Péče o tělo,

Elektrické pilníky a brusky na paty: Recenze 10 nejlepších

Elektrická bruska na paty je neocenitelným pomocníkem při domácí pedikúře. Dokáže zajistit především odstranění ztvrdlé kůže na chodidlech, která je nejenom nevzhledná, ale může také praskat a přinášet bolestivá zranění. Takto ji lze odstranit bez návštěvy kosmetických salonů. Oproti tradičním pomůckám jako je rašple, seřezávač kůže nebo pemza, je elektrický pilník na nohy pohodlnější variantou.

Podle napájení rozdělujeme brusky na paty do sítě a na baterie. Obě varianty mají svá pro a proti, přičemž bateriové mohou být nejen omyvatelné, ale i vodotěsné a použitelné třeba ve sprše. S tím se pojí i způsob broušení, kde základ tvoří suchá pedikúra. Ta je šetrnější, s menším rizikem poranění či infekce a vhodná pro diabetiky. Mokrá pedikúra je pak účinnější na velmi tvrdou kůži.

Zohlednit byste měli nejen způsob napájení (do sítě, s adaptérem, na tužkové baterie), typ pedikúry, počet rychlostí, ale i specifické vlastnosti. Například hrubost brusných válečků a počet náhradních hlavic, nebo omyvatelnost. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší brusky na paty a jejich recenze.

Nejlepší elektrické brusky na paty – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších brusek na paty z testů a hodnocení pro rok 2022.


Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Scholl Velvet Smooth Wet&DryEta Rollo 1348Scholl Velvet Smooth DiamondLanaform DOLCEAEG PHE 5642Philips BCR430/00ETA Fenité 2348Bausch EasyPedipeel 0328Orava CR-800Rowenta EP2702F0
OmyvatelnýAnoAnoNeNeNeAnoNeAnoNeNe
Typ baterieIntegrovanáIntegrovanáAA-AAIntegrovanáIntegrovanáIntegrovanáAAA-
Pro diabetikyNeNeNeNeAnoNeNeAnoNeNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 brusek na paty

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenze a test

Bruska na paty Scholl Velvet Smooth Wet&Dry disponuje navíc i klipem na stříhání nehtů, což podpoří péči o nohy. Funguje na principu využití speciálního rotačního brusného válečku. Zde je možné nastavit 2 rychlosti, s ohledem na efektivitu a šetrnost samotného broušení. Konstrukce nadchne tím, že je kompletně vodotěsná.

Tento model je určený jak pro suchou, tak i pro mokrou pedikúru, třeba ve vaně nebo ve sprše. Jde o model bezdrátový, který má integrovanou dobíjecí baterii. Její nabíjení je díky speciální dobíjecí stanici, určené do běžné elektrické sítě, velmi jednoduché.

Zaujme také snadná údržba, jelikož brusku stačí po použití jednoduše omýt a nechat uschnout. Unikátem je možnost kromě integrované baterie využít i klasické vyměnitelné, což se hodí hlavně v případě cestování.

2 rychlosti, vodotěsnost, bezdrátové provedení
Pouze jeden brusný váleček

Eta Rollo 1348

Eta Rollo 1348 recenze a test

Elektrická bruska na paty s adaptérem Eta Rollo 1348 je určená na suchou, zrohovatělou, ale i odumřelou kůži. Zaujme její ergonomický tvar, stejně jako praktické osvětlení, které zlepšuje použití na tom pravém místě. Základem je hlavice, kde se nachází váleček, který disponuje průměrem 18 milimetrů. Kladem je možnost omývat danou hlavici pod tekoucí vodou.

V příslušenství nechybí také praktický pilník, ale i 1 náhradní hlavice, stejně jako čisticí kartáček. Dále je to adaptér, který slouží k nabíjení brusky. Díky tomu ji lze využívat jednoduše bezdrátově. Nejenom při cestování zaujme ochranný kryt.

Jako baterie je použita varianta NiMH s dobrou výdrží. Na jedno nabití dokáže pracovat až 60 minut, díky čemuž není nutní pravidelné dobíjení. To je realizováno z běžné elektrické sítě za dobu zhruba 8 hodin při plně vybité baterii.

Omyvatelná hlavice, pořizovací cena, světlo
Delší doba nabíjení

Scholl Velvet Smooth Diamond

Scholl Velvet Smooth Diamond recenze a test

Elektrický pilník na paty Scholl Velvet Smooth Diamond využívá brusky s rotující hlavou, která zajistí dokonalou eliminaci tvrdé kůže i rohoviny. Díky ergonomické rukojeti je zajištěno pohodlné držení, a tak i bezproblémové použití. Kompaktní velikost nezabere místo ani v koupelně, ani ve vašem zavazadle, v případě cestování. K tomu poslouží i praktický bezpečnostní kryt.

Tento model využívá 4 tužkové neboli AA baterie, což výrazně usnadní jeho použití kdykoliv a kdekoliv. Unikátní diamantové krystalky v množství 1 procenta pomohou efektivně odstranit kůži. Použito jich je zhruba 5 – 15 miligramů.

Vyjímatelný brusný válec zajistí i bezproblémovou údržbu, jelikož ho lze po použití snadno omýt proudem vody. Samotný přístroj lze otřít mokrým hadříkem. Díky vyměnitelným hlavicím je možné snadno dokoupit novou ve formě příslušenství.

Krystalky na válci, ergonomická rukojeť
Není vodotěsný

Lanaform DOLCE

Lanaform DOLCE recenze a test

Bruska na paty do sítě Lanaform DOLCE zaujme především svým netradičním designem. Ten je velmi kompaktní, ale nabídne i jednoduchost použití. Dokáže odstranit kůži, rohovinu, ale i odumřelé buňky. To vše díky elektronickému provedení rychle a jednoduše. Využívá abrazivní plochu z nerezu, což se podepisuje na celkově dlouhé životnost i a odolnosti.

Funguje na principu otáčivého kotouče, který se stará o efektivní ale i šetrné odstranění. Napájení je řešeno pomocí klasického síťového adaptéru. Příkon tohoto modelu je 12 W. Na rozdíl od bateriových variant mu tedy energie nikdy nedojde.

Má přijatelnou hmotnost, která činí 0,27 kilogramů, což ulehčuje i dlouhodobou péči. Kůže je po ošetření měkká a také vyhlazená. Údržba je velmi jednoduchá, jelikož díky suché pedikúře stačí pilník jenom jednoduchým způsobem očistit.

Dobrá účinnost, napájení ze sítě, abrazivní plocha z nerezu
Adaptér s krátkou šňůrou, vyšší cena

AEG PHE 5642

AEG PHE 5642 recenze a test

Elektrický pilník na nohy AEG PHE 5642 šetrně a efektivně odstraní ztvrdlou kůži, stejně jako odumřelé části, rohoviny, otlaky, ale i kuří oko. Zaujme jednoduché napájení, které je řešené pomocí 2 tužkových neboli AA baterií. V případě potřeby se rychle vymění, bez nutnosti přístroj nabíjet. Má také ergonomicky tvarovanou rukojeť.

Jednoduchost použití podporuje jak nízká hmotnost, tak i kompaktní rozměry. Používat ho může doslova celá rodina, a to zcela hygienicky. V rámci balení jsou totiž k dispozici hned 4 válečky. Další je možné v případě potřeby dokoupit jako příslušenství.

Princip fungování je založený na otáčení brusného válečku. Ten se za minutu otočí celkem 30 krát, čímž dokonale obrousí požadované místo. Zajme i jednoduchost údržby, a to hlavně pomocí čistícího kartáčku, který je také součástí balení.

Vhodný pro diabetiky, další nástavce v balení, nízká cena
Hodil by se váleček s hrubším povrchem

Philips BCR430/00

Philips BCR430/00 recenze a test

Elektrický pilník na chodidla Philips BCR430/00 využívá principu unikátního rotačního disku, která je účinný, ale přitom velmi šetrný. Vhodný je na péči nejenom o paty, ale celá chodidla. Kladem je možnost nastavení 2 rychlostí, podle aktuální potřeba eliminace ztvrdlé kůže, ale i kůže odumřelé, rohoviny a dalších nepříjemných součástí.

Využití je možné jak na suché, tak i na mokré odstranění přebytečné kůže. Tento model je napájený integrovanou baterií. Zaujme tak možnost použití kdekoliv a kdykoliv. Na jedno nabit dokáže vydržet po dobu až zhruba 40 minut.

Samozřejmostí je možnost snadné výměny disku, který by měl být pro dosažení optimálních výsledků nahrazen po 6 měsících pravidelného použití. Disk využívá speciální přírodní minerální korund, který zajistí efektivitu, ale zároveň i velkou šetrnost pro lidské nohy.

Přírodní minerální korund, 2 rychlosti, výdrž 40 minut
Vyšší pořizovací cena

ETA Fenité 2348

ETA Fenité 2348 recenze a test

Bruska na paty ETA Fenité 2348 je perfektní pomocník pro údržbu nohou. Díky integrované Li-Ion baterii funguje bezdrátově a nabídne velkou výdrž, která činí až 90 minut provozu. Nadchne i jednoduchost nabíjení, ke kterému se používá dnes známý a moderní micro USB kabel. Použití je možné také se samotným připojeným kabelem. Odstraňování kůže je realizováno otáčením válečku.

Pro optimální výsledek je možné vybrat si jednu ze 2 rychlostí otáčení roleru. Zaujme také ergonomická rukojeť pro doslova dokonalý úchop. Nástavec má průměr 18 milimetrů, což se podepisuje i na celkové rychlosti péče.

Zaujme také integrované světlo pro lepší práci za horších světelných podmínek. Nechybí také světelná signalizace upozorňující na stav akumulátoru. Součástí balení jsou 2 náhradní hlavice a také praktické cestovní pouzdro.

Výdrž 90 minut, napájení přes USB, válečky s různou hrubostí
Bez možnosti výměny aku

Bausch EasyPedipeel 0328

Bausch EasyPedipeel 0328 recenze a test

Elektrická bruska na paty Bausch EasyPedipeel 0328 může být napájena jak pomocí baterií, tak ze sítě. To výrazně zvyšuje její flexibilitu. Dokáže velmi jemně, ale i efektivně odstranit zrohovatělou a také ztvrdlou kůži nejenom na patách. K tomu pomáhá princip fungování založený na využití otáčivých válečků. Jejich rychlost je až 4 000 otáček za minutu.

K dispozici jsou 2 válečky rozlišené podle hrubosti. Díky svému provedení není problém použití až v rozsahu 360 stupňů, díky čemuž se lze dostat na jakékoliv místo na nohou. Zaujme také velmi jednoduchý a snadný úchop.

Brusné válečky zaujmou svou kvalitou, a tedy i životností. Nezklame ani jednoduchost údržby, která je založena na možnosti jednoduchého omytí. Stejně tak lze využít i čistící kartáček, který je také součástí balení této brusky.

Na AKU i ze sítě, 2 válečky v balení, pro diabetiky
Delší nabíjení a kratší výdrž

Orava CR-800

Orava CR-800 recenze a test

Elektrický pilník na paty Orava CR-800 má ergonomicky tvarovanou rukojeť, který usnadní úchop a samotné použití. Eliminace tvrdé kůže a rohoviny je zajištěna pomocí rotujících hlavic. Díky jejich provedení se lze dostat i na hůře přístupná místa nejenom na patách, ale také i v jiných oblastech chodidel a nohou.

Hmotnost daného přístroje činí 0,12 kilogramů, což výrazně usnadní možnosti dlouhodobého použití. Napájení je řešeno s využitím AAA mikrotužkových baterií, které jsou potřeba 3. Jejich kvalita ovlivní také celkovou výdrž. V případě vybití není problém s rychlou výměnou.

Eliminace kůže je efektivní, ale zároveň zcela bezbolestná. K rychlému čištění je k dispozici kartáček, pomocí kterého je hračkou i údržba. Dále je součástí balení ještě 1 brusný kartáček, který je po obroušení prvního určený k výměně.

Nízká hmotnost, další váleček v balení
Méně ostré válečky, rychle vybité baterie

Rowenta EP2702F0

Rowenta EP2702F0 recenze a test

Bruska na paty s adaptérem Rowenta EP2702F0 dokáže velmi dobře odstraňovat nežádoucí kůži nejenom z pat, ale i jiných míst na nohou. To vše díky hlavám, které obsahují speciální mikroabrazivo. Součástí balení u této brusky jsou hned 2 nástavce. Jeden je hrubší pro prvotní odstranění a druhý je jemnější, a to pro finální začištění a úpravu nohou.

Na dokonalý výsledek, efektivitu, ale i šetrnost má vliv i to, že lze při použití nastavit hned 2 rychlosti. Zaujme i provedení, které velmi dobře padne do každé ruky. Součástí balení je i kartáček, který je zase zárukou snadného čištění a údržby.

Unikátní je i celkem moderní design jak s ohledem na tvar, tak i s ohledem na barevnou kombinaci. Díky malým rozměrům se tento model vejde kamkoliv, včetně vašeho zavazadla, pokud cestujete.

Do sítě, 2 rychlosti, 2 typy hlavic
Bez možnosti využít baterie

Jak vybrat elektrický pilník na paty

Bruska na chodidla je pomocníkem pro každého, kdo chce úpravu svých nohou provádět svépomocím, bez nutnosti návštěvy salonů různých pedikérek. Oproti ručnímu obrušování má elektrická bruska na paty výhodu v tom, že všechnu těžkou a náročnou práci vykoná za vás. Jak vybrat tu pravou?

Napájení

To je jeden z nejdůležitějších parametrů. Je třeba říci, že elektrický pilník na nohy může být rozdělen hned do dvou kategorií. První možností je bruska na paty do sítě, která vyžaduje přítomnost zásuvky. To je hlavní nevýhoda. Na druhou stranu má toto řešení výhodu v tom, že se nemůže vybít.

Druhou možností je elektrický pilník s akumulátorem. Ten může být vestavěný, a to nejčastěji typu Li-Ion, popřípadě staršího typu NiMh. Některé jiné varianty jsou ručené pro umístění buď AA, nebo AAA baterií. Kladem řešení je velká flexibilita. Negativem riziko vybití a nutnost dobíjení. Některé současné AKU modely umí nabídnout i zároveň napájení přímo ze sítě.

Mokrá a suchá pedikúra

Další kritérium výběru je spojeno s určením toho, zda je možné použití na sucho, nebo i za mokra. Všechny modely na trhu dokážou pracovat na suchých nohou. Některé brusky na paty jsou určené i na broušení kůže na mokrých nohou. To zvyšuje celkovou všestrannost použití, třeba ve sprše, stejně jako ve vaně.

Údržba

Důležitý bod výběru. Čím je jednodušší, tím samozřejmě lépe. Klasickou možností údržby často bývá využití kartáčku, který je součástí balení. Tím se bruska na paty čistí. Na trhu však existují i vodotěsné a omyvatelné modely. Ty jednoduchost údržby zvyšují. Stačí je opláchnout pod tekoucí vodou a následně je nechat uschnout. Díky svému provedení se voda nedostane dovnitř.

Hrubost nástavců a válečků

Použité mohou být různé druhy abraziva, kam mohou patřit přírodní minerály, stejně jako diamanty. Zde má každý výrobce obvykle používanou technologii svého produktu. Při výběru může hrát roli i počet nástavců, které má elektrická bruska na paty v balení. Standardem by měly být nejlépe 2. Jeden spíše v hrubší variantě, zatímco druhý by měl být spíše jemnějšího charakteru.

Rychlosti

Výběr je třeba rozdělit do dvou kategorií. První je spojena s rychlostí otáčení nebo rotace, a to nejčastěji za 1 minutu. Rozsah možností je zde celkem velký, a to od desítek otáček, až po tisíce otáček. Dále je třeba přihlédnout k tomu, zda se dá rychlost určitým způsobem regulovat, nebo nikoliv. Jednodušší modely mají jenom 1 rychlost. Ty lepší mohou nabídnout 2 rychlosti, které se opět podepisují hlavně na efektivitě, ale také celkové šetrnosti odstraňování kůže nebo rohoviny z pat a chodidel.

Konstrukce a design

Čím lehčí provedení, tím jednodušeji a delší dobu lze elektrický pilník používat, jelikož ruku nijak nezatěžuje. Nejlehčí modely váží bez baterií třeba i 100 – 200 gramů. Dále hraje roli celkově ergonomické provedení a dobře tvarovaná rukojeť. Díky tomu je docíleno jak bezproblémového úchopu, tak toho, že se lze s bruskou dostat na jakékoliv místo v oblasti nohy.

4.5/5 - (39 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.