Kosmetika,

Vybíráme depilační krém – Recenze 8 nejlepších

Každá žena chce mít pokožku těla jemnou a sametově hebkou. Toho lze dosáhnout jedině tím, že se zbaví nepříjemných chloupků. Jenže to není jen tak. Chloupky jsou do kůže vrostlé, navíc pravidelně dochází k jejich obnově. Cestu k dokonale hladké pokožce je tedy nezbytné začít rozhodnutím, jaký odstraňovač chloupků použijete, abyste byli spokojeni.

Existují dva způsoby, jak se chloupků zbavit. Při epilaci se chlup odstraní i s kořínkem. To je bolestivé, ale efekt je trvalejší – vydrží až několik týdnů. Depilací odstraníte pouze viditelnou část chlupu, výsledek trvá v řádu dnů. Jestliže při údržbě hladké pokožky nechcete trpět a raději ji budete nevzhledného porostu zbavovat častěji, můžete volit mezi různými mechanickými a chemickými pomocníky.

Depilátory chloupky zastřihávají na povrchu pokožky. Komplikací může být podrážděná a vysušená pokožka, červené pupínky nebo zarůstání. Nový porost po holení je pevný a ostrý. Depilační krémy obsahují chemické látky, které naruší vlákno, a to pak snadno odstraníte. Oslabují i kořínky, takže nový chlup vyroste tenčí a jemnější a efekt hladkých nohou trvá déle.

Depilační krémy volte pečlivě s ohledem na to, které tělesné partie chcete nežádoucího ochlupení zbavit, a jaký máte typ pokožky. Krémy na méně citlivé partie jako nohy či ruce se od depilačních krémů na obličej a na intimní partie liší svým složením a šetrností k pleti. Naopak depilační krémy pro muže si poradí i se silnými a odolnými chlupy. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší depilační krémy a jejich recenze.

Nejlepší depilační krémy – TOP 8

V tabulce je výběr 8 nejlepších depilačních krémů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelPro kohoPartieTyp pokožky 
Veet Depilatory Cream recenze a testVeet Depilatory CreamŽenyNohy, ruce, podpaží, tříslaCitlivá
Depilan Ladies + Men recenze a testDepilan Ladies + MenŽeny a mužeIntimní partieVšechny typy
Veet Men Silk & Fresh recenze a testVeet Men Silk & FreshMužeOblast hrudníku a zadNormální i citlivá
Klorane Hygiene et Soins du Corps recenze a testKlorane Hygiene et Soins du CorpsŽenyObličej a citlivá místaVšechny typy, i citlivá
Veet Bambucké Máslo & Lilie recenze a testVeet Bambucké Máslo & LilieŽenyNohy, ruce, podpaží, tříslaSuchá
Eveline Cosmetics Bio Depil recenze a testEveline Cosmetics Bio DepilŽenyNohy, ruce, podpaží, tříslaSuchá a citlivá
Veet Suprem'Essence recenze a testVeet Suprem'EssenceŽenyNohy, ruce, podpaží, tříslaSuchá, normální
Purity Vision BioEpil recenze a testPurity Vision BioEpilŽenyNohy, ruce, podpaží, tříslaVšechny typy, i citlivá

Zobrazit celou nabídku

Recenze 8 depilačních krémů

Veet Depilatory Cream

Depilační krém Veet Aloe vera a vitamín E je určen pro citlivou pokožku. Zakoupit ho můžete v balení o velikosti 100 ml, anebo ve větším 400 ml balení s praktickou pumpičkou. Je určen k použití na nohy, ruce, i citlivější tělesné partie jako jsou třísla a podpaží. Šetrně a efektivně odstraní nežádoucí chloupky včetně těch krátkých. Vaši pokožku nevysuší, obsahuje aktivní látky jako je aloe vera a vitamín E pro zklidnění a hydrataci pleti. Výhodou je příjemná vůně. Uživatelky na tomto produktu oceňují snadnou aplikaci, rychlé a bezbolestné odstranění chloupků bez zarudnutí a zarůstaní. Naopak silnější chloupky mohou krému odolávat, a proto je nemusí zcela odstranit. Vůně nemusí vyhovovat všem ženám.


Depilan Ladies + Men

Depilační krém Depilan Ladies + Men je určen jak ženám, tak i mužům, což jej odlišuje od většiny běžných produktů. Jedná se o depilační krém pro intimní partie a je vhodný pro všechny typy pokožky. Na trhu je k dostání v balení o objemu 75 ml depilačního krému v tubě pro intimní partie a k tomu 30 ml ošetřujícího krému, rovněž v tubě.

Jedná se o ideální volbu pro velmi citlivé partie. Samotný depilační krém obsahuje extrakt z arniky, panthenol a alantoin, které pokožku hydratují, zklidňují a působí protizánětlivě. Ošetřující krém obsahuje probiotický mléčný komplex a 3-fázový ochranný koncept pro lepší snášenlivost výrobku, regeneraci pokožky a její ochranu. Uživatelé oceňují příjemnou vůni ošetřujícího krému, a to, že krém nedráždí pokožku a nezpůsobuje svědění. Naopak nepříjemný může být odér depilačního krému.


Veet Men Silk & Fresh

Depilační krém pro muže Veet Men Silk & Fresh je určen speciálně pro silnější a pevnější ochlupení. Jedná se o hydratační depilační krém, který si můžete zakoupit buď v provedení pro normální anebo citlivou pokožku, a to v tubě o objemu 200 ml. Je určený pro oblast hrudníku a zad. Díky obsahu aloe vera a vitamínu E má zklidňující a hydratační účinky. Spolehlivě odstraňuje i malé chloupky. Muži, kteří krém vyzkoušeli, byli s jeho účinky ve většině případů spokojeni. Ocenili praktickou velikost balení i rychlé a efektivní odstranění nežádoucího ochlupení, které spolehlivě funguje.


Klorane Hygiene et Soins du Corps

Klorane Hygiene et Soins du Corps je speciálně vyvinutý depilační krém na obličej a další citlivá místa na těle. Je vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé pokožky. Díky tomuto šetrnému depilačnímu krému se můžete zbavit nežádoucích a nevzhledných chloupků na obličeji, který se vyznačuje zvlášť citlivou a jemnou pokožkou. Po použití je pokožka příjemně hebká, bez zarudnutí a jiných projevů podráždění. Krém můžete zakoupit v tubě o objemu 75 ml. Většina zákaznic, které krém vyzkoušely, byly velmi spokojené, především díky šetrnému působení, a to i na přecitlivělou pleť. Nevýhodou výrobku je jeho vyšší cena.


Veet Bambucké Máslo & Lilie

Depilační krém Veet Bambucké Máslo & Lilie má složení speciálně vyvinuté pro suchou pokožku. Můžete jej využívat pro odstranění nežádoucího ochlupení z partií paží, nohou, třísel i podpaží. K dostání je jak v praktickém balení s pumpičkou o objemu 400 ml, tak i v menším balení v tubě o objemu 100 ml. Odstraňuje i ty nejjemnější chloupky a díky obsahu bambuckého másla zanechává pokožku hedvábně jemnou, hydratovanou a vyživenou. Díky výtažkům z lilie dále pokožku zklidní a příjemně provoní. Uživatelky, které krém vyzkoušely, oceňují, že pokožku zanechává jemnou a nepodrážděnou a není potřeba následně užívat ošetřující krém. Naopak vůně nemusí vyhovovat každému.


Eveline Cosmetics Bio Depil

Depilační krém Eveline Cosmetics Bio Depil je ideální volbou pro suchou a citlivou pleť. Krém je dostupný v praktické tubě o objemu 125 ml. Přípravek je určený pro použití v oblasti nohou, rukou, podpaží a třísel. Díky obsahu výtažků z manga, bambuckého másla a Monoi de Tahiti (speciální kokosový olej s výtažky rostliny gardénie) zanechává pokožku hydratovanou a vyživenou. Má zklidňující účinky. Ženy, které kosmetický výrobek vyzkoušely, oceňují bezbolestné a šetrné odstranění chloupků bez podráždění pokožky. Některé uživatelky uvádějí nižší účinnost.


Veet Suprem’Essence

Veet Suprem’Essence je depilační krém speciálně vyvinutý pro suchou a normální pokožku. Dostupný je v balení o objemu 90 ml. Díky obsahu směsi speciálních esenciálních olejů se sametovou růží je použití tohoto krému příjemným zážitkem. Skvěle voní, a to jak při aplikaci, tak i po ní. Obsažené oleje zanechávají pokožku hydratovanou, svěží a sametově hladkou. Přípravek je určený pro pokožku nohou, rukou, ale i citlivějších partií jako jsou třísla a podpaží. Působí i na krátké chloupky přímo u kořínků, čímž prodlužuje efekt hladké pokožky bez ochlupení. Uživatelky, které přípravek vyzkoušely, chválí jeho dobrou účinnost bez podráždění kůže. Naopak u některých jiných uživatelek krém ochlupení odstranil nedostatečně.


Purity Vision BioEpil

Depilační cukrová pasta Purity Vision BioEpil je vhodná pro všechny typy pokožky, včetně citlivé pleti. Zakoupit ji můžete v kelímku o hmotnosti 350 g. Doporučuje se použití na nohy, ruce, i citlivější tělesné partie, jako jsou třísla a podpaží.

Velkou výhodou cukrové pasty je její čistě přírodní složení. Díky tomu přípravek nevyvolává podráždění ani alergické reakce, a to ani u citlivé pleti. Produkt obsahuje růžovou vodu, heřmánek, čajovníkový olej a speciální hojivou kombinaci bylin. Tyto přísady pokožku zklidňují a regenerují, mají protizánětlivé a desinfekční účinky. Pasta odstraňuje chloupky i s kořínky, a to poměrně bezbolestným způsobem, proto je vhodná i na citlivá a podrážděná místa. Efekt hladké pokožky vytrvá až několik týdnů.

Vzhledem k tomu, že se nejedná o krém, ale o cukrovou pastu, je použití výrobku z počátku složitější a výsledek není tak dokonalý, jak potvrzují uživatelky, které produkt vyzkoušely (pasta jde hůře sundat, člověk je ulepený). Naopak po opakovaném použití a naučení se správné techniky už práce s pastou nedělá potíže.


Jak vybrat depilační krém

Depilace je způsob, jak se nevzhledných chloupků zbavit rychle, snadno, a především bezbolestně. I když ne na dlouho – efekt hladkých nohou trvá zhruba několik dní.

Pokud se rozhodnete pro chemickou cestu prostřednictvím depilačních krémů, můžete se vyhnout vysušené kůži, zarůstání a červeným pupínkům, které způsobuje holení. Výhodou je o něco trvalejší výsledek, jelikož nové chloupky rostou pomaleji a jsou jemnější. Navíc nehrozí, že se pořežete.

Měli byste ovšem vědět i to, že ne na všechny typy chloupků krémy zabírají, a některé typy pleti aplikaci chemických přípravků hůře snáší. Proto začněte opatrně, raději s menším balením a správným výběrem.

Jakým vlastnostem depilačních krémů byste měli věnovat pozornost?

Cukrová pasta nebo krém?

V souvislosti s depilačními krémy se často zmiňuje i cukrová pasta. Ta odstraňuje chloupky i s kořínky, proto se ve skutečnosti jedná o epilaci. Nicméně bezbolestnou a účinnou, a vhodnou i pro citlivá místa.

Použití pasty je náročnější a méně pohodlné než použití krému, a pro začátečníky představuje nemalý problém. Avšak ve chvíli, kdy se s ní naučíte pracovat, budete velmi spokojeni. Velkým přínosem je její přírodní složení, a tudíž maximální šetrnost k pokožce.

Typ pokožky

Existuje několik typů pokožky. Můžete mít pleť normální, suchou anebo naopak mastnou, či smíšenou. Vaše pokožka může být citlivá. Na to berte ohled, až si budete krém vybírat. V opačném případě riskujete nepříjemnou alergickou reakci či podráždění. Jednotlivé druhy krémů vždy nesou označení, pro jakou pleť jsou určeny, to je vhodné respektovat.

Výhodou může být i obsah různých aktivních látek jako například aloe vera, bambucké máslo anebo jiné rostlinné výtažky a oleje. Ty napomáhají zklidnění pokožky po depilaci, hydratují, vyživují. Zlepšují výsledný efekt a kůže je na dotek hebká, hladká a bez podráždění.

Tělesné partie a použití

Zásadní informací je, na jakou tělesnou partii lze přípravek použít. Jedná se o chemické látky s různou intenzitou působení, proto byste měli rozlišovat depilační krémy na citlivé partie, jako jsou třísla, podpaží anebo depilační krémy na obličej či intimní partie, které bývají šetrnější, od těch, které jsou určeny pro pokožku nohou a rukou. Existují i silné depilační krémy pro muže, jelikož běžné krémy pro ženy si s mužským hustým a pevným ochlupením nedokážou poradit.

Jak se krém používá?

Nejlepší volbou je sázka na osvědčený kvalitní přípravek. Ať už si vyberete jakkoli, vždy postupujte podle návodu. Pokud máte v ruce nový výrobek, otestujte ho napřed na malém kousku kůže – třeba na předloktí, abyste zjistili, zda nevyvolá alergickou reakci.

Krémy se na pokožku roztírají rukou anebo špachtlí v tenké stejnoměrné vrstvě – vždy ošetřete pouze partie, pro které je krém určený, a vyhněte se citlivým a podrážděným místům. Přípravek nechte působit jen tak dlouho, jak výrobce doporučuje a nikdy ne déle, než je uvedeno. Obvykle to trvá několik málo minut. Poté krém i s chloupky setřete stěrkou anebo houbičkou, a místo umyjte. Mějte na paměti, že ošetřené místo je citlivé, a proto se následně vyhněte dráždivé kosmetice.

Může se stát i to, že část anebo většina chloupků přetrvá, třeba proto, že jsou silné a odolné a krém si s nimi nedokáže poradit. Účinky depilace krémem se u žen liší – zatímco některé na ni nedají dopustit, na jiné nezabírá. Častá je kombinace aplikace krému a následného dokončení práce žiletkou.

4.1/5 - (40 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.