Outdoor,

Cestovní tašky: na kolečkách, přes rameno | Recenze

Cestovní taška je naším parťákem na cesty. Jako každého parťáka je ale potřeba si dobře vybrat, aby se nám s ním dobře cestovalo a aby splnil naše očekávání. Každý máme jiné nároky, a tak existuje na trhu velké množství modelů, kde si každý najde to své.

Cestovní taška se stala pro mnohé náhradou kufru. Protože nemá pevný tvar, snadněji ji dostaneme do menších prostorů, kam bychom kufr už nedali. Je proto vhodná na aktivní dovolenou s častými přesuny, na rozdíl od cestovního kufru, který se hodí spíše jen na cestu na hotel a zase zpět.

Cestovní taška má i tu skvělou vlastnost, že ji můžete do určitého rozměru použít jako kabinové zavazadlo. Spokojíte-li se s méně věcmi, nemusíte tak na letišti odbavovat velký kufr.

Při výběru se zohledňuje objem tašky, její celková hmotnost, provedení a materiály. Ty jsou zastoupeny většinou polyesterem, nebo nylonem, které mají ideální vlastnosti pro tento typ produktu. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší cestovní tašky a jejich recenze.

Nejlepší cestovní tašky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších cestovních tašek z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Dakine SPLIT ROLLER EQThe North Face BASE CAMP DUFFELOsprey TRANSPORTER 40Adidas Performance 3S CVRT DUF WGSNike ALPHA ADAPTOsprey MERIDIAN 75 IIMammut Cargon 90Deuter Transit 50Willard TROY 80KARI TRAA KARI 30
Délka72 cm70 cm53 cm48 cm61 cm71 cm66 cm63 cm75 cm51 cm
Výška36 cm40 cm31 cm23 cm28 cm36 cm41 cm33 cm40 cm31 cm
Hloubka32 cm40 cm27 cm23 cm28 cm32 cm33 cm26 cm35 cm24 cm
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 cestovních tašek

Dakine SPLIT ROLLER EQ

Dakine SPLIT ROLLER EQ recenze a test

Cestovní taška Dakine SPLIT ROLLER EQ je takovým hybridem mezi taškou a kufrem. Je to z toho důvodu, že je taška částečně zpevněná, proto si udržuje určitý tvar. K tomu tašce ještě dopomáhá také dvojice stahovacích popruhů a velmi pevné je dno, které opravdu jen tak něco neprorazí.

Taška má objem 75 l a celkové rozměry 72 x 36 x 32 cm (d, š, h). Protože má mnoho prvků, kterými disponuje klasický kufr, najdete zde také vysouvací rukojeť a kolečka. Potěší skutečnost, že je lze vyměnit. Kolečka se totiž přece jen mohou při častém cestování časem poškodit, stačí přejet párkrát nějakou větší nerovnost.

Vepředu je vnější kapsa na zip a na tašce je také prostor pro jmenovku a adresu. Materiál je v tomto případě polyester, je pevný a kvalitní. To ostatně napovídá i cena tohoto produktu, která nepatří k nejnižším. Připravte se také na vyšší hmotnost, a to 3,3 kg.

Taška i kufr v jednom, vyměnitelná kolečka, silné dno
Vyšší hmotnost

The North Face BASE CAMP DUFFEL

The North Face BASE CAMP DUFFEL recenze a test

Velká cestovní taška The North Face BASE CAMP DUFFEL je jednoznačně jedním z největších produktů v kategorii. Alespoň tedy co do objemu, který dokáže pojmout, neboť nabízí rovných 95 litrů. Rozměry pak jsou 70 x 40 x 40 cm (d, š, h). Vyrobena je z kvalitního voděodolného materiálu, kterým je převážně balistický nylon.

Protože toho taška pojme opravdu hodně, jsou zde čtyři madla pro lepší manipulaci. Kromě toho má dvojici ramenních popruhů, takže lze nosit i jako batoh. Ta jsou dostatečně polstrovaná, což je při očekávatelném vyšším zatížení samozřejmě důležité. Nechybí také průhledná kapsička na jmenovku a adresu.

Hlavní úložný prostor je přístupný skrz dvoucestný zip. Je zde umístěna síťovaná kapsa a vnitřek je nepromokavý. Z vnější strany se nachází kapsa na zip, kam lze uložit věci, aniž byste museli vstupovat do hlavního úložného prostoru.

Velký objem, kvalitní pevný materiál, nepromokavá
Vyšší cena

Osprey TRANSPORTER 40

Osprey TRANSPORTER 40 recenze a test

Cestovní taška Osprey TRANSPORTER 40 patří ke středně velkým cestovním zavazadlům. Díky rozměrům 53 x 31 x 27 cm (d, š, h), by měla vyhovět také jako příruční zavazadlo do letadla. Celkem pojme 40 l a je z pevných kvalitních materiálů.

Její výhodou je i to, že lze použít také jako batoh. Dvojice širokých ramenních popruhů zajišťuje maximální pohodlí a je zde i hrudní pás, který má zajímavou vychytávku pro vaše túry, integrovanou píšťalu. Je zkrátka vidět, že funkce batohu zde není pouze nouzová a je to plnohodnotný produkt pro aktivní dovolenou. Další polstrovaný ramenní popruh k nošení přes rameno jako tašku je pak odnímatelný.

Hlavní úložný prostor je klasicky na dvoucestný zip, najdete zde také síťovanou kapsu na zip. Z vnější strany je pak na boku další uzavíratelná kapsa a průhled na jmenovku samozřejmě nechybí. Taška má nádhernou červenou barvu a celkově skvělý design, což u tohoto výrobce nepřekvapí. Nepřekvapí bohužel ani vyšší cena.

Taška i plnohodnotný batoh, využití jako kabinové zavazadlo, provedení a design
Vyšší cena

Adidas Performance 3S CVRT DUF WGS

Adidas Performance 3S CVRT DUF WGS recenze a test

Cestovní taška Adidas Performance 3S CVRT DUF WGS je klasickou moderní sportovní taškou, kterou můžete samozřejmě použít i na cestování. Je tak velmi univerzální, protože ani při návštěvě posilovny s ní nebudete vypadat divně. Hodí se pro aktivního člověka a na všechny sportovní aktivity. Stylový design podtrhuje výrazné logo výrobce a typické tři proužky na boku.

Objem je 22 l, rozměry jsou 48 x 23 x 23 cm (d, š, h) a neměl by tak být problém ani v letadle. Jsou zde dvě uši, za které lze taška přenášet klasicky v ruce, ale také lze díky nim nosit jako batoh. Délku lze nastavit a je na nich dobré polstrování. Samozřejmostí je pak ramenní popruh s polstrováním, který lze nastavit dle potřeby, či odepnout.

Uvnitř je taška rozdělena na tři oddíly a z venkovní strany je pak další kapsa na zip. Materiál je klasický polyester, ale je tady i zesílené dno, které zvýší odolnost proti prodření nebo protržení.

Univerzální využití i na sport, lze nosit jako batoh, nízká cena
Menší objem

Nike ALPHA ADAPT

Nike ALPHA ADAPT recenze a test

Cestovní taška Nike ALPHA ADAPT je dalším zástupcem tašek, které můžete použít i na veškeré sportovní aktivity, do fitka nebo na trénink. Samozřejmě si ji s sebou můžete vzít i na cesty. Rozměry má ovšem 61 x 28 x 28 cm (d, š, h) a požadavek na kabinové zavazadlo již nesplňuje, objem je 48 litrů.

Do této cestovní tašky tak dáte vše potřebné, třeba i při výjezdu na šňůru fotbalových utkání, nebo na dovolenou. Materiál potěší odolností proti dešti, takže zvládne i nepřízeň počasí. Taška má stylový sportovní šmrnc a výrazné logo výrobce.

Dvě ucha umožní nosit tašku jak v ruce, tak na ramenou díky ramennímu popruhu. Využití jako batoh se zde spíše nepředpokládá. Hlavní úložný prostor je větraný, zajistíte jej pak dvoucestným zipem.

Univerzální taška i na sport, nepromokavá, nízká cena
Ucha do ruky bez polstrování

Osprey MERIDIAN 75 II

Osprey MERIDIAN 75 II recenze a test

Kožená cestovní taška, to vás musí napadnout v momentě, kdy se podíváte na cenovku. Cena Osprey MERIDIAN 75 II je totiž poměrně vysoká, spotřebitel však za ni dostane špičkový produkt. Použitý materiál je balistický nylon 1680D, tedy jeden z nejpevnějších materiálů, co se používá.

Taška toho nabízí hodně, zejména univerzálnost, praktičnost a spolehlivost. Celkové rozměry jsou 71 x 36 x 32 cm (d, š, h) a objem 75 l. Ve skutečnosti je ale objem 59 + 16 l, skládá se totiž ze dvou částí, které lze rozdělit. Může se použít jako taška i batoh, menší odnímatelná část je tzv. „daypack“ a je vhodná na výlety i do města.

Uvnitř najdete bohaté členění a kapsy oddělující špinavé věci. Výrobce do tohoto produktu zkrátka zabalil kompletní servis pro všechny, kdo je často na cestách, ať už za zábavou či prací. Je zde také mnoho prvků z kufru, tedy kolečka i výsuvná rukojeť.

Kvalita zpracování a materiálů, propracované detaily, univerzálnost
Vyšší hmotnost

Mammut Cargon 90

Mammut Cargon 90 recenze a test

Pánská cestovní taška Mammut Cargon 90 patří mezi produkty, které toho pojmou oprvdu hodně. Má objem rovných 90 litrů a pokud jde o rozměry, tak ty jsou 66 x 33 x 41 cm (d, š, h). Je třeba dodat, že se model prodává i v řadě dalších objemů, takže si můžete zvolit ten, který vám nejvíce vyhovuje. Vzájemně se pak od sebe ničím neliší.

Jsou zde široké a anatomicky tvarované ramenní popruhy, které zajišťují dostatečný komfort při nošení. V případě potřeby je lze libovolně odepnout. Po stranách najdete ucha, za které lze tašku pohodlně vzít třeba i ve dvou lidech. Když ji více naložíte, hodit se mohou dva kompresní popruhy.

Dno odolává oděru, jako materiál tašky je použit pevný balistický nylon 1000D. Uvnitř je organizér, díky kterému si věci uložíte přehledně. Celkově je vnitřní prostor opravdu objemný a po stranách je dvojice kapes na drobnosti. Vzhledem ke své velké kapacitě překvapí nízká hmotnost, která je pouze 1,3 kilogramu.

Nízká hmotnost, praktické vnitřní členění, kvalitní provedení
Vyšší cena

Deuter Transit 50

Deuter Transit 50 recenze a test

Cestovní batoh Deuter Transit 50 je určen všem, kteří preferují nošení cestovních tašek na zádech. V rukou je to ostatně mnohdy nepohodlné a těžké tašky přes rameno také nejsou ideální pro všechny váhové kategorie. Tento model má rozměry 63 x 33 x 26 cm (v, š, h) a rozumný objem 50 l. Hlavním použitým materiálem je polyester 600D.

Nosit lze díky popruhům primárně jako batoh, ale také jako taška přes rameno či kufr za madlo. Podobně jako i konkurenční model, také zde je malý odepínatelný batůžek, se kterým lze cestovat samostatně. Jeho objem činí 12 litrů. Hlavní batoh má pak také oddělenou spodní komoru pro špinavé věci, boty nebo třeba spacák.

Jinak je zde mnoho vychytávek známých z batohů, tedy elastické kapsy po stranách, hrudní popruh, bederní pás a samozřejmě polstrovaná anatomická záda, která jsou důležitá ze zdravotního hlediska.

Batoh i taška v jednom, zádová část, univerzálnost
Jako celek je trochu neforemný

Willard TROY 80

Willard TROY 80 recenze a test

Cestovní taška na kolečkách Willard TROY 80 je další z řady těch, které kombinují prvky tašky a kufru. Z kufru převzala zejména kolečka, výsuvnou rukojeť nebo určitou tendenci držet tvar. Rozměry jsou 75 x 35 x 40 cm (d, š, h) a celkový objem 80 litrů, takže toho pojme hodně a kolečka se tak jistě hodí.

Taška disponuje dvojicí hlavních komor, úložný prostor je tedy dělený. Uvnitř najdete další menší kapsu na zip a kapsa na zip je také z vnější strany. Drobnosti, které potřebujete mít při ruce, tak nemusíte dávat do hlavních komor.

Uvnitř jsou stahovací popruhy, které pomohou vše udržet na svém místě. Materiál je polyester a taška má zesílené dno proti oděru. Je zde madlo jako na kufru a polstrovaná ucha, za která lze poměrně pohodlně nosit. Hmotnost je vyšší, a sice 3,3 kg.

Taška i kufr v jednom, kolečka, nízká cena
Vyšší hmotnost

KARI TRAA KARI 30

KARI TRAA KARI 30 recenze a test

Dámská cestovní taška KARI TRAA KARI 30 je dalším zástupcem, který lze bez obav použít i jako sportovní tašku. Můžete s ní tak nejen cestovat, ale vyrazit třeba do posilovny. Výrazný design a zvolené barvy ji předurčují zejména ženám, které si ji jistě hned oblíbí.

Materiál je voděodolné PVC a částečně polyester. Dvě polstrovaná ucha umožní snadné přenášení a popruh přes rameno je také samozřejmě polstrovaný. Hlavní úložný prostor je na dvoucestný zip a uvnitř nalezneme další síťovanou kapsu.

Taška existuje ve více barevných variantách, ale všechny jsou velmi veselé. Proto se dá doporučit i jako dětská cestovní taška. Celkový objem je 30 litrů, takže pojme veškeré základní věci, které s sebou cestou do fitka, nebo na cestu, potřebujete. Potěší také cenou, která rozhodně není za tento stylový kousek vysoká.

Hravý vzhled, voděodolná, nízká cena
Spíše menší objem

Jak vybrat cestovní tašku

V zásadě je celkem jedno, zda plánujete dovolenou jednou ročně, nebo cestujete pravidelně. Zda podnikáte cestovatelské výpravy, nebo cestujete v rámci vašeho povolání. Vždy je důležité nepodcenit výběr zavazadla, dobře zvolená cestovní taška nebo kufr vám může značně usnadnit cestování jako takové.

Cestovní taška nebo kufr

Možná si říkáte, že na cesty je tady přece kufr a není to tak ale docela pravda. Hodí se zejména na samotnou přepravu z domova na místo dovolené, a to především letecky. Jeho pevná konstrukce chrání věci při nevybíravém zacházení na letišti. Kufr ale zpravidla dáváme na odbavení, to nás stojí čas i peníze, a ještě na něj musíme po příletu čekat.

Pokud toho s sebou nemusíte brát mnoho, je lepší zvolit právě cestovní tašku, která lze vzít na palubu letadlai jako kabinové zavazadlo. Povolené maximum bývá 56 x 45 x 25 cm (d, š, h), ale to se může mírně lišit dle přepravní společnosti, někde je to třeba jen 55 x 40 x 20 cm. Řada společností umožňuje si vzít jedno zavazadlo s sebou zdarma a to právě v těchto rozměrech. Cestovní tašku pak snadno zmáčknete do schránek nad hlavou, nebo si ji dáte pod nohy.

To je další aspekt, proč mnozí preferují tašku před kufrem. I když budete mít velkou tašku jako plnohodnotnou náhradu kufru, nemá pevný tvar a vklouzne i tam, kam byste kufr už nedali. Prostě je poddajná a tedy skladnější. To se dále hodí, když cestujete autem, autobusem nebo vlakem. Některé lze nosit i jako batoh a jsou tak ideální pro ty, kteří tráví dovolenou aktivně.

Výběr velikosti

S výběrem tašky to není jen o tom, aby nám všechno pojmula, ale také o tom, že každý máme jiné tělesné dispozice. Drobnější lidé, zpravidla ženy, si nebudou samy tahat obrovskou tašku, kterou pomalu ani neunesou. Na dovolenou není potřeba cestovat s veškerým vybavením domu, je dobré k balení přistupovat hlavně rozumně a nevozit toho zbytečně mnoho.

Samozřejmě jsou situace, kdy je větší objem věcí nezbytný. Pak by vás měla zajímat především cestovní taška na kolečkách. Ta totiž umožní snadnou manipulaci s objemným zavazadlem i slabším lidem. Na druhou stranu taková už je ale do určité míry podobná kufru, zpravidla je těžší, a je tak potřeba zvážit reálný přínos takového řešení pro váš způsob cestování.

Způsob nošení

Ať už si vyberete libovolné zavazadlo, tak by mělo především splňovat vaše nároky na způsob nošení. Dbejte proto na dostatek potřebných popruhů a jejich polstrování. U tašek je také praktické, pokud mají stahovací popruhy, které pomohou udržet obsah na svém místě a celkově tašku zpevní. Pakliže chcete objemnější model, zaměřte se na cestovní tašku na kolečkách, která si stále zachovává vlastnosti tašek, ale značně vám ulehčí pěší přesuny.

Materiál a zpracování

Zohledněte také podmínky, v jakých budete cestovat. Zda potřebujete odolnější materiály nebo si vystačíte s běžným levnějším produktem. Cestovat totiž lze i s levnou taškou na sport, je však potřeba s ní adekvátně zacházet. Ve většině případů sahají výrobci k syntetickým vláknům, konkrétně pak k polyesteru, nebo nylonu, které mají dlouhou životnost, stálost a lépe odolávají opotřebení. Vybíráte-li novou tašku, oprostěte se od toho, zda jste dosud měli tašku nebo kufr, a uvažujte, jak doopravdy cestujete.

4.6/5 - (18 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.