Děti,

Dětské chůvičky: Recenze 10 nejlepších

Dětská chůvička by měla být samozřejmým pomocníkem každého zodpovědného rodiče. Baby monitor nebo také vysílačka, zajistí monitoring dítěte, i když je zrovna v jiné místnosti a rodič tak má jistotu, že je s jeho miminkem vše pořádku. Elektronická chůvička přitom může obsahovat i funkce jako monitorování teploty nebo vlhkosti, díky čemuž budete mít větší přehled o podmínkách v místnosti.

Na trhu je řada dětských vysílaček, které zajišťují přenos zvuku. Nadstandardem je video chůvička s kamerou, která zajistí i přenos obrazu, přičemž lepší modely navíc disponují nočním viděním. Liší se také technologie přenosu, kde nejčastější verzí jsou digitální baby monitory, které jsou odolnější proti rušení, avšak s horší prostupností skrze překážky. Alternativou může být WiFi chůvička, omezená pouze dostupností internetu.

Zohlednit byste měli nejen dosah ve volném prostranství, počet kanálů, napájení (např. bateriová chůvička s možným připojením do sítě), ale i specifické vlastnosti. Například obousměrný provoz, možnost spustit ukolébavku, nebo upozornění na ztrátu signálu. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší dětské chůvičky a jejich recenze.

Nejlepší dětské chůvičky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších dětských chůviček z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelDosahNapájeníPřenos 
Babymoov Easy Care Digital Green recenze a testBabymoov Easy Care Digital Green500 mBaterie + SíťAudio
Philips AVENT SCD570/00 recenze a testPhilips AVENT SCD570/00330 mBaterie + SíťAudio
TrueLife NannyCam H32 recenze a testTrueLife NannyCam H32300 mSíť + USBAudio + Video
Motorola MBP11 recenze a testMotorola MBP11300 mBaterie + SíťAudio
TrueLife NannyCam V24 recenze a testTrueLife NannyCam V24300 mSíť + USBAudio + Video
Babymoov Premium Care Digital Green recenze a testBabymoov Premium Care Digital Green1 400 mBaterie + SíťAudio
Luvion ESSENTIAL recenze a testLuvion ESSENTIAL250 mBaterie + SíťAudio + Video
Beurer BY 84 recenze a testBeurer BY 84800 mBaterie + SíťAudio
Vtech BM2600 recenze a testVtech BM2600300 mBaterie + SíťAudio + Video
Hisense Babysense SC-210 recenze a testHisense Babysense SC-210300 mBaterie + SíťAudio

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Babymoov Easy Care Digital GreenPhilips AVENT SCD570/00TrueLife NannyCam H32Motorola MBP11TrueLife NannyCam V24Babymoov Premium Care Digital GreenLuvion ESSENTIALBeurer BY 84Vtech BM2600Hisense Babysense SC-210
Obousměrný přenos zvukuNeAnoAnoNeAnoAnoAnoNeAnoNe
Noční světloNeAnoNeNeAnoAnoNeNeNeAno
UkolébavkaNeAnoAnoNeAnoAnoAnoAnoAnoAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 dětských chůviček

Babymoov Easy Care Digital Green 2015

Babymoov Easy Care Digital Green recenze a test

Dětská chůvička Babymoov Easy Care Digital Green 2015 má velmi dobrý dosah, který je ve volném prostoru dokonce až 500 metrů, což je kladně hodnocený parametry. Zaujme také technologie označená jako Digital Green, díky čemuž je dokonale čistá kvalita přenášeného zvuku.

Samozřejmá je možnost nastavení citlivosti mikrofonu i hlasitost reproduktoru. Zde je pak LED ukazatel konkrétní hodnoty. Zajímavostí jsou hned 2 druhy alarmu. První je klasický akustický, zatímco druhý alarm je optický. Díky tomu si vždy všimnete, že něco není v pořádku a je třeba miminko zkontrolovat.

Nespornou výhodou je, že obě jednotky lze provozovat bez připojení do sítě, a to jenom na baterii. Jednoty upozorní i na to, že slábnou. Praktická je takzvaná VOX funkce, kdy je chůvička aktivována právě hlasem dítěte. Napájení je řešeno pomocí baterií AAA 1,5 V.

Dosah 500 metrů, VOX funkce, technologie Digital Green
Při vkládání baterií do rodičovské jednotky nutno odšroubovat klip na opasek

Philips AVENT SCD570/00

Philips AVENT SCD570/00 recenze a test

Elektronická chůvička Philips AVENT SCD570/00 patří mezi velmi spolehlivé řešení známé značky. Unikátem je nejenom možnost ovládat hlasitost, ale ovládat i noční světlo, nebo třeba různé ukolébavky – celkem 5 melodií. Navíc je tu i možnost mluvení na miminko. Opomenout nelze ani to, že jednotka umí monitorovat také teplotu a dále i vlhkost v dané místnosti, kde je dítě.

Technologie DECT slibuje, že rodič uslyší každý zvuk, stejně jako to, že chůvička nebude jinými zařízeními rušena. Také nechybí funkce praktického šifrování. Konstrukce využívá LED diody k určení signalizace hladiny hlasitosti. Dále je možné využívat i jemných vibrací.

Ve venkovním prostředí je dosah 330 metrů. V uzavřeném prostoru mluvíme o dosahu okolo 50 metrů, což v běžném bytě dostačuje, ovšem i tak je potřeba brát tento údaj s rezervou. Na jedno nabití vydrží jednotka zhruba 18 hodin. O minimální spotřebu elektřiny se stará režim Smart Eco.

Režim Smart Eco, šifrování přenosu, monitoring teploty a vlhkosti
V dětské vysílačce není možné dobíjet baterie

TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32 recenze a test

Video chůvička TrueLife NannyCam H32 nepřenáší jenom zvuk, ale také obraz. Jednotka je vybavena LCD displejem, který má velikost 3,2 palce a který je barevný. Dále nechybí funkce, jako je třeba budík, možnost měření teploty, ale i automatický noční mód. Samozřejmostí je VOX režim, který sepne automaticky při detekci dětského hlasu.

V případě vzdálenosti přenosu je rozdíl, zda je použita uvnitř nebo venku. V prvním případě je hodnota zhruba 100 metrů. V druhém případě je to okolo 300 metrů. Základnu je možné napájet z baterie, kdy při VOX režimu vydrží zhruba 24 hodin. Samozřejmé je i napájení klasicky ze sítě.

Miminko lze rovněž uklidit pomocí melodie, kterých je v rámci tohoto modelu k dispozici celkem 8. Díky infračerveným diodám, které se aktivují po setmění, je zajištěno i to, že dítě lze kamerou snadno monitorovat potmě. Praktickou vlastností je možnost využití USB nabíjení.

Videokamera, USB dobíjení, přepnutí do nočního režimu
Nic zásadního

Motorola MBP11

Motorola MBP11 recenze a test

Bezdrátová chůvička Motorola MBP11 je produktem od známé značky, která slibuje dosah 300 metrů. Použitelná je jak v interiéru, tak i exteriéru. Hlavním unikátem a hlavní předností je technologie s názvem DECT, která zaujme kvalitním přenosem zvuku, bez jakýchkoliv problémů, které by snad byly spojené s rušením.

Produkt má citlivý mikrofon, díky čemuž umí zachytit i ten nejmenší hluk. Má praktický klip na opasek, díky čemuž je možné mít chůvičku všude s sebou. To umožní i možnost provozu na baterie. Její stav, ale i stav hluku nebo hlasitost zobrazují praktické světelné indikátory.

Jako zdroj energie může být použitý adaptér, ale také klasická dobíjecí baterie NiMh s hodnotou 2,4 V a s kapacitou 400 mAh. Nechybí také praktický indikátor, který upozorní na to, že druhá jednotka už je mimo dosah signálu.

Technologie DECT, provoz na baterie
Baterie NiMh a její slabší výdrž

TrueLife NannyCam V24

TrueLife NannyCam V24 recenze a test

Chůvička s kamerou TrueLife NannyCam V24 umožní dítě nejenom slyšet, ale samozřejmě také vidět. A to díky barevnému displeji, který má velikost celkem dobrých 2,4 palců. Nejde ale o jedinou přednost, jelikož kromě monitorování dítěte je monitorována také teplota v místnosti. Doplňkovou funkcí je rovněž budík.

Nechybí praktický režim VOX, který se aktivuje vždy, když se dítě ozve. Přenos obrazu je realizován jak za dobrých světelných podmínek, tak i v noci. To se automaticky aktivuje praktická infračervená dioda. Nejde jenom o možnost monitoringu. Tento produkt dokáže dítěti pustit i ukolébavku.

Dosah ve venkovním prostoru může být okolo 300 metrů. V tom uzavřeném potom 100 metrů. Obě hodnoty jsou dostačující a obou zařazených chůviček TrueLife si uživatelé dosah pochvalují. Spárování proběhne automaticky, hned po zapnutí. Kromě napájení ze sítě je možný i provoz na baterii, která vydrží až 24 hodin.

Včetně videa, monitorování teploty, dobrý dosah
Nic zásadního

Babymoov Premium Care Digital Green

Babymoov Premium Care Digital Green recenze a test

Babymoov Premium Care Digital Green zaujme tím, že je to dětská chůvička s velkým dosahem až 1 400 metrů, což je naprosto unikátní hodnota. Dále nechybí ani samozřejmá funkce VOX spojená s automatickou aktivací. Model má také tlumené noční světlo, u kterého je možné nastavit požadovanou intenzitu.

Díky technologii Digital Green je zajištěn jak dokonalý a čistý přenos zvuku, tak i velmi nízké emise. Samozřejmé je nastavení hlasitosti a reproduktoru, což lze vidět díky LED ukazateli. Celkem jsou k dispozici 3 varianty alarmu. A to klasický zvukový, dále to jsou vibrace a následně je to alarm optický.

Monitorováno je nejenom dítě, ale také teplota v místnosti, kde je jednotka umístěna. Kladem je také možnost provozu na baterie. U dětské jednotky se využívají klasické AAA baterie, zatímco v případě rodičovského modelu je k dispozici baterie zabudovaná, a to Li-Pol.

Velký dosah, funkce Digital Green
2 různé druhy baterií

Luvion ESSENTIAL

Luvion ESSENTIAL recenze a test

Digitální video chůvička Luvion ESSENTIAL přenáší jak zvuk, tak i obraz. Ten je zobrazený na přijímači, kde nechybí LCD displej, který má celkem dobrou velikost, a to 3,5 palce. Kladem je i konstrukce kamery, která je otočná. Díky tomu je možné zajistit její jednoduché ovládání.

Celkový dosah chůvičky je 250 metrů, což je u srovnávaných modelů nižší hodnota. Kromě dne dokáže natáčet i v noci. Noční vidění zvládne rozeznat vše až do vzdálenosti 5 metrů. V případě potřeby přiblížení je displeji vybavený digitálním zoomem. Unikátem je možnost k přijímači na dálku připojit až 4 kamery a tím monitorovat nezávisle na sobě veškeré vaše potomstvo.

Nechybí klasické funkce, jako je technologie VOX, stejně jako možnost regulovat hlasitost reproduktoru, nebo citlivost mikrofonu. V případě potřeby je možné přijímač provozovat jenom na baterie. Integrovány jsou celkem 3 varianty ukolébavek.

Možnost připojení 4 kamer, otočná kamera, ukolébavky
Bateriový provoz jenom u přijímače

Beurer BY 84

Beurer BY 84 recenze a test

Analogová dětská chůvička Beurer BY 84 je jednoduchým pomocníkem při snaze kontrolovat miminko. Má však i výjimečné parametry, jako je třeba extra dlouhý dosah. Ten je ve volném prostoru dokonce celých 800 metrů. Nechybí také funkce šetřící energii, zahrnuté do vlastnosti, která je pojmenována jako ECO Mode.

Chůvička dokáže rozeznat, co není s dítětem v pořádku a podle toho zobrazí na displeji konkrétní informaci. To může být pláč nebo probuzení, ale i klasický spánek. Nechybí možnost snadného spárování v rámci 16 pilotních tónů, ke kterým se přidává ještě možnost využití 2 dalších volitelných kanálů.

V případě výpadku signálu dojde k upozornění. Dále je možné nastavit jak hlasitost, tak samozřejmě také citlivost mikrofonu. Chůvičku lze nosit na opasku nebo připevnit na zeď. A to i díky možnosti využití provozu nejenom ze sítě, ale i na baterie.

Ikony stavu dítěte, dosah 800 metrů, ECO Mode
Nabíjení neoriginálních akumulátorů vyžaduje úpravu

Vtech BM2600

Vtech BM2600 recenze a test

Chůvička s kamerou Vtech BM2600 nabídne přenos nejenom zvuku, ale také videa. To je možné vidět na displeji o velikosti 2 palce. Pokud je nutné přiblížení, tak rozhodně potěší možnost využití digitálního zoomu.

Dosah je optimální a nabídne hodnotu 300 metrů. Kromě sledování dítěte je možné sledovat také teplotu v místnosti. Nechybí jak denní, tak i praktický noční mód. Ten zajistí kvalitní infračervená kamera. Kladem je možnost dvoucestné komunikace, díky čemuž může rodič snadno mluvit i na dítě. Dále model disponuje nahranými ukolébavkami.

S využitím Eco režimu je možné využívat jenom přenos zvuku, nikoliv obrazu. Ke klasickému upozornění může docházet také pomocí praktických vibrací. Zajímavostí je také to, že je možné k přístroji dokoupit až celkem 4 další video kamery, které se snadno spárují s rodičovskou jednotkou.

Připojení více kamer, noční mód, Eco režim
Malý displej

Hisense Babysense SC-210

Hisense Babysense SC-210 recenze a test

Wi-Fi chůvička Hisense Babysense SC-210 zajišťuje veškerý přenos signálu tak, aby nebyl ničím rušen, ani rušeny Wi-Fi sítě v domácnosti. Celkový dosah je v celku obvyklých 300 metrů. Kromě sítě je možný provoz také s využití baterie. K dispozici jsou 2x NiMH dobíjecí baterie. Zde mluvíme o provozní době, která může být až 10 hodin.

Díky technologii DECT je zajištěn jak čistý přenos, tak i to, že model pracuje na speciální frekvenci 1,8 GHz (nebude rušena jiným bezdrátovými přístroji). Kromě umístění na stolek je k dispozici i spona na opasek, kdy ji lze využít jako klasický pager. Upozornění na problém je realizováno jak zvukově, tak i vizuálně.

Model disponuje také melodiemi v délce 15 minut, které zajistí lepší uspání dítěte. Funkce Talk aktivuje obousměrný provoz a možnost k dítěti také mluvit. Opomíjet nelze ani praktické měkké noční světlo.

Režim Talk, funkce DECT, 15 minut melodií
Kratší výdrž baterií

Jak vybrat dětskou chůvičku

Jedno z hlavních kritérií výběru je spojeno s tím, co vše se má přenášet. Propracovanější možností je video chůvička s kamerou, která dokáže přenášet kromě zvuku také obraz. Standardní řešení, tedy jednodušší elektronická chůvička, přenáší výhradně jenom audio, tedy zvuk.

Dosah a způsob přenosu signálu

Úplným základem je analogová dětská chůvička, která využívá FM přenosu. Tyto modely však z trhu poměrně rychle mizí. Nahrazuje je řešení digitální, využívající technologii DECT. Ta využívá speciálních frekvencí, které zajistí čistý přenos bez rušení. Moderní jsou takzvané smart varianty, kam se řadí třeba WiFi chůvička.

S přenosem signálu a technologiemi souvisí i dosah. Klasické modely mohou nabídnout dosah okolo 300 metrů venku a 100 metů uvnitř. U těch nejlepších mluvíme i o dosahu 800 – 1 300 metrů, který uspokojí i náročnější rodiče. Je však potřeba poukázat na fakt, že udávané hodnoty se vztahují k volnému prostranství a v interiéru je problematické dosah odhadnout. Obzvláště u digitálních chůviček, které jsou na překážky citlivější než ty analogové.

Zdroj energie (napájení)

Video chůvička, stejně jako ta klasická, má jako standardní volbu napájení možnost připojení do elektrické sítě. To má samozřejmě své nevýhody, jako je malá mobilita, nebo problém s výpadkem proudu. Proto většina modelů nabídne i napájení z baterií. Při výběru pozor na to, aby mohly být z baterie napájeny obě části. Nikoliv jenom ta rodičovská.

U napájení z baterií (bezdrátová chůvička) se může lišit typ baterie. Některé jsou spojeny s využitím klasických AAA baterií. Jiné využívají akumulátory NiMh, Li-Pol, nebo moderní Li-Ion. Roli zde hraje hlavně výdrž. Ta obecně nepatří k nejvyšším, jelikož je často v rozmezí 10 – 24 hodin. Akumulátor tak bývá spíše doplňkem.

Detekce problémů a alarmy

Základní funkcí je pochopitelně detekce problémů. Tedy stav, kdy se dítě probudí a začne brečet. Díky systému VOX dojde k okamžité aktivaci chůvičky a přenosu zvuku a videa k rodičům. Mnoho modelů nabídne kromě klasického upozornění i vibrace, nebo funkci blikání diod. Samozřejmé může být u lepších modelů to, že je nastavena jak citlivost mikrofonu, tak úroveň hlasitosti. Další problém, na které mohou dětské chůvičky upozornit, je ztráta signálu.

Doplňkové funkce

Mezi ty patří třeba uspávací mód, který umožní přehrát různé melodie a ukolébavky. K dispozici může být i obousměrný provoz, který zajistí možnost mluvit na dítě. Řada pokročilých modelů má i senzory, které detekují v místnosti s dítětem jak teplotu, tak i vlhkost vzduchu. U řady jiných je zase k dispozici takzvané noční světlo. Kvalitní chůvička s kamerou by měla rozhodně nabídnout i funkci nočního režimu a nočního vidění.

4.4/5 - (31 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.