Děti,

Ohrádky pro děti: dřevěné, cestovní aj. | Recenze, test

Dětská ohrádka vytváří bezpečné útočiště pro naše nejmenší a nejmilejší. Používá se zejména pro jejich vlastní bezpečnost, aby si dítě neublížilo, pokud jej nemáme zrovna na očích. Díky ohrádce si tak můžete odskočit bez obav třeba do vedlejší místnosti, nebo vařit a nemusíte se o miminko obávat.

Ohrádka pro děti je tak vedle dětské postýlky další nezbytností, která zpříjemní každý všední den strávený s vaším dítětem. Samozřejmě by měla splňovat veškeré bezpečnostní normy, které zajistí jeho absolutní bezpečnost. Dětská ohrádka by měla být zejména stabilní a měla by mít pevnou konstrukci, aby zvládla hrající i skákající dítě.

Zpravidla se setkáme se dvěma hlavními typy, první je dřevěná ohrádka a druhou cestovní ohrádka, která bývá vyrobena z textilie, síťoviny a může mít různou konstrukci. Zatímco levnější provedení jsou náročnější na složení, existují i takové, které složíte snadno a během okamžiku.

Méně rozšířené jsou plastové, případně kovové. Právě kovové a dřevěné jsou vhodné pro větší děti, neboť nabízí velice dobrou stabilitu a dobře odolají dětskému dovádění. Textilní jsou určeny spíše dětem menším, mají také měkké stěny, čímž se minimalizuje možnost jakéhokoliv poranění. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší dětské ohrádky a jejich recenze.

Nejlepší ohrádky pro děti – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších dětských ohrádek z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Caretero QuadraPuppolina 150x150 cmSummer Infant Pop ´n PlayBRIGHT STARTS Your Way Ball PlayChicco Fruit SaladBabyDan Park a KidScarlett BrankoMilly MallyPuppolina 120x120 cmWIKY Ohrádka Krtek
Délka93 cm150 cm122 cm113 cm94 cm115 cm200 cm100 cm120 cm120 cm
Šířka93 cm150 cm122 cm176 cm94 cm115 cm140 cm100 cm120 cm104 cm
Výška77 cm65 cm66 cm53 cm74 cm76 cm70 cm75 cm65 cm36 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 dětských ohrádek

Caretero Quadra

Caretero Quadra recenze a test

Ohrádka pro miminko Caretero Quadra je zhotovena v látkovém provedení se síťovými průhledy všemi směry, díky kterým může dítě krásně sledovat své okolí. Z vnitřní strany je čtveřice úchytů, které mohou dítěti pomoci, když se učí postavit. Z boční strany jsou dvířka na zip, která jsou velmi praktická.

Ve spodní části je měkká matrace a ohrádka je krásně barevná. Konstrukce je bytelná a kvalitní, o bezpečnost dítěte se tak není nutno obávat. Dokládá to ostatně i vyšší váha, která je 8,9 kg. Na druhou stranu může být, zejména pro ženy, již problematická při přenášení a při cestování.

Ve složeném stavu má ohrádka 22,5 x 23,5 x 84 cm a lze ji vložit do tašky, která je součástí balení. Po rozložení pak ohrádka poskytne dítěti prostor 93 x 93 x 77 cm (š, d, v). Výrobek je určen pro děti do hmotnosti 15 kg a ohrádka stojí na nožkách.

Bytelná konstrukce, praktická dvířka na zip, nízká cena
Vyšší hmotnost

Puppolina 150×150 cm

Puppolina 150x150 cm recenze a test

Dětská ohrádka 150×150 Puppolina je typickým zástupcem dřevěných ohrádek. Jedná se tedy o klasickou ohrádku, která nemá vespod žádnou vystýlku. Je již uvedených větších rozměrů a je z měkkého borovicového dřeva, což vysvětluje její přijatelnou cenu.

Výrobce nabízí tento produkt v několika barevných provedeních, přičemž celkové zpracování výrobku je na vysoké úrovni. Dřevo je dobře opracováno a dítěti zde nehrozí možnost se v tomto ohledu o konstrukci jakkoliv poranit.

Zpracování je velmi pěkné. Pokud máte rádi přírodní materiály a nechcete umělá vlákna, přičemž ani nepotřebujete ohrádku skládat na cesty, je tato pevná ohrádka dobrou a bezpečnou volbou. Pro hrající si děti poskytuje opravdu mnoho prostoru, s přehledem se jich do ní vejde i více.

Kvalitní opracování dřeva, mnoho prostoru, příznivá cena
Nevhodná k přenášení

Summer Infant Pop ´n Play

Summer Infant Pop ´n Play recenze a test

Cestovní ohrádka Summer Infant Pop ´n Play, jak už název napovídá, je ohrádka, kterou si s sebou vezmete bez potíží například na letní radovánky k vodě. Opravdu dobře se totiž rozkládá a celý mechanismus je jednoduchý a lehce se s ním pracuje. Díky tomu to zvládne prakticky kdokoliv a během okamžiku.

Hmotnost je navíc velmi rozumná, konkrétně tedy 5 kg. Ohrádka má na výšku 66 cm a její tvar je řešen jako šestiúhelník. V dolní části najdete měkkou, zářivě zelenou matraci, která je vodotěsná a nevadí ji ani vlhké podloží. Bočnice ohrádky jsou síťované a v šedé barvě.

Využijete ji nejen na zahradě, ale také třeba na pláži nebo v parku. Je vybavena praktickou cestovní taškou a ve spojitosti s její nízkou váhou je přenášení zkrátka radost. Není problém ji použít i jako zabezpečenou hrací plochu pro dítě v interiéru.

Snadné složení, dno odolné proti vlhkosti, přijatelná hmotnost k přenášení
Tenčí materiály

BRIGHT STARTS Your Way Ball Play

BRIGHT STARTS Your Way Ball Play recenze a test

Ohrádka pro dítě BRIGHT STARTS Your Way Ball Play může mít po rozložení rozměry 113 x 176 x 53 centimetrů, což zmiňujeme ihned na začátku, neboť na obrázku může působit mnohem menší, než ve skutečnosti je. Ohrádka je vybavena malou hrazdičkou, na které jsou zavěšeny různé míčky a další prvky na hraní.

Prvků na hraní a podnětů pro dítě je zde opravdu mnoho. Najdete zde třeba chrastítka i zrcadlo, kde může dítě pozorovat svůj odraz a zabavit se. Výrobce se snažil o zapracování mnoha prvků pro rozvoj pozornosti dítěte, což je pozitivní. Podložka dále umí vydávat zvukové a světelné efekty, zvuky napodobují malé slůně a elektroniku napájí baterie.

Celá ohrádka je v krásných pestrých barvách a od rozložení si upoutá pozornost dítěte. Materiály, kterými je polyester a plast, by mohly mít lepší zpracování, nicméně vzhledem k vysoké variabilitě, která dítě jen tak neomrzí, se jedná o zajímavou volbu.

Mnoho podnětů pro dítě, světelné a zvukové efekty, zcela uzavíratelná na suchý zip
Slabší materiály

Chicco Fruit Salad

Chicco Fruit Salad recenze a test

Skládací ohrádka Chicco Fruit Salad patří mezi látkové ohrádky se síťovanými průzory. Jedná se také o jednu z ohrádek, která dítě odděluje od země nožkami. Vnitřní prostor pro hraní je o velikosti 94 x 94 centimetrů a výška ohrádky je 74 cm. Určena je pro děti do 15 kg.

Stejně jako další modely podobné konstrukce, tak i zde najdete čtyři úchopy v horní části ohrádky, které pomohou dítěti se postavit. Je zde rovněž praktická rozepínatelná bočnice. Vnitřek ohrádky je z rozmanitých materiálů, které podporují hmatový vývoj dítěte a obsahuje také prvky, které upoutají jeho zrakovou pozornost.

Výrobek lze poměrně snadno složit, přičemž má pak rozměry 25 x 25 x 87 cm, ale na přenášení pak bude pro mnohé poměrně těžká. Její hmotnost je rovných 11 kg, což je poměrně dost, na druhou stranu to vyvažuje velmi bytelná konstrukce, která se promítla i do vyšší ceny.

Velmi bytelná konstrukce, bočnice na zip, kvalita materiálů
Vysoká hmotnost

BabyDan Park a Kid

BabyDan Park a Kid recenze a test

Dětská ohrádka BabyDan Park a Kid je jedním z mála modelů, který má kovovou konstrukci. Ta splňuje samozřejmě normu EN12227:2010 a nabízí multifunkční řešení, jež je ve spodní části vybaveno hrací matrací, kterou můžete vyprat v pračce.

K multifunkčnímu využití lze zmínit, že ohrádka nemusí být zcela zavřená, otevřít ji lze z obou stran a po dokoupení kování také může sloužit jako stěnová zábrana. Skvěle poslouží jako ochrana k přístupu ke krbu, ke schodišti a podobně. Z bezpečnostního hlediska se tak nejedná pouze o ohrádku, ale o komplexní řešení řady situací.

Ohrádku můžete také nastavit a prodloužit libovolně zvoleným počtem menších a velkých dílů. Vstup do ohrádky je široký a velmi jednoduchý, lze jej ovládat jednou rukou. Výška bočních zábran je 76 cm a celkový obvod pak 360 cm, není však kulatá, ale tvaru pětiúhelníkového, jak je patrné z obrázku.

Variabilita použití, modulární řešení, kovová bytelná konstrukce
Vyšší cena

Scarlett Branko

Scarlett Branko recenze a test

Dřevěná ohrádka Scarlett Branko je zhotovena z tvrdého bukového dřeva, přitom její cena je vcelku příznivá. Nabídne také velmi mnoho vnitřního prostoru, konkrétně 140 na 200 cm, díky čemuž je využitelná pro hraní i vícero dětí. Výška bočnic je pak 70 cm a na dně najdete žíněnku, která je v různých barevných provedeních a můžete si s její pomocí uzpůsobit vzhled podle svého gusta.

Ohrádka dle výrobce samozřejmě plní veškeré platné normy, které jsou požadovány pro konstrukci dětského nábytku. Bočnice má některé příčky vyjímatelné, díky čemuž lze dítěti umožnit průchod dovnitř a ven. Praktičtější by bylo použití klasických vrátek, neboť bočnice jsou poměrně vysoké.

Jinak má výrobek jednoduchou montáž a vcelku stabilní konstrukci. Velká prostornost přirozeně svádí k použití i pro větší děti, kde by se již mohlo stát, že zdatnější dítě zvládne s ohrádkou posunout. V tomto případě je pak vhodné použít dodatečné kotvení.

Mnoho prostoru, vyjímatelné příčky pro přístup dětí, kvalitní žíněnka
Horší přístup pro rodiče

Milly Mally

Milly Mally recenze a test

Ohrádka pro děti Milly Mally je dalším zástupcem, který je vyveden z textilních materiálů se síťovanými bočnicemi. Cenově představuje mezi srovnatelnými produkty zlatou střední cestu. Je samozřejmě skládací a to na rozměr 22 x 21 x 95 cm. S taškou na přenášení má ale poměrně vyšší hmotnost, která je 10 kg.

Pokud ohrádku rozložíte, nabídne prostor 100 x 100 centimetrů. Na dně ohrádky je měkká pestrobarevná matrace, na které jsou různé motivy a obrázky zvířátek, které určitě upoutají dětskou pozornost. Z boční strany je průchod na zip.

Celkově je výrobek zhotoven z kvalitních materiálů a působí dostatečně pevným dojmem. Výrobce použil také velmi pěkné barvy a jejich sladění, a tak působí ohrádka velmi příjemně a v interiéru bude dělat jen parádu.

Prostornost v dané kategorii, bočnice na zip, materiály a konstrukce
Hmotnost

Puppolina 120×120 cm

Puppolina 120x120 cm recenze a test

Dětská ohrádka 120×120 Puppolina je zástupcem produktů z klasických přírodních materiálů, tedy ze dřeva, konkrétně je použita borovice. Ohrádka poskytne rozumné rozměry 120 x 120 centimetrů, které nejsou ani málo, ani příliš moc. Nezabere tak neúměrně mnoho prostoru, se kterým ne každý může plýtvat.

Ohrádka má příznivou cenu, ale dodává se bez matrace, kterou však lze dokoupit. Výrobek splňuje všechny potřebné evropské normy pro děti do 3 let věku. Dřevo je velmi dobře opracováno, ale můžete najít ostřejší hrany.

Výrobek lze velmi jednoduše smontovat pomocí dodávaných šroubů, bohužel zde chybí vyjímatelné příčky pro snadnější přístup. Lze vybírat z několika barevných variant, kterými jsou bílá a transparentní bílá, olše, kaštan a buk.

Cenová dostupnost, lehká konstrukce, barevné varianty
Nevyjímatelné příčky

WIKY Ohrádka Krtek

WIKY Ohrádka Krtek recenze a test

Dětská ohrádka Wiky Krtečkovo hřiště potěší zejména svou nízkou cenou, ale také opravdu pěknými a pestrými obrázky na motivy pohádky o Krtečkovi. Výrobek je podle popisu vhodný pro děti od 3 let, ikdyž je na ilustraci dítě bez pochyb mnohem mladší, a nabízí prostor pro hraní 120 x 104 x 36 cm.

Prostor hřiště lze vyplnit pestrobarevnými míčky, které jsou u malých dětí velice oblíbené. Bohužel však nejsou součástí balení, což je ale vzhledem k nízké ceně produktu pochopitelné.

Provedení je z materiálů na bázi PVC a jak jsme již zmínili, vypadá opravdu hezky. Vyhrají si v něm kluci i holky, kteří milují Krtečka, to znamená, že pravděpodobně naprosto všichni. Ohrádku lze snadno skládat a manipulovat s ní tak nebude nikdy působit problémy. Vzhledem k použitým materiálům má také velice nízkou hmotnost a určena je spíše pro menší děti.

Snadné rychlé použití, velmi pěkné provedení, výborná cena
Nižší bočnice

Jak vybrat ohrádku pro děti

Dětská ohrádka je neocenitelným pomocníkem, který bude milovat každý rodič. Zajišťuje, že je vaše dítě v bezpečí, i když na něj na chvilku nemáte přímý dohled. Ohrádky pro děti se nabízejí v různých materiálových provedeních. Většinou jsou buď textilní se síťovanými průhledy nebo plastové, dřevěné, případně kovové. Každý typ má své charakteristické vlastnosti, a proto je vhodný pro jiný účel použití.

Dětská skládací ohrádka se síťkou

Velmi populární se v poslední době stala právě ohrádka se síťkou. Je to z toho důvodu, že ji lze bez problémů kdykoliv jednoduše složit a to s ní také umožňuje snadno cestovat. Můžete tak dítěti nabídnout hraní v bezpečném prostoru prakticky kdekoliv, ať už doma v interiéru, na zahradě, nebo na dovolené u rybníka či u moře. Vzít si ji lze zkrátka prakticky kamkoliv.

Pokud uvažujete používat ohrádku jako cestovní, určitě se zaměřte na její hmotnost, protože ji pravděpodobně budete často přenášet. Ohrádku lze zpravidla složit do velmi kompaktních rozměrů a často ve výbavě bývá také transportní obal.

Tento typ má zpravidla také nižší pořizovací cenu, než pevné konstrukce. I to je důvod, proč jsou natolik oblíbené. Textilní dětská ohrádka navíc může hrát různými barvami, bývá inspirována celou řadou obrázků a hraček, které podněcují aktivitu dítěte. Někteří však upozorňují, že síťované průhledy nejsou příliš vhodné pro zrak dítěte, které skrz ně pozoruje okolní svět a pro starší děti také nemusí být textilní ohrádka již dostatečně stabilní.

Pevná konstrukce dětské ohrádky

Jak vyplývá z nadpisu, tento typ dětských ohrádek má tu klíčovou vlastnost, že jejich konstrukce je skutečně bytelná. Jsou zpravidla dřevěné, ale setkáte se také s kovovými. Provedení mohou být z tvrdého nebo měkkého dřeva, od čeho se odvíjí jejich odolnost. Je potřeba si dávat pozor zejména na zpracování, aby se dítě nemohlo o něco poradit.

V mnoha případech se tato dětská ohrádka nedodává s matrací, či chcete-li s žíněnkou. Bude ji tak muset často dokoupit. Nevýhodou těchto modelů je také nepochybně jejich vyšší cena. Řada rodičů ale na klasické materiály nedá dopustit a nespornou výhodou je vyšší stabilita, která umožňuje umístění i starších dětí. Ty největší modely dokáží pojmout i několik hrajících si dětí, což u jiných typů konstrukce nelze.

Plastová dětská ohrádka

Kromě výše zmíněných ohrádek v kombinaci síťoviny a textilu, se používají také různé materiály na bázi PVC. Ty mají tu výhodu, že jsou velmi snadno omyvatelné. Snadno se tak udržují a mimo jiné mají také nízkou hmotnost. Používat je lze prakticky kdekoliv.

Omezením může být kratší životnost, v některých případech také stabilita, ale to samozřejmě záleží na provedení konkrétního modelu. Stejně jako textilní ohrádky, také zde si může výrobce vyhrát s mnoha barvami a prvky, které upoutají dětskou pozornost. Jejich zastoupení na trhu však není tak široké, protože jejich oblíbenost není taková, jako v případě textilních ohrádek.

Bezpečnost především

Když se rozhodnete pro pořízení dětské ohrádky, určitě se soustřeďte na výrobky, které jsou certifikované pro prodej na českém trhu. U nich máte vyšší záruku, že splňují všechny evropské normy směřující k co nejvyšší bezpečnosti dítěte. Jedná se zejména o použité materiály, jejich zdravotní nezávadnost a o celkovou bezpečnost a stabilitu konstrukce.

4.5/5 - (20 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.