Děti,

Dětské domečky: na zahradu, do bytu | Recenze, test

Dětský domeček je jednou z možností, jak udělat dětem jejich pobyt na zahradě zábavnější. Každý rodič chce pro své dítko to nejlepší a všichni vědí, jak je náročné v dnešní době udržet dítě venku. Pokud jim však poskytnete dostatečný důvod, hry na tabletu určitě alespoň na chvíli odloží.

Domeček pro děti totiž není pouze místem na hraní, každé dítě si do něj může pozvat své kamarády či spolužáky a mít na zahradě svůj vlastní koutek, kde si může s ostatními popovídat o všech svých tajemstvích bez přítomnosti rodičů. Nejčastěji je zahradní domek pro děti zhotoven z plastu, méně často pak ze dřeva.

Do velkého dětského pokoje se vejde i rozumně velký plastový domeček, i když hlavním místem, kam je rodiče pořizují, je zahrada. Dětský domeček může být zhotoven v nespočet variantách, může mít dětskou kuchyňku, dílnu, terasu a další příslušenství.

Zahradní domeček ze dřeva může mít i skluzavku a další prvky, které děti spolehlivě zabaví. Důležité je brát zřetel na jejich rozměry a kvalitu zpracování, nikde by neměly být ostré plasty a materiál by měl být odolný vůči UV záření. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší dětské domečky a jejich recenze.

Nejlepší dětské domečky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších dětských domečků z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 MochtoysSmoby Friends HouseWOODYSmoby Neo FloralieMarian Happy HouseLittle Tikes EvergreenSmoby My HouseBUDDY TOYS FarmTRIGANO MILAPSmoby Neo Jura Lodge
Výška120,5 cm172 cm152 cm148 cm115 cm147 cm135 cm146 cm215 cm132 cm
Šířka122 cm217 cm123 cm109 cm109 cm124 cm154 cm129 cm197 cm123,3 cm
Hloubka120 cm171 cm138 cm185 cm109 cm142 cm120 cm127 cm197 cm115,4 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 dětských domečků

Mochtoys

Mochtoys recenze a test

Dětský domeček Mochtoys je zahradní domeček s plotem, kde si děti nemusejí hrát pouze pod střechou, ale také pod širým nebem. Na zahrádku se mohou děti dostat přímo z domku zabudovaným průchodem, okna mají také okenice a jsou otevíratelná.

Děti potěší pestrobarevní ptáčkové a kytičky, které z něj dělají opravdu veselé zahradní útočiště. Můžete je přichytit třeba na stěny a hned vše bude vypadat živější. S rozměry 122 x 120,5 x 120 cm (šířka, výška, hloubka) je dostatečně prostorný, i když z výšky je patrné, že je určen spíše pro menší děti. Šířka včetně oplocené zahrady pak je 165 cm.

Domeček je vyroben z kvalitního plastu, který je odolný vůči slunečnímu záření. Nemusíte se tak obávat, že by domek časem ztratil barvy a vyblednul. Produkt je v provedení bez podlahy a zpracování je vcelku robustní, i když okenice mají plast trošku tenčí. Celková váha je přibližně 17 kg a je vhodný pro děti od 3 let.

Zahrada s plotem, snadná montáž, známý výrobce plastových hraček
Nižší výška

Smoby Friends House

Smoby Friends House recenze a test

Domeček pro děti Smoby Friends House zaujme každého na první pohled piknikovým stolem, který poskytuje pohodlné posezení. Ten lze umístit buď do domku, nebo jej můžete dát ven. Děti si určitě hodně vyhrají s fungujícím skutečným zvonkem, který je na baterie a hraje pěknou melodii.

U vchodu dovnitř najdete předzahrádku s květináčem. V domku je hodně oken s okenicemi a je vhodný až pro 5 dětí, takže se tady může sejít celá skupina kamarádů. Jeho rozměry jsou velkorysých 217 x 171 x 172 cm (šířka, výška, hloubka).

Výrobek je původem z Francie, má pevné plasty a dvojité stěny. Plast je odolný proti UV záření, takže nevybledne. Model vypadá opravdu dobře a kvalitně, včetně kvality samotných plastových dílů, lze tedy očekávat dobrou životnost. Mohou si v něm hrát děti od 3 let.

Až 5 dětí, piknikový stolek a funkční zvonek, robustní konstrukce
Vyšší cena

WOODY

WOODY recenze a test

Zahradní domek pro děti WOODY je dřevěný domeček s barevným lemováním, který okamžitě přitáhne pozornost svým milým vzhledem. Pestré barvy mají rámy oken a také střecha. Je zde krásně sytě žlutá branka, která značí vstup do domu. Podle libosti v něm můžete pro své dítko zařídit třeba kuchyňku.

Produkt je od českého výrobce a použit je čistě přírodní materiál v podobě smrkového dřeva. To je však (mimo barevné části) neošetřené a je tedy na vás, zda jej budete chtít pro vyšší životnost nalakovat, nebo natřít lazurou. Možnost natřít jej dle vlastní fantazie je záměr výrobce, ale vyžaduje to trochu práce a zručnost.

Celkové rozměry jsou 123 x 152 x 138 cm (šířka, výška, hloubka) a na střechu je použita PVC folie. Domek je v provedení bez podlahy a vzhledem k použitému materiálu je těžší, váží 50 kilogramů. Je určen pro děti od 3 let.

Přírodní materiál, možnost natřít dle libosti, dobrá cena
Práce navíc s neošetřeným dřevem

Smoby Neo Floralie

Smoby Neo Floralie recenze a test

Dětský zahradní domek Smoby Neo Floralie, v syté žlutozelené barvě, by měl splnit očekávání těch z vás, kteří hledáte plastový domeček pro děti a požadujete kvalitní provedení za přijatelnou cenu. V domku je několik oken a některé i s okenicemi.

Z vybavení zaujme kuchyňská linka pro malé hospodyňky, nebo kuchaře a nepochybně funkční zvonek. Můžete si být jisti, že bez spořádaného zazvonění, jak se sluší a patří, nevstoupí nikdo cizí. Zvonek vydává pěknou melodii a je napájen bateriemi.

Celkové rozměry jsou 185 x 148 x 109 cm (hloubka, výška, šířka). Produkt je vyroben z pevného kvalitního plastu se zdvojenými stěnami a neměl by být problém se stálostí barev plastů odolných vůči UV záření. Jedná se o francouzský výrobek, vhodný je pro děti od 3 let.

Kuchyňka a zvonek, kvalitní plastové stěny, poměr cena/výkon
Pozor na plastové panty

Marian Happy House

Marian Happy House recenze a test

Plastový domeček Marian Happy House je určen pro ty, kteří by rádi koupili domeček pro děti na zahradu, ale nechtějí za něj utrácet příliš peněz. Tento model je krásně pestrobarevný, hraje všemi barvami od oranžové a modré přes červenou a růžovou.

Je zde dvojice menších oken s okenicemi a jedno velké neuzavíratelné okno, které zajistí dostatek slunečního svitu do interiéru. Děti potěší imitace květin, nebo vodovodního kohoutku a navíc, díky své skladnosti, lze postavit i do dětského pokojíčku.

Vzhledem k příznivé ceně je potřeba počítat s trochu tenčím plastem samotných plastových výlisků, ale pokud domek složíte, je vcelku robustní. Dokáže nakonec udělat spoustu radosti v dětských očích. Rozměry jsou 109 cm na šířku, vysoký je 115 centimetrů a do hloubky má 109 cm. Dle výrobce je určen pro děti od 3 let.

Nízká cena, veselé barvy, vhodný na zahradu i do bytu
Slabší plast

Little Tikes Evergreen

Little Tikes Evergreen recenze a test

Zahradní domeček Little Tikes Evergreen nabízí dostatek prostoru pro hrátky hned několika dětí. Domek je vyveden v městském stylu s pěknou prolisovanou imitací červených cihel v průčelí. Každá strana domečku je přitom jiná, což je podnětem k hrám různého druhu a děti tak zde mohou dát průchod své fantazii.

Jedna stěna je sportovní část s fotbalovou bránou a košem na basket, další umožní klukům natankovat auto a je zde také bankomat či telefon. Vnitřní prostory domečku působí útulným dojmem a každý se v něm bude cítit dobře. Prodavač tady může vydávat zboží nebo malý učitel dělat výklad u školní tabule.

Domek má opravdu velkorysé rozměry, které jsou 124 x 147 x 142 cm (šířka, výška, hloubka) a děti se v něm tak mačkat skutečně nebudou. Vzhledem k bytelnosti konstrukce z kvalitního plastu a větším rozměrům odpovídá také vyšší váha, která je 43 kg. Výrobek je určen pro děti již od 1,5 roku.

Vhodný pro více dětí, bytelný plast, rozvíjí fantazii
Vyšší cena

Smoby My House

Smoby My House recenze a test

Zahradní domeček pro děti Smoby My House s piknikovým stolkem potěší všechny malé milovníky stolování a posezení, mohou si zde ale třeba zahrát také stolní hry. Určitě zaujme funkční zvonek, jak je u výrobků francouzské značky Smoby často zvykem. Bez zazvonění nevstoupí nikdo, koho děti nepustí.

Domeček má nádherné barvy, jemnou krémovou, oranžovou, zelenou, hnědošedou a krásně členitou červenou střechu. Najdete tady klasická hranatá, ale i kulatá okna s okenicemi a hned dvojici průchozích dveří s nízkými dvířky.

Výrobek má povrchovou úpravu plastů, které chrání barvy před vyblednutím vlivem slunečního záření. Plasty jsou se zdvojenou stěnou pevné a se zaoblenými hranami, aby nedošlo k poranění. Rozměry domku jsou 120 x 135 x 120 cm (šířka, výška, hloubka), přičemž se stolkem na piknik venku je šířka 154 cm. Ideální je pro děti od 2 let.

Prostorný, kvalitní provedení, plast příjemný na dotek
Okenice lze snadno vysadit z pantů

BUDDY TOYS Farm

BUDDY TOYS Farm recenze a test

Dětský plastový domeček BUDDY TOYS Farm s verandou je zajímavý domek otevřeného stylu, který uvítají všechny děti, které rády tráví čas v zahradním domečku na terase. Je u něj plůtek a terasa má zastřešenou část na jedné straně a otevřenou na druhé. Střecha má nádhernou imitaci pálených tašek.

Celý domek je vyveden ve veselých barvách a výrobce myslel i na takové detaily, jako je zvonek nebo poštovní schránka u vchodu. Jako příslušenství jsou dodávány veselé samolepky, kterými si jej mohou děti vyzdobit dle vlastních představ.

Ocenit lze rychlou montáž, kterou zvládne i méně zručný rodič bez použití speciálního nářadí do 15 minut. Domeček je vcelku prostorný a nabízí prostor pro hraní o rozměrech 129 x 146 x 127 cm (šířka, výška, hloubka). Kvalitní plast je doplněn o ochranu proti UV záření zajišťující stálost barev a doporučen je pro děti od 2 let.

Provedení a detaily, nápaditá terasa, dobrá cena
Méně příslušenství

TRIGANO MILAP

TRIGANO MILAP recenze a test

Dětský dřevěný domeček TRIGANO MILAP na chůdách je určen pro všechny velkorysé rodiče, kteří nechtějí na zahradním domku pro své malé ratolesti šetřit. Odměnou jim bude zářivý úsměv na tvářích dětí, když se poprvé sklouznou po skluzavce.

Domek má skutečně zajímavé příslušenství a díky tomu, že je na chůdách, zde může být třeba právě nevšední skluzavka. Na druhé straně terasy jsou zase malé schůdky, které zajišťují pohodlný a bezpečný přístup ke skluzavce, kterou si děti rychle zamilují.

Na domečku je pěkná zelená stříška, zábradlíčko i okna s okenicemi. Materiál je přírodní, tedy již zmíněné dřevo a na zahradě tak bude i pěkným designovým prvkem. Rozměry samotného domku jsou 106 x 132 x 95 cm (šířka, výška, hloubka) a po postavení na chůdy má na výšku 215 cm. Skluzavka pak má délku 173 cm a hrát si tady mohou děti od 3 let.

Skluzavka, přírodní materiál, pěkný design
Vyšší cena

Smoby Neo Jura Lodge

Smoby Neo Jura Lodge recenze a test

Dětský domeček na zahradu Smoby Neo Jura Lodge je další z produkce domků francouzského výrobce. Základem jsou i zde kvalitní plasty s dvojitou stěnou, které mají ochranu proti slunci, tedy proti blednutí barev. Kvalita plastů je vždy základem stability konstrukce a nejinak je tomu v tomto případě.

Červená dvířka a okenice v kombinaci se zelenými a bílými stěnami působí milým dojmem. Tento plastový domeček pro děti je navíc charakteristický variabilitou příslušenství, které se ovšem musí dokupovat samostatně. Jsou to třeba komín, plné dveře (místo nízkých), funkční zvonek, zahrádka, piknikový stolek, letní kuchyňka nebo jej lze dokonce vybavit funkčním okapem na vodu.

Pro hraní zde mají děti dostatek prostoru, a to i na výšku, rozměry jsou totiž 123 x 132 x 115 cm (šířka, výška, hloubka). Společně si v něm mohou zahrát dětské hry a své kamarády si sem mohou přivést už mrňousové od 2 let věku.

Variabilní příslušenství, kvalitní plasty, prostor
Příslušenství není v ceně

Jak vybrat domeček pro děti

Výběr dětského domečku se může zdát jednoduchý, pro nějaký se podle vzhledu rozhodnete a koupíte. Je však potřeba vědět, pro jak staré děti bude určen, a to hlavně proto, aby se do něj vůbec vešly. Příliš nízké domečky již nejsou vhodné pro odrostlejší děti, hraní v domečku je každopádně atraktivní pro různé věkové kategorie a pomohou dítě udržet na čerstvém vzduchu a v kolektivu vrstevníků.

Důležité je myslet také na to, kolik dětí si v domku bude nejčastěji hrát, aby měly nejen prostor nad hlavou, ale také dostatek prostoru kolem sebe. Důležitý je také materiál, kterým je zpravidla plast. Domeček pro děti v mnoha případech nabízí volitelné příslušenství a zajímavé prvky, které rozvíjí kreativitu dětí.

Rozměry, materiál a umístění

Vhodné rozměry se nepojí jen s tím, pro jak velké děti dětský domeček kupujete, ale také kde jej plánujete umístit. Mnohé domky totiž není problém dát do rozumně velkého dětského pokojíčku, což je vhodná varianta pro byty bez zahrad. Na toto umístění se hodí zejména lehčí plastové domečky menší velikosti.

Zdaleka nejběžnějším materiálem je plast, dejte si ale pozor na jeho kvalitu. Příliš levné produkty se mohou kroutit, díly nemusí ideálně lícovat a mohou být náchylné na deformaci, nebo ulomení. Levnější výrobky mohou mít hůře opracované hrany, o které by se dítě mohlo poranit. Proto je pak potřeba takový domeček pro děti „dodělávat“ doma třeba obroušením hran a ušetřené prostředky vás tak nakonec mohou vyjít draho, a to na vašem čase. Levnější výrobky také nemusejí mít UV ochranu kvůli stálosti barev.

Dalším materiálem, který se na domečky používá, je dřevo. Produktů již není tolik, protože jsou zpravidla dražší, a ne každý rodič si je může dovolit. Na druhou stranu se mohou stát také zajímavým designovým doplňkem vaší zahrady, zkrátka to není pouze kus plastu. Dřevěný domeček se však již zpravidla nehodí do bytu.

Dostatek příslušenství

Každý dětský domeček je svým způsobem jiný. Každý je vyveden v jiném stylu a obsahuje jiné prvky. Některé domky mají kuchyňku, piknikový stolek, jiné terasu. U některých najdete i fotbalovou bránu, basketbalový koš, nebo skluzavku.

Spousta z těchto uvedených objektů podněcuje v dětech chuť k nějaké konkrétní činnosti, a tak se zaměřte i na příslušenství, které domečky obsahují. Některé domky nabízí také volitelné příslušenství, to je však mnohdy již potřeba dokupovat jako samostatné části.

Rozvoj kreativity

Už jsme psali, že děti si mohou v domečku hrát venku a být na čerstvém vzduchu. Je to ale také důležitý socializační prvek, který přiměje vaše dítko pozvat si domů třeba hned několik kamarádů. Na vaší zahradě hned bude veseleji.

Příslušenství konkrétního domečku, který svým ratolestem zakoupíte, v nich vyvolávají podněty napodobovat činnosti dospělých, jako třeba vaření v kuchyni, nebo vyučování u tabule a mnoho dalšího. Díky tomu se cvičí a rozvíjí jemná motorika. Barevný domeček pro děti probouzí hravost, fantazii a rozvíjí představivost. Díky přítomnosti kamarádů, u společné zábavy, se dítě zlepšuje v komunikaci a buduje se jeho slovní zásoba. Děti si zde mohou vyprávět pohádkové příběhy, hrát si na prince a princezny, líné Honzy či čarodějnice. Fantazie je jen na nich samotných a na tom, co jim dětský domeček umožní.

4.5/5 - (15 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.