Péče o tělo,

Elektrické pilníky a brusky na paty: Recenze 10 nejlepších

Elektrická bruska na paty je neocenitelným pomocníkem při domácí pedikúře. Dokáže zajistit především odstranění ztvrdlé kůže na chodidlech, která je nejenom nevzhledná, ale může také praskat a přinášet bolestivá zranění. Takto ji lze odstranit bez návštěvy kosmetických salonů. Oproti tradičním pomůckám jako je rašple, seřezávač kůže nebo pemza, je elektrický pilník na nohy pohodlnější variantou.

Podle napájení rozdělujeme brusky na paty do sítě a na baterie. Obě varianty mají svá pro a proti, přičemž bateriové mohou být nejen omyvatelné, ale i vodotěsné a použitelné třeba ve sprše. S tím se pojí i způsob broušení, kde základ tvoří suchá pedikúra. Ta je šetrnější, s menším rizikem poranění či infekce a vhodná pro diabetiky. Mokrá pedikúra je pak účinnější na velmi tvrdou kůži.

Zohlednit byste měli nejen způsob napájení (do sítě, s adaptérem, na tužkové baterie), typ pedikúry, počet rychlostí, ale i specifické vlastnosti. Například hrubost brusných válečků a počet náhradních hlavic, nebo omyvatelnost. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší brusky na paty a jejich recenze.

Nejlepší elektrické brusky na paty – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších brusek na paty z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelNapájeníPočet rychlostíTyp pedikúry 
Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenze a testScholl Velvet Smooth Wet&DryAkumulátor2Suchá + mokrá
Silk'n VacuPedi recenze a testSilk'n VacuPediAkumulátor2Suchá
Scholl Velvet Smooth Diamond recenze a testScholl Velvet Smooth DiamondBaterie1Suchá
Eta Fenité 3348 90000 recenze a testEta Fenité 3348 90000Akumulátor2Suchá
Silk'n MicroPedi Wet & Dry recenze a testSilk'n MicroPedi Wet & DryBaterie1Suchá + mokrá
Beurer MP 55 recenze a testBeurer MP 55Akumulátor2Suchá
Concept PN1000 recenze a testConcept PN1000Akumulátor2Suchá + mokrá
Remington CR4000 recenze a testRemington CR4000Baterie1Suchá
Orava CR-800 recenze a testOrava CR-800Baterie1Suchá
Sanitas SMA 21 recenze a testSanitas SMA 21Baterie1Suchá

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 Scholl Velvet Smooth Wet&DrySilk'n VacuPediScholl Velvet Smooth DiamondEta Fenité 3348 90000Silk'n MicroPedi Wet & DryBeurer MP 55Concept PN1000Remington CR4000Orava CR-800Sanitas SMA 21
OmyvatelnýAnoNeAnoNeAnoAnoAnoNeNeNe
Typ baterieIntegrovanáIntegrovanáAAIntegrovanáAAIntegrovanáIntegrovanáAAAAAAA
Doba provozu30 min110 min-100 min-25 min----
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Jaká je nejvýkonnější bruska na paty?

  • Silk’n FreshPedi – má vysoké otáčky, 3 brusné kotouče různé hrubosti, vakuový systém a jako aku model (nabíjený ze sítě) je vhodná na mokrou i suchou pedikúru.

Recenze 10 brusek na paty

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry recenze a test

Bruska na paty Scholl Velvet Smooth Wet&Dry disponuje navíc i klipem na stříhání nehtů, což podpoří péči o nohy. Funguje na principu využití speciálního rotačního brusného válečku. Zde je možné nastavit 2 rychlosti, s ohledem na efektivitu a šetrnost samotného broušení. Konstrukce nadchne tím, že je kompletně vodotěsná.

Tento model je určený jak pro suchou, tak i pro mokrou pedikúru, třeba ve vaně nebo ve sprše. Jde o model bezdrátový, který má integrovanou dobíjecí baterii. Její nabíjení je díky speciální dobíjecí stanici, určené do běžné elektrické sítě, velmi jednoduché.

Zaujme také snadná údržba, jelikož brusku stačí po použití jednoduše omýt a nechat uschnout. Unikátem je možnost kromě integrované baterie využít i klasické vyměnitelné, což se hodí hlavně v případě cestování.

2 rychlosti, vodotěsnost, bezdrátové provedení
Pouze jeden brusný váleček

Silk'n VacuPedi

Silk'n VacuPedi recenze a test

Bruska na paty s odsáváním Silk'n VacuPedi má výjimečné provedení s odsáváním, respektive s vakuovým systémem. Tento unikátní systém za provozu vysává uvolněné šupinky kůže, díky čemuž nevzniká drobný nepořádek, jenž je běžně potřeba uklidit. Systém vysávání funguje podle zkušeností a recenzí spotřebitelů skvěle.

Uživatelé oceňují také celkové zpracování a výbornou funkčnost, zaznívá spokojenost srovnatelná s návštěvou salónu pedikúry. Odstraňování ztvrdlé kůže z paty a chodidel probíhá efektivně a velmi šetrně. Součástí strojku na paty jsou 3 brusné kotouče s různou intenzitou hrubosti, od jemného po hrubý a 3 filtry.

K dispozici jsou dva výkonnostní stupně, nízkorychlostní a vysokorychlostní. Jelikož na první stupeň má otáčky 1350 za minutu a na druhý stupeň 1550 otáček za minutu, řadí se také mezi nejvýkonnější brusky na paty. Akumulátor se dobíjí zhruba 2 a půl hodiny a na plné nabití zvládne pracovat 110 minut, což je skvělá hodnota.

Vakuový systém odsávání, 2 rychlosti, dlouhá doba provozu po nabití
Nic zásadního

Scholl Velvet Smooth Diamond

Scholl Velvet Smooth Diamond recenze a test

Elektrický pilník na paty Scholl Velvet Smooth Diamond využívá brusky s rotující hlavou, která zajistí dokonalou eliminaci tvrdé kůže i rohoviny. Díky ergonomické rukojeti je zajištěno pohodlné držení, a tak i bezproblémové použití. Kompaktní velikost nezabere místo ani v koupelně, ani ve vašem zavazadle, v případě cestování. K tomu poslouží i praktický bezpečnostní kryt.

Tento model využívá 4 tužkové neboli AA baterie, což výrazně usnadní jeho použití kdykoliv a kdekoliv. Unikátní diamantové krystalky v množství 1 procenta pomohou efektivně odstranit kůži. Použito jich je zhruba 5 – 15 miligramů.

Vyjímatelný brusný válec zajistí i bezproblémovou údržbu, jelikož ho lze po použití snadno omýt proudem vody. Samotný přístroj lze otřít mokrým hadříkem. Díky vyměnitelným hlavicím je možné snadno dokoupit novou ve formě příslušenství.

Krystalky na válci, ergonomická rukojeť
Není vodotěsný

Eta Fenité 3348 90000

Eta Fenité 3348 90000 recenze a test

Bruska na paty Eta Fenité 3348 90000 má výborný poměr cena/výkon a podle recenzí a zkušeností uživatelů se jedná o skvěle funkční zařízení s přijatelnou pořizovací cenou. Výsledky broušení jsou podle mnoha uživatelů rychlejší a lepší, než čekali a vyzdvihují také příjemně malé rozměry, díky kterým je ideální na cestování.

Součástí balení je nabíjecí micro USB kabel, praktické cestovní a skladovací pouzdro a další 2 náhradní brusné válečky. Celkově je bruska na nohy dodávána se třemi rolery, a to o různé hrubosti jejich povrchu (jemný, střední a hrubý).

V případě nutnosti použití a vybitého akumulátoru je možný i síťový provoz, dobít akumulátor poté trvá pouze 90 minut a vydrží pracovat na jedno nabití až 100 minut. Akumulátor je navíc typu Li-Ion, což je rozhodně ta lepší volba. Potěší dále i praktickými detaily, jako je ergonomický tvar rukojeti, světelná signalizace nebo 2 rychlostní režimy.

Dobrý poměr cena/výkon, rychlé nabíjení a dlouhá výdrž, 3 válečky součástí
Nic zásadního

Silk'n MicroPedi Wet & Dry

Silk'n MicroPedi Wet & Dry recenze a test

Elektrický brousek na paty Silk'n MicroPedi Wet & Dry je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí strojek na paty využívat i pod tekoucí vodou. Díky dobrému zpracování je totiž možné ošetření provádět jak nasucho, tak i namokro. K dispozici jsou navíc ihned v balení dva brusné válečky, které mají podle výrobce rychlý pohyb 46 otáček za sekundu.

Zmíněné dva válečky jsou od sebe odlišeny svou barvou. Šedý váleček je středně hrubý, zatímco tmavě šedý váleček je hrubý více. Dají se snadno vyměňovat, což v praxi potěší. Oba jsou navíc vyrobeny z mikro minerálního materiálu s dlouhou životností.

Strojek má ergonomickou rukojeť a celkově kompaktní rozměry. K dispozici je pouze jedna rychlost, což však v praxi nemusí nikterak vadit. Napájení je v tomto případě řešeno dvěma AA bateriemi, které však výrobce nepřikládá a je potřeba je dokoupit.

Možnost suchého i mokrého použití, 2 mikro minerální válečky, kompaktní rozměry
Baterie nejsou součástí balení

Beurer MP 55

Beurer MP 55 recenze a test

Elektrický pilník na paty s adaptérem Beurer MP 55 je kvalitní odstraňovač ztvrdlé kůže, otlaků a hrubých míst na nohách. Podle výrobce je ideální i k použití na dalších místech těla se ztvrdlou kůží, například na rukách a loktech. Kromě rotujícího válce má na druhé straně kovovou škrabku, kterou lze využít pro začištění a drobná místa.

Zabudovaný akumulátor se snadno dobíjí přiloženým mini USB kabelem, doba nabíjení je 3 hodiny a provozní doba 25 minut, což je ve srovnání s podobnými bruskami spíše méně. Potěší však indikátorem nabíjení a LED světlem, které přijde vhod při ošetření pokožky ve stinných podmínkách.

Výrobce jej dodává se dvěma XXL nástavci, které je možné snadno vyměňovat. Používání je také snadné a potěší možnost regulovat rychlost otáček ve dvou úrovních. V případě vybité baterie připadá v úvahu také použití s napájecím kabelem, nikdy proto nezůstanete překvapeni. Dodávána je spolu s ochranným krytem a pro cestování potěší také cestovním zámkem.

Elektrická bruska na paty s adaptérem, cestovní zámek, nerezová škrabka na druhé straně
Kratší doba použití na jedno nabití

Concept PN1000

Concept PN1000 recenze a test

Elektrický pilník na chodidla Concept PN1000 zaujme svou voděodolností stupně IPX6, bezpečně jej proto můžete používat jak pro suchou, tak mokrou pedikůru. Rotační hlavice se dají pro efektivnější čištění snadno vyjmout a případně je vyměnit za jiné – dají se dokoupit a výrobce přidává rovnou dvě náhradní v balení.

Vybrat si lze ze dvou rychlostních stupňů pro pomalejší ošetření, a naopak pro rychlé broušení velkých ploch ztvrdlé kůže. Akumulátor je v tomto případě zabudovaný a je technologie Li-Ion, což je kvalitnější možnost pro delší životnost. Jeho nabití trvá podle výrobce 5 hodin a bohužel se neuvádí celková doba provozu.

Elektrický pilník na paty disponuje totiž zajímavou funkcí, která se u jiných modelů zřídka kdy vyskytuje. Po 2 minutách se automaticky vypíná a právě pouze tyto dvě minuty výrobce uvádí – celkový počet cyklů na jedno nabití není znám. Z další výbavy potěší ochranným krytem, pouzdrem, čistícím kartáčkem a bezpečnostní pojistkou.

Bruska na paty do sítě, použití pro suchou i mokrou pokožku, kvalitní Li-Ion akumulátor
Bez informace o celkové době provozu

Remington CR4000

Remington CR4000 recenze a test

Bateriový brousek na paty Remington CR4000 podle recenzí velmi dobře funguje, snadno se s ním manipuluje a jednoduše se ovládá. I kvůli absenci více rychlostních stupňů s ním nebude mít problém skutečně nikdo, neboť se pouze jedním pohybem tlačítka uvede do provozu i se vypne.

Pilník na chodila je napájen dvěma standardními AA bateriemi, které jsou na rozdíl od podobných modelů součástí. Ihned po doručení jej proto můžete naplno využívat. Rotační válečky odstraňují kůži na nohách účinně a jemně a potěší, že výrobce dodává hned dva s rozdílnou hrubostí.

Na více zrohovatělou kůži je efektivnější hrubší, zatímco na pravidelnou péči využijete spíše jemný rotační váleček. Z praktického hlediska potěší dodaný čistící kartáček, kterým jediným by se mělo zařízení čistit. Celkově jsou rozměry kompaktní a ani hmotnost není nikterak velká, pro cestování je proto ideální.

Součástí dva válečky s rozdílnou hrubostí, baterie součástí výrobku
Jen jedna rychlost

Orava CR-800

Orava CR-800 recenze a test

Elektrický pilník na paty Orava CR-800 má ergonomicky tvarovanou rukojeť, který usnadní úchop a samotné použití. Eliminace tvrdé kůže a rohoviny je zajištěna pomocí rotujících hlavic. Díky jejich provedení se lze dostat i na hůře přístupná místa nejenom na patách, ale také i v jiných oblastech chodidel a nohou.

Hmotnost daného přístroje činí 0,12 kilogramů, což výrazně usnadní možnosti dlouhodobého použití. Napájení je řešeno s využitím AAA mikrotužkových baterií, které jsou potřeba 3. Jejich kvalita ovlivní také celkovou výdrž. V případě vybití není problém s rychlou výměnou.

Eliminace kůže je efektivní, ale zároveň zcela bezbolestná. K rychlému čištění je k dispozici kartáček, pomocí kterého je hračkou i údržba. Dále je součástí balení ještě 1 brusný kartáček, který je po obroušení prvního určený k výměně.

Nízká hmotnost, další váleček v balení
Méně ostré válečky, rychle vybité baterie

Sanitas SMA 21

Sanitas SMA 21 recenze a test

Elektrická škrabka na nohy Sanitas SMA 21 je bruskou známého výrobce zabývajícího se produkty pro péči o zdraví. Dle popisu výrobce zvládá tento přístroj účinně, rychle a jednoduše odstraňovat nepříjemnou tvrdou kůži, a to nejenom na patách.

Bruska na nohy je napájena bateriemi, které je nutné po jejich vybití koupit a vložit nové. Součástí balení jsou však dvě baterie přímo od výrobce, což potěší. U tohoto modelu se nevyměňují pouze samotné válečky, ale celá horní část včetně plastových okrajů. Součástí jsou navíc rovnou dva tyto nástavce, a to s rozdílnou hrubostí.

Pro pravidelnou úpravu přijde vhod jemnější, zatímco pro prví ošetření hrubší. Nástavce se dají po opotřebení dokoupit nové, a tak nehrozí, že s koncem jejich životnosti byste museli zlikvidovat i samotnou brusku. Mezi bateriovými modely vyniká integrovaným LED světlem, které se vyskytuje takřka výhradně pouze u modelů s integrovaným akumulátorem.

Bateriová bruska na pedikúru, dva brusné nástavce v ceně, praktické LED přisvětlení
Jen jeden rychlostní stupeň

Jak vybrat elektrický pilník na paty

Bruska na chodidla je pomocníkem pro každého, kdo chce úpravu svých nohou provádět svépomocím, bez nutnosti návštěvy salonů různých pedikérek. Oproti ručnímu obrušování má elektrická bruska na paty výhodu v tom, že všechnu těžkou a náročnou práci vykoná za vás. Jak vybrat tu pravou?

Napájení

To je jeden z nejdůležitějších parametrů. Je třeba říci, že elektrický pilník na nohy může být rozdělen hned do dvou kategorií. První možností je bruska na paty do sítě, která vyžaduje přítomnost zásuvky. To je hlavní nevýhoda. Na druhou stranu má toto řešení výhodu v tom, že se nemůže vybít.

Druhou možností je elektrický pilník s akumulátorem. Ten může být vestavěný, a to nejčastěji typu Li-Ion, popřípadě staršího typu NiMh. Některé jiné varianty jsou ručené pro umístění buď AA, nebo AAA baterií. Kladem řešení je velká flexibilita. Negativem riziko vybití a nutnost dobíjení. Některé současné AKU modely umí nabídnout i zároveň napájení přímo ze sítě.

Mokrá a suchá pedikúra

Další kritérium výběru je spojeno s určením toho, zda je možné použití na sucho, nebo i za mokra. Všechny modely na trhu dokážou pracovat na suchých nohou. Některé brusky na paty jsou určené i na broušení kůže na mokrých nohou. To zvyšuje celkovou všestrannost použití, třeba ve sprše, stejně jako ve vaně.

Údržba

Důležitý bod výběru. Čím je jednodušší, tím samozřejmě lépe. Klasickou možností údržby často bývá využití kartáčku, který je součástí balení. Tím se bruska na paty čistí. Na trhu však existují i vodotěsné a omyvatelné modely. Ty jednoduchost údržby zvyšují. Stačí je opláchnout pod tekoucí vodou a následně je nechat uschnout. Díky svému provedení se voda nedostane dovnitř.

Hrubost nástavců a válečků

Použité mohou být různé druhy abraziva, kam mohou patřit přírodní minerály, stejně jako diamanty. Zde má každý výrobce obvykle používanou technologii svého produktu. Při výběru může hrát roli i počet nástavců, které má elektrická bruska na paty v balení. Standardem by měly být nejlépe 2. Jeden spíše v hrubší variantě, zatímco druhý by měl být spíše jemnějšího charakteru.

Rychlosti

Výběr je třeba rozdělit do dvou kategorií. První je spojena s rychlostí otáčení nebo rotace, a to nejčastěji za 1 minutu. Rozsah možností je zde celkem velký, a to od desítek otáček, až po tisíce otáček. Dále je třeba přihlédnout k tomu, zda se dá rychlost určitým způsobem regulovat, nebo nikoliv. Jednodušší modely mají jenom 1 rychlost. Ty lepší mohou nabídnout 2 rychlosti, které se opět podepisují hlavně na efektivitě, ale také celkové šetrnosti odstraňování kůže nebo rohoviny z pat a chodidel.

Konstrukce a design

Čím lehčí provedení, tím jednodušeji a delší dobu lze elektrický pilník používat, jelikož ruku nijak nezatěžuje. Nejlehčí modely váží bez baterií třeba i 100 – 200 gramů. Dále hraje roli celkově ergonomické provedení a dobře tvarovaná rukojeť. Díky tomu je docíleno jak bezproblémového úchopu, tak toho, že se lze s bruskou dostat na jakékoliv místo v oblasti nohy.

4.5/5 - (40 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.