Elektronika,

Nejlepší fitness náramky: Test, recenze chytrých náramků

Fitness náramek je dnes brán jako nezbytný doplněk každého, kdo má v plánu pravidelně a aktivně sportovat. Jeho vyspělejší verzí jsou sportovní fitness hodinky, které jsou však také až několikanásobně dražší. Náramek je charakteristický hlavně kompaktní rozměry, díky kterým vypadá skutečně jako estetický doplněk než jako moderní nositelná elektronika.

Chytrý náramek je unikátní v tom, že dokáže monitorovat data při různých sportovních aktivitách, která jsou dále vyhodnocována v mobilní aplikaci. Všechny modely výborně nahradí krokoměr, a kromě sportu je fitness náramek využitelný i při běžných denních činnostech, kdy upozorňuje na notifikace z telefonu, nebo monitoruje spánkovou aktivitu.

Sportovní náramek by měl hlavně vyhovovat jeho nositeli. Materiál řemínku by měl být příjemný a o jejich přítomnosti byste neměli doslova ani vědět. Pokročilé verze dokáží zobrazovat notifikace na příchozí hovor, SMS, události z kalendáře, nebo zobrazovat počasí. Fitness náramek s GPS zase ocení sportovci, neboť budou mít přesně trackovanou svoji trasu. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší fitness náramky a jejich recenze.

Nejlepší chytré fitness náramky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších fitness náramků z testů a hodnocení pro rok 2023.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Xiaomi Mi Band 4Samsung Gear Fit2 ProHuawei Band 2 ProXiaomi Mi Band 3LAMAX BfitGarmin Vivosmart 3Fitbit Charge 2 LNiceboy X-fit ACTIVEHonor Band 3UMAX U-Band 107 Plus HR
Měření tepuAnoAnoAnoAnoNeAnoAnoAnoAnoAno
GPSNeAnoAnoNeNeNeNeNeNeNe
Odolnost / vodotěsnostIP675ATM5ATMIP67IP675ATM-IP67IP67IP65
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 fitness náramků

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 recenze a test

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 4 nabídne na první pohled jednoduchý design, který je však spojený s celou řadou zajímavých funkcí. Mezi ně můžeme zařadit například krokoměr, nebo sledování vzdálenosti i počtu spálených kategorií. Dále dokáže dobře monitorovat spánek, stejně jako umí monitorovat i srdeční tep.

Chloubou náramku je AMOLED displej, který má velikost 0,95 palce. Nechybí jak ochrana proti poškrábání, tak i ochrana proti otiskům prstů. Příjemná je výdrž na jedno plné nabití, která činí až celých 20 dní. Kromě displeje je součástí také výkonný vibrační motorek, který dokáže budit vibrací, nebo upozorňovat na notifikace aplikací z mobilního telefonu, které si lze nastavit.

Přítomna je zvýšená odolnost odpovídající certifikaci IP 67, díky které si můžete monitorovat i plavání. Voděodolný je až do 50 ti metrů a dokáže spolehlivě rozpoznat až 5 plaveckých stylů. Hmotnost je velice nízká a v ničem vás tak nebude omezovat, náramek váží pouze 22 gramů. Spárování s telefonem je realizováno pomocí Bluetooth a připojitelné jsou mobilní telefony jak s operačním systémem Android, tak iOS.

Výborný poměr cena/výkon, dostatek funkcí, kvalitní AMOLED display, nízká hmotnost
V současnosti stále jen v angličtině

Samsung Gear Fit2 Pro

Samsung Gear Fit2 Pro recenze a test

Fitness náramek s GPS Samsung Gear Fit2 Pro přichází ve své vylepšené druhé generaci s dalšími inovativními funkcemi. Patří sem například slušná odolnost proti vodě, nebo display o slušné velikosti 1,5 palce. Ten zaujme zahnutým provedením, skvělým podáním barev i na slunci a svižným dotykovým ovládáním. Použita je moderní technologie s označením Super AMOLED a jeho rozlišení činí 432 x 216 bodů.

O výkon náramku se stará kvalitní hardware se 2 jádrovým procesorem o frekvenci 1 GHz, kterému sekunduje operační paměť o velikosti 512 MB. Problémem není ani ukládání dat, na které poslouží vnitřní paměť o velikosti 4 GB.

Mezi jeho funkce patří třeba snímač srdečního tepu, GPS modul pro sledování trasy, nebo akcelerometr či gyroskop a barometr. Náramek má certifikaci MIL-STD- 810G. O dobrou výdrž se stará akumulátor s kapacitou o velikosti 200 mAh, který dokáže udržet náramek při životě několik dní.

Dotykový displej, kvalitní hardware, kapacita paměti
Vyšší pořizovací cena, při zapnutí všech funkcí slabší výdrž baterie

Huawei Band 2 Pro

Huawei Band 2 Pro recenze a test

Chytrý náramek Huawei Band 2 Pro láká na svou dobrou výbavu. Kromě schopnosti měřit tep dokáže vyhodnocovat také různé sportovní aktivity, nebo nabídne monitor spánku. V jeho výbavě nechybí GPS modul pro přesné určování polohy, nebo poměrně důležitý a přesný monitor srdečního tepu.

Spárování s mobilním telefonem probíhá pomocí Bluetooth 4.2. a následně lze na náramku sledovat i notifikace z mobilního telefonu. Na přední straně k tomu poslouží AMOLED displej, který má velikost 0,91 palců. Váha náramku je přitom pouze 21 gramů.

Pro plnohodnotné použití je třeba mít zařízení se systémem minimálně Android 4.4 nebo iOS 8. Integrovaná baterie o kapacitě 100 mAh dokáže dodávat energii až po dobu 21 dní a navíc ho není nutné nikdy sundávat z ruky, neboť je i voděodolný a to až do hloubky 50 metrů.

Vodotěsnost, výdrž baterie, AMOLED displej
Potřeba modernějšího systému v mobilu

Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 3 recenze a test

Fitness náramek Xiaomi Mi Band 3 je již třetí generací této celosvětově oblíbené řady. Chytrý náramek nabídne řadu klasických, pro sport potřebných funkcí, jako je například krokoměr, sledování vzdálenosti, nebo zaznamenávání počtu spálených kalorií. Umí také monitorovat tep, či vyhodnocuje data spojená se spánkem.

Na přední straně je oproti starší verzi větší displej o velikosti 0,78 palců. Jedná se o OLED displej, který potěší svým dotykovým ovládáním a také rozlišením o hodnotě 128 x 80 bodů. Nezklame ani baterie, která má kapacitu 110 mAh, což odpovídá výdrži při běžném použití až celých 20 dní.

Příjemnou funkcí je předpověď počasí pro následující 3 dny. Spárování s mobilem je snadném, jelikož je řešeno technologií Bluetooth 4.2. Samozřejmé je také zobrazování notifikací z připojeného mobilního telefonu. Uživatelé často kvitují velmi elegantní design a povedený dotykový display, který má na sobě integrovaný ovládací důlek. CELÁ RECENZE

Výdrž baterie, dotykový display, předpověď počasí
Nemá GPS

LAMAX Bfit

LAMAX Bfit recenze a test

Sportovní náramek LAMAX BFit zaujme svou celkovou všestranností. Dokáže zaznamenávat nejenom tu sportovní, ale i jakoukoliv běžnou denní aktivitu. Navíc ho lze používat ve vodě, má totiž certifikaci krytí o hodnotě IP67. Díky tomu není problém ho ponořit do vody až na 30 minut, stejně jako mu nevadí hloubka 1 metr, prach i písek.

Po spárování s telefonem přináší rovněž možnost notifikací, jako jsou hovor, SMS, nebo WhatsApp či Messenger. Potěší také kvalitní display, který má velikost 0,91 palců a je dotykový. Zobrazuje například ušlou vzdálenost, počet kroků, nebo množství spálených kalorií.

Díky malé hmotnosti o velikosti 26 gramů ho na ruce téměř necítíte. Spárování s mobilem je klasické pomocí Bluetooth a o dobrou výdrž se stará baterie Li-ion s kapacitou 75 mAh. Vzhledem k nízké ceně je akceptovatelná absence GPS a řada dalších pokročilých funkcí.

Nízká hmotnost, krytí IP67, elegantní design
Méně funkcí a vlastností

Garmin Vivosmart 3

Garmin Vivosmart 3 recenze a test

Chytrý náramek Garmin Vivosmart 3 je skvělou volbou pro toho, kdo chce mít přehled o fyzické aktivitě ve dne v noci. Nasbíraná data samozřejmě přenáší do mobilního telefonu pomocí spárování přes Bluetooth. Na náramku lze dále zobrazovat notifikace z mobilu, jako je volání či SMS. Vše je zobrazováno na OLED displeji s rozlišením 64 x 128 bodů.

Zaujme odolnost proti vodě s dobrou hodnotou 5 ATM, nebo unikátní synchronizace s deníkem Garmin Connect. Dále lze náramek propojit s ANT+ snímači, jako je třeba senzor tepu, nebo snímač určující kadenci kroků.

Na jedno nabití dokáže vydržet až 5 dní, což je při tomto výčtu dovedností dobrá výdrž. Na ruce není skoro cítit díky hmotnosti pouhé 20,4 gramů. Skvělý je i systém, který dokáže člověka motivovat k dalším aktivitám. Doplňkovými funkcemi jsou například výškoměr, stopky, nebo i schopnost najít zatoulaný telefon v dosahu Bluetooth.

Spojení s Garmin Connect, široká škála aktivit, OLED displej
Komplikovanější systém ovládání

Fitbit Charge 2 L

Fitbit Charge 2 L recenze a test

Fitness náramek Fitbit Charge 2 L je vybaven kvalitním snímačem srdečního tepu s názvem PurePulse, nebo funkcí Connected GPS. Ve výbavě jsou i další užitečné funkce, jako je třeba SmartTrack, nebo Fiteness Level. Potěšující je i možnost změny designu náramku, a to díky praktickým vyměnitelným páskům.

Sportovní náramek má veliký OLED displej, který zobrazuje všechny potřebné údaje. Do vnitřní paměti se vejdou data až za 7 dní běžných aktivit, poté je potřeba je přenést do mobilu, se kterým dojde ke snadnému spárování pomocí Bluetooth 4.0. Nechybí mu ani notifikace hovorů a SMS.

Na jedno nabití lze náramek v závislosti na využití užívat zhruba 5 dní. Kompatibilní je i s klasickými počítači, konkrétně se systémem Mac OS X a Windows 10. Kladem je krátká doba nabíjení, která je zhruba 1 – 2 hodiny, negativem naopak relativně krátká výdrž, která je maximálně 5 dní.

Rychlé nabíjení, pokročilé funkce, výměnné pásky
Výdrž jenom 5 dní

Niceboy X-fit ACTIVE

Niceboy X-fit ACTIVE recenze a test

Chytrý náramek Niceboy X-fit ACTIVE je dalším povedením nositelným zařízením, které skvěle poslouží jak pro monitorování vašich sportovních výkonů, tak při každodenním životě. Jeho chloubou je dostatečně velký OLED display s velikostí 0,96 palce a dále baterie, která podle slov výrobce vydrží až 7 dní a uživatelské recenze tuto dobu potvrzují.

Všechny jistě potěší lokalizované prostředí aplikace, kde se zobrazuje mnoho a mnoho údajů jak o sportovních výsledcích, tak třeba také o spánku. Díky vodotěsné a prachotěsné úpravě IP67 jej nemusíte za celý den sundat z ruky, nabízí mnoho designů ciferníku a zobrazuje notifikace aplikací z mobilního telefonu.

Kde však tento fitness náramek Niceboy vyniká je schopnost měřit jak tepovou frekvenci, tak především krevní tlak, což mnoho podobných konkurentů neumí. Na displeji se zobrazují informace o počasí, ušlá denní vzdálenost, spálené kalorie, nebo počet kroků. Potěší také možnost ovládání hudby přímo ze zápěstí, nebo spoušť fotoaparátu, což se může mnohdy více než hodit.

Lokalizované rozhraní, robustní pásek, kvalitní OLED display, měření tepové frekvence a krevního tlaku
Jen jedna barva řemínku

Honor Band 3

Honor Band 3 recenze a test

Sportovní náramek Honor Band 3 zaujme svou všestranností. Nevadí mu voda, což dokládá odolnost 5 ATM, která odpovídá hloubce 50 metrů. Samozřejmostí je přesné monitorování aktivit, jako je sledování vzdálenosti, nebo počtu ujetých kilometrů. Náramek dokáže posloužit i v noci, kdy umí monitorovat spánek.

Ovládání je velmi jednoduché, za což vděčí hlavně dotykovému OLED displeji, který zobrazuje vše potřebné. Jeho velikost je 0,91 palců a celkové rozlišení činí 128 x 32 pixelů. Dobrou vlastností je i nízká hmotnost, která je pouhých 18 gramů.

Kromě zaznamenávání dalších aktivit lze využít také krokoměr, nebo přesný senzor srdečního tepu. Spárování s mobily je realizováno skrze Bluetooth a baterie má kapacitu 100 mAh, což se podepisuje na poměrně dobré výdrži.

Senzor srdečního tepu, voděodolnost 5 ATM, dobrá výdrž
Nemá GPS

UMAX U-Band 107 Plus HR

UMAX U-Band 107 Plus HR recenze a test

Fitness náramek UMAX U-Band 107 Plus HR má funkci měření tepové frekvence, která měří neustále po dobu 24 hodin, či dokáže zaznamenat počet kroků a celkovou zdolanou vzdálenost, včetně spálených kalorií. Mezi další praktické funkce patří monitoring spánku, nebo upozorňování při dlouhé neaktivitě, či rady pro dobré dýchání.

Samozřejmé je spárování s chytrým telefonem přes Bluetooth, ze kterého zobrazuje notifikace, nebo lze upozornit na případnou ztrátu. Umožní i vzdálené fotografování. Kladem je jeho nízká váha, která je pouze 22 gramů a potěší i praktická funkce předpovědi počasí, a to až na následující 3 dny dopředu.

Součástí těla je OLED displej o velikosti 0,96 palců, která je dotykový, a který reaguje i na gesta. Dalším kladem je odolnost odpovídající hodnotě krytí IPX65. Baterie má kapacitou 65 mAh, která by mohla být větší.

Předpověď počasí, neustálé měření tepu, odolnost IPX65
Menší kapacita baterie

Jak vybrat chytrý fitness náramek

Fitness náramek je dobrým pomocníkem hlavně pro osoby vyznávající zdravý životní styl a chtějící mít přehled o svých fyzických aktivitách a výkonech. Při výběru je vhodné myslet na účel použití a toho, co chce uživatel monitorovat. Ty nejlevnější zvládnou spočítat kroky, ušlou vzdálenost, nebo monitorovat spánek. Lepší modely spočítají spálené kalorie, nebo změří srdeční tep. Ty nejlepší modely současnosti mohou mít zabudovaný GPS modul, umožní měřit i EKG, nebo zvládají monitorovat aktivity, jako je plavání či jízda na kole, nebo lyžích.

Display a ovládání

Obyčejné a nejlevnější varianty mají obvykle pouze diody. Podle kombinace rozsvícení lze zjistit, co se fitness náramek snaží říct. Standardem se však dnes již stává displej, mající obvykle velikost 0,5 – 1 palec. U levnějších modelů může být menší, jednodušší a pouze černobílý. U těch nejvyspělejších je využíváno dotykového ovládání a dalších pokročilých vlastností, jde například o moderní OLED a AMOLED display, nebo rozšířenou úroveň krytí.

Výdrž na jedno nabití

Vliv na ní má primárně kapacita baterie, která je integrovaná a samozřejmě nabíjecí, buďto pomocí klasického micro USB konektoru, nebo přes speciální nabíjecí kolébku. Standardní kapacita je okolo 100 mAh, setkat se lze i s variantami s kapacitou okolo 50 – 75 mAh. Výdrž však významně ovlivňují i funkce, jako je měření srdečního tepu, GPS, nebo bluetooth. Ty nejvybavenější chytré náramky v současnosti trápí krátká výdrž, která může být v rozmezí 2 – 5 dní. Jednodušší fitness náramky tak velkou spotřebu nemají a je tak možné je na jedno nabití používat třeba i 3 týdny.

Konektivita

Fitness náramky data nejenom sbírají, ale následně je exportují do aplikace v mobilním telefonu. Propojení je realizováno bezdrátově, prostřednictvím Bluetooth. Současné chytré náramky nabízejí ke stažení aplikace, které jsou určené jak pro zařízení se systémem Android, nebo systém iOS. Při výběru je třeba přihlédnout k minimální verzi daného operačního systému. Některé modely je možné propojit i s počítačem, a to jak s OS Windows, tak i s MAC OS.

Inovativní funkce

Pokročilé funkce umožní například monitorování denních aktivit s upozorněním na nutnost změny. Fitness náramek může také upozornit na dlouhé sezení nebo dlouhou dobu nečinnosti, stejně jako i na špatné dýchání. Některé chytré náramky mají i barometrický výškoměr, čímž nabídnou informace o vystoupaných patrech – výškových metrech. Náramky s GPS modulem mohou perfektně monitorovat celou trasu fyzické aktivity, ať již jedete na kole, běžíte, nebo jedete na běžkách.

Řada modelů po propojení s telefonem nabídne i předpověď počasí na 3 – 5 dní dopředu. Při spárování s telefonem lze využívat také notifikační funkce spojené s hovory a SMS, funkce notifikací v aplikacích, stejně jako může náramek upozornit na možnou ztrátu telefonu v případě velkého vzdálení se od zařízení.

4.3/5 - (26 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.