Kosmetika,

Nejlepší barvy na vlasy: Test, recenze 10 kvalitních

S přírodní barvou vlasů nemusíme být nutně spokojeni, což se může negativně odrážet i na našem sebevědomí. Kvalitní barva na vlasy pro ženy, a v určitých případech i muže, takovou změnu umožní a s dobře zvoleným odstínem dokonce o pár let omladí.

Častý důvod k obarvení vlasů dávají různé nedokonalosti, typicky šediny, jež tak přidávají na věku. Výhodou je poměrně široká nabídka různorodých odstínů. Mezi nejoblíbenější barvy na vlasy patří hnědá, černá, blond a různé tóny červené, od syté přes měděnou až k zrzavé. Z těch výstřednějších je specifikem posledních let třeba stříbrná, respektive šedá barva.

Základní rozdělení je na permanentní a smývatelné barvy, respektive ty se složením s různými chemickými látkami a čistě přírodní barvy na vlasy. K těm patří především Henna, což je přírodní barvivo obzvláště citlivé k povrchu vlasů. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší barvy na vlasy a jejich recenze.

Nejlepší barvy na vlasy – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších barev na vlasy z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelOdstínVlastnosti 
L’Oréal Paris Excellence Creme recenze a testL’Oréal Paris Excellence CremeBlond, měděná, tmavě hnědáZesvětlení až o 5 tónů
100% krytí šedin
Khadi recenze a testKhadiTmavě hnědáBez umělých barviv
Rostlinná barva
Henna Henné Color recenze a testHenna Henné ColorMěděnáRegenerace vlasů
Vrstvení barvy
L’Oréal Professionnel Dia Richesse recenze a testL’Oréal Professionnel Dia RichesseVíce barevBarvení tón v tónu
Semi-permanentní barva
Voono recenze a testVoonoTmavě hnědáZ keře Lawsonia
Čistá henna
Wella Koleston Perfect Pure Naturals recenze a testWella Koleston Perfect Pure NaturalsVíce barevEfekt tón v tónu
Kryje bílé/šedivé vlasy
Logona recenze a testLogonaUmbrijská hnědáBIO kvalita
Kombinace bylinek
L’Oréal Professionnel Majirel recenze a testL’Oréal Professionnel MajirelVíce barevKryje šediny
Vysoká intenzita
Schwarzkopf Professional IGORA recenze a testSchwarzkopf Professional IGORAColol liftKrátké působení
Zesvětlující aditivum
L’Oréal Professionnel Dialight recenze a testL’Oréal Professionnel DialightVíce barevTón v tónu
Bez amoniaku

Zobrazit celou nabídku


TIP:

Recenze 10 barev na vlasy

L’Oréal Paris Excellence Creme

Barva na vlasy L’Oréal Paris Excellence Creme umožní překrytí až 100 % šedin. Dokáže také pomoci při radikální změně přirozené barvy, nebo se zesvětlením o 2 – 3 tóny. V některých případech to může být až 5 tónů. Krátká je rovněž doba působení, jelikož ta trvá jenom 30 minut. Kladem je také permanentní trvanlivost. Po aplikaci jsou vlasy stále hebké a příjemně lesklé. Barva obsahuje také Pro Keratin, který dokáže přinést omlazení i oživení. Vyzdvihnout lze i celkovou jednoduchost aplikace v domácích podmínkách.


Khadi

Přírodní rostlinná barva na vlasy Khadi, je dobrou volbou pro ty ženy, které nechtějí své vlasy zatěžovat chemickými produkty. Odstín je pochopitelně závislý hlavně na původním odstínu vlasů. Následně jsou rovnoměrně obarvené, s přírodním leskem i velkým objemem. Doba působení barvy je individuální, v rozmezí 30 minut až 2 hodin, podle požadovaného odstínu s ohledem na samotnou intenzitu nabarvení. Barva je dodávána v prášku, který s vodou vytvoří pastu.


Henna Henné Color

Henna Henné Color v barvě měděná patří do skupiny přírodních barev, které přinesou zajímavý odstín i dokonalý lesk. Krytí barvy je označováno jako výborné, s jistotou toho, že na vlasy dobře chytne. Zaujme také doba krytí, která se pohybuje v délce okolo 5 týdnů. O něco horší je podle recenzí aplikace a také smývání. Odstín se může lehce změnit s ohledem na původní odstín vlasů, ale pokud jde o dosažení měděné barvy, splní očekávání. Vlasy dokáže také dobře regenerovat, a tak je vhodná i na ty poškozené, které potřebují pomoc.


L’Oréal Professionnel Dia Richesse

Semi-permanentní barva na vlasy L’Oréal Professionnel Dia Richesse je profesionálním produktem, který neobsahuje amoniak. Předností je hlavně krytí šedin, které dokáže efektivně zakrýt až ze 70 procent. Dále dokáže vlasy zesvětlit o 1,5 odstínu, stejně jako jim dodat i tmavší nádech, a to celkem až o 4 odstíny. Ve vlasech také působí přirozeně a dodává jim i potřebnou hebkost a přirozenost. Barva je poptávaná také pro svou kvalitu, ale i pro jednoduchost použití.


Voono

Henna na vlasy Voono je přírodní barvou, která kromě klasické henny nabídne i složení, ve kterém se nacházejí různé druhy bylinek. Barvit je možné 1 fázovou, ale i 2 fázovou metodou. Doba působení je individuální, a to od 30 minut, až po 2 hodiny. V některých případech je možné interval prodloužit i na 4 hodiny. A to v závislosti na tom, jakého odstínu a tmavého tónu je třeba docílit. Barva na vlasech drží velmi dobře a také velmi dlouho, podle ohlasů i více než 5 týdnů.


Wella Koleston Perfect Pure Naturals

Krémová barva na vlasy Wella Koleston Perfect zaujme svým složením, které má synergický systém, díky kterému spolu jednotlivé složky barvy velmi výrazně spolupracují. Hlavně v oblasti krytí, kdy se lze zbavit až 100 procent šedin. Vlasům je také dodávám výjimečný lesk, který se může zvýšit až o 65 procent. V rámci složení lze zmínit třeba 25 procent ochranných látek a lipidů, které se postarají o zdraví vlasů. Kladem je také jednoduchá a celkem rychlá aplikace. Doba působení je individuální, podle požadavku na odstín. Pohybuje se však již od 15 do 60 minut.


Logona

Henna na vlasy Logona v barvě umbrijská hnědá je určená pro všechny ženy, které touží po dokonalé odstínu, ale i přírodním složení. Unikátem je všestrannost barvy, jelikož je určená jak pro blond vlasy, tak i pro vlasy středně hnědé. Kromě ekologicky pěstované heny tato barva obsahuje také několik bylinek a pšeničný protein. To vše jak pro dosažení dokonalé barvy, tak lesku, ale i zdraví, se kterým je spojena regenerace. Barva také zakryje šediny a je vhodná i u těch žen, které mají alergii na běžné chemické barvy.


L’Oréal Professionnel Majirel

Permanentní barva na vlasy L’Oréal Professionnel Majirel je spojena s kombinací péče Ionène G a Incell. Vlasy se tak po celé délce stávají velmi odolné. Barva zaujme i svou intenzitou. Díky ní působí celistvě a dokáže přinést změnu odstínu i o několik tónů. Také zaujme schopnost krytí šedin, která je 100 procentní. Doba působení barvy je velmi rychlá a pro dosažení skvělého výsledku plně postačí pouze 35 minut. Možné je přidávat i jiné odstíny, pro dosažení netradičního vzhledu. Barva působí přirozeně a vlasy leskle.


Schwarzkopf Professional IGORA

Schwarzkopf Professional IGORA Vario Blond je klasickou barvou v tubě. Jedná se o unikátní zesvětlující aditivum, které má přinést studený odstín blonďatých vlasových tónů. Dle zaujme také celková intenzita barvy, ale i to, jak dokonalý a přirozený lesk přinese. Opomenout nelze ani jednoduchost použití, jelikož se aplikuje na vlasy neumyté, suché. Doba působení může být různá, a to od 20 do 60 minut, podle požadavku na konkrétní výsledek. Je určena výhradně k aplikaci na vlasy, nikoliv na pokožku hlavy.


L’Oréal Professionnel Dialight

Semi-permanentní barva na vlasy L’Oréal Professionnel Dialight je unikátním pomocníkem pro vytvoření efektu tón v tónu i dobré krytí vlasů. Přichází také s tím, že umí vytvořit přirozený odlesk a eliminuje stav spojený s nepřirozenou stejnoměrností odstínu. Samozřejmá je také kvalita barvy, což je mimo jiné podtrženo i tím, že neobsahuje žádný amoniak. Aplikace je jednoduchá a také rychlá, stačí pouhých 20 minut. Kladem je také to, že umí krýt šediny, a to až ze 70 procent.


Jak vybrat barvu na vlasy

Vlasová kosmetika a barvy především, podléhají přísným normám a pravidlům. V hledáčku je složení, koncentrace a dopad na zdraví člověka i ekologii. Určitě se vyplatí na kvalitní barvě nešetřit, vyhnout se neznámým a levným značkám, ale i pečlivě prostudovat letáček a obal výrobku.

Také se doporučuje provést test barvy na kůži a sledovat výskyt alergické reakce na látky v ní obsažené. Zároveň pozor na alergen parafenylendiamin, který vyvolává otoky kůže a další s tím spojené nepříjemnosti.

Smývatelné barvy na vlasy

Smývatelná barva na vlasy může mít podobu šamponu, pěny či spreje. Pozitivem je možnost využití při snaze o dočasnou změnu. Zaujme také jejich celková šetrnost (barva neproniká přes vnější vrstvu vlasu) i to, že se snadno aplikuje. Tím, že se postupně vymývá, odrosty působí přirozeně. Nevýhodou je, že neumožňují zesvětlování a nemají 100% krytí šedin.

Ze smývatelných barev můžete zvolit například přeliv, což je barvící šampón. Další možností je semipermanentní barva, která pronikne jen do střední části vlasu. Vlasový korektor používaný ke krytí šedin a odrostů. Barvící pěna neboli pěnová barva na vlasy, která neobsahuje amoniak ani peroxid vodíku. Případně pak vlasový pudr pro jednorázové obarvení vlasů, přičemž můžete narazit i na přírodní veganské vlasové pudry, které jsou k vlasům obzvláště šetrné, nebo pak barva na vlasy ve spreji.

Henna – přírodní barva na vlasy

Henna na vlasy je přírodní barvivo, které vlasy neničí, ale naopak regeneruje. Nedoporučuje však se její střídání s chemickými barvami a vydrží poměrně krátce, zhruba 14 dní. Jelikož jde o druh smývatelné barvy, tak pro hennu platí stejné charakteristiky, tedy že vlasy barvením neodrůstají a barva samotná se postupně vymývá do ztracena. Aplikace henny je náročnější a rovněž doba působení je delší (alespoň 3 hodiny, při intenzivní barvě i déle).

Permanentní barvy na vlasy

Nesmývatelná barva na vlasy má dlouhotrvající efekt a po čase ztrácí na intenzitě. Můžete ji použít k vytvoření melíru nebo obarvení celé délky vlasů, jelikož má 100% krycí účinek. Patří sem tedy například i barvy na krytí šedin. Zaujme také fakt, že je s nimi spojena široká škála různých barevných odstínů. Co se týče nevýhod, tak často obsahují peroxid vodíku, který může poškodit jemné vlasy, a rovněž odrůstání vlasů u kořínků může působit kontrastně.

Odstín

Pokud jde o klasické barvy na vlasy, spojené s řadou chemických účinných látek, je paleta barev velmi rozsáhlá. Od těch skutečně světlých (blond), až po ty tmavé. U přírodních barev už paleta není zase až tak bohatá, ale problémem nemusí být požadovaný odstín regulovat dobou působení. To platí i u první kategorie.

Na výběr samotného odstínu lze aplikovat různé pomůcky, například barvu pleti nebo očí. Olivový nádech pleti dobře ladí s tmavými odstíny, narůžovělá pleť naopak neladí se zrzavou, bordó nebo sytě červenou barvou. Bledá pleť lze kombinovat s blond odstínem, vyhnout byste se ale měly výrazně světlým blond odstínům.

Pokud se budete rozhodovat na základě barvy očí, pak modré ladí s blonďatými a světlohnědými barvami, zelené s měděnou, červenou a kaštanovou barvou, oříškové se světlohnědou a v neposlední řadě hnědé oči s černou, bordó a tmavohnědou barvou.

Aplikace a doba působení

V souvislosti s aplikací hraje roli i druh barvy. Tedy zda jde o pěnu, sprej, nebo klasickou tubu. Doba aplikace se obvykle odvíjí od samotného typu barvy. U těch s chemickým složením je kladem to, že doba aplikace může být opravdu krátká, v podstatě jednotky až desítky minut, s ohledem na návod, ale i požadavek na odstín. U přírodních barev může je zase naopak doba aplikace většinou dlouhá. Výjimkou nejsou desítky minut, které mohou přerůst i v několik hodin. Je to dáno charakterem barvy a požadavkem na celkově tmavší odstín.

3.8/5 - (35 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.