Děti,

Vybíráme cestovní postýlku – Recenze 10 nejlepších

Cestovní postýlka je určena pro děti do zhruba 3 let věku a řeší zřejmou potřebu pohodlného spánku miminka mimo domov. Skládací postýlka se dá snadno složit a zase rozložit do kompaktních rozměrů, takže jde oproti klasické dětské postýlce mnohem pohodlněji převážet například v kufru auta nebo uložit do skříně u příbuzných. Kromě cestování najde přenosná postýlka využití i doma, mimo dětský pokojíček, pro snazší kontrolu potomka.

Primárně je určena ke spánku dítěte, ovšem může být využita i jako prostor, kde si děti budou hrát, nebo kde budou bezpečně trávit svůj čas. Boční průlez právě starším dětem umožňuje pohodlný průchod. Cestovní postýlka s polohovacím dnem či se závěsným lůžkem usnadňuje přístup k miminku, respektive novorozenci. Pokud je navíc postýlka s přebalovacím pultem, nemusíte dítě zbytečně přenášet při výměně plínky.

Zohlednit byste měli nejen hmotnost a nosnost postýlky nebo její rozměry, ale i specifické vlastnosti. Například zda má pohodlnou matraci, kolečka, houpací lištu s plyšovými zvířátky nebo kapsu na drobnosti. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší cestovní postýlky a jejich recenze.

Nejlepší cestovní postýlky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších cestovních postýlek z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Zopa NannyCaretero GrandeHauck Dream'n Play PlusCam Daily Plus 219Caretero SimploHauck Dreamer multi dotsZOPA YogaPetite&Mars Koot LionBabyGo Dreams IIHauck Babycenter
Rozložená74x64x124 cm124x65x80 cm-127x71x109 cm124x65x74 cm94x57x70 cm74x64x124 cm120x60x73 cm-125x63x83 cm
Složená21x20x70 cm79x28x24 cm75x20x20 cm18x18x75,5 cm79x28x24 cm90x59x23 cm21x20x70 cm73x20x20 cm57x47x17 cm32x32x79 cm
Přebalovací pultNeAnoNeAnoNeNeNeNeNeAno
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 cestovních postýlek

Zopa Nanny

Zopa Nanny recenze a test

Cestovní postýlka do 25 kg Zopa Nanny je ideálním pomocníkem na cesty. Dá se snadno složit i jednoduše rozložit. Její konstrukce je spojena s využitím koleček, díky kterým ji lze pohodlně přesouvat po pokoji nebo mezi místnostmi. Je vyrobena z nylonu, který jí zajišťuje určitou kvalitu, stejně jako pružnost.

Postýlka je určena pro všechny děti od narození, až po dobu tří let neboli 36 měsíců. Zaujme také tím, že ji lze jednoduše umývat a čistit, díky čemuž je usnadněna její údržba. Jelikož má kolečka, nechybí samozřejmě praktická brzda.

Disponuje otevíracím čelem, které zajišťuje lepší přístup do postýlky. Její nosnost pro polohování je 9,3 kilogramů. Klasická maximální nosnost je velmi dobrých 25 kilogramů. Rozložená měří 74x64x124 cm, nerozložená potom 21x20x70 cm.

Velká maximální váha, polohovatelná, kolečka
Horší základní matrace

Caretero Grande

Caretero Grande recenze a test

Dětská postýlka s přebalovacím pultem Caretero Grande má zajímavou konstrukci, která využívá i praktické síťky proti hmyzu, která se hodí hlavně v létě. Jejím kladem je i přebalovací pult, který usnadní tuto činnost bez nutnosti složitého ohýbání. Určena je pro děti různého věku, s nutností dodržet váhový limit, jejíž hodnota je 15 kilogramů.

Pokud je rozložená, jsou její rozměry 124x65x80 cm. Pokud je ve složeném stavu, potom mluvíme o rozměrech 79x28x24 cm. Součástí postýlky je také matrace, jejíž velikost je 120 x 60 centimetrů a tloušťka pak 1 centimetr. Je tedy lepší ještě dokoupit lepší matraci.

Celková váha postýlky je vzhledem ke konstrukci 13 kilogramů. Pyšní se tím, že splňuje evropskou normu s označením EN 716. Součástí balení je i praktická taška na popruhy, která usnadní její transport. Obsahuje také boční průlez na zip, kapsu na suchý zip, vyvýšené lůžko nebo hrací strojek.

Přebalovací pult, hrací strojek a další příslušenství, houpací mechanismus
Tvrdší matrace, horší návod

Hauck Dream’n Play Plus

Hauck Dream'n Play Plus recenze a test

Cestovní postýlka s matrací Hauck Dream’n Play Plus určitě zaujme tím, že oproti řadě jiných modelů má matrace výšku 1,5 centimetrů. Je vyrobena z molitanu, který je opatřen kvalitním potahem. Matrace leží na pevné sololitové desce. Jelikož jde o skládací postýlku, je deska rozdělena na 6 částí, což umožní její jednoduché složení.

Postýlka disponuje průlezem, který je opatřen zipem pro lepší zabezpečení. Bezpečnost je zaručena také pojistkami, které brání případnému náhodnému složení. Součástí tohoto modelu je také taška, která umožní snadný přenos kdykoliv a kamkoliv.

Dítě má k dispozici plochu o velikosti 120 x 60 centimetrů a maximální zatížení postýlky je 15 kilogramů. Ve složeném stavu má poměrně kompaktní rozměry, přesněji 75x20x20 cm. Váha této postýlky je 11 kilogramů a řadí se tak spíše k těžším.

Taška a zapínání na zip, snadné složení a rozložení, nízká cena
Bez koleček

Cam Daily Plus 219

Cam Daily Plus 219 recenze a test

Cestovní postýlka s polohovacím dnem Cam Daily Plus 219 je dobrou volbou pro rodiče, kteří hledají možnost jednoduchého přebalení. Pult se na konstrukci zavěsí a dospělý se nemusí složitě ohýbat. Dále tento model zaujme i možností polohování, což ocení rodiče menších dětí. Vhod přijdou i veselé obrázky, které jsou umístěné na stěnách.

Kvalitu potvrzují jak absolvované nárazové testy, tak i to, že postýlka plní nařízení EN 716-1/2. Její konstrukce zaujme také dostatečnou stabilitou do všech stran. Hmotnost postýlky je přibližně 14 kilogramů, což je sice dost na transport, ale zase je dostatečně robustní z hlediska stability. Proběhl také test na okusování i uvíznutí dětského dudlíku.

Praktická jsou 2 kolečka vybavená brzdami, stejně jako okénko, které disponuje praktickým zipem. Ve výbavě najdete také stříšku, moskytiéru, kolečka nebo tři plyšové hračky a cestovní tašku.

Absolvované testy, výbava, polohovací dno a přebalovací pult
Vyšší váha

Caretero Simplo

Caretero Simplo recenze a test

Dětská cestovní postýlka Caretero Simplo je určena dětem až do hmotnosti 15 kilogramů. Přijatelná váha, která je 10 kilogramů, přispívá k jednodušší manipulaci a současně dobré stabilitě. Součástí postýlky je samozřejmě i matrace, která má výšku 1 centimetr. Jde o základní podložku, kterou je lepší nahradit dokoupenou kvalitnější matrací.

V rozloženém stavu má tato postýlka rozměry 124 x 65 x 74 cm. Samotné dítě má k dispozici klasický prostor o hodnotě 120 x 60 centimetrů. Pokud dojde k jejímu složení, je možné počítat s rozměry, které činí 79 x 28 x 24 cm.

Tento model má systém Double Lock, které brání jakémukoliv samovolnému složení, mezi další přednosti patří i kolečka která jsou vybavená brzdou, stejně jako nelze zapomínat také na kapsu na drobnosti, nebo boční dvířka, která jsou vybavena zipem.

Cena/výkon, kolečka s brzdou, kapsa na drobnosti
Tenká matrace

Hauck Dreamer multi dots

Hauck Dreamer multi dots recenze a test

Cestovní postýlka pro miminko Hauck Dreamer multi dots se svým designem a konstrukcí vymyká tím, co nabízejí ostatní výrobci. Funguje jako postýlka, ale zároveň i jako praktická kolébka. Má také inovativní skládací mechanismus, díky čemuž ji lze složit jenom jednou rukou. Její předností, kterou lze ocenit při transportu, je její váha, která činí pouze 6,9 kilogramů. Nadchnou i její kompaktní rozměry.

Popruh zajišťuje pohodlné přenášení a díky kovové konstrukci je pevná a stabilní. Potěší také její příjemný plyšový okraj. Pro dítě nabídne plochu na ležení o velikosti 90 x 50 centimetrů. Vhodná je tedy hlavně pro novorozence.

Využíváno je materiálů, které se snadno čistí a také udržují. U nohou postele jsou praktické kapsy, které jsou vhodné pro uložení maličkostí. Pro jednoduchost upevnění jsou používány praktické suché zipy. Oproti jiným přenosným postýlkám má navíc již vhodnou matraci v základu a není ji tak potřeba dokupovat zvlášť.

Možnost kolébky, nízká váha, kvalitní matrace v základu
Menší plocha pro dítě omezuje pozdější využití

ZOPA Yoga

ZOPA Yoga recenze a test

Skládací postýlka ZOPA Yoga má po složení kompaktní rozměry a přenášení usnadní i celkem dobrá váha, která je 9,2 kilogramů. Transporty po rozložení zase usnadní fakt, je vybavena kolečky pro jednoduchý přesun. Ty jsou pochopitelně vybaveny i nezbytnými brzdami, které postýlku stabilizují na místě.

Na boční straně lze najít kapsu, která se hodí k ukládání jakýchkoliv drobností. Na straně druhé je otvor pro nalézání, který je zabezpečený kvalitním a také bezpečným zipem. Součástí balení je také praktická taška na přenášení.

U malých dětí je k dispozici funkce polohování pomocí zipu. Vhodná je u potomků do 6 měsíců a do 10 kilogramů jejich váhy. Praktická je i její údržba, kdy lze postýlku snadno čistit vlhkým hadříkem. Přenosnou tašku je možné prát v pračce.

Snadná údržba, kolečka, polohování na zip
Tvrdší matrace

Petite&Mars Koot Lion

Petite&Mars Koot Lion recenze a test

Přenosná postýlka Petite&Mars Koot Lion nabídne dítěti klasický prostor o velikosti 120 x 60 centimetrů. Stejně tak dokáže dítěti nabídnout i velmi zajímavý design, s motivy lvíčků. Dobré bezpečnosti je dosaženo hlavně díky využití stabilní konstrukce. O pohodlí se stará rovněž měkká matrace, která je součástí postýlky, byť se recenze uživatelů zmiňují o přílišné tenkosti.

Po jejím rozložení je stále připravena ke snadnému přesunu, a to díky 2 kolečkům, kterými disponuje. Pro lepší vstup do postýlky je k dispozici také dostatečně velký otvor, který je proti otevření zabezpečený zipem. Využitý je kovový rám.

Díky průhledným bočnicím vidí dítě ven a rodič ho může i snadno kontrolovat. Kvalitní materiály zase umožňují snadnou údržbu vlhkým hadříkem. Maximální nosnost daného modelu je 14 kilogramů. Dodávána je s praktickou taškou a k postýlce je navíc možné přikoupit přídavné patro.

Nízká váha, skladnost, snadné čištění
Tenká cestovní matrace

BabyGo Dreams II

BabyGo Dreams II recenze a test

Cestovní postýlka se závěsným lůžkem BabyGo Dreams II je skvělým pomocníkem na cestách pro rodiče novorozenců. Závěsné lůžko je vhodné pro děti od narození, až do váhy zhruba 9 kilogramů. Následně je možné jeho vyjmutí a použití klasické konstrukce. Ta disponuje nosností o velikosti 13 kilogramů.

Model zaujme možností zvolit pro dítě 2 polohy, stejně jako tím, že má k dispozici 2 matrace. Jedna s rozměrem 50×80 a druhá s rozměrem 60×100 centimetrů. Unikátem je velmi lehká konstrukce, která váží pouhých 5 kilogramů, což je prakticky polovina obvyklé váhy.

Průlez je v čelní části a je dostatečně velký. O stabilitu se starají také 4 nohy vyrobené z hliníku. Díky zaobleným rohům je sníženo riziko zranění. Po zabalení je možné postýlku přenášet v tašce s rozměry 57x47x17cm.

Nízká váha, 2 polohy pro dítě, zaoblené rohy
Vyšší cena, menší prostor spodní pozice

Hauck Babycenter

Hauck Babycenter recenze a test

Cestovní postýlka s přebalovacím pultem Hauck Babycenter je ideální i pro cestování s miminky. Pro děti do 6 měsíců, tedy novorozence, je k dispozici závěsné lůžko, které zajistí lepší starost o dítě. U starších a těžších dětí je k dispozici klasická spodní plocha. Navíc je součástí této postýlky také přebalovací podložka, která zajistí tuto činnost bez ohýbání nebo přemisťování miminka mimo postýlku.

Hmotnost postýlky je 14 kilogramů. Po jejím rozložení má velikost 125 x 63 x 83 cm. Klasická plocha určená pro dítě má rozměr 120 x 60 centimetrů a disponuje nosností 15 kilogramů. Ve složeném stavu má tento model v celku kompaktní rozměry 32 x 32 x 79 cm.

Zajímavý je integrovaný reproduktor s hudebními nahrávkami. Součástí balení je základní matrace, přičemž výrobce umožňuje dokoupení pohodlnější. Pro snadnější pohyb nechybí kolečka, pro údržbu zase omyvatelný materiál.

Reproduktor, přebalovací pult, se závěsným lůžkem
Pohodlná matrace není v balení

Jak vybrat cestovní postýlku

Přenosná postýlka je určena pro zajištění pohodlí potomka při cestování, kdy logicky není praktické brát klasickou postýlku. Je rozdíl, zda je využívána pro dítě od narození, nebo až od několika měsíců. Pro ty nejmenší je ideální cestovní postýlka s polohovacím dnem nebo se závěsným lůžkem. To je ve vyšší výšce, což rodičům usnadní manipulaci. Jde obvykle o řešení pro děti od 0 do 6 měsíců. Pro starší už je samozřejmá klasická cestovní postýlka, kdy dítě leží na základní podložce.

Nosnost

Jde ruku v ruce s věkem dítěte, jelikož čím více dítě roste, tím více se samozřejmě zvyšuje jeho váha. U nejmenších dětí se počítá s tím, že polohovací lůžko má nosnost jenom jednotky kilogramů. Klasická nosnost postýlek a jejich klasického lůžka je v rozmezí 15 – 20 kilogramů, což je dostačující hodnota do několika let věku dítěte. Najdou se i výjimky, kterou může být cestovní postýlka do 25 kg.

Rozměry

Základem jsou rozměry prostoru pro dítě, které by měly být o hodnotě 120 x 60 centimetrů, což dnes nabídne většina modelů. Dále je třeba hledět na to, jak je dětská cestovní postýlka velká v rozloženém stavu. To proto, aby se dobře vešla třeba do hotelového pokoje. Dále hraje roli i velikost ve stavu složeném. Kompaktní skládací postýlka se mnohem lépe přepravuje v zavazadlovém prostoru vozu, nebo v cestovním kufru.

Hmotnost a transport

Čím více s ní budete cestovat, tím více je na místě, aby její hmotnost byla skutečně malá, avšak ne za cenu kompromisu v robustnosti a stabilitě konstrukce. Nejlehčí skládací postýlky mají váhu okolo 5 kilogramů. Ideální je pořídit takovou, která neváží více než 10 kilogramů. Ne vždy se to povede, jelikož jsou i takové konstrukce, kdy postýlka váží téměř 15 kg. Ta pak většinou obsahuje větší výbavu, tudíž je konečné rozhodnutí spíše o prioritách.

Pokud jde o transport ve složeném stavu, měla by cestovní postýlka jako součást balení nabídnout i praktickou tašku s uchy nebo popruhem, ve které se bude bez problémů přenášet. Dále je třeba myslet i na možnost transportu v rozloženém stavu. Zde je na místě, aby měla postýlka k dispozici kolečka, díky kterým ji lze snadno přesouvat z jedné místnosti do druhé. Pro jistotu stability by měly být pochopitelně vybaveny také brzdou.

Matrace

Často slabé místo, které nabízená cestovní postýlka má. Klasické matrace mají tloušťku 1 centimetr a z recenzí často vyplývá přílišná tvrdost. Kdo hledá pro dítě větší pohodlí, je často odkazován na příslušenství, kdy je pohodlnější matraci nutno dokoupit zvlášť. Platí to obzvláště v případě, kdy by mělo dítě trávit v postýlce více času. Pak je kvalitní matrace nutností, nejlépe ještě z přírodních materiálů jako je pohanka nebo kokos.

Výbava

Sem lze zařadit několik věcí. Určitě se může hodit dětská postýlka s přebalovacím pultem, který se zavěsí na horní část a umožní jednoduché přebalení dítěte bez nutnosti velkého ohýbání. Praktickou vlastností jsou i různé kapsy a úložné prostory, které lze využít na uschování hraček, plen, kapesníčků a dalších nezbytností přímo na postýlce. Některé postýlky mohou mít také hrací hrazdičku, síťku proti hmyzu nebo závěsné lůžko vhodné pro miminka do 3 měsíců. Materiál postýlky by měl být snadno udržovatelný, například čistitelný mokrým hadříkem, a rovněž taška by měla mít možnost praní v pračce.

4.6/5 - (42 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.