Děti,

Dětské postýlky: Recenze 10 nejlepších

Kvalitní dětská postýlka patří do základní výbavy pokojíčku pro miminko, minimálně po dobu prvního roku. Postýlka pro děti je obvykle dřevěná, konkrétně pak z tvrdého bukového nebo měkkého borovicového dřeva. Materiál se podepisuje na robustnosti a výdrži, tudíž byste měli brát ohled na frekvenci použití, případně plánování dalšího dítěte. Z hlediska barvy je nejoblíbenější bílá postýlka a přírodní transparentní vzhled.

Rozlišujeme několik variant, a to podle bočnice, která může být pevná, což jsou obvykle i nejlevnější řešení. U postýlek s vyndavacími příčkami je výhoda v tom, že si později až ztěžkne může děťátko vlézt do postýlky samo. Dětská postýlka se stahovací bočnicí je zase výhodná pro menší maminky nebo obecně pro snazší přístup k lůžku.

Polohovací rošt dále umožňuje, aby se rostoucí postýlka přirozeně přizpůsobovala životná etapě vývoje dítěte. Některé mohou mít i úložný prostor nebo přebalovací pult, byť ten se pojí spíše s cestovní postýlkou, stejně jako kolečka, která mohou být buď součástí konstrukce nebo s možností jejich dokoupení.

Zohlednit byste měli nejen hmotnost, počet poloh roštu, typ bočnice, rozměry (klasické 120×60 nebo 140×70 cm), ale i specifické vlastnosti. Například zda je postýlka na kolečkách, jestli je matrace v balení nebo se kupuje zvlášť, případně z jakého je dřeva a materiálu obecně. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší dětské postýlky a jejich recenze.

Nejlepší dětské postýlky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších dětských postýlek z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelBočniceHmotnostPolohy roštu 
Klups PAULA recenze a testKlups PAULAPevné18 kg3
Drewex Malý medvídek a motýlek recenze a testDrewex Malý medvídek a motýlekVyndavací příčky21 kg3
Klups Radek VII recenze a testKlups Radek VIIVyndavací příčky15 kg3
Scarlett Kacper recenze a testScarlett KacperStahovací14 kg2
Klups Safari Žirafa recenze a testKlups Safari ŽirafaVyndavací příčky16 kg3
Drewex Kuba II recenze a testDrewex Kuba IIStahovací10 kg3
Klups Radek X recenze a testKlups Radek XVyndavací příčky13 kg3
Drewex Natálka recenze a testDrewex NatálkaStahovací12 kg3
Klups Karolina II recenze a testKlups Karolina IIVyndavací příčky27 kg3
Scarlett Laura recenze a testScarlett LauraStahovací25 kg5

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Klups PAULADrewex Malý medvídek a motýlekKlups Radek VIIScarlett KacperKlups Safari ŽirafaDrewex Kuba IIKlups Radek XDrewex NatálkaKlups Karolina IIScarlett Laura
KolečkaNeNeNeAnoNeNeNeNeNeAno
Šířka64 cm60 cm64,5 cm66 cm64,5 cm60 cm64,5 cm60 cm64,5 cm66 cm
Délka124 cm120 cm124 cm125 cm124 cm120 cm124 cm120 cm124 cm125 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 dětských postýlek

Klups PAULA

Klups PAULA recenze a test

Bílá postýlka pro děti Klups PAULA je vyrobena výhradně z masivu z borovice, a to ze dřeva té nejvyšší možné kvality. Má polohovací rošt, který je možná nastavit do jedné ze 3 konkrétních poloh. Vnitřní rozměr postýlky je klasický a má hodnotu 120 x 60 centimetrů. Součástí této postýlky je také matrace.

Matrace má výšku 7 centimetrů a je vyrobena z anti alergických materiálů. Její součástí je bavlněný plášť, který se k ní připevňuje pomocí suchého zipu. Nabídne jak pohodlnost, tak i to, že velmi dobře uvolňuje teplo. Ve formě příslušenství lze koupit i matraci pohanko-kokosovou.

Rozměry postýlky jsou 64 centimetrů na šířku, 124 centimetrů a délku a 86 centimetrů na výšku. Její celková hmotnost má hodnotu 18 kilogramů. Vzhledem ke konstrukci nabídne robustnost i stabilitu.

Stabilní a bytelná, masivní borovice, kvalita matrace
Bez koleček, pevné bočnice

Drewex Malý medvídek a motýlek

Drewex Malý medvídek a motýlek recenze a test

Dřevěná postýlka Drewex Malý medvídek a motýlek je vyrobena z masivního borovicového dřeva, která zajišťuje vysokou kvalitu, odolnost a životnost. Zaujme také design, který využívá jak povedeného oblouku, tak i dětských motivů. V tomto případě se jedná o design medvídka a motýlka.

Tento model zaujme roštem, který se dá snadno regulovat. V případě potřeby je možnost nastavit ho do jedné ze 3 poloh. Postýlka má také 2 vyndavací příčky, které se hodí ve chvíli, kdy si do ní chce dítě samo vlézt.

Součástí balení není matrace, kterou je nutné k této postýlce dokoupit zvlášť. Rozměry prostoru pro děťátko jsou klasické a mají hodnotu 120 x 60 centimetrů. Celková váha daného modelu je 21 kilogramů. Kolečky není vybavena.

Vyndavací příčky, kvalitní borovice, design
Bez matrace

Klups Radek VII

Klups Radek VII recenze a test

Dětská postýlka Klups Radek VII zaujme celkem nízkou hmotností, která má hodnotu jenom 15 kilogramů. Díky tomu se s ní snadno manipuluje. Zároveň však dobře drží na svém místě. Je vyrobena z kvalitního dřeva. Konkrétně z borovice, která zajišťuje odolnost, dlouhou životnost, stejně jako dokonalý vzhled.

Díky výškově nastavitelnému dnu lze rošt nastavit na jednu ze 3 poloh, s ohledem na věk dítěte. Věku dětí se týká ještě jedna zajímavá vlastnost, která je spojena s příčkami na boční straně. Obě dvě lze v případě potřeby vyjmout, čímž mohou starší děti do postýlky snadno nalézat.

Zaujme i designem, jelikož kromě bílé barvy obsahuje čelo i zajímavý ornament v podobě měsíčku a hvězd. Konstrukce nabídne i předvrtané otvory pro možnou instalaci koleček. Jako příslušenství lze dokoupit úložný prostor.

Nastavitelné dno, vyjímatelné příčky, možnost úložného prostoru
Vyšší cena, matrace není součástí

Scarlett Kacper

Scarlett Kacper recenze a test

Dětská postýlka se stahovací bočnicí Scarlett Kacper je vyráběna z borovicového dřeva, které má nezávadnou povrchovou úpravu v podobě bezbarvého laku. Její stahovací bok zaujme tím, že je možné zvolit jednu ze 2 různých podob. Samotný mechanismus využívá 4 prvků na každé straně, což se podepisuje na jednoduchosti i bezpečnosti.

Ve formě příslušenství je možné zakoupit jak matraci o klasickém rozměru 120 x 60 centimetrů, tak je možné zakoupit také kolečka. Celková hmotnost daného modelu má hodnotu 14 kg, což je na masiv dobré číslo.

Celková šíře postýlky má rozměry 66 centimetrů a její délka je 125 cm. Výška činí ve variantě bez koleček 95 centimetrů. Hloubka v případě horní polohy roštu je 35 centimetrů. V případě spodní polohy roštu je to 61 centimetrů.

Stahovací bočnice, snadná manipulace
Kolečka jenom jako příslušenství

Klups Safari Žirafa

Klups Safari Žirafa recenze a test

Postýlka pro miminko Klups Safari Žirafa zaujme už svými motivy, kde nechybí obrázek žirafy, který je umístěná v čelním prostoru konstrukce. Z hlediska designu zajme i kombinace bílé a tmavě hnědé barvy, v provedení takzvaného ořechu. K výrobě bylo použito jak dřevo z borovice, tak byla použita také dřevotříska.

Postýlka využívá lamelového roštu, který je možné nastavit do celkem 3 různých poloh, podle potřeby dítěte, nebo jeho rodiče. Nejvyšší poloha by měla být používána jenom u těch dětí, které ještě nesedí, ale pouze leží.

U větších dětí zaujme možnost vyjmutí 2 středových tyček z bočnic. To proto, aby mohly do postýlky sami nalézat. Hmotnost této konstrukce je 16 kilogramů. Součástí postýlky není matrace. Tu o rozměru 120 x 60 cm je nutné dokoupit samostatně.

Cena, vyjmutí bočních tyček, design
Dřevotřískové prvky

Drewex Kuba II

Drewex Kuba II recenze a test

Rostoucí postýlka se stahovací bočnicí Drewex Kuba II je unikátní tím, že má regulovatelný rošt. Ten je možná nastavit do 3 poloh, a to do varianty 19, stejně jako 33 nebo také 46 centimetrů od země. A to podle věku a vzrůstu dítěte. Také zaujme svou stahovací bočnicí. Díky tomu je možné, aby si větší dítě do postýlky i samo jednoduše vlezlo.

Postýlka je vyrobena z kvalitního dřeva. Na její výrobu posloužila borovice a celkově je v bílé barvě. Její délka je 120 centimetrů, její šíře je 60 centimetrů a její výška do prostoru čela je 110 centimetrů. Postýlka je dodávána jako varianta bez matrace.

Díky kvalitnímu kování je možné postýlku snadno složit, ale v případě potřeby i rozložit. Zaujme její velmi nízká váha, která je pouze 10 kilogramů. Tento model vyhovuje všem předpisům, stejně jako normě známé jako ČSN EN 716-1.

Nízká váha, nastavitelný rošt, stahovací bočnice
Nepraktický návod na sestavení

Klups Radek X

Klups Radek X recenze a test

Dřevěná postýlka pro děti Klups Radek X zaujme svým vzhledem, kdy je využito klasických krás dřeva. To proto, že je ponechána jeho surový podoba. Rozměry této postýlky jsou 124 x 64,5 centimetrů a na výšku je to 99 centimetrů. Celková váha dané konstrukce je 13 kilogramů a řadí se tak mezi lehčí modely. Prostor pro dítě je klasický, a to o rozměru 120 x 60 centimetrů.

Dno postýlky je možné nastavit. K dispozici jsou celkem 3 různé polohy. Ty se volí podle věku dítěte a jeho schopnosti jenom ležet, nebo také umí sedět, popřípadě už stojí. Pro ty je volena vždy nejnižší poloha roštu.

Díky dvěma vyjímatelným příčkám umožní postýlka snadné nalézání větším dětem. Matraci je možné dokoupit zvlášť, podle konkrétních potřeb na pohodlnost spánku dítěte. V čelní části je možné najít potisk.

Přírodní vzhled, nízká cena, lehká
Není nalakovaná

Drewex Natálka

Drewex Natálka recenze a test

Bílá postýlka pro miminko Drewex Natálka je vyrobena ze dřeva borovice, což jí dává výjimečnou kvalitu. Dřevo je ošetřeno lakem, který prodlužuje životnost. Má dětský atest, a tak je spojený i se stoprocentní nezávadností. To platí o všech dalších prvcích, kterými tato postýlka disponuje. Zaujme velmi povedenou bílou povrchovou úpravou.

Tato postýlka má polohovatelný rošt, který je možné umístit do jedné ze 3 poloh s ohledem na snadné ukládání, ale i bezpečnost dítěte. Zajímavým prvkem na bočnicích jsou umístěné ochranné pomůcky eliminující okousání. Tím je zajištěn stále perfektní vzhled.

Tento model má také stahovací bočnici, která umožní jednodušší přístup. Vnitřní prostor má klasické rozměry, které mají hodnotu 120 x 60 centimetrů. Celková váha této postýlky má hodnotu 12 kilogramů. Jedná se tak o poměrně lehkou dětskou postýlku.

Ochrana proti okousání, ekologický lak, stahovací bočnice
Vyšší pořizovací cena, matraci nutno dokoupit

Klups Karolina II

Klups Karolina II recenze a test

Dětská postýlka Klups Karolina II je určená jak pro nejmenší, tak i odrostlé děti. Potvrzuje to možnost nastavit rošt do 3 poloh. Do nejvyšší, pro nejmenší děti, stejně jako do polohy nejnižší, která je určena pro ty odrostlejší. Těm bude stále vyhovovat i dostatečný vnitřní prostor, která je možné označit jako plně vyhovující s rozměry 120 x 60 centimetrů.

Celkové rozměry této postýlky činí 124 x 64,5 centimetrů. Její výška má hodnotu 99 centimetrů. Konstrukce zaujme také tím, že hrany jsou zaoblené. Pro bezpečnost jsou také potaženy měkkým PVC, které je zdravotně nezávadné.

Hmotnost této postýlky je celkem 27 kilogramů, což se podepisuje hlavně na celkové robustnosti, bohužel však i zhoršené manipulaci. Dodávána je bez matrace, což umožní vybrat si takovou, která bude dítěti nejvíce vyhovovat.

Polohovatelný rošt, měkčené PVC, nízká cena
Vyšší váha, bez koleček

Scarlett Laura

Scarlett Laura recenze a test

Rostoucí postýlka na kolečkách Scarlett Laura je ideální volbou pro toho, kdo hledá jak stabilitu, tak i mobilitu, kterou zajistí právě kolečka, která jsou na všech čtyřech nohách postýlky. Celkové rozměry jsou 69 centimetrů na šířku, 128 centimetrů na délku a výška má hodnotu 101,5 centimetrů.

Tento model postýlky disponuje i stahovací bočnicí, což umožní větším dětem lépe nalézat. Její výška je 87 centimetrů. Ve staženém stavu mluvíme o výšce 68 centimetrů. Určité mínus je, že úchytky sklápěcí bočnice jsou z umělé hmoty, ale v recenzích se v tomto směru žádný problém neobjevuje. Celková váha daného modelu je 25 kilogramů.

Disponuje také nastavitelným roštem, kde je možné zvolit jednu z celkem 5 poloh. Podle toho se mění její hloubka v rozmezí od 61 až po 35 centimetrů. Je vyrobena z kvalitního dřeva, konkrétně buku, s využitím nezávadného laku. Tím je zajištěna kvalita, ale i jistota ochrany dítěte.

5 poloh roštu, se stahovacím bokem, na kolečkách
Vyšší hmotnost, úchytky bočnice z plastu

Nejprodávanější dětské postýlky

Nejprodávanější dětské postýlky na trhu jsou ty od značek: Drewex, Klups, Scarlett, Kinderkraft. Vyhledávaná je rovněž postýlka pro miminko Ingvart.

Jak vybrat dětskou postýlku

Postýlka pro děti patří mezi naprosto základní výbavu každého rodiče, který čeká nebo má malé dítě. Základem je kvalitní materiál. Pokud se podíváme na ten, který jasně dominuje, tak se jedná stoprocentně o surové dřevo, takzvaný masiv. Nejčastěji je používána borovice, ale setkat se lze také s ostatními dřevinami.

Povrchová úprava

Lišit se může tím, zda má nebo nemá povrchovou úpravu. Pokud ne, je dřevo jenom klasicky obroušené. Pokud ano, mohou se používat různé bezbarvé laky, ale i laky barevné (nejčastěji bílá), které dodají postýlce jiný vzhled. Důležité je kromě designu hledět také na to, aby dětská postýlka měla povrchovou úpravu z nezávadných materiálů, které odpovídají normám, které souvisí s rizikem kontaktu s dítětem.

Bočnice postýlky

Postýlka pro děti by měla zajistit jak dokonalý spánek, tak i maximální bezpečnost. K tomu slouží bočnice postýlky, které eliminují případný pád. U starších dětí je dobré myslet na to, že si do postýlky mohou vlézt již sami. V takovém případě je na místě volit jedno z řešení. Prvním je dětská postýlka se stahovací bočnicí, která se spustí dolů a dítě má prostor si do postýlky vlézt. Druhým řešením jsou vyjímatelné příčky bočnice, které vytvoří prostor, kterým si dítě jednoduše vleze.

Rošt postýlky

Samozřejmostí by mělo být to, že postýlka pro miminko bude mít rošt polohovací. To znamená, že by mělo být možné umístit ho v různých výškách. U modelů, které to umožňují, jsou standardem 3 polohy. Kvalitní dětské postýlky umožní využít až 5 různých poloh. Ta nejvyšší se používá u nejmenších dětí, které jenom leží. Snižován je v závislosti na tom, jak dítě roste a jak se postupně učí sedat a také stát. I proto se lze setkat s označením rostoucí postýlka. To vše především s ohledem na maximální bezpečnost.

Rozměry

Ty bývají standardizované a současným běžným rozměrem vnitřního prostoru pro dítě je 120 x 60 centimetrů, což klasickému využití plně dostačuje u různých věkových kategorií. Tomu odpovídají také standardizované rozměry matrací. Kdo hledá větší provedení, může sáhnout po variantě 140 x 70 centimetrů, které je na trhu zatím v menšině.

Hmotnost a manipulace

Váha je ovlivněna jak použitým materiálem, tak velikostí konstrukce. Hmotnost má vliv jak na manipulaci, tak i celkovou stabilitu postýlky. Lehké postýlky pro děti mají hmotnost okolo 10 kilogramů. Naopak modely nejtěžší mohou mít hmotnost i 20 kilogramů a více.

Klasická dětská postýlka je na rozdíl od cestovního modelu určená k tomu, aby stála na jednom konkrétním místě. Čas od času se ale může objevit potřeba ji přesunout na jiné místo. Zde hraje roli nejenom již zmíněná hmotnost, ale i konstrukce. Pokud plánujete pravidelnější přesuny, je vhodnou variantou postýlka na kolečkách, která transport usnadní.

Ochranné prvky

Základním ochranným prvkem je samozřejmě bočnice, která chrání dítě před případným vypadnutím. Dále mohou existovat různé ochranné prvky na místech, které děti okusují. Materiál postýlky díky tomu zůstává nedotčen. Mezi další prvky ochrany může být také to, že jsou riziková místa potažena měkčeným PVC, které rovněž slouží ke zlepšení celkové ochrany.

4.6/5 - (44 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.