Elektronika,

Nejlepší bezdrátová sluchátka: Test, recenze bluetooth sluchátek

Bezdrátová sluchátka vychází z klasických drátových sluchátek. I zde je jejich primárním úkolem zajistit možnost poslechu hudby v co nejvyšší možné kvalitě, a to vše bez kabelů, které jsou často jak otravné, tak mnohdy nedostatečně dlouhé. Bluetooth sluchátka ve stejné kvalitě umožní přehrávat hudbu na vzdálenost 10 ti metrů i více.

Pro velice pohodlné nošení a kvalitní produkci jsou určena sluchátka přes hlavu, nebo na uši. Mají větší rozměry, lepší technické specifikace i delší výdrž, která se pohybuje v řádu desítek hodin. Řadíme mezi ně i bezdrátová sluchátka s mikrofonem, která ocení zejména hráči počítačových her, hudebníci, či studiový pracovníci.

Odlišným provedením jsou bezdrátová sluchátka do uší, která mohou být jak klasická, tak sportovní. Bluetooth špunty nebo pecky jsou často odolné vůči potu a vodě a mají velice nízkou hmotnost. Jsou často využívána jako bezdrátová sluchátka k mobilu, nebo k chytrým hodinkám. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší bezdrátová bluetooth sluchátka a jejich recenze.

Nejlepší bluetooth sluchátka do uší – TOP 3

V tabulce je výběr 3 nejlepších bluetooth sluchátek do uší z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelTypPřipojeníVýdrž 
Xiaomi Mi AirDots recenze a testXiaomi Mi AirDotsŠpuntyBluetooth4 (12) hodin
Apple AirPods recenze a testApple AirPodsPeckyBluetooth5 hodin
Niceboy HIVE E2 recenze a testNiceboy HIVE E2ŠpuntyBluetooth8 hodin

Zobrazit celou nabídku

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu – TOP 7

V tabulce je výběr 7 nejlepších bezdrátových sluchátek přes hlavu z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelTypPřipojeníVýdrž 
Beats Solo3 Wireless recenze a testBeats Solo3 WirelessPřes hlavuBluetooth40 hodin
JBL T450BT recenze a testJBL T450BTPřes hlavuBluetooth11 hodin
LAMAX Beat Blaze B-1 recenze a testLAMAX Beat Blaze B-1Přes hlavuBluetooth8 hodin
Sony MDR-ZX330BT recenze a testSony MDR-ZX330BTPřes hlavuBluetooth + NFC30 hodin
LAMAX Beat Elite E-1 recenze a testLAMAX Beat Elite E-1Přes hlavuBluetooth20 hodin
Marshall Monitor Bluetooth recenze a testMarshall Monitor BluetoothPřes hlavuBluetooth30 hodin
Creative SoundBlaster JAM recenze a testCreative SoundBlaster JAMPřes hlavuBluetooth + NFC12 hodin

Zobrazit celou nabídku


TIP:

Recenze 10 bezdrátových sluchátek

Xiaomi Mi AirDots

Xiaomi Mi AirDots recenze a test

Bluetooth sluchátka Xiaomi Mi AirDots jsou takzvaná True Wireless sluchátka, které jsou doslova bezdrátová a ani spojení levého a pravého špuntu není řešeno pomocí kabelu. Každé sluchátko má v sobě integrovanou baterii a párují se spolu. Jsou velmi oblíbená pro svůj kvalitní zvuk, praktičnost a v porovnání s ostatními modely také pro svoji nízkou cenu.

Jejich součástí je uzavíratelné praktické pouzdro, které slouží zároveň jako nabíječka sluchátek. Špunty vydrží hrát na jedno nabití až 4 hodin a při nabíjení z pouzdra se celkový čas prodlouží na 12 hodin. Dobíjení sluchátek trvá 1,5 hodiny a pouzdro, které by se nechalo nazvat jako powerbanka pro sluchátka, se nabije za 2,5 hodiny.

Sluchátka mají velmi dobré odhlučnění a je skrze ně možné také telefonovat, neboť mají integrovaný mikrofon. Jejich hmotnost je v součtu pouze 8,2 gramů, v uších drží dobře a jsou pohodlné i při dlouhém nošení. Komunikace se zařízením probíhá přes nejrychlejší Bluetooth 5, mají IPX4 ochranu a potěší i jejich základní dotykové ovládání. Z pouzdra sluchátka je do plna nabijete 3x a bezdrátový dosah přenosu hudby je od mobilního telefonu 10 metrů.

Výborný poměr cena/výkon, celková doba hraní až 12 hodin, nízká hmotnost, dotykové ovládání
Krabička náchylnější k poškrábání

Apple AirPods

Apple AirPods recenze a test

Bezdrátová sluchátka do uší Apple AirPods jsou produktem světově známé značky, která je proslulá inovacemi a kvalitou. Párování je zcela automatické a probíhá skrze Bluetooth. AirPods disponují funkcí automatického zapínání, nebo funkcí automatického vypínání. Po nabití jsou schopné hrát až po dobu 5 hodin.

Velmi příjemná je funkce rychlonabíjení, kdy mohou být bluetooth sluchátka Apple připraveny k provozu již za 15 minut. Nabíjení je realizováno v moderním pouzdře, které je součástí balení a má v sobě integrovanou baterii, ze které je možné sluchátka nabít hned několikrát. Pouzdro se nabíjí Lightning kabelem, který je součástí balení. Celková doba použitelnosti sluchátek s plně nabitým pouzdrem je tak až 24 hodin.

Design je velmi povedený a inovativní je také tvar a celkové provedení. Mají zabudovaný mikrofon, který se jednoduše aktivuje pomocí hlasu a lze přes něj pohodlně uskutečňovat hovory. Bezdrátové pecky disponují déle akcelerometrem, nebo optickými čidly, které asistují funkci vypínání a zapínání.

Automatické zapnutí a vypnutí, nabití za 15 minut, automatické párování
Nabíjení pouze v pouzdře

Niceboy HIVE E2

Niceboy HIVE E2 recenze a test

Bezdrátové špunty Niceboy HIVE E2 zaujmou především svou kompaktností a minimalistickými rozměry. Díky svému provedení dokonale sedí v uších a jsou poměrně pohodlné. Jejich párování je realizováno prostřednictvím Bluetooth 4.2 a unikátní je také funkce multipoint párování, díky které mohou být připojeny hned ke dvojici zařízení najednou.

Mezi jejich klady patří výborná impedance o hodnotě jen 16 Ohmů. Napájeny jsou integrovanou baterií, která se nabíjí pomocí konektoru microUSB. Na jedno plné nabití dokážou hrát po dobu až 8 hodin a součástí balení jsou 2 ušní nástavce a polštářky.

Nechybí také integrovaný mikrofon, pro možné použití ve formě handsfree telefonování. Špuntová sluchátka zaujmou také svou dobrou odolností, ale i magnetky na sluchátkách, díky kterým si je můžete bezpečně pověsit na krk. K dispozici jsou kromě černé také v dalších výrazných barevných provedeních.

Kompaktní rozměry, 2 nástavce a polštářky, barevná provedení
Výdrž jenom 8 hodin

Beats Solo3 Wireless

Beats Solo3 Wireless recenze a test

Bezdrátová sluchátka Beats Solo3 Wireless zaujmou svou kompaktností, jsou skládatelná, což oceníte zejména na cestách. Výrobce dodává k danému modelu také praktické pouzdro na přenášení. Technologii pro párování a přenos hudby zajišťuje Bluetooth Class 1 a hlavový most lze přizpůsobit velikosti posluchače. Uzavřená konstrukce navíc výborně eliminuje okolní hluk.

Ovládání je řešeno prakticky, a to přímo na mušli sluchátek. Integrovaná Li-Ion baterie s dostatečnou kapacitou zaujme dobou provozu až 40 hodin, což jednoznačně patří k tomu nejlepšímu na trhu. Pro lepší přehled navíc nechybí praktický ukazatel stravu baterie.

Nabíjení je řešeno pomocí kabelu USB 2.0 s k dispozici je dále kabel RemoteTalk s 3,5mm Jackem, který nabídne variantu klasického připojení. Sluchátka mají rovněž vestavěný mikrofon, přes který lze pohodlně telefonovat v případě, že máte sluchátka spárovaná s mobilním telefonem. Konstrukce váží pouze 215 gramů.

Nízká váha, výdrž 40 hodin, ovládání na mušli
Vyšší pořizovací cena

JBL T450BT

JBL T450BT recenze a test

Bezdrátová sluchátka přes hlavu JBL T450BT jsou počinem známé značky, která je zárukou kvalitního zvuku. Potěší praktické provedení, které je skládací a jedná se o uzavřená sluchátka, která jsou označována také jako supraaurální. Jejich propojení, nejenom s telefonem, je realizováno pomocí technologie Bluetooth 4.0.

Velikost reprodukčních měničů JBL T450BT činí 32 milimetrů a nijak špatný není ani frekvenční rozsah, který disponuje hodnotou 20–20 000 Hz. Hodnota impedance u těchto sluchátek je 32 Ohmů a v případě potřeby je možné propojení i kabelem, který má délku 1,2 metru.

Ovládání hlasitosti je řešeno přímo na náušníku, kde se také nachází mikrofon. Nabíjení sluchátek je vyřešeno pomocí standardního konektoru micro USB a napájecí kabelů je součástí balení. Na jedno nabití jsou schopny hrát po dobu zhruba 11 hodin a jejich hmotnost činí rovných 300 gramů.

Ovládání na náušníku, dobré technické parametry
Kratší dosah, vyšší hmotnost

LAMAX Beat Blaze B-1

LAMAX Beat Blaze B-1 recenze a test

Bezdrátová sluchátka LAMAX Beat Blaze B-1 lze použít k mobilu, i s jiným zařízeními s bluetooth technologií. Tato supraaurální sluchátka mají frekvenční rozsah 20Hz – 20 kHz a hodnotu impedance 32 Ohmů. Konstrukce zaujme jak pružným náhlavní dílem, tak 40 mm měniči, nebo hmotností pouze 120 gramů.

Díky možnosti nastavení velikosti se dobře přizpůsobí každé hlavě. V případě potřeby je lze také složit a tím i jednoduše přenášet, nebo uskladnit. Ovládání hlasitosti se nachází přímo na jejich konstrukci, konkrétně na náušníku. Mají integrovanou baterii, která se nabíjí konektorem micro USB.

Na jedno nabití dokážou nabídnout výdrž po dobu až 8 hodin a kromě bezdrátového propojení umožní i připojení klasickým kabelem s konektorem 3,5 mm jackem. Kabel je součástí balení a má délku 1,2 metrů. Součástí balení je také praktický obal na přepravu.

Skládací a nastavitelné, ovládání hlasitosti, včetně obalu
Výdrž jen 8 hodin

Sony MDR-ZX330BT

Sony MDR-ZX330BT recenze a test

Bezdrátová sluchátka s mikrofonem Sony MDR-ZX330BT mají klasickou konstrukci přes hlavu. Díky náušníkům je dobře tlumený okolní hluk, a proto je lze používat také jako herní, kdy přijde vhod i integrovaný mikrofon. Sluchátka mají 30 mm měniče a umí zaujmout i velmi dlouhou výdrží na jedno nabití, ta činí až 30 hodin.

Dobíjecí kabel má konektor USB, přes který je distribuována energie do integrované baterie. Mikrofon je zabudovaný přímo v konstrukci sluchátek a ovladač hlasitosti se nachází pouze na připojitelném kabelu. Kromě Bluetooth je možné využít také technologii NFC.

Sluchátka mají jednoduchou, elegantní a lesklou černou barvu. Jejich frekvenční rozsah činí 20–20 000 Hz. V balení je také propojovací kabel s 3,5 mm Jackem a celková hmotnost náhlavních sluchátek je 150 gramů.

Zabudovaný mikrofon, výdrž 30 hodin, technologie NFC
Ovládání hlasitosti pouze na kabelu

LAMAX Beat Elite E-1

LAMAX Beat Elite E-1 recenze a test

Bluetooth sluchátka LAMAX Beat Elite E-1 jsou náhlavní sluchátka, která se párují pomocí technologie Bluetooth 4.1. Nabízí však i možnost spojení s využitím klasického 3,5 mm jack kabelu, který je odpojitelný. Potěší také výdrž integrovaného akumulátoru, která je dobrých 20 hodin hraní.

Hodnota frekvenčního rozsahu má rozmezí 20 Hz-20 kHz. Odpor neboli impedance, je také dobrá a to konkrétně 32 Ohmů. Hodnota citlivosti sluchátek činí 110 dB. To vše dohromady zaručuje dokonalou čistotu i výjimečnou bohatost zvuku.

Velikost měniče je slušných 40 milimetrů a díky tomu, že lze sluchátka velmi jednoduše složit, je zajištěný i jejich bezproblémový transport. Součástí balení je i praktické pouzdro a disponují i možností multipoint připojení – spárování s více zařízeními. Mají také integrovaný mikrofon a celková hmotnost je 180 gramů.

Dobrá výdrž, multipoint připojení, skládací s pouzdrem
Lehce tlačí na uších

Marshall Monitor Bluetooth

Marshall Monitor Bluetooth recenze a test

Bezdrátová sluchátka Marshall Monitor Bluetooth jsou produktem velmi známé značky, která v tomto sortimentu s ohledem na kvalitu produkce jasně dominuje. To dokládají i jednotlivé parametry, kam se řadí citlivost o hodnotě 99 dB, impedance o hodnotě 42 Ohmů, nebo i frekvence, která, má rozmezí od 10 až po 20 000 Hz.

Měniče mají velikost 40 milimetrů a rovněž také zaujme jejich ruční výroba. Připojují se jak pomocí Bluetooth technologie, tak lze využít i klasický kabel. Ten je odnímatelný a disponuje běžný 3,5 mm jack konektorem.

Na kabelu se nachází ovládání i mikrofon a unikátem je také povedený lehce retro design. Díky možností složení jsou vhodná také při cestování, součástí balení je tak pro tento případ také velmi praktická taštička. S kvalitním zpracováním se pojí také vyšší hmotnost, která činí 266 gramů.

Ruční výroba, skládací, skvělá kvalita poslechu
Vyšší pořizovací cena, vyšší hmotnost

Creative SoundBlaster JAM

Creative SoundBlaster JAM recenze a test

Bezdrátová sluchátka k mobilu Creative SoundBlaster JAM díky technologii Bluetooth lze spárovat i s jinými chytrými zařízeními. Zaujmou možností využít moderní technologii NFC a při propojení s mobilem potěší přítomným mikrofonem, díky kterému je lze využít i na telefonování.

Kladem jsou 32 mm velké neodymové magnety, které se starají o dokonalý zvuk v široké frekvenčním rozsahu. Na jedno nabití dokážou nabídnou výdrž, která odpovídá až 12 hodinám reprodukce zvuku. Stará se o to baterie, která má kapacitu 200 mAh a je typu Li-Ion.

Nabíjení je řešené standardně, a to využitím USB konektoru. Nechybí ani podpora moderních kodeků s označením SBC a FastStream. Ovládání sluchátek je velmi jednoduché pomocí prvků, které jsou umístěny přímo na samotné konstrukci sluchátek. V této kategorii sluchátek se také jedná o jeden z nelehčích modelů s hmotností 83 gramů.

Podpora NFC, ovládání na sluchátcích, lehká konstrukce
Pouze průměrná výdrž na jedno nabití

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Bezdrátová bluetooth sluchátka je třeba v první řadě vybírat podle typu, který se liší podle toho, k čemu jsou sluchátka primárně určena.

Bezdrátová sluchátka přes hlavu (okolo uší, na uši)

U hráčů her, pro kvalitní domácí poslech, případně pro hudebníky, nebo do studia, jsou vhodná bezdrátová sluchátka okolo uší. Jsou pohodlná a praktická při dlouhodobém poslechu hudby, mají nejlepší tlumení okolního prostředí a samotné podání zvuku je nejlepší ze všech dalších typů. Obdobným typem jsou bluetooth sluchátka na uši, která jsou kompaktnější a mohou být i skládatelná pro menší rozměry při přepravě. Obě provedení sluchátek mohou být navíc vybavena mikrofonem, který rozšiřuje možnost využití.

Bezdrátová sluchátka do uší (špunty, pecky)

Odlišným typem jsou bezdrátové špunty nebo pecky, které uživatelé často párují s mobilním telefonem, nebo s chytrými hodinkami. Také mohou být vybaveny mikrofonem, přes který lze pohodlně telefonovat. Vhodné jsou spíše pro kratší dobu poslechu, například při chůzi nebo na sport. I z toho důvodu mají sluchátka do uší často vyšší odolnost vůči potu, nebo vůči dešti. Výhodou je také nízká váha a kompaktní rozměry, kdy je stačí vyjmout z uší a strčit do kapsy. Naopak negativem je kratší výdrž a menší pohodlí při delším poslechu hudby.

Doba hraní

Výdrž sluchátek na jedno nabití je jeden z nejdůležitějších parametrů, který ovlivňuje hlavně použitá integrovaná baterie. Obvykle platí, že modely okolo uší disponují baterií větší než drobné pecky a špunty. Nejkratší výdrž u kvalitních bluetooth sluchátek se pohybuje kolem 5 hodin. Průměrný je poslech okolo 15 – 20 hodin na jedno nabití a existují však i modely, které bez potíží vydrží až 30 hodin bez nutnosti dobíjení a déle.

Technické parametry

Pro dokonalý poslech hudby je třeba přihlédnout také k technickým parametrům. První parametr nese označení frekvenční rozsah a může být popsána jako vlny tónin, které sluchátka dokáží přenést. Jelikož lidský sluch dokáže většinou zaznamenat frekvenci pouze v rozmezí 20Hz až 20kHz, tak má většina sluchátek právě tento frekvenční rozsah.

Druhým parametrem je impedance neboli odpor sluchátek, a i zde se mohou hodnoty výrazně lišit. Vysoká impedance není ideální, a tak je vhodné volit modely s nižším odporem. Levnější modely začínají již na hranici okolo 50 ohmů, ideální volbou jsou však ty, které mají hodnotu kolem 32 ohmů, což je u kvalitních bluetooth sluchátek již celkem běžné.

Třetím parametrem je takzvaná citlivost sluchátek, která má vliv na tom, jak hlasitě budou sluchátka hrát. Když se podíváme na nabídku současných modelů, pohybuje se hodnota tohoto parametru kolem 100 dB. Čím jsou bezdrátová sluchátka kvalitnější, tím výše může hodnota citlivosti stoupat a naopak.

Ovládání sluchátek

Jelikož jde o bezdrátová sluchátka, přirozeně mají absencí připojovacího kabelu s 3.5 jackem, na kterém se u běžných sluchátek ovládání často nachází. Mnoho levnějších modelů nemusí ovládání hlasitosti a přepínání písniček vůbec mít. Lépe vybavené modely mohou mít ovladač hlasitosti umístěný přímo na své konstrukci a lze ji tak snadno regulovat bez nutnosti kontaktu s přehrávačem. To samé platí i o ovládání přepínání písniček, nebo pause tlačítko. U některých modelů může být ovládání, nebo i mikrofon, umístěno na připojitelném externím kabelu.

Konektivita

U bezdrátových sluchátek jasně dominuje technologie Bluetooth, a to ve variantě 4 a 5. Ta je brána jako naprostý standard. U lepších modelů se lze setkat také s možností propojení pomocí NFC, které je rychlejší a technologicky dokonalejší. Nutno zmínit, že modely dnes nabízí i propojení kabelem, a to klasickým jackem 3,5 mm. Tuto možnost oceníte ve chvílích, kdy je nutné mít bezdrátové přenosy vypnuté, tedy zejména v letadle.

Velikost sluchátek

S ohledem na kompaktnost jsou nejmenší pecky a špunty, které jsou opravdu miniaturní. Klasické provedení by zase mělo nabídnout možnost složení, a to z důvodu, aby byl usnadněn jejich případný transport a tak omezena možnost zlomení. Někteří výrobci ke svým prémiovým modelům dodávají i ochranná pouzdra a vaky.

4.4/5 - (24 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.