Sport,

Boxovací pytle: Recenze 10 nejlepších

Boxovací pytel, trenažér a hruška představují oblíbené tréninkové pomůcky jak pro nácvik techniky úderů a kopů, tak pro uvolnění stresu, dostání se do formy a jako doplněk kardio tréninku. Pytle na box jsou kromě klasického boxu využívány i na bojové sporty z něj vycházející, například MMA, kickbox a thajský box. Kromě běžné tělocvičny jsou pytle vhodné i na domácí posilování, kde je lze zavěsit nebo postavit v závislosti na konstrukci.

Podle hmotnosti lze rozlišit boxovací pytel pro děti a začátečníky (5, 10 až 50 kg) a zkušené boxery vyžadující tvrdší pytel klidně kolem 100 kg. Optimální volbou jsou plnící pytle, které si lze přizpůsobovat nabraným zkušenostem a typu tréninku. Boxovací hruška, ať už statická na stojanu nebo k zavěšení, pomáhá v rychlosti postřehu a intenzitě. K trénování přesnějších úderů slouží poslední varianta, a to boxovací trenažér, buď ve formě pytle na stojanu nebo panáka zhmotňujícího lidské tělo.

Zohlednit byste měli nejen výšku a hmotnost, vnější materiál, typ výplně, ale i specifické vlastnosti. Například zda je pytel plnící, nebo jestli ho lze naplnit pískem či vodou. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší boxovací pytle a jejich recenze.

Nejlepší boxovací pytle a hrušky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších boxovacích pytlů z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTypHmotnostMateriál 
inSPORTline 40-80 kg recenze a testinSPORTline 40-80 kgPytel40-80 kgSyntetická kůže
Katsudo 120x35 recenze a testKatsudo 120x35Pytel43 kgPlastel
inSPORTline 50-100 kg recenze a testinSPORTline 50-100 kgPytel50-100 kgSyntetická kůže
Spartan 5 kg recenze a testSpartan 5 kgPytel5 kgNylon
inSPORTline 10 kg recenze a testinSPORTline 10 kgPytel10 kgSyntetická kůže
inSPORTline Mike recenze a testinSPORTline MikePytel20 kgSyntetická kůže
Prosmart TLS-BH recenze a testProsmart TLS-BHTrenažér18 kg + 100 kgGuma
Prosmart TLS-0 recenze a testProsmart TLS-0Trenažér19 kg + 90/150 kgSyntetická kůže
Hruška Everlast recenze a testHruška EverlastHruška-Syntetická kůže
inSPORTline Floyder recenze a testinSPORTline FloyderHruška-Kůže

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 inSPORTline 40-80 kgKatsudo 120x35inSPORTline 50-100 kgSpartan 5 kginSPORTline 10 kginSPORTline MikeProsmart TLS-BHProsmart TLS-0Hruška EverlastinSPORTline Floyder
Výška120 cm120 cm150 cm28 cm55 cm100 cm178 cm180 cm163 cm27 cm
Průměr33 cm35 cm33 cm20 cm23 cm34 cm58 cm40 cm-17 cm
PlnícíAnoNeAnoAnoAnoNeAnoAnoNeNe
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 boxovacích pytlů

inSPORTline 40-80 kg

inSPORTline 40-80 kg recenze a test

Boxovací pytel inSPORTline 40-80 je variantou plnicí. Díky tomu ho lze naplnit až do hmotnosti 80 kg. Tou nejnižší může být váha o hodnotě 40 kg. Vyrobený je z kvalitního PVC a je určený pro různé druhy sportů, jako je třeba box, kickbox a jiné sporty bojového charakteru.

Jeho celková výška je 120 centimetrů, hodnota průměru činí 33 centimetrů. Umožní naplnění různými materiály, jako třeba kožená nebo textilní řezanka, stejně tak není problém využít pro naplnění písek, tedy kvalitnější výplň.

Součástí je také hromový řetěz, který je pevně uchycený v horní části. Ten slouží k jeho zavěšení nejlépe pomocí karabiny. Má všestranné využití a určený je primárně do domácích podmínek, na trénink úderů a správného držení těla, ale i další aktivity.

Možnosti naplnění, cena/kvalita, pevná syntetická kůže
Podle některých ohlasů kvalita otočného oka

Katsudo 120×35

Katsudo 120x35 recenze a test

Boxovací pytel Katsudo 120×35 je určen klasicky k zavěšení. Jeho charakteristikou je spíše nižší váha, která činí 43 kilogramů v tomto rozměru, nicméně ve vztahu k velikosti jde o jeden z těžších menších pytlů na box. Disponuje kvalitními kovovými oky, které umožní jeho zavěšení na strop. Součástí balení je také řetěz určený k pověšení.

Rozměry pytle jsou 120 centimetrů na výšku. Jeho průměr má hodnotu 35 centimetrů. Jeho povrch je z materiálu označovaný jako plastel, což je spojeno s celkovou odolnosti a také delší životnosti i při pravidelném domácím používání.

Je vyrobený firmou, která má ve svém oboru více než 20 let zkušeností. I to se podepisuje na jeho kvalitě. Na trh je dodáván ve dvou barevných variantách, a to v černé a také červené barvě. Obě jsou doplněny výrazným nápisem s označením výrobce.

Malý a těžší pytel, 2 barvy, oka pro zavěšení
Nic zásadního jsme nenašli

inSPORTline 50-100 kg

inSPORTline 50-100 kg recenze a test

Boxovací pytel inSPORTline 50-100 má podobu klasického boxovacího pytle, který může být přizpůsoben aktuálním potřebám. Jeho základní váha je 50 kilogramů. Jedná se však o model, který může být dosypán, a tak může být zvýšena jeho váha až na hodnotu 100 kg. Zaujme jeho všestrannost při využití při tréninku různých bojových sportů.

Dosypán může být nejenom klasickým pískem, ale také řezankou jak textilní, tak i koženou. Určený je primárně pro domácí použití na zlepšení techniky, ale i na posílení, stejně jako na zlepšení fyzické kondice.

Je vyrobený z kvalitní syntetické kůže. Jeho výška je 150 centimetrů a průměr pak 33 cm. Díky homogenní tvrdosti velmi dobře absorbuje údery. Jeho součástí je také řetěz z chromu, který umožní jeho jednoduché zavěšení.

Možnost naplnění až na 100 kg, dobré tlumení úderů, včetně řetězu
Otázka kvality kožených ok na řetězu

Spartan 5 kg

Spartan 5 kg recenze a test

Boxovací pytel pro děti Spartan 5 je variantou, kterou je možné v případě potřeby zavěsit. Je konstruován tak, aby po celé své ploše nabídl maximální homogenní tvrdost. Díky ní dokáže velmi dobře absorbovat jakýkoliv úder. Vhodný je také k nácviku správné techniky bojových sportů.

Patří do skupiny malých pytlů, což dokládají také jeho rozměry. Jeho výška je jenom 28 centimetrů. Hodnota jeho šíře neboli průměru má hodnotu 20 centimetrů. Nižší je také jeho hmotnost, jelikož váží pouze 5 kilogramů. Je určený hlavně pro domácí tréninky dětí nebo začínajících boxerů.

Vyplněný je již z výroby a jako materiál je použitá látková střiž. Vyrobený je z kvalitního a pevného nylonu. V případě zájmu je možné doplnit výplň, jelikož stupeň napěchovanosti je u tohoto pytle při dodávce jenom střední.

Předvyplněný s možností doplnění, pevné popruhy na uchycení
Možná nižší kvalita výplně

inSPORTline 10 kg

inSPORTline 10 kg recenze a test

Dětský boxovací pytel inSPORTline 10 je určený pro méně náročné tréninky mladších jedinců, čemuž plně odpovídá také jeho charakteristika. Součástí konstrukce jsou 3 ocelové řetízky vybavené karabinou, díky čemuž je možné pytel kamkoliv zavěsit. Z výroby je již dodáván středně napěchovaný, s možností případného doplnění.

Váha tohoto pytle je, jak už jasně plyne z jeho označení, 10 kilogramů. Jeho konstrukce disponuje homogenní tvrdostí, což se podepisuje na tom, že v jakémkoliv místě dokáže velmi efektivně absorbovat vykonaný úder.

Na výšku má tento tréninkový pytel velikost 55 centimetrů. Když jde o hodnotu průměru, je to 23 centimetrů. Vyrobený je z takzvané syntetické kůže. Uvnitř je použitá textilní a kožená řezanka, kterou je možné pytel i doplnit.

Tréninkový boxovací pytel pro děti, možnost doplnění, homogenní tvrdost
Nic zásadního jsme nenašli

inSPORTline Mike

inSPORTline Mike recenze a test

Závěsný boxovací pytel inSPORTline Mike využívá k zavěšení 4 řetízky s karabinou, které ho dobře drží na svém místě. Určený je pro domácí požití a zaujme svou všestranností. Může být použitý na nácvik boxu, kickboxu, dalších sporů i udržení kondice.

Má homogenní tvrdost a dokáže velmi dobře absorbovat jednotlivé údery. Je vyrobený ze syntetické kůže, která je odolná proti případnému roztrhání. To zvyšuje jeho každodenní použitelnost a také jeho celkovou životnost.

Vyplněný je klasickým materiálem v podobě kožené, stejně jako textilní řezanky. Jeho výška je 90 až 100 centimetrů s průměrem 34 centimetrů. Váha tohoto boxovacího pytle činí již ze samotné výroby přesně 20 kilogramů a další doplnění již není možné.

Kvalitní zavěšení, absorpce úderů, syntetická kůže
Bez možnosti doplnění

Prosmart TLS-BH

Prosmart TLS-BH recenze a test

Boxovací trenažér Prosmart TLS-BH je dokonalou imitací skutečné postavy, a to jak s ohledem na výšku, tak i tvar těla. Určen je primárně pro zlepšení techniky jednotlivých úderů nebo kopů, a to především s ohledem na to, zda jdou skutečně na to místo, kam jít mají.

Je vyrobený z kvalitní a také velmi odolné gumy. Celková výška boxovacího trenažéru má hodnotu 178 centimetrů, z toho na výšku postavy připadá 92 cm a na podstavu 60 cm. Boxovací panák váží 18 kilogramů v nenaplněném stavu, přičemž objem postavy je 100 litrů a k plnění lze použít písek nebo vodu (doporučována je voda).

Průměr podstavy má hodnotu 58 centimetrů. Trenažer je určen jak pro domácí, tak i komerční využití pro nácvik kopů, úderů, správného držení těla nebo pro odbourání stresu.

Reálné proporce, objem 100 litrů, komerční i nekomerční použití
Vyšší pořizovací cena

Prosmart TLS-0

Prosmart TLS-0 recenze a test

Boxovací pytel na stojanu Prosmart TLS-0 je určený pro efektivní, a hlavně přesný trénink techniky kopů a také úderů. Jednotlivé plochy jsou doplněny čísly, pro zajištění lepší přesnosti a také možnosti vytváření různých kombinací. Tento stojící boxovací pytel je určený jak pro domácí nekomerční použití, tak i pro to profesionální v různých tělocvičnách.

Materiálem, který je použitý na povrchu, je kvalitní a také odolná syntetická kůže. Materiál podstavce je z tvrzeného plastu a zajišťuje dostatečnou stabilitu během tréninku boxu, MMA, thajského boxu a jiných bojových sportů.

Hmotnost před samotným naplněním je 19 kilogramů. Celkový výška pytle je 142 cm a s připočtením podstavce má boxovací trenažér přesně 180 centimetrů. Naplnění je možné buď klasicky pískem až do 150 kg, nebo vodou do 90 kg.

Úderové plochy s čísly, plnění pískem i vodou, až 150 kg
Vyšší cena

Hruška Everlast

Hruška Everlast recenze a test

Boxovací hruška na stojanu Everlast zaujme svou stabilitou, a to díky kvalitnímu podstavci, který může být naplněný nejenom vodou, ale také pískem. Tento model je určený pro trénink jak dospělých, tak dětí od 130 centimetrů výšky. Stačí jenom jednoduché nastavení velikosti, a to až do výšky o hodnotě 1,63 m.

Díky svému provedení jde o velmi dobrého pomocníka hlavně pro trénink přesnosti, rychlosti a reflexe, ale také techniky úderů. Dokáže pomáhat koordinovat jak údery a pohyb rukou, tak i oči a celkové reakce na druhý pohyb.

Hruška je vyrobena ze syntetického materiálu, čímž je zajištěna odolnost a dobrá životnost. Celková váha stacionární hrušky jako celého řešení je 5 kg, a to před naplněním. Tím je zajištěný také rychlý a jednoduchý transport kamkoliv.

Nastavitelnost, nižší váha, plnění vodou i pískem
Nic zásadního

inSPORTline Floyder

inSPORTline Floyder recenze a test

Boxovací hruška inSPORTline Floyder je určená pro zlepšení techniky, rychlosti úderů, koordinace, ale i postřehu, stejně jako rytmu během boxování. Jako materiál byla použita přírodní kůže, což se pozitivně podepisuje na životnosti, stejně jako odolnosti u každodenního tréninku.

Způsob nafukování je jednoduchý, jelikož plně postačí šlahounek s jehlou. Po nafouknutí jsou k dispozici rozměry hrušky, které činí 27 centimetrů na výšku a 17 centimetrů v průměru. Hodnota obvodu v tom nejširším místě je 54 centimetrů.

Součástí jsou také kvalitní švy, které zaručují odolnost konstrukce i to, že hruška bude držet svůj tvar, samozřejmě pokud se o ni budete dobře starat a správně zacházet. Uchycení je realizováno klasicky pomocí připraveného očka. Nechybí ani možnost chycení na standardní boxerský stojan různých typů.

Snadné nafouknutí, kvalitní kůže, vhodná k doplnění kardio tréninku
Nutnost péče o kůži

Jak vybrat boxovací pytel

Boxovací pytel má mnoho vyžití. Může sloužit k nácviku techniky u boxu nebo kickboxu, ke zlepšení kondice, stejně jako k posilování. Správný výběr vyžaduje kontrolovat několik parametrů. Jako první je třeba provést rozdělení podle typu.

Boxovací pytel

Klasický boxovací pytel je zavěšený ke stropu, má různou délku, průměr a také hmotnost. Naplněný je různorodým materiálem, což se následně podepisuje také na jeho hmotnosti a schopnosti tlumit nárazy od rukou či nohou.

Pro začátečníky je vhodný plnící boxovací pytel, který lze přizpůsobit stylu boxování a nabraným zkušenostem. Vyplněný pytel uzpůsobit nejde a při výběru ho musíte zvolit s ohledem na své fyzické proporce. Sehnat lze i nevyplněný boxovací pytel, který si naplníte podle potřeby, čemuž dají přednost hlavně profesionální sportovci.

Boxovací trenažér

Jde o alternativu k boxovacímu pytli, ale s tím rozdílem, že není zavěšený, ale je připevněný k podstavci a jeho výplň tvoří voda, písek či jiný materiál. I proto ho najdete pod označením stojící boxovací pytel nebo boxovací pytel na stojanu. Může mít jak klasické oválné provedení, tak ve tvaru figuríny, kdy takový boxovací panák simuluje lidskou postavu a vy tak můžete lépe trénovat přesnost úderů do konkrétních míst.

Boxovací hruška

Nejmenší z variant, která je určená hlavně pro rychlejší trénink, intenzitu a postřeh. Boxovací hruška je obvykle umístěna na podstavci ve vyšší výšce. Svůj název získala podle svého hruškovitého tvaru. Ten je měkký, jelikož je tvarována nikoliv náplní, ale standardně nafouknuta pomocí vzduchu.

Materiál pytle

Rozdíly v materiálech je celkem velký. Balanc mezi přijatelnou cenou a kvalitou zastupuje syntetická neboli umělá kůže. Levnější materiály mohou být z koženky nebo různé textilie. Pokud stojíte o kvalitní provedení a pevnost, je vhodná pravá kůže, která nabídne nejlepší kvalitu, odolnost a životnost. Nutno však dodat, že s kůží je spojena určitá nutnost ošetřování a péče, aby byla její životnost zachována, a také patří mezi nejdražší varianty.

Velikost a zavěšení

Ta se odvíjí také od aktivity, ke které bude pytel sloužit. Poklud na klasické boxování, tak obvykle postačí menší pytle, které mají velikosti od 80 až po 120 centimetrů. Pytle na kopy je vhodné zakoupit větší, a to začínající minimálně na 150 centimetrech a končící na 200 cm.

Pytel na boxování by měl být prodáván včetně příslušenství. Součástí by měly být nejenom kvalitní kovová oka, ale také karabiny, stejně jako řetěz. To vše v odpovídající hmotnosti, podle pytle. Díky tomu je možné pytel bez jakýchkoliv úprav ihned pověsit na konstrukci na stropě.

Hmotnost

Optimální hmotnost pytle se odvíjí hlavně od toho, kdo ho bude používat. Boxovací pytel pro děti a začátečníky by měl být lehčí a plně postačí varianty, které se pohybují do váhy 35 kilogramů. Standardní střed představují boxovací pytle okolo 50 kg až 80 kg. U zkušených boxerů vyžadující těžší pytel se jejich váha pohybuje až okolo 100 kg, přičemž je doporučována hodnota odpovídající přibližně třem čtvrtinám váhy člověka.

Někteří výrobci nabízejí i takzvané plnící pytle. Ty mají počáteční hmotnost, kterou je možné později zvýšit přidáním náplně. Není výjimkou, že se váha pytle následně zvýší třeba i na dvojnásobek. S tím, jak se boxer vyvíjí a nabírá zkušenosti, si pytel upravuje.

Náplň

Jak jsme zmínili, tak boxovací hruška má jako náplň vzduch. Klasický boxovací pytel využívá výplň textilní, gumu, nebo plastové kroužky. Pro zkušenější a z dražších pytlů je to pak kůže, písek nebo třeba vzduch, který má výhodu ve stálosti tvaru pytle a s minimem deformace.

4.5/5 - (47 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.