále nechybí možnost volby ze 2 velikostí, či možnost volby propečení kůrky, kde jsou k dispozici hned 3 stupně. Ovládání probíhá jednoduše pomocí tlačítek. Vše podstatné zobrazuje modře podsvícený LCD displej.

Nechybí ani funkce odloženého startu, a to až o 12 hodin. Dále je možné zvolit funkci Keep warm, která zajistí udržení teploty až o dobu 60 minut po dokončení přípravy. Jedinečná funkce Memory eliminuje problém s výpadkem proudu, po kterém pekárna pokračuje ve svém provozu.

Příprava marmelády, odložený start, Keep warm
Bez možnosti pečení baget

Guzzanti GZ 635

Guzzanti GZ 635 recenze a test

Pekárna na chleba Guzzanti GZ 635 je plně automatickým produktem, který se postará o rychlou a bezproblémovou přípravu chleba. Ten se může skládat ze surovin o objemové kapacitě 1 600 gramů. Pekárna však umí mnohem více. Pomůže také připravit džemy stejně jako těsta na koláče, nebo populární těsta na pizzu.

Opomíjet nelze, že k dispozici je celkem 15 přednastavených programů. Ty jsou vytvořeny s ohledem na to, co se bude v pekárně připravovat. Pokud jde o chleba, je možné zvolit 3 různé velikosti, ale i propečenost nebo zabarvení samotné kůrky. Pečení může proběhnout i později, což zajistí funkce takzvaného odloženého startu.

Ovládací panel s LCD displejem umožní snadné nastavení a kontrolu programu. Prosklené okénko zase umožní snadnou kontrolou samotného výsledku. Forma na chléb má nepřilnavý povrch, který je spojený s možností snadného umytí a údržby.

Všestranné použití, 3 různé velikosti chleba, nepřilnavý povrch
Paměť při výpadku jenom 10 minut

ETA Harmony 2149 90000

ETA Harmony 2149 recenze a test

Pekárna chleba ETA Harmony 2149 90000 je určena i na pečení větších bochníků. Dokáže připravit chléb ze surovin o hmotnost až 1,5 kilogramů. Samozřejmé je automatické použití, kdy sama hněte, předehřeje se a vše sama upeče. O jednoduché nastavení se stará celkem 10 programů, ze kterých je možné vybrat ten pravý.

Konstrukce využívá hned 2 hnětací háky, které se starají o přípravu těsta. Tu lze pozorovat díky praktickému prosklenému víku. Nechybí nepřilnavá vyjímatelná nádoba, kterou je možné v případě potřeby mýt v myčce. Pečení nemusí proběhnout hned. Start je možné odložit o 13 hodin.

Při výpadku proudu je k dispozici režim, který si 10 minut pamatuje původní nastavení a pak pokračuje v práci. O kontrolu programu se stará velký LCD displej, který potěší tím, že je v českém jazyce. V případě potřeby je k dispozici funkce Sprint urychlující veškerou přípravu.

Funkce Sprint, odložený start, chléb až 1,5 kilogramu
Bez nástavce na bagety

Gorenje BM 900 AL

Gorenje BM 900 AL recenze a test

Domácí pekárna chleba Gorenje BM 900 AL má hned několik předností. Po upečení chleba dokáže delší dobu udržovat jeho teplotu. Dále nechybí ani funkce odloženého startu. Kromě pečení je možné využít pekárnu i na přípravu těsta, včetně jeho kynutí.

Pečení chleba je možné zvolit ve dvou variantách. Menší velikost má 750 gramů a ta větší je 900 gramů, z čehož vyplívá, že je dělaný pro pečení malých bochníků. Také je možné zvolit hned 3 barvy kůrky. Tento model má nejenom praktické průhledné okno, ale má také osvětlený vnitřní prostor, pro lepší kontrolu.

K dispozici je 12 přednastavených programů pro jednodušší volbu. Ta se zobrazuje na dvouřádkovém LCD displeji v horní části pekárny. Nechybí také funkce zvukového signálu. Praktickou údržbu zajistí také vyjímatelná nádoba, která má nepřilnavý povrch. Praktickou funkcí je i paměť, která zajistí pokračování programu i po výpadku proudu.

Nastavení barvy kůrky, udržování teploty, LCD displej
Krátký napájecí kabel

Kenwood BM450

Kenwood BM450 recenze a test

Automatická domácí pekárna Kenwood BM450 má stylové nerezové provedení, se zajímavou černou horní částí. Unikátem je využití horkovzdušného systému pečení, který se stará o rovnoměrnost a dokonalé výsledky. Vnitřní nádoba je vyjímatelná a má nepřilnavou úpravu. To usnadní vyklopení chleba, stejně jako jednoduchou údržbu.

Chléb je možné upéct ze surovin o maximálním objemu 1 000 gramů. Také je možné zvolit si jeho stupeň propečení, popřípadě i to, že se nastaví jednotlivé fáze pečení. Celkem je k dispozici 15 pečicích programů které usnadní přípravu jednotlivých potravin. A to nejenom chleba, ale třeba i marmelády, nebo i těsta.

Unikátní Kenwood hnětací hák se stará o dokonalé propracování těsta. Dále nechybí LCD displej pro kontrolu správného programu. Pekárna umožní i nastavit funkci označenou jako Rapid. Díky ní je možné mít chleba kompletně připravený už za 58 minut.

15 programů, unikátní funkce Rapid, stylový design
Pouze 1 hnětací hák

Guzzanti GZ 620

Guzzanti GZ 620 recenze a test

Domácí pekárna Guzzanti GZ 620 může být zařazena do segmentu jednodušší modelů. Přesto nezklame tím, že zvládne upéct chléb ze surovin o hmotnosti 1 000 gramů. Možné je zvolit i bochníky o velikosti 500 nebo také 700 gramů. Dále nechybí volba toho, jak propečená má být kůrka.

Ovládání je řešeno pomocí jednotlivých tlačítek, které zobrazují volbu a LCD displeji. Velký specifikem je celkový počet programů, kterých je 19. kromě klasiky umožní připravit třeba i chléb rýžový, nebo francouzský. Možná je také příprava džemu, rozmrazování potravin, nebo vaření rýže. To vše v rámci konkrétního programu.

Mezi praktické funkce patří možnost odložit start až o 15 hodin, nebo i to, že nádoba a hnětací hák jsou z nepřilnavého povrchu. Po upečení je možné ještě 60 minut udržovat teplotu. Nechybí také paměť při výpadu proudu, která činí 10 minut.

Multifunkční použití, funkce udržení teploty, paměť při výpadku
Malá vnitřní nádoba

ETA Duplica Vital Plus 2147 90020

ETA Duplica Vital Plus 2147 recenze a test

Pekárna na chleba ETA Duplica Vital Plus 2147 90020 disponuje celkem 14 programy. Ty umožní jak snadnou přípravu chleba, tak i dalších potravin. Umí třeba připravit džem, nebo také jogurty. Dále nechybí možnost 2 programů s označením Vital, ke kterým se přidává také program pro kvašení.

Při pečení chleba je možné zvolit různé možnosti bochníků. A to dva o hmotnosti 0,5 kilogramu, nebo jeden o velikosti 1,2 kilogramu a dokonce i 1,4 kilogramu. Možné je nastavit i zbarvení kůrky. A to hned v rámci 5 jednotlivých úrovní. Po upečení nechybí možnost funkce Keep warm, která udrží chléb teplý ještě 60 minut.

Mezi unikátní patří i funkce Memory, která má 10 minutovou paměť při výpadku proudu. Dále je to funkce Pulse, která upozorní na chvíli, kdy je pravý čas na konkrétní ingredienci. A rovněž funkce Lock, která po spuštěné funkci eliminuje případnou manipulaci a změnu.

Různé velikosti chlebů, džemy i jogurty, praktické funkce
Vyšší cena

Concept PC-5040

Concept PC-5040 recenze a test

Domácí pekárna Concept PC-5040 má jednodušší bílý design, ale umí splnit očekávání spojené s využití. Kromě chleba je možné připravit i marmeládu, nebo různé druhy těsta. Poradí si i s přípravou pokrmů. Vše usnadní hlavně jednoduché ovládání. Jeho základem je možnost zvolit si jeden z 12 programů. Nastavení je dobře čitelné na velkém LCD displeji.

Je možné upéct 2 různé velikosti chleba. Ten menší má hmotnost 750 gramů a větší možnost má hmotnost 1 250 gramů. Zaujme jak provoz automatický, tak i provoz velmi tichý. Tento model disponuje také režimem s označením Keep Warm, který umí udržet teplotu ještě hodinu.

Vyjímatelná nádoba má nepřilnavý povrch, což zajistí snadné vyklápění potravin, i snadnou údržbu. Nechybí dostatečná stabilita díky gumovým nožičkám. K dispozici jsou 2 hnětací háky pro dokonalé zpracování samotného těsta.

Funkce Keep Warm, 12 programů, displej
Bez možnosti pečení baget

Gorenje BM 1200 BK

Gorenje BM 1200 BK recenze a test

Domácí pekárna chleba Gorenje BM 1200 BK má stylový černý design, a tak se hodí i do moderních kuchyní. Disponuje 2 hnětacími háky, takže zpracovat těsto nebude problém. Má i okno, kde je možné pozorovat dění uvnitř. Kromě klasického pečení má rovněž programy na kynutí těsta. Příkon tohoto modelu je ve srovnání průměrných 800 W.

Možné je zvolit hned dvě velikosti upečeného chleba. Menší má hmotnost 900 gramů a ta větší 1 200 gramů. Propečení a barva kůrky může být ovlivněna jedním z celkem 3 stupňů samotného propečení. Snadné vyklopení zajistí nepřilnavý povrch nádoby.

K dispozici je celkem 12 přednastavených programů, podle kterých je možné připravit hotový výrobek. LCD displej má 2 řádky a zobrazuje nastavení i aktuální průběh programu. Zajímavou předností je také systém automatického vypnutí. Nechybí také speciální bezlepkový program.

Bezlepkové pečení, automatické vypnutí
Hlavně na pečivo

Tefal PF610138

Tefal PF610138 recenze a test

Automatická domácí pekárna Tefal PF610138 je spjata se známou značkou. Už to zaručuje několik předností. Model s názvem Home Bread Baguettes umožní jak přípravu chleba a baget, tak třeba i džem, nebo také těstoviny. O co nevětší jednoduchost se zde stará celkem 16 přednastavených a snadno volitelných programů.

Praktičnost tohoto model každý ocení také proto, že nabízí jak funkce odloženého startu, tak možnost udržet pečivo teplé ještě 60 minut po jeho finálním upečení. Samotný chléb je možné upéct ve třech velikostech, a to konkrétně o hmotnosti surovin čítající 750 gramů, 1 000 gramů a dále až 1 500 gramů.

Volit lze i 3 stupně propečení kůrky. Dále nechybí i široká škála příslušenství. Dobrou a také rychlou práci při pečení zajistí hodnota příkonu, která činí 1 600 W a je tak ze srovnávaných modelů výrazně výše. Součástí bohatého příslušenství jsou i 2 plechy na pečení baget.

Široké příslušenství, 3 velikosti chleba, pečení baget
Horší viditelnost těsta v okénku při pečení

Nejprodávanější domácí pekárny

Nejprodávanější domácí pekárny na trhu jsou ty od značek: ETA, Tefal, Silvercrest (Lidl), Guzzanti. Další kvalitní výrobci pekáren na chleba jsou Panasonic, Gorenje anebo Sana.

Jak vybrat domácí pekárnu

Objem a materiál pečící nádoby

Domácí pekárna je pomocníkem hlavně k přípravě chleba. Hlavním parametrem výběru by měla být pečící nádoba. Její velikost je udávána v gramech, a to podle toho, jak velký chléb je v ní možné upéci. Ty nejmenší dovolí upéct chleba okolo 500 gramů. Standardem je pekárna pro pečení bochníku o velikosti 1 200 gramů. Ty největší zvládnou i 1 800 gramů.

Dále hraje roli i materiál, ze kterého je nádoba vyrobena. Vesměs je na trhu samozřejmostí, že jde o materiál nepřilnavý. Pekárna chleba může mít hlavní misku vyrobenou třeba z teflonu, dále to může být keramika, ale i nerez.

Počet programů

Škála programů se může pohybovat v rozmezí od 6, až například do 15 programů. Mezi klasické programy patří určitě pečení různého druhu chleba a o různých velikostech. Dále nechybí také programy na přípravu těst různého druhu, včetně možnosti kynutí těsta.

Určitým specifikem je program na pečení baget. Mezi další programy mohou patřit i varianty, jako je například příprava džemů a marmelád, stejně jako příprava jogurtů. Některé domácí pekárny nabídnout třeba i doplňkovou funkci kvašení.

Varianty pečení

Domácí pekárna může nabídnout i různé varianty pečení. S ohledem na objem nádoby je možné zvolit si různé velikosti bochníků. Jednodušší modely mohou nabídnout možnost výběru ze 2 variant. Ty lepší třeba i 4. Dále tu může být i možnost volby propečenosti kůrky a její barvy. U některých jsou k dispozici 3 režimy, u jiných jich může být až 5.

Doplňkové funkce a vlastnosti

Mezi klasiku rozhodně patří automatický provoz, kdy lze zvolit program, nasypat ingredience a domácí pekárna se o vše postará. Dále je možné využívat funkci odloženého startu. Díky tomu je možné mít připravené čerstvé pečivo vždy na konkrétní hodinu. U některých modelů je možné odložit start třeba i o 12 hodin a více.

Zajímavou funkce je i ta nesoucí označení Keep Warm. Je obvykle spojena s délkou 60 minut. Ta pekárna chleba, která jí disponuje, nabídne možnost po danou dobu udržet pečivo krásně teplé. Dobrou funkcí je také Memory neboli funkce paměťová. Bývá v rozmezí 10 – 30 minut. Jedná se o funkci, která souvisí s výpadkem elektrického proudu. V takovém případě si pekárna na danou dobu zapamatuje konkrétní nastavení a po jeho opětovném zapnutí pokračuje ve zvoleném programu.

4.5/5 - (26 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.