Péče o tělo,

Dámské holící strojky: Recenze 5 nejlepších depilátorů

V současné době společnost již téměř netoleruje neupravené dámské podpaží, nebo dámské nohy. Ač médii čas od času probleskne zpráva, že určité ženské seskupení proti tomuto trendu bojuje, jsou jednoznačně v naprosté menšině. Způsobů, jak se o dámské partie starat, je hned několik, v dnešním článku se zaměříme na rychlý, efektivní a bezbolestný způsob holení, a to pomocí elektrického spotřebiče, kterým je dámský holicí strojek, jinak také depilátor.

Ať již jde o úpravu partií do tílek, plavek či sukní, nebo chcete upravovat i jiné části těla (obličej, intimní partie), holicí strojek pro ženy je ve srovnání depilačních možností skvělou volbou. K depilaci můžete použít obyčejné ruční holící žiletky, depilační krémy anebo právě depilační strojek. Ten je ve srovnání s ostatními způsoby účinný, vydrží holit oproti žiletkám déle a hlavně je bezpečný. Dámský holicí strojek je konstruován tak, aby s ním nedošlo k poškrábání, nebo dokonce k pořezání pokožky, a to je ve srovnání s žiletkami jeho největší plus.

Zbystřete však v případě pojmů depilátor a epilátor. Zatímco depilátor chloupky zkracuje těsně s pokožkou, epilátor je odstraňuje včetně kořínků. Depilace je bezbolestná a lze ji depilačními strojky provádět za mokra i sucha, pokud je k tomu holicí strojek uzpůsoben. Většina dnešních modelů tzv. Wet&Dry holení umožňuje, a to z důvodu, že některé partie je lepší holit nasucho a jiné zase namokro, například ve sprše.

Sen většiny žen mít dokonale hladké nohy tak s tímto pomocníkem není žádný problém a práce s ním je rychlá. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší dámské holící strojky a jejich recenze. Jestliže chcete mít přehled v tom, co kupujete, doporučujeme si přečíst také nákupního rádce, který je zařazen na konec toho článku.

Nejlepší dámské holicí strojky (depilátory) – TOP 5

V tabulce je výběr 5 nejlepších dámských holicích strojků z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTypNapájeníVoděodolný 
Braun Lady Style 5560 recenze a testBraun Lady Style 5560DepilátorAkumulátorAno
Philips Ladyshave HP6342/00 recenze a testPhilips Ladyshave HP6342/00DepilátorVyměnitelné baterieAno
Braun Silk&Soft LS5160 recenze a testBraun Silk&Soft LS5160DepilátorVyměnitelné baterieAno
Philips SatinShave Advanced BRL140/00 recenze a testPhilips SatinShave Advanced BRL140/00DepilátorAkumulátorAno
Remington Smooth & Silky WDF5030 recenze a testRemington Smooth & Silky WDF5030DepilátorAkumulátorAno

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Braun Lady Style 5560Philips Ladyshave HP6342/00Braun Silk&Soft LS5160Philips SatinShave Advanced BRL140/00Remington Smooth & Silky WDF5030
ZastřihováníAnoAnoAnoAnoAno
Doba provozu40 min--60 min40 min
Výměnné nástavceAnoAnoAnoAnoAno
Počet planžet11112
VíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 5 depilátorů

Braun Lady Style 5560

Braun Lady Style 5560 recenze a test

Jedním z nejoblíbenějších dámských holicích strojků je již několik let Braun Lady Style 5560, akumulátorový nabíjecí strojek včetně výsuvného zastřihovače v jednom. Doba provozu při úplném nabití činí 40 minut a do plna je nabit za jednu hodinu. Možné je také holení s připojeným napájecím kabelem. Plovoucí planžeta se zaoblenou holící hlavou se dokonale přizpůsobuje konturám těla a dojde tak k výbornému oholení.

Braun Lady Style 5560 nabídne systém SoftStrip, který napíná pokožku těla, chloupky se nadzdvihnou a dojde tak k mnohem lepším a rychlejším výsledkům. Jedince s jemnou pokožkou také potěší polštářek EasyGlide, který pomáhá hladšímu skluzu po pokožce.

Výrobce v případě tohoto modelu nešetři na příslušenství, a kromě praktického závěsného pouzdra, které lze pohodlně umístit kamkoliv v koupelně, dostanete také řadu nástavců. Uhlazovací nástavec odstraňuje z povrchu pokožky suché buňky, nástavec OptiShave je vhodný pro holení nohou a nástavec OptiTrim pro oblasti bikin. Samozřejmostí je možnost holení nasucho i namokro.

Závěsné pouzdro a spoustu nástavců
Bez napájecího podstavce

Philips Ladyshave HP6342/00

Philips Ladyshave HP6342/00 recenze a test

Jedno rychlostní dámský depilační strojek Philips Ladyshave HP6342/00 je mezi spotřebiteli také velmi dobře hodnocen a oholit se s ním můžete jak nasucho, tak v mokrém prostředí. Napájen je pomocí vyměnitelných baterií a je vybaven jednou účinnou plovoucí planžetou. Ta je vyrobena z niklu a slibuje tak delší životnost a lepší výsledky. Díky jeho systému napájení si jej můžete vzít spolu s náhradními bateriemi kamkoliv a neochudit se zároveň o hebce oholené nohy.

Strojek je vyroben z kvalitního plastu a má ergonomický tvar. Měkká rukojeť přispívá lepšímu uživatelskému komfortu a v elegantní bílé barvě se jedná o hezký kousek do vaší koupelny. Jedná se také o vhodný model pro cestování, neboť je dodáván s ochranným krytem na holící planžete včetně praktického pytlíčku.

Philips Ladyshave HP6342/00 má rovněž funkci zastřihování a výměnné nástavce – hřebenový nástavec pro zastřihování a tvarování chloupků a nástavec Opti-Start pro velmi efektivní a jemné holení, díky kterému i jemná pokožka zůstane po holení v klidu a bez podráždění. V balení také dostanete čistící kartáček a zmíněné pouzdro pro přenášení, nebo skladování.

Praktické pouzdro pro skladování, nebo přenášení
Výrobce neudává dobu provozu

Braun Silk&Soft LS5160

Braun Silk&Soft LS5160 recenze a test

Mezi další hojně prodávané depilátory s pozitivními recenzemi patří další zástupce výrobce Braun, tentokrát model Silk&Soft LS5160 s napájením na tužkové baterie. Tento způsob napájení je vhodný pro ženy, které hodně cestují do míst, kde není elektrická energie, nebo podnikají delší výlety do přírody. Jednoduše vyměníte baterie a strojek funguje dál. Neodpovídá tomu však balení výrobce, které neobsahuje žádné pouzdro.

Stejně jako všechny dámské depilační strojky Braun i tento je v tom, k čemu je určen, velice precizní. Holení a zastřihávání chloupků zvládá na jedničku a s bohatým příslušenstvím s ním je radost upravovat jakoukoliv část těla. Výsuvná planžeta pro zastřihávání umožňuje chloupky pouze zakracovat a základní planžeta je vybavena speciální podložkou EasyGlide, která úspěšně zamezuje bolestivému podráždění kůže.

Aby byl výsledek holení stoprocentní, je vybaven systémem SoftStrip, který pokožku těsně před holením napne a tím připraví chloupky do potimální polohy pro zkrácení. V balení je nástavec OptiShave, který zajišťuje optimální úhel pro holení nohou a nástavec OptiTrim pro perfektní úpravu linií bikin. Strojek je omyvatelný, a proto je jeho údržba nenáročná, rovněž je možné s ním pracovat nasucho, nebo ve vlhku, například ve sprše.

Kvalitní provedení a bohaté příslušenství
Absence pouzdra/sáčku pro přenášení/skladování

Philips SatinShave Advanced BRL140/00

Philips SatinShave Advanced BRL140/00 recenze a test

Skvěle oholené nohy, podpaží i intimní partie skvěle zvládne i model výrobce Philips, tentokrát s označením SatinShave Advanced BRL140/00. Jedná se o dámský holicí strojek s jednou planžetou a zabudovanou Li-ion baterií, která dokáže udržet strojek pracovat až šedesát minut. Používat jej tak můžete bez problému kdekoliv a samozřejmě i ve vaně, nebo ve sprše, je totiž voděodolný.

Na těle je umístěn světelný indikátor baterie, díky kterému můžete průběžně sledovat její stav. Přítomen je také praktický zastřihovač, který má v přední a zadní části zaoblené rohy, aby nedošlo k pořezání a byla zajištěna nejvyšší bezpečnost. Planžeta je vyrobena z niklu a slibuje dlouhou životnost.

Kryt zastřihovače je vyroben z měkkého materiálu a je hladký, díky čemuž usnadňuje údržbu. Kunstrukce ve tvaru S je skvěle ergonomická a dosáhnete s ní precizního oholení na všech částech vašeho těla. V balení naleznete transportní a skladovací pouzdro, čistící kartáček, napínač pokožky a zastřihovací hřeben pro ještě širší využití tohoto elektrického dámského pomocníka.

Doba provozu na akumulátor až 60 minut
Bez odkládacího podstavce

Remington Smooth & Silky WDF5030

Remington Smooth & Silky WDF5030 recenze a test

Chcete-li dosáhnout toho nejhladšího oholení za velmi krátký čas, sáhněte po modelu Remington Smooth & Silky WDF5030, který disponuje holící hlavou se dvěma planžetami. Technologie Opti Angel Head pracuje na principu dvou hypoalergenních plovoucích planžet, které dokonale kopírují křivky těla.

Díky zdokonalené konstrukci a vylepšenému designu planžet se zamezuje zanášení chloupků a nečistot. Údržba je tak velice jednoduchá a rychlá. Před planžetou je umístěn speciální proužek napuštěn mandlovým olejem, který pokožku zjemní a vyživuje. S Remingtonem se nemusíte bránit ani použití ve sprše, neboť je voděodolný.

Holicí strojek je napájen dobíjecím akumulátorem a doba provozu činí příjemných 40 minut. Také výbava, kterou se strojkem obdržíte je velmi bohatá, a vyčnívá především stojánek, který slouží rovněž jako nabíječka. Dostanete také kosmetickou taštičku, která s přehledem pojme strojek s veškerým příslušenstvím a vy si jej pohodlně můžete buďto uklidit, nebo vzít s sebou na cesty. Použít lze praktický bikiny nástavec, který je přímo dělaný pro intimní partie.

Praktický nabíjecí stojánek, dvě planžety
Dvě planžety – vyšší náklady při jejich výměně

Jak vybrat holicí strojek pro ženy

Kvalitní dámský holicí strojek by měl určitě zvládat provoz samozřejmě za sucha a také pod vodou – řada žen se depiluje během sprchování ve sprchovém koutě, což je jak časově efektivní, tak i příjemnější pro pokožku. Z tohoto důvodu by neměl být rozhodně napájen kabelem z elektrické zásuvky, ale na baterie, případně dobíjecí akumulátor. Na trhu je dnes již jen hrstka depilátorů napájených kabelem, jejich pořízení se raději vyhněte. Dále můžete použít široké množství nástavců, ať již na intimní partie, nebo na zastřihávání. Vždy se seznamte, s jak bohatým příslušenstvím je vybíraný depilátor dodáván.

Druhy depilace

Obyčejné žiletky

S žiletkami se za život někdy setkal téměř každý. Úzké břity jsou skládány ve vrstvách za sebe a upevněny nejčastěji v plastové konstrukci. Břitů může být několik, nejčastěji však tři. Jejich největší výhodou je jejich snadná dostupnost, jelikož je pořídíte téměř v každém obchodě a nebývají příliš drahé. Používat byste je však měli pouze několikrát, obecně se nedoporučuje více jak třikrát. Břity se rychle tupí, žiletka se hůře čistí a při delší době používání může docházet k zarudnutí pokožky. S žiletkou je potřeba zacházet velice opatrně, škrábnutí se, nebo pořezání nebývá rozhodně výjimečné a při stržení větší části kůže může vzniknout nejen bolestivá rána, ale také nevzhledná jizva. Vždy si na depilaci s žiletkami vyčleňte dostatek času a nespěchejte.

Depilační krémy

Alternativou mohou být depilační krémy, které pomocí alkalických chemikálií chloupky na povrchu pokožky zjemňují a ty se následně pomocí dodávané plastové stěrky pohodlně odstraní. Tato metoda je snadná a bezbolestná. Některé ženy však složení těchto krémů špatně snáší a proto buďte při první aplikaci opatrní, naneste krém pouze na část pokožky a počkejte, jestli nenastane nepříjemná reakce. Pokud vám vadit nebude, můžete s depilací pokračovat. Depilace pomocí krému není stoprocentní a pro hladké nohy se musí zpočátku často opakovat.

Depilační strojky

Depilační strojek je taková vylepšená žiletka. Chloupky se opět odstraňují ostrými břity, avšak trochu odlišně. Plovoucí planžeta s břity je překryta holicí hlavou, a tak nepřijde přímo do kontaktu s kůží. Nemůžete se tak pořezat, a proto je používání daleko příjemnější a rychlejší. Precizního oholení díky tomu dosáhnete i na hůře dostupných partiích vašeho těla.

Díky moderním nástavcům odstraníte z pokožky také odumřelé buňky a pokožka je pak viditelně jemnější a hladší. S pomocí nástavců můžete udělat s holicího strojku zastřihovač a rozšířit si tak jeho praktičnost. Výrobci dámské holicí strojky neustále zdokonalují, a tak je dobré si pečlivě přečíst všechny funkce, kterými váš favorit disponuje.

Napájení a doba provozu

Vybírejte jednoznačně depilátory, které nejsou napájeny přímo kabelem z elektrické sítě. Zůstane vám následně možnost strojku na výměnné baterie, nejčastěji je provoz zajišťován dvěma AA bateriemi, nebo strojek se zabudovaným akumulátorem. Obě provedení mají své pro a proti, záleží tedy čistě na vás, co je pro vás pohodlnější a čemu dáte přednost.

Při výměnných bateriích musíte mít při ruce vždy baterie alespoň s nějakou kapacitou, jinak se neoholíte. Jestliže se vám vybije akumulátor a vy se rychle potřebujete oholit, nechá se strojek používat i pokud se nabíjí a je zapojen do elektrické sítě. Doba provozu akumulátorových depilátorů se pohybuje od 40 do 60 minut a doba nabití je zhruba jedna hodina. U bateriových strojků na holení výrobci dobu provozu nezmiňují, pohybuje se však v podobných hodnotách, jak v případě zabudovaného akumulátoru.

Zastřihování a výměnné nástavce

Zastřihovač chloupků bývá často výsuvná část holícího strojku a s jeho pomocí chloupky optimálně zkrátíte přesně podle vašich představ. Na výběr je často několik poloh střihu, respektive výšek pro kratší chloupky, nebo delší.

Výměnných nástavců může být celá řada a vesměs platí, že čím dražší holicí strojek pořídíte, tím bude jeho výbava, a tedy i možnost nástavců, bohatší. Základním nástavcem je zaoblená holící hlava, se kterou se skvěle upravuje podpaží. Dalším častým nástavcem je nástavec pro holení nohou, nebo uhlazovací nástavec, který odstraňuje kromě chloupků z pokožky také suché buňky. Pokud není model vybaven výsuvným zastřihovačem, bývá dodáván hřebenový nástavec, který tuto možnost do jisté míry nahrazuje.

Konstrukce a tipy pro holení

Hlavní výrobci holicích strojků pro ženy své produkty vesměs všichni konstruují ergonomicky, aby skvěle padly do ruky a pohodlně se s nimi zacházelo. Můžete se setkat s měkkou pogumovanou rukojetí, vodotěsností či zvýšenou odolností. Propracované hlavice dokážou pokožku optimálně napnout a výsledek je následně ještě dokonalejší.

Po holení podpaží byste měli přibližně tři hodiny neaplikovat žádné deodoranty, ani antiperspiranty. Proto je vhodné provádět holení podpaží před spaním. Naopak pro dokonale hladké nohy je lepší provést úpravu ráno, neboť během noci mohou chloupky nepatrně dorůst. Aby se zabránilo podráždění pokožky, je ji dobré po holení ošetřit gelem po holení, nebo krémem po holení. Oblíbené jsou s přídavkem Aloe Vera, nebo Panthenolu. Pro jemnou pokožku je vhodné užít gely i během samotného holení.

4.2/5 - (20 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.