Outdoor,

Nejlepší cestovní kufry: Test, recenze kufrů 2024

Cestovní kufr je nepostradatelným společníkem na cestách. Ať už se vypravíme na dovolenou, nebo obchodní cestu, kufr obvykle máme s sebou. Někomu stačí zavazadlo menší, které je možno vzít i do kabiny letadla, jiný potřebuje kufr větší, nebo dokonce kufrů několik.

Kufr má své důležité místo i v dnešní době, kdy si stále více lidí oblíbilo cestování nalehko třeba jen s cestovní taškou. Bez kufrů se často neobejdou zejména rodiny s dětmi, nebo osoby přesouvající se na delší období. Jedete-li z letiště rovnou do hotelu, není v zásadě důvod si jej nevzít. Cestovní kufr může být textilní nebo skořepinový a měl by dokonale ochránit vaše věci při přepravě letadlem, či autobusem. Ideální cestovní kufr se odvíjí od požadavků a potřeb konkrétních spotřebitelů.

Hlavním parametrem je bezesporu velikost, respektive objem kufru, dále konstrukce, materiál a důležité detaily, jako jsou počet a kvalita transportních koleček, pevné madlo, nebo TSA zámek. Nejvíce zastoupeny jsou neutrální modely, existují však cestovní kufry v dámském a dětském provedení. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší cestovní kufry a jejich recenze.

Nejlepší cestovní kufry – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších cestovních kufrů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelObjemMateriálUrčení 
Samsonite X Blade 3.0 71 Spinner Expander recenze a testSamsonite X Blade 3.0 71 Spinner Expander83,5 lTextilieKlasické
Dakine Terminal Spinner 40L recenze a testDakine Terminal Spinner 40L40 lTextilieKabinové
Dunlop 77l recenze a testDunlop 77l77 lTextilieKlasické
David Jones 1011 recenze a testDavid Jones 101182 lSkořepinaKlasické
American Tourister Funshine 39 L recenze a testAmerican Tourister Funshine 39 L39 lTextilieKabinové
Madisson Paris 2W SX recenze a testMadisson Paris 2W SX27 lSkořepinaDětské
T-Class 796 XL recenze a testT-Class 796 XL99 lSkořepinaKlasické
Airtex 938 recenze a testAirtex 93870 lSkořepinaKlasické
SuitSuit Caretta S recenze a testSuitSuit Caretta S31 lSkořepinaDětské
Travelite Vector 2w M recenze a testTravelite Vector 2w M80 lSkořepinaKlasické

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Samsonite X Blade 3.0 71 Spinner ExpanderDakine Terminal Spinner 40LDunlop 77lDavid Jones 1011American Tourister Funshine 39 LMadisson Paris 2W SXT-Class 796 XLAirtex 938SuitSuit Caretta STravelite Vector 2w M
Hmotnost3,6 kg3,5 kg3,7 kg4,5 kg2,5 kg2,2 kg4,2 kg4 kg2,4 kg3,5 kg
Rozměry (Š x V x H)46 x 71 x 29 cm36 x 55 x 22 cm47 x 76 x 28 cm52 x 76 x 29 cm40 x 55 x 20 cm32 x 48 x 20 cm49 x 75 x 30 cm43 x 65 x 27 cm35 x 55 x 20 cm46 x 64 x 31 cm
Počet koleček4424224442
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 cestovních kufrů

Samsonite X Blade 3.0 71 Spinner Expander

Samsonite X Blade 3.0 71 Spinner Expander recenze a test

Kufr na kolečkách Samsonite X Blade 3.0 71 Spinner Expander je zástupcem kufrů z textilií, jedná se tedy o tzv. měkké zavazadlo. Obsahuje expandér, díky kterému lze zvětšit dle potřeby jeho objem. Ten tak je 83,5 nebo 90 litrů. Rozměry pak jsou 71 x 46 x 29/34 cm (v, š, h).

Dobrou fixaci uložených věcí zajišťují křížové fixační popruhy, uvnitř je také síťovaná kapsa a kapsa na mokré věci. Z vnější strany pak najdete dvojici kapes na zip, jedna je menší a jedna velká. Madlo je na boku i v horní části, samozřejmostí je výsuvná rukojeť.

Potěší, že výrobce integroval kombinační zámek TSA. Další vychytávkou je kapsička určená na tablet. Kromě toho je samozřejmostí štítek na jmenovku s adresou. Zavazadlo má čtyři velká otočná kolečka, se kterými překonáte snad každou překážku.

Expandér, robustní všesměrná kolečka, TSA zámek
Vyšší pořizovací cena

Dakine Terminal Spinner 40L

Dakine Terminal Spinner 40L recenze a test

Cestovní kufr na kolečkách Dakine Terminal Spinner 40L je spíše menších rozměrů. Objem má 40 litrů a bohužel nenabízí možnost zvětšení, což bychom v této vyšší cenové hladině uvítali. Rozměry pak jsou 55 x 36 x 22 cm (v, š, h), díky čemuž může posloužit jako příruční kufr. Lze si jej tak vzít s sebou na palubu letadla.

Uvnitř najdete jednu komoru, která je jako obvykle uzavíratelná dvoucestným zipem. Zevnitř na víku je kapsa na zip a síťovaná kapsa. Samozřejmě nechybí popruhy, které vám pomohou zafixovat věci na své místo. Vnější strana kufru pak nabízí trojici kapes různých velikostí, kam dáte i tablet nebo notebook.

Čtveřice koleček zajišťuje pojezd do všech směrů, madlo je na boku i nahoře. Výsuvná rukojeť je standardem a má dvě polohy vysunutí. Pod ní je prostor na kelímek s pitím a na boku najdete také průhlednou kapsičku na jmenovku.

Lze vzít do kabiny letadla, všesměrová kolečka, prostor na kelímek
Chybí expandér

Dunlop 77l

Dunlop 77l recenze a test

Kufr Dunlop 77l je tady pro ty, kteří hledají látkové zavazadlo za příznivou cenu v mnoha velikostech. My jsme vybrali druhý největší objem 77 litrů, který má rozměry 76 x 47 x 23-28 cm (v, š, h). Kromě toho existuje také ve variantách 22, 34, 53 a 110 l, přičemž jako palubní kufr do letadla lze použít dvě nejmenší varianty.

V novějších sériích se tento model prodává také pod značkou Slazenger, kde by mělo být o něco lepší dílenské zpracování. To je jinak u levného kufru pochopitelně spíše průměrné. Tento kufr je ale hlavně pracant, není to luxusní doplněk. Splní účel, ke kterému je určen.

Z vnitřní strany víka je síťovaná kapsa, z vnější strany pak dvojice kapes na zip. Kromě toho jsou zde klasická madla na boku a na horní straně. Samozřejmě je zde také výsuvná rukojeť, kterou lze vysunout dle potřeby. Má dvojici pevných koleček.

Nízká cena, více velikostí, moderní design
Slabší dílenské zpracování

David Jones 1011

David Jones 1011 recenze a test

Velký cestovní kufr David Jones 1011 je zástupcem skořepinového provedení. To je samozřejmě tvrdé a má nejvyšší předpoklady k ochraně věcí uvnitř kufru. Nabídne až 110 litrů objemu a rozměry jsou 76 x 52 x 29 cm (v, š, h).

Hlavní komora nabízí možnost zajistit věci bezpečnostními popruhy, prostor je rozdělen přihrádkou, kde je také zipová kapsa ze síťoviny. Z vnějšku samozřejmě nenajdete nic, neboť se jedná o skořepinu. Pro ty je ale zase poměrně typický číselný zámek, který nechybí.

Kolečka jsou kvalitní a pogumovaná, jízda s kufrem je hladká a pohodlná. Jsou navíc čtyři, takže jezdí všemi směry. Madlo je pouze na boční straně a výsuvná rukojeť lze teleskopicky nastavit dle potřeby. Potěší velmi příznivá cena a pěkná modrá barva.

Velký objem, pogumovaná všesměrová kolečka, nízká cena
Madlo jen z boku

American Tourister Funshine 39 L

American Tourister Funshine 39 L recenze a test

Malý cestovní kufr American Tourister Funshine 39 L je ideálním společníkem na cesty. Tento „americký turista“ disponuje rozměry 55 x 40 x 20 cm (v, š, h), což jej předurčuje jako příruční kufr do letadla, který projde u drtivé většiny leteckých společností, vč. nízkonákladových. Jedná se o látkový kufr s objemem 39 litrů.

Uvnitř jsou popruhy, kterými lze zabezpečit uložené věci. Kromě toho jsou zde zesílené chrániče dna a hlavní komora se uzavírá klasicky dvoucestným zipem. Očekávali bychom při dané ceně již TSA zámek, který zde však není, nicméně vzhledem k tomu, že kabinový kufr máte stále u sebe, to není velké mínus.

Zavazadlo disponuje dvojicí pevných koleček, které působí robustním dojmem. Provedení je pevné a kvalitní a v tomto ohledu je rozumným poměrem ceny a výkonu. Madlo je pouze z horní strany, ale kufr je menší, takže na boku není potřeba. Pochopitelně je zde výsuvná rukojeť a zavazadlo potěší moderním designem.

Ideální rozměr příručního zavazadla, moderní vzhled, poměr cena/výkon
Chybí TSA zámek

Madisson Paris 2W SX

Madisson Paris 2W SX recenze a test

Kufr do letadla Madisson Paris 2W SX je určen malým cestovatelkám. Je vyroben v krásné růžové barvě s motivy Paříže, ostatně je také od francouzské značky. Přestože jde o dětský kufřík na kolečkách, tak má poměrně vyšší cenu. Na druhou stranu je to asi nejhezčí dětský cestovní kufr, který jsme viděli.

Zavazadlo je z pevného materiálu a jeho objem je 27 l. Rozměry jsou 48 x 32 x 20 cm (v, š, h), takže jej vezmete v letadle i do kabiny. Výrobce dbal i na praktickou stránku, takže úložný prostor poskytuje fixaci popruhy. Je zde také vnitřní kapsa na zip.

Na kufru jsou krásná průhledná fixní kolečka a na horní straně je madlo. Kromě toho nechybí ani teleskopická rukojeť. Vše je dostatečně robustní a s kufrem se dobře manipuluje. Rovněž stabilně stojí a nepřepadává, takže se nemusíte bát jej vašemu dítěti svěřit.

Kvalitní provedení, krásný design, vezmete i na palubu letadla
Vyšší cena

T-Class 796 XL

T-Class 796 XL recenze a test

Cestovní skořepinový kufr T-Class 796 XL patří mezi větší modely, což už napovídá jeho název. Jedná se o pevné skořepinové provedení s objemem 99 litrů a celkovými rozměry 75 x 49 x 30 cm (v, š, h). Provedením jde o kvalitní zavazadlo z ABS plastu za rozumnou cenu, které je také opatřeno TSA zámkem.

Vnitřek kufru je polstrovaný, věci tak budou v bezpečí. Uzavírání je řešeno klasickým dvoucestným zipem a uvnitř jsou samozřejmě stahovací pásy. Zevnitř na víku je pak dvojice kapes na zip.

Najdete zde samozřejmě dvojici madel, jedno je na boku a druhé na horní straně. Výsuvná rukojeť má mechanismus z hliníku. Všechna madla jsou pogumovaná, takže se dobře drží. Kufr má čtveřici všesměrových koleček, která lze po opotřebení vyměnit. Zavazadlo jde postavit také na bok, kde má pevné nohy.

Bytelná konstrukce, všesměrová kolečka lze vyměnit, TSA zámek
Vroubkovaný povrch se může hůře udržovat

Airtex 938

Airtex 938 recenze a test

Střední cestovní kufr Airtex 938 o objemu 70 l je ideální pro případy, kdy nechcete příliš malý ani velký kufr. Je zkrátka tak akorát. Rozměry má 65 x 43 x 27 cm (v, š, h) a kromě tohoto se dále nabízí ještě v malém provedení, o objemu 41 l, a ve velkém provedení s objemem 108 l.

Hlavní komoru rozděluje textilní přihrádka, kde naleznete kapsu ze síťoviny. Přestože je konstrukce ze skořepiny, jeho střední část lze rozšířit díky expandéru. Uvnitř najdete také fixační popruhy a potěší přítomnost TSA zámku, i přesto, že je za velmi příznivou cenu.

Najdete zde čtveřici všesměrových koleček a táhnout, nebo tlačit jej můžete díky teleskopické rukojeti. Jsou zde také madla na boku a v horní části. Jediným mínusem může být o něco vyšší hmotnost, kdy 4 kg je na 70 ti litrový kufr trochu moc.

Kvalitní provedení, expandér, TSA zámek
Vyšší hmotnost

SuitSuit Caretta S

SuitSuit Caretta S recenze a test

Cestovní kufr do letadla SuitSuit Caretta S si můžete vzít až do kabiny, protože má rozměry 55 x 35 x 20 cm (v, š, h) a bez problémů tak vyhoví parametrům na kabinový kufr. Mezi spolucestujícími navíc upoutá pozornost, jeho trendy růžová barva osloví především všechny ženy. Stylový je také prolis v designu želvího krunýře, díky kterému je oblíbený i u dětí.

Objem kufru je 31 litrů a jeho konstrukce je skořepinová. Použitý ABS materiál je velmi odolný proti nárazu. Hlavní komora je uzavíratelná dvoucestným zipem a při dané ceně u takto malého kufru nepotěší absence TSA zámku, je zde jen klasický číselný.

Kolečka jsou čtyři a mohou jezdit do všech směrů. Madlo je pouze nahoře, jako je u menších kufrů obvyklé. Nejčastěji budete pravděpodobně používat teleskopickou rukojeť, kterou si lze vysunout tak, jak je potřeba.

Můžete vzít na palubu letadla, kvalitní materiál, trendy styl
Chybí TSA zámek

Travelite Vector 2w M

Travelite Vector 2w M recenze a test

Cestovní skořepinový kufr Travelite Vector 2w M je zástupcem objemnějších zavazadel, jeho velikost je na pomezí středních a větších kufrů a má objem 80 litrů. Rozměry jsou 64 x 46 x 31 cm (v, š, h) a z vychytávek lze zmínit expandér, který objem navýší na 91 l, a také TSA zámek.

Z pohledu vnitřního uspořádání zde naleznete dělící textilní přepážku, která má dvojici kapes na zip. Je tady rovněž menší kapsička vhodná na drobnosti a na pevné uložení věcí využijete fixační popruhy, které jsou navíc pogumované.

Kolečka jsou pouze dvě fixní, zato dostatečně velká. Madla najdete na boku i v horní části kufru a rukojeť je z lehkého materiálu, lze ji samozřejmě teleskopicky vysunout a zajistit dle potřeby. ABS materiál je odolný proti nárazu a má pěknou modrou barvu.

Kvalitní materiály, expandér, TSA zámek
Rukojeť mohla být bytelnější

Jak vybrat cestovní kufr

Výběr vhodného kufru má dvě roviny. V prvé řadě se musíme rozhodnout, zda skutečně potřebujeme zavazadlo tohoto typu, neboť stejně dobře může posloužit také cestovní taška. Ta se hodí zejména na cestu autem, nebo na aktivní dovolenou.

Cestujete-li však letadlem, je kufr praktičtější řešení, a to hlavně z pohledu ochrany věcí v něm uložených, jelikož letištní personál s kufry nezachází zrovna nejlépe. Jsou často naházené na sobě a nesou tíhu dalších zavazadel, mnohdy absolvují několikametrový let vzduchem a zkrátka mají krušný život. Pokud tedy zvolíte jako preferované zavazadlo právě kufr, nastává otázka jaký.

Materiál textilie nebo skořepina

Kufry to sice nemají jednoduché, ale pro spotřebitele je důležitý zejména jejich obsah. Uvnitř máme věci, které chceme ochránit. U kufrů v zásadě můžeme volit ze dvou základních druhů těchto zavazadel, které se liší materiálem.

Prvním jsou klasické textilní kufry, které jsou zpravidla vyrobeny z nylonu, nebo polyesteru. Jejich výhodou je menší hmotnost, takže zbytečně nevozíme mrtvou váhu. To se hodí zejména pro to, abychom se vešli do váhového limitu a nemuseli připlácet za příliš těžké zavazadlo. Textilní kufr se na druhou stranu snadněji protrhne, ale nedá se obecně říci, že je z pohledu ochrany horší. Zase je totiž měkčí a může lépe odolat opravdu silnému nárazu. Textilní kufry jsou obvykle také za nižší cenu, dá se třeba i koupit nejedna výhodná sada cestovních kufrů, kde jsou obvykle tři velikosti. Samozřejmě ale najdete i drahé luxusní modely.

Druhou možností jsou skořepinové kufry, které se obvykle dělají z odolného ABS plastu. Vevnitř je takový cestovní kufr polstrovaný, což přispívá k lepší ochraně věcí při nárazech. Bohužel jsou těžší než kufry látkové. Mají jednu nespornou výhodu, a tou je, že nepromoknou. Většina bývá opatřena kódovým zámkem.

Rozměry

Požadavek na rozměry zavazadla bude vždy velice individuální, protože každý vozíme různě objemné věci a potřebujeme různé množství věcí. Velké kufry by měly mít dvě madla, aby se daly dobře přenést, ale především také robustní kolečka. Všesměrová nejsou nutností, ale mohou se hodit. Důležitá je samozřejmě dostatečně pevná teleskopická rukojeť. Musí být zkrátka možné co nejlépe s kufrem manipulovat, i když je velký a těžký.

Zvažte také tělesné dispozice osoby, která s kufrem bude manipulovat. Myslete třeba na dětský cestovní kufr pro ty nejmenší. Buď můžete pořídit přímo s dětskými motivy, nebo použijete kufr menších rozměrů, například běžný kabinový.

Příruční zavazadlo

Menší kufry mají jednu nespornou výhodu. Pokud totiž zvolíte kufr 55x40x20 cm (v, š, h), tak jste na ideální velikosti příručního zavazadla, které si můžete vzít s sebou na palubu letadla. Některé letecké společnosti povolují i více na některém z rozměrů, ale je to vždy individuální, proto si před cestou vždy ověřte podmínky aerolinky. Nejpřísnější pravidla, rozměry, bývají u společností nízkonákladových. Příruční kufr máte stále při sobě, máte do něj neustále přístup a sami si ohlídáte, jak je s ním nakládáno a s největší pravděpodobností se vám ani nezatoulá, jako se to stává s kufry odbavenými.

Další výbava

Žádný cestovní kufr není dost velký a někdy se do něj snažíme věci doslova našlapat. O to větší je pak problém se sbalit z dovolené, kdy věcí vezeme často ještě více. Některé kufry, především textilní, mají tzv. expandéry, které zvětší jeho objem a je to poměrně praktická vlastnost.

Další důležitou věcí je v dnešní době TSA zámek. Ten umožňuje obsluze letiště otevřít kufr bez jeho poškození pomocí univerzálního klíče. Namátková kontrola, nebo kontrola v případě podezření vás může při současných bezpečnostních opatřeních potkat velmi snadno, v případě kufru s TSA zámkem však nedojde k poškození zavazadla, nebo se nebudete muset dostavit k jeho otevření. Kufr se při odbavení může otevřít, i pokud v něm převážíte zakázané předměty, nejčastěji se v odbaveném zavazadle objevuje elektronika s bateriemi, které v něm nemají co dělat a je to důvod k otevření kufru a vyjmutí věcí.

4.4/5 - (22 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.