Děti,

Dětská lehátka (vibrační): Recenze nejlepších lehátek pro miminka

Dětské lehátko je jedním z dalších užitečných pomocníků pro každého rodiče. Je vlastně takovým místem, kde můžete dítě na chvilku uložit, pokud se mu nemůžete naplno věnovat. Lehátko by proto mělo splňovat jednak schopnost dítě zabavit, uspat a hlavně by mělo zajistit jeho bezpečnost.

Lehátko pro miminko zabaví dítě zpravidla integrovanými hračkami a o bezpečnost se starají popruhy, které mohou být buďto tříbodové, nebo pětibodové. Lehátko může umět miminko také pohoupat a některé modely to zvládají i automaticky. Řada lehátek nabízí také uklidňující vibrace a v mnoha případech lze lehátka přestavět na křesílka či jídelní židličky, dokáží být tak velice variabilní.

Vhodné dětské lehátko se v prvé řadě vybírá podle toho, jak staré dítě je. Řadu modelů lze používat již od jeho narození a na druhé straně je užívání omezeno nosností, která bývá nejčastěji mezi 9 a 18 kilogramy.

Z praktického pohledu je dobré, aby mělo lehátko snadno snímatelný a pratelný potah, nebo umožňovalo alespoň základní polohování lůžka. Pakliže s ním hodláte i často cestovat, zaměřte se na jeho rozměry, případně možnost efektivního a snadného složení. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší dětská lehátka a jejich recenze.

Nejlepší dětská lehátka – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších dětských lehátek z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Caretero BugiesChicco Balloon MirageBright Starts Toucan TangoIngenuity Cuddles&QuacksBaby Mix 2v1Disney baby Winnie the PoohChicco Baby Hug 4v1Tiny Love Close to me 3v1BABYBJÖRN BLISS CottonFisher-Price Rainforest CBF52
VibraceNeAnoAnoAnoAnoAnoNeAnoNeAno
MelodieAnoAnoAnoAnoAnoNeAnoAnoNeNe
ČasovačAnoNeAnoAnoNeNeNeAnoNeNe
Popruhy5 bodové3 bodové3 bodové5 bodové3 bodové5 bodové5 bodové5 bodové3 bodové3 bodové
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 dětských lehátek

Caretero Bugies

Caretero Bugies recenze a test

Houpací lehátko pro miminko Caretero Bugies patří mezi produkty z vyšší cenové kategorie. Za tuto cenu vám nabídne pětibodový bezpečnostní pás i 4 pozice automatického houpání s časovačem. Dítěti mohou pomoci usnout také melodie, které jsou doplněny světýlky. Lehátko můžete napájet buď bateriemi nebo přímo z elektrické sítě.

Produkt je velmi pěkně zpracován a má příjemné čalounění z měkkého materiálu. Potah je pratelný a zajímavostí je také přítomnost moskytiéry, která je součástí stříšky. Samotná konstrukce je stabilní, jelikož je vyrobena z kovového pevného rámu.

Celková nosnost je 12 kg a houpačku můžete nastavit do dvou poloh, přičemž sedadlo je otočné o 90°. K dispozici má dítě jídelní pultík a celkové barevné provedení je laděno do svěží modré barvy, která se hodí spíše pro kluky a k dispozici je i barevné ladění dofialova pro holčičky. Hezkou hračkou je zde malý kolotoč, ve kterém je praktická lampička.

Bytelná konstrukce, odnímatelný potah, automatické houpání
Absence vibrací

Chicco Balloon Mirage

Chicco Balloon Mirage recenze a test

Dětské lehátko Chicco Balloon Mirage zaujme svou vysokou nosností, která je až 18 kg, což vyhovuje dětem zhruba do 4 let. K hraní má dítě elektronický panel, který je snadno odnímatelný. Tento panel mimo jiné umožňuje nahrát váš vlastní hlas, což málokteré lehátko pro miminko umí. Můžete jej sestavit buď do polohy lehátka, nebo křesílka, které využijete u dětí od 12 měsíců.

Zmiňovaný elektronický panel nabízí různá barevná světla a také 6 druhů zvuků z přírody a melodií. Produkt je velmi kompaktní, což s ním velmi usnadňuje manipulaci a díky tomu je velmi vhodný na cesty. Jeho přenášení ještě usnadňují praktické popruhy.

Potah křesílka je bez problému sundavatelný, takže není problém ho vyprat v pračce. Houpání je u tohoto produktu pouze manuální a kdykoliv můžete nechtěnému houpání zabránit pomocí zarážek. Najdeme u něj tříbodové bezpečností pásy a samozřejmostí je i možnost vibrací, které pomohou při usínání.

Kompaktní na cesty, praktické popruhy pro přenášení, možnost nahrát hlas
Houpání jen manuálně

Bright Starts Toucan Tango

Bright Starts Toucan Tango recenze a test

Lehátko Bright Starts Toucan Tango vás osloví v případě, pokud máte omezenější rozpočet. Patří totiž k nejlevnějším produktům na trhu a jeho nosnost je 9 kg, přičemž má tříbodové bezpečnostní pásy. Dítě si může hrát se dvěma hračkami na motivy zvířátek.

Celkové barevné a výtvarné provedení je velmi roztomilé, zdařilé a dětem se pestré motivy líbí. Hrazdička s hračkami je odnímatelná, což je praktické. Přes svou nízkou pořizovací cenu produkt nabídne vibrace, které jsou velmi jemné a kromě nich přehraje i 7 melodií. Oceňujeme, že tyto funkce se automaticky vypínají po 15 minutách.

Nožičky jsou opatřeny protiskluzovými prvky, avšak chybí popruhy na přenášení. Pokud je tedy pro časté přenášení potřebujete, tak pořízení zvažte. Houpání je zde provedeno manuálním způsobem a funguje dobře, automatické houpání v této cenové hladině ani nelze očekávat.

Pěkné provedení, melodie a vibrace, dobrý poměr cena výkon
Nižší nosnost

Ingenuity Cuddles&Quacks

Ingenuity Cuddles&Quacks recenze a test

Vibrační lehátko Ingenuity Cuddles&Quacks nabízí dítěti k poslechu jak zvuky přírody, tak i hudební melodie. Na hrazdičce je umístěn kolotoč s hračkami, který je odnímatelný a pokud tak učiníte, můžete lehátko přestavět na křesílko. Polohovat jej lze až ve třech úhlech.

Pokud se vrátíme k melodiím, tak ty lze nastavit ve 3 úrovních hlasitosti tak, aby to bylo každému příjemné. Lehátko má odnímatelnou opěrku hlavy a také novorozeneckou vložku. Sezení je z velmi měkké tkaniny a plyšového materiálu, což hodnotíme pozitivně a bezpečnost sezení zajišťují pětibodové bezpečnostní popruhy.

Celková nosnost tohoto výrobku je 18 kg, takže zvládne i větší děti do 4 let věku. Výrobek působí vcelku kvalitně a bytelně, nabízí tak zajímavý poměr ceny a výkonu. Houpání je při této ceně manuální, přičemž je možné lehátko také zafixovat proti pohybu.

Vysoká nosnost, pětibodové popruhy, poměr ceny a výkonu
Méně hraček

Baby Mix 2v1

Baby Mix 2v1 recenze a test

Dětské houpací lehátko Baby Mix 2v1 je vzhledem k použitým barvičkám určeno pro holčičky, výrazná růžová barva je určitě na první pohled zaujme. V houpátku jsou umístěny 3 hračky, které jsou dokonce vyrobeny z materiálu, který je vhodný ke kousání, takže není pro děti zdravotně závadný.

Hračky jsou umístěny na hrazdičce, přičemž dítěti můžete pustit hudbu nebo jemné vibrace. Nosnost houpátka je 18 kg, s přehledem tak zvládne i větší děti. Toto lehátko lze nastavit ve 3 polohách, v první poloze je zcela sklopené, přičemž hračky jsou umístěny nad dítětem a druhá poloha umožňuje bezpečně se dostat k hračkám po stranách.

Poslední poloha umožňuje nastavit opěrku zad pro sezení, tedy do dost vzpřímené polohy. I v tomto případě je možno přichytit hrazdičku k lehátku tak, aby ji mělo dítě v dosahu. Potah je odnímatelný a lze jej vyprat v pračce. Houpání je manuální a je možná aretace, popruhy jsou v tomto případě tříbodové.

Variabilita a dosah hraček ve všech polohách, odnímatelný potah, příznivá cena
Slabší kvalita melodií

Disney baby Winnie the Pooh

Disney baby Winnie the Pooh recenze a test

Dětské vibrační lehátko Disney baby Winnie the Pooh je, jak jeho název napovídá, na motivy stejnojmenné Dysneyho postavičky. Zaujme vysokou nosností 18 kg a pětibodovým bezpečnostním pásem. Pro batole můžete nastavit pevnou polohu a houpání je s ohledem na nižší cenovou kategorii pouze manuální.

Dítěti nicméně můžete zapnout uklidňující vibrace, chybí však jakékoliv zvuky, s čímž je potřeba dopředu počítat. Sedadlo je velmi pohodlné, měkké a hluboké, díky čemuž se v něm dítěti opravdu dobře usíná. Potah je odnímatelný, takže není problém jej vyprat v pračce.

Na hrazdičce si může dítě hrát se dvěma hračkami a celkově je toto lehátko ideální zejména pro holčičky, a to díky roztomilým motivům, které bude vaše malá slečna milovat. Bude se v něm tak cítit klidně a šťastně, což je pro lehátka to nejdůležitější.

Pětibodové popruhy, odnímatelný potah, příznivá cena
Chybí melodie

Chicco Baby Hug 4v1

Chicco Baby Hug 4v1 recenze a test

Lehátko pro miminko Chicco Baby Hug 4v1 vaše dítě skutečně obejme, jak říká už jeho anglický název. V podstatě se jedná o kombinaci 4 produktů v jednom, protože kombinuje jak postýlku, křesílko, tak také jídelní židli nebo pohodlné křeslo.

Zatímco režim klasického lehátka, či chcete-li postýlky, je vhodný pro spánek nebo denní lenošení, křesílko umožní dítěti poznávat svět okolo něho. Pokud sestavíte lehátko do varianty jídelní židle, můžete ji výškově nastavit, aby se dítěti pohodlně jedlo. V módu křesla má dítě prostor na hraní nebo třeba prohlížení obrázkové knížky.

Výrobce doporučuje tento produkt pro děti do 3 let a poměrně unikátní je konstrukce výškového nastavení pomocí pedálu. Na hraní zde dítě má elektronickou hrazdičku, která zvládá světelné efekty a zvuky. S ohledem na netradiční konstrukci, která je opatřena i kolečky, chybí možnost houpání. Produkt je bytelný, avšak za vyšší cenu.

Bytelná konstrukce, odnímatelný potah, kolečka a široká variabilita
Bez houpání a vibrací

Tiny Love Close to me 3v1

Tiny Love Close to me 3v1 recenze a test

Vibrační lehátko Tiny Love Close to Me 3v1 může s vaším dítětem růst opravdu dlouho, neboť má nosnost až 18 kilogramů. Můžete jej využít jako lehátko, kolébku s uklidňujícími vibracemi nebo vysokou židličku k dosažení až na stůl, například pro potřeby krmení. Novorozence zde zabezpečují pětibodové popruhy a potah je jak jinak než pratelný.

Lehátko je snadno přenosné, protože jej snadno složíte do cestovní podoby. Dítě může využít také snímatelný oblouk, který je vybaven dvěma hračkami se zvířecími motivy. Pro zabavení dítěte zvládá přehrávat až 25 minut hudby, kdy je dostupných celkem 16 melodií. Polovina z nich je uklidňujících, druhá polovina jsou pak veselé.

Zajímavou praktickou vychytávkou jsou dvě zadní kola, která tak můžete používat pro snadnější manipulaci po bytě. Jedná se o produkt vyšší cenové kategorie, který splňuje řadu certifikátů na stabilitu a bezpečnost, a to i při využití jako vysoké jídelní židle.

Kvalita provedení, bezpečná jídelní židle, množství praktických prvků
Vyšší cena

BABYBJÖRN BLISS Cotton

BABYBJÖRN BLISS Cotton recenze a test

Houpátko BABYBJÖRN BLISS Cotton nabízí nosnost 13 kg a výrobce jej obecně doporučuje pro děti do dvou let. Můžete si snadno vybrat ze 3 poloh, do kterých lze nastavit. Jedná se o klasické polohy, tedy spánek, odpočinek nebo možnost her. Jde o produkt z vyšší cenové kategorie, přičemž výrobce se chlubí vývojem ve spolupráci s pediatry a ortopedy.

Spolehnout se můžete také na bezpečnostní prvky, jako je měkce polstrovaný bezpečnostní tříbodový popruh. Potah můžete jednoduše vyprat v pračce a jedná se o přenosné lehátko, které je velmi skladné a rychle připravené na cesty. Z toho vyplývá také pouze manuální houpání.

Výrobce se kromě bezpečnosti pro vývoj dítěte zaměřil také na materiály jako takové. Proto je veškerý materiál, se kterým dítě přichází do kontaktu, vyroben ze 100% bavlny, která je šetrná k dětské pokožce a nevyvolává alergie. Mezi ostatními modely také vyniká absencí melodií, nebo vibrací, což by někteří rodiče mohli považovat za výhodu.

Použité materiály, kompaktnost, potah pratelný v pračce
Bez melodií a vibrací

Fisher-Price Rainforest CBF52

Fisher-Price Rainforest CBF52 recenze a test

Vibrační lehátko Fisher Price Rainforest CBF52 lze přetvořit na křesílko, což využijete zejména ve vyšším věku dítěte. Nosnost tohoto modelu je 18 kg, takže bude vyhovovat dětem zhruba do 4 let věku. Celkově můžete nastavit 3 polohy pro ležení, není tak problém nastavit polohu jak pro novorozence, batole i dítě, které již chodí do školky.

Najdeme zde možnost manuálního houpání, kterému však můžete zamezit dvěma zarážkami. Dítě můžete zabezpečit tříbodovým bezpečnostním popruhem a pravděpodobně určitě rádi využijete také uklidňující vibrace, kde však nenastavíte intenzitu.

Další výhodou, které toto Fisher Price lehátko má, je kvalita zpracování a velmi pestrobarevné zpracování. Plusem je také odnímatelný potah, takže jej v případě potřeby není problém kdykoliv vyprat v pračce. Na hraní je zde připravená hrazdička a na ní jsou umístěny hračky, které spolehlivě upoutají pozornost dítěte.

Kvalita zpracování, odnímatelný potah, vysoká nosnost
Pouze manuální houpání

Jak vybrat lehátko pro miminko

Před výběrem toho správného lehátka je potřeba si ujasnit své požadavky, v prvé řadě se jedná o nosnost, která se odvíjí od toho, jak staré dítě budete potřebovat do lehátka ukládat. Dále jsou to různé funkce, jako je automatické nebo manuální houpání, přítomnost melodií nebo možnost vibrací. Důležitá je samozřejmě také bezpečnost, kterou zajišťují popruhy.

S rostoucími nároky na lehátko přirozeně roste také pořizovací cena, dětské lehátko totiž může být i poměrně drahá záležitost, což si ne každá domácnost s malým dítětem může dovolit. I mezi levnými dětskými lehátky jsou však kvalitní produkty z niž některé najdete i v našem výběru.

Variabilita a praktický rozměr

Řada lehátek bývá označována jako 3v1 nebo dokonce 4v1. V zásadě se jedná o to, že je můžete přestavět od lehátka, přes křesílko až třeba po jídelní židličku. Dobře si proto rozmyslete, k jakým účelům chcete tento produkt využívat.

Pokud plánujete s lehátkem cestovat, určitě se dívejte na jeho kompaktnost. Je důležité, aby bylo skladné a nezabíralo mnoho místa. Také samotné přenášení lehátka v rámci místností může být řešeno buďto popruhy, nebo u některých specifických konstrukcí také kolečky. Není výjimkou, že ta nejzákladnější provedení jak kolečka, tak ani popruhy, nemají.

Lehátka jsou sama o sobě velmi praktická, protože vám umožňují najít si v průběhu dne chvilku klidu pro sebe. Z hlediska používání je také velmi přínosné, pokud má dětské lehátko odnímatelný a pratelný potah. Dobrou zprávou je, že prakticky všechny modely snímatelný a pratelný potah mají.

Funkce a výbava

Jednou z vyhledávaných funkcí je možnost houpání. Většina modelů umožňují manuální houpání, a také houpání, které vzniká přirozeně při pohybech dítěte. Také bývá běžnou možností houpání zafixovat, pokud je momentálně nežádoucí. Dražší modely pak nabízejí houpání automatické, které je napájené zpravidla bateriemi, nebo přímo z elektrické sítě.

Mezi další typickou výbavu patří uklidňující vibrace. Zde byste se měli zaměřit na to, zda jim vibrační lehátko umožňuje regulovat jejich intenzitu. Velmi podobné je to s melodiemi, kde se může vyskytovat jak hudba, tak i uklidňující zvuky, třeba zvuky přírody. Tyto funkce bývají někdy spojeny s časovačem, díky kterému se po určitém čase automaticky vypnou.

Nedílnou součástí lehátka bývají také hračky. Ty jsou zpravidla upevněny na obruči nebo chcete-li na hrazdičce. Může se jednat o různá zvířátka, ale mohou to být rovněž důmyslné elektronické panely. Ty potom umí třeba světelné efekty, nebo se z nich ovládají již zmíněné zvuky či vibrace. Některé panely dokonce umožní nahrání vašeho hlasu, který tak může dítě poslouchat i v době vaší nepřítomnosti.

Bezpečnost, konstrukce a nosnost

Důležitou roli hraje při výběru dětského lehátka samozřejmě bezpečnost, protože jej používáme i ve chvílích, kdy si potřebujeme na chvilku přirozeně odpočinout a nejsme tolik ve střehu. Nejvyšší bezpečnost nabízejí lehátka, která jsou vybavena pětibodovými bezpečnostními pásy. Existují také tříbodové popruhy, které bývají ve většině případů rovněž dostatečné.

Určitě se zaměřte také na kvalitu konstrukce, která promlouvá do celkové stability. Kvalitní konstrukce zpravidla poskytuje vyšší nosnost, levnější dětská lehátka mohou nabídnout nosnost třeba jen 9 kg, ale jsou i modely, které nabízejí nosnost jednou takovou, tedy až 18 kg. Jejich výhodou je fakt, že z nich děťátko tak rychle nevyroste a v některých případech může být používáno až k hranici 4 let věku dítěte.

4.5/5 - (30 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.