Péče o tělo,

Čisticí kartáčky na pleť: sonické aj. | Recenze, test

Čistící kartáček na pleť je jedinečnou kosmetickou pomůckou, která podporuje dobré prokrvení pleti, odstraňuje zbytky make-upu, zbavuje obličej starých odumřelých buněk a hluboko usazených nečistot. Po použití čistícího kartáčku zůstává pleť čistá, jemná a lépe prokrvená. Zároveň lépe vstřebává krémy a různá pleťová séra nebo oleje.

Kartáček na pleť dále čistí póry a pomáhá odstraňovat staré části kůže, mnoho spotřebitelů jej používá také jako odstraňovač černých teček. Kromě toho poskytuje příjemnou masáž a napomáhá uvolnění i relaxaci. Má efekt posílení a zpevnění pleti, působí k prevenci proti vráskám, pleť omlazuje a zanechává ji hladkou a příjemnou na dotek.

Na trhu se nejčastěji setkáte se dvěma základními typy tohoto produktu. Prvním je štětinový kartáček na čištění pleti, který vibruje a pomocí těchto vibrací pleť čistí. Druhou variantou je sonický kartáček na pleť, který nečistoty a staré buňky odstraňuje pomocí sonických pulzů.

Méně časté jsou poté kartáčky s parním mechanismem, které fungují na principu produkce teplé páry, která působí na pokožku a roztahuje póry. Lze se setkat také s manuálními kartáčky na pleť, jejíž účinnost je však několikanásobně menší než v případě elektrických. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší čistící kartáčky na pleť a jejich recenze.

Nejlepší čistící kartáčky na pleť – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších čistících kartáčků na pleť z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTypMožnost regulace intenzityZpůsob napájení 
FOREO Luna Mini 2 recenze a testFOREO Luna Mini 2SonickýAnoAkumulátorový
Braun Face 830 recenze a testBraun Face 830MechanickýNeBateriový
Philips VisaPure BSC111/06 recenze a testPhilips VisaPure BSC111/06MechanickýNeAkumulátorový
FOREO Luna Fofo recenze a testFOREO Luna FofoSonickýAno, automatickyBateriový
Mary Kay Skinvigorate recenze a testMary Kay SkinvigorateMechanickýAno, 2 rychlostiBateriový
Clarisonic Mia Prima recenze a testClarisonic Mia PrimaSonickýNeAkumulátorový
FOREO Luna 2 for Men recenze a testFOREO Luna 2 for MenSonickýAnoAkumulátorový, síťový
Remington Reveal Compact FC500 recenze a testRemington Reveal Compact FC500MechanickýAno, 2 rychlostiAkumulátorový
Braun Face 831 recenze a testBraun Face 831MechanickýNeBateriový
FOREO Luna 3 recenze a testFOREO Luna 3SonickýAnoAkumulátorový

Zobrazit celou nabídku


TIP:

 • Pleťový peeling IUVENIO RESTART
  • Čistí a stahuje póry, odstraňuje černé tečky.
  • Sjednocuje a rozjasňuje pleť, zmírňuje vrásky.
 • Doporučujeme také čistící gel IUVENIO URBAN
  • Odstraňuje make-up, nečistoty a přebytečný maz.
  • Pleť dále hydratuje, vyživuje a chrání – neoplachuje se, aktivní látky zůstávají.
  • Ve složení kyselina hyaluronová, aloe vera, či vitamin E.

FOREO Luna Mini 2

FOREO Luna Mini 2 recenze a test

Sonický čistič pleti FOREO Luna Mini 2 je přístroj, který zanechává pleť hladkou a jemnou na dotek. Má silikonový povrch, který se snadno udržuje a je hypoalergenní. Je vybavený T-sonic pulzací, která dokáže vytvořit přes 8000 pulzů za minutu. Díky tomu odstraňuje až 99,5 % všech nečistot a starých odumřelých buněk.

Pleť vyhlazuje a čistí, proto skvěle funguje i jako čistič pórů. Zjemňuje pokožku obličeje a použití tohoto přístroje před nanesením krému na pleť zlepší jeho následnou vstřebatelnost, stejně jako olejů a sér. Celková doba čištění je pouhá jedna minuta, takže čištění pleti netrvá dlouho, a přesto je velmi efektivní. Přístroj se plně nabije za jednu hodinu a nabitý vydrží až na 300 použití.

Braun Face 830

Braun Face 830 recenze a test

Kosmetický přístroj na obličej Braun Face 830 je epilátor a čistící kartáček na obličej v jednom. Tento kartáček na obličej má technologii Wet&Dry, proto je možné jej používat pod tekoucí vodou, ve vaně, nebo sprše a tím ještě zvýšit efektivitu čištění. Má až šestkrát větší účinnost než běžné manuální čištění.

Výhodou tohoto kartáčku je, že součástí balení je také epilační hlavice, která dokonale odstraňuje chloupky na obličeji. Nepotěší však, že nelze regulovat rychlost otáčení kartáčku, a tedy přizpůsobit výkon konkrétnímu typu pleti. Další nevýhodou může být fakt, že přístroj napájí jedna baterie typu AA, při používání tedy musíme baterie měnit a přístroj nelze jednoduše nabít ze zásuvky. Praktické je však balení se zrcátkem, světlem a cestovní pouzdro pro jednoduché přenášení přístroje.

Philips VisaPure BSC111/06

Philips VisaPure BSC111/06 recenze a test

Kartáč na obličej Philips VisaPure BSC111/06 zbavuje pleť kožního mazu, starých buněk a nečistot. Zároveň působí jako jemná masáž a dokáže i hloubkové čištění pleti. Pleť po jeho použití zůstává hladká, jemná a příjemná na dotek, což spotřebitelé veskrze oceňují.

Nevýhodou tohoto čistícího kartáčku na obličej je nemožnost regulace rychlosti otáčení čistící hlavy. Čistič na obličej tak není vhodný pro citlivou pleť a osoby, které trpí na akné. Potěší však jeho 100% voděodolnost, takže se jej nemusíte bát používat ve sprše, nebo jej pohodlně umývat pod tekoucí vodou. Efekt čištění pleti je podle výrobce až šestkrát lepší než u ručního kartáčku, a to hlavně díky zmíněné rotační technologii, která pracuje se 17 tisíci sametovými štětinkami.

FOREO Luna Fofo

FOREO Luna Fofo recenze a test

Sonický čistič pleti FOREO Luna Fofo je chytrý přístroj na čištění pleti, který odstraňuje mastnotu, nečistoty a toxiny z kůže. Páruje se s aplikací v chytrém mobilním telefonu a je vybavený čidly, které detekují kvalitu a stav pleti. Kožní čidla měří vlhkost, stáří a typ pleti, díky nim může aplikace upravit sílu a intenzitu pulzování přesně na míru podle konkrétní osoby a její pleti.

Přístroj je vyrobený ze silikonu, který se používá ve zdravotnictví. Čidla jsou potažená zlatem, díky čemuž je minimalizované riziko alergické reakce. Čistič pórů pulzuje T-sonickými vibracemi a díky svým malým rozměrům je vhodný k používání i během cestování. Nevýhodou může být, že je napájený na dvě baterie typu AAA, takže jej není možné dobíjet. Po vybití je třeba baterie vyměnit a na jedny plně nabité baterie vydrží až 400 použití.

Mary Kay Skinvigorate

Mary Kay Skinvigorate recenze a test

Kartáč na obličej Mary kay Skinvigorate pomáhá odstraňovat staré a odumřelé buňky, čistit pleť i póry. Působí také k prevence proti vzniku vrásek a je vhodný pro každodenní používání i pro citlivou pokožku a osoby, kterým se často tvoří akné. Pouze v případě pleti s akné je třeba dodržet dostatečně častý interval výměny hlavic.

Tento kartáček na obličej je voděodolný, proto může být používán ve vaně i sprše. Štětiny jsou na koncích zakulacené a hebké, takže o pleť pečují velmi šetrně a nehrozí její poškození. Výhodou je, že jsou na trhu výměnné hlavice snadno k dostání, nevýhodou pak je možnost nastavit pouze dvě rychlosti rotace kartáčku. Je napájen vyměnitelnými bateriemi a potěší, že přístroj na jedny baterie dokáže pracovat velmi dlouhou dobu.

Clarisonic Mia Prima

Clarisonic Mia Prima recenze a test

Sonický čistič pleti Clarisonic Mia Prima pomáhá důkladně vyčistit pleť a připravuje ji pro dobré vstřebání následně nanesených přípravků jako jsou oleje, krémy a séra na pleť. Čistění pleti je až šestkrát efektivnější než běžné manuální čištění. Přístroj odstraňuje nečistoty, maz a zbytky make-upu z pokožky a zanechává pleť jasnou a jemnou na dotek. Napájení je řešeno akumulátorem a na jedno nabití vydrží kartáček až sto minut provozu.

Štětinky tohoto kartáčku jsou velmi jemné a příjemné, rozhodně nedráždí pokožku. Nevýhodu je, že nelze nastavit intenzitu a rychlost čištění. Přístroj má pouze jedno tlačítko, kterým se spustí a vypne. Díky voděodolné konstrukci je možné jej používat i ve vaně nebo ve sprše a praktická je možnost dokoupení další čistící hlavice například pro peeling obličeje nebo nanášení make-upu.

FOREO Luna 2 for Men

FOREO Luna 2 for Men recenze a test

Sonický kartáček na pleť FOREO Luna 2 for Men je přístroj určený pro muže. Zabraňuje vzniku vrásek, čistí pleť a odstraňuje zbytky nečistot a staré kůže. Pomáhá snižovat podráždění po holení a je navržen s ohledem na tvar tváře a typ mužské pleti. Zpomaluje stárnutí a je vyrobený z hypoalergenního silikonu, který se používá ve zdravotnictví a zabraňuje hromadění bakterií.

Nabíjí se prostřednictvím USB konektoru a na jedno nabití vydrží až 450 použití. Je vybavený technologií T-Sonic, která vytváří až 8000 pulzů za minutu. Na kartáčku je možné manuálně vybrat mezi 12 rychlostmi a přístroj je plně vodotěsný, takže je možné jej používat i ve vaně nebo sprše.

Remington Reveal Compact FC500

Remington Reveal Compact FC500 recenze a test

Čistící kartáček na pleť Remington Reveal Compact FC500 je mechanický čistič pleti, který je malý a skladný, v důsledku čehož je vhodný i na cesty. Umožňuje vybrat kterým směrem se bude hlavice otáčet a dává na výběr ze dvou rychlostí čištění. Kartáček odstraňuje nečistoty a čistí póry, působí i jako prevence proti vzniku vrásek a stárnutí pleti. Přístroj je vhodný pro použití ve vaně nebo sprše, je plně voděodolný a snadno se udržuje.

Výhodou je, že kartáček každých 20 vteřin jemně pulzuje, tím upozorňuje na to, že je čas přejít na čištění další části obličeje a po minutě používání se kartáček sám automaticky vypne. Na jedno nabití vydrží až 30 použití a součástí balení je praktická kosmetická taška pro jeho uchovávání a přenášení. Systém napájení je akumulátorový, tedy dobíjecí.

Braun Face 831

Braun Face 831 recenze a test

Mechanický čistící kartáček Braun Face 831 je multifunkční přístroj s vyměnitelnými hlavicemi. Součástí balení je také epilační hlavice, která má 10 mikro otvorů a díky kterým dokonale odstraňuje chloupky na obličeji. Nevýhodou je, že hůře odstraňuje velmi krátké chlupy o délce pouhých pár milimetrů. Čistící kartáček však funguje bezchybně, a to na principu mechanického čističe pleti.

Odstraňuje mastnotu, uvolňuje a čistí ucpané póry, zbavuje starých a odumřelých buněk pleti. Díky voděodolné konstrukci je vhodný pro použití ve vaně nebo sprše, a navíc se snadno čistí. Součástí balení je zmíněná epilační hlavice, kryt epilační hlavice, zrcátko se světlem a praktické cestovní pouzdro pro uložení kartáčku a k snadnému převážení.

FOREO Luna 3

FOREO Luna 3 recenze a test

Sonický čistič pleti Foreo Luna 3 působí preventivně proti stárnutí pokožky a pomáhá zabraňovat vzniku vrásek. Dále Čistí póry, odstraňuje staré buňky, mastnotu pleti a podporuje její pevnost. Zanechává pleť rozjasněnou, hladkou a příjemnou na dotek. Foreo Luna 3 je vyroben z hypoalergenního silikonu, díky kterému hrozí minimální riziko vzniku alergické reakce nebo zanesení infekce.

Snadno se používá i čistí a umožňuje výběr z 16 stupňů rychlosti pulzování. Funguje na principu T-sonic pulzace, která vyprodukuje až 8 000 pulzů za minutu. Je plně voděodolný, nabíjí se prostřednictvím USB kabelu a na jedno nabití vydrží až 650 použití. Lze spárovat s aplikací v mobilním telefonu a je vybavený senzorem pro rozpoznání typu pleti, podle kterého aplikace v mobilu následně volí vhodný program a intenzitu. Na trhu je k dostání ve třech variantách – pro normální, citlivou a smíšenou pleť.

Jak vybrat čistící kartáček na pleť

Mechanický, elektrický nebo sonický

V nabídce existují elektrické a manuální mechanické čistící kartáčky. Manuální čistící kartáčky jsou vybavené štětinami a pleť čistí tak, že štětinami přejíždíte ručně po obličeji. Jsou nejméně efektivní, ale také nejlevnější.

Elektrické mechanické kartáčky fungují podobně, jsou ale vybavené motorkem, který za vás vykonává rotační nebo vibrační pohyby a tím dochází k čištění pleti. Kartáčky se štětinami jsou nevhodné pro osoby, které trápí akné. Štětiny se hůře čistí a mohou tak při opakovaném používání roznášet infekci po celé pokožce obličeje.

Sonické kartáčky na pleť fungují na principu pulzování a nejznámější značkou, která vyrábí sonické čističe pleti, je výrobce Foreo. Sonické kartáčky čistí, masírují a zároveň vyhlazují pleť. Působí preventivně proti vráskám, zanechávají pleť jasnou, hladkou, pružnou a příjemnou na dotek. Samozřejmě pleť také efektivně čistí, odstraňují z ní nečistoty a eliminují vznik černých teček.

Konstrukce a napájení

Většina čističů pleti má voděodolnou konstrukci, takže je možné je používat ve vodě během sprchy či koupele. Velká výhoda voděodolných přístrojů je jejich pohodlné zacházení a to, jak snadno se čistí a umývají.

Dále je nutné zohlednit použitý materiál. Zdravotně nezávadný je silikon, který je hypoalergenní a snadno se udržuje a čistí. Horší to je s kartáčky, které mají hlavice z tisíců štětin. Zde je třeba dbát na velmi důkladné čištění kartáčku a pravidelně vyměňovat čistící hlavy. Při výběru musíme dávat pozor také na to, zda jsou čistící hlavy výměnné a zda jsou k sehnání a zakoupení náhradní na daný typ kartáčku.

Některé kartáčky na pleť jsou nabíjené pomocí USB kabelu. Toto nabíjení je pohodlné a kartáček je možné nabít prakticky kdykoliv a kdekoliv. Alternativně jsou čistící kartáčky na baterie, v tomto případě je třeba počítat s jejich výměnou a mít tak vždy v záloze nové.

Kartáčky na jedno nabití vydrží 30 až 600 cyklů, což je poměrně široký rozptyl. Při výběru se tak zaměřte právě na tento údaj, tedy na poměr mezi počtem cyklů na jedno nabití, nebo na jednu sadu baterií. Z praxe spotřebitelů však vyplívá, že kartáčky velkou spotřebu elektrické energie nemívají.

Možnosti nastavení

U elektrických kartáčků na pleť hraje důležitou roli také možnost nastavení. U některých lze zvolit intenzitu pulzování, rychlost rotování nástavce nebo rychlost vibrací. Správná intenzita je důležitá zejména u osob s citlivou, nebo problematickou pletí. Kartáčky, které možnost změny rychlosti nemají, jsou levnější a nemusí vyhovovat každému.

Některé modely sonických kartáčků mají senzory, které detekují typ pleti a díky komunikaci s mobilní aplikací jsou schopné nastavit intenzitu a rychlost automaticky podle toho, na jaký typ pleti se právě používají.

Možnosti výměnných hlavic a nástavců

Již výše jsme uváděli, že u některých typů kartáčků je nutné vyměňovat hlavici, aby nedošlo k jejímu přílišnému opotřebení, případně k zanesení po dlouhé době používání. Při nevčasné výměně může kartáček obsahovat viry a bakterie, což rozhodně není žádoucí a má to negativní vliv na kvalitu pleti.

Kromě výměnných kartáčků máte možnost k některým přístrojům dokoupit epilační nástavce, nástavce pro nanášení make-upu, nástavce pro peeling obličeje a další. Tato variabilita se zpravidla týká mechanických typů čistících kartáčků a často je také sada více nástavců již součástí základního balení.

Typ pleti

Při výběru kartáčku na pleť musíme zohlednit i typ pleti, na který bude používán. Prodávají se přístroje určené na normální, citlivou, suchou, mastnou nebo kombinovanou pleť.

Na suchou pleť je třeba čistící kartáček používat opatrně a s vhodnými čistícími gely, nebo jinými vhodnými přípravky, aby nedocházelo k nechtěnému vysušování.

Pokud je pleť problematická s akné, je vhodné nepoužívat čistící kartáček vůbec, případně vybírat výhradně takové, které čistí pleť sonickými vibracemi a mají hypoalergenní silikonový povrch, který se dobře čistí. Při použití štětinového kartáčku na pleť pravděpodobně nedojde k jeho důkladnému vyčištění a ten bude následně při dalším použití roznášet infekci z akné po dalších částech obličeje, čemuž je potřeba se vyhnout.

4.3/5 - (32 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.