Kosmetika,

Nejlepší barvy na obočí: tužky, gely, stíny aj. | Recenze, test

Nezbytnou součástí líčení je bezesporu úprava obočí, právě jeho úpravou snadno docílíme změny jeho přirozené barvy i tvaru tak, aby se k člověku obočí hodilo a slušelo mu. K tomuto účelu slouží barva na obočí, při jejímž výběru musíme myslet zejména na to, čeho chceme docílit a jaký má být výsledný efekt.

Tužka na obočí se snadno používá, je cenově dostupná a snadno k sehnání. Za to gel na obočí je velmi výrazný. Dále je na trhu k dostání řasenka na obočí, stíny na obočí, pudr na obočí, fix na obočí a henna na obočí, kterou ocení zejména ty ženy, pro které je důležitá přirozenost a použití přírodních produktů.

Barvu na obočí je tedy možné vybírat podle odstínu, způsobu použití i typu produktu. Každý spotřebitel preferuje jiný typ produktu v závislosti na tom, jak intenzivního líčení chce docílit a s čím se mu lépe pracuje. Vedle očních stínů a řasenky je barva na obočí nepostradatelnou dekorativní kosmetikou zejména pro ty ženy, které své vlastní obočí nemají přirozeně výrazné.

Kromě výběru odstínu se můžete zaměřit také na složení a hlavně na objem kosmetického přípravku. Aplikace by nám měla být vždy příjemná, a kromě běžných barev na obočí je možné sehnat také semi-permanentní a permanentní, které vydrží i několik týdnů. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší barvy na obočí a jejich recenze.

Nejlepší barvy na obočí – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších barev na obočí z testů a hodnocení pro rok 2024.


Zobrazit celou nabídku

Recenze 10 barev na obočí

RefectoCil Eyelash and Eyebrow

Dlouhotrvající barva na obočí RefectoCil Eyelash and Eyebrow vydrží na obočí a řasách až 6 týdnů. V jednom balení je dostatek barvy na 30 použití a jednotlivé odstíny je možné míchat pro vytvoření ideální barvy. Barvící pasta na obočí je k dostání v osmi různých odstínech a jak výrobce zmiňuje, je vhodná k profesionální aplikaci. Barva se hodí jak pro obarvení obočí, tak i řas. Během nanášení je třeba mít zavřené oči a nechat barvu působit po dobu 5 až 10 minut, proto není vhodné, aby si ženy barvily řasy samy doma. Dokáže skvěle zvýraznit rysy obličeje a dodat objem, řasy navíc prodlužuje, což většina žen ocení.


Maybelline Brow Satin

Tužka na obočí Maybelline Brow Satin je k dostání v přirozených odstínech, ze kterých si většina žen vybere tu svou ideální barvu. Balení je veliké 0,71 gramů a zahrnuje tužku pro určení tvaru obočí a na druhé straně pudrový aplikátor pro jeho vyplnění. K dostání je ve třech barevných odstínech. Maybelline Brow Satin se snadno nanáší, používá a obočí vydrží mít perfektní tvar a barvu po celý den bez nutnosti jej opakovaně upravovat. Po aplikaci tato tužka na řasy zanechává přirozený efekt a vzhled, kombinace s pudrovým aplikátorem je navíc velice oblíbená, což dokazují desítky pozitivních recenzí.


NYX Professional Makeup Eyebrow Gel

Gel na obočí NYX Professional Makeup Eyebrow je voděodolný gel na obočí a k dostání je v pěti různých odstínech od světle hnědé až po tmavou. Odstíny je možné libovolně míchat pro docílení ideální barvy a balení obsahuje 10 mililitrů gelu, který se snadno nanáší štětcem na obočí a má dlouhou výdrž. Ideálně je dobré jej nanést ve čtyřech krocích. Nejprve se štětcem vytvoří kýžený tvar obočí, poté se štětcem vyplní, následně je nutné obočí rozčesat kartáčkem a poté zafixovat průhlednou, nebo hnědou řasenkou na obočí. Je ideální pro ženy s řídkým obočím, konzistence je poměrně hutná a je skvělé, že obstojí i s kontaktem s vodou.


L’Oréal Paris Brow Artist Plumper

Řasenka na obočí L’Oréal paris Brow Artist Plumper má gelovou konzistenci a k dostání je ve dvou provedeních – transparent a hnědé medium/dark. Balení obsahuje 7 mililitrů produktu a skvěle se hodí pro zvětšení objemu a dokreslení tvaru obočí. Transparentní odstín je vhodný pro zafixování tvaru obočí, případně je možné jej kombinovat s jinými produkty pro výraznější efekt. Součástí balení této řasenky na obočí je aplikátor, který se snadno používá a má ideální velikost pro nanesení barvy i pro rozčesání obočí. Uživatelky vyzdvihují její dlouhou trvanlivost, kdy řasenka po nanesení na obočí vydrží bez problému celý den.


Maybelline Tattoo Brow

Gel na obočí Maybelline Tattoo Brow je semi-permanentní barva, což znamená, že na obočí vydrží delší dobu a není třeba ji nanášet každý den. Barva by na obočí měla vydržet až 3 dny a její aplikace je velmi jednoduchá. Součástí balení je aplikátor, kterým se gel nanese na suché a čisté obočí a nechá se působit. Po uplynutí 20 minut gel zaschne a nechá se ideálně působit po dobu dvou hodin, následně je možné gel z obočí sloupnout. Výhodou tohoto gelu je fakt, že obsahuje aloe vera, které chloupky obočí vyživuje a barva je jemná a šetrná, proto se hodí i pro citlivější jedince. Maybelline Tatoo Brow je k dostání ve třech odstínech a balení obsahuje 4,6 gramu gelové barvy.


Makeup Revolution Focus & Fix

Stíny na obočí Makeup Revolution Focus & Fix jsou dodávané v praktické paletce, která obsahuje tři barvy stínů a vosk pro zafixování obočí. Dále je v balení praktická pinzeta pro úpravu vzhledu obočí a aplikátor pro snadné nanášení. Součástí je také zrcátko, které usnadní úpravu například na cestách. Tato paletka značky Makeup Revolution je k dostání ve dvou barevných provedeních odstínů a obsahuje celkem 4 gramy produktu. Stíny na obočí zvýrazní tvar i barvu, jednoduše se nanáší a díky vybraným odstínům si ideální barvu namíchá každá žena. Tento produkt je veganský a není testovaný na zvířatech, což rovněž potěší.


Artdeco Eye Brow Powder

Pudr na obočí Artdeco Eye Brow je balený v praktickém magnetickém pouzdře, které je možné vložit do magnetického boxu Artdeco Beauty od stejného výrobce. Tento pudr na obočí se snadno aplikuje a přirozeně zvýrazňuje obočí. Nanáší se štětcem nebo pěnovým aplikátorem a přebytečný pudr je možné odstranit pomocí papírového ubrousku, vatové tyčinky nebo vatového tamponu. Pudr se také hodí pro nanášení pomocí šablony na obočí, která usnadní vytvoření ideálního tvaru. K dostání je ve 4 různých odstínech a balení má velikost 0,8 gramů.


L’Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo

Fix na obočí L’Oréal Paris Brow Artist Micro Tattoo zajistí přirozený vzhled obočí, pomáhá dotvořit tvar, který následně i vybarví. Vydrží bez rozmazání až 24 hodin a to díky tomu, že součástí složení je také henna, která má dlouhotrvající efekt. K dostání je ve dvou odstínech a balení má velikost 2 gramy. Má jehlovitý aplikátor, který napodobuje metodu microbladingu – obočí je možné vykreslovat malými tahy, které zajistí přirozený vzhled. V případě, že hledáte výraznější obočí, je možné jej vykreslit celou plochou hrotu.


Revolution PRO Eyebrow Cushion

Barva na obočí Revolution PRO Eyebrow Cushion je barva v houbičce, která se snadno nanáší pomocí štětce. Na trhu je k dostání v osmi různých odstínech a v balení o velikosti 2,2 gramů. K sehnání jsou odstíny Taupe, Blonde, Soft Brown, Medium Brown, Chocolate, Dark Brown, Ebony a Auburn. Součástí balení je malé zrcátko pro snadnější nanášení a produkt v houbičce je částečně tekutý, proto je třeba se s ním naučit pracovat a nanášení tak může být v začátcích složitější. Pokud se ale naučíte Revolution Eyebrow Cushion použít a správně nanést, dosáhnete skvělých výsledků, uhlazeného a vzhledově pěkného obočí.


Delia Cosmetics Henna

Henna na obočí Delia Cosmetics je prášková barva pro domácí použití. Nespornou výhodou henny je to, že obočí vydrží obarvené po dlouhou dobu. Její nevýhodou je naopak fakt, že se henna hůře nanáší a je nutné ji nechat působit minimálně po dobu 10 minut. Součástí balení jsou 2 gramy práškové barvy a 2 mililitry peroxidu pro její namíchání. Barva se nanáší vždy tak, že se okolí obočí potře mastným krémem a na obočí se opatrně aplikuje namíchaná henna. Ta se nechá působit a poté se očistí. Potěší kompletní balení pro okamžité obarvení a také vysoká pigmentace, která zajistí intenzivní barvu.


Jak vybrat barvu na obočí

Dokonale upravené obočí skvěle podtrhne kontury obličeje a podpoří upravený a přirozený vzhled líčení. K tomu, aby bylo obočí vhodně upravené, je třeba vybrat správný produkt i jeho barvu. K dostání je několik variant, níže se podíváme na jednotlivé možnosti a poradíme vám s výběrem.

Typ barvy

Tužka na obočí se snadno nanáší a dobře se s ní manipuluje. Zvýraznit a vytvarovat obočí pomocí tužky na obočí tak zvládne opravdu každý. Vhod přijde například na cestách, neboť je skladná a jednoduše ji nanesete prakticky kdekoliv. Nevýhodou tužky na obočí je to, že oproti gelu a dalším produktům je méně výrazná a vydrží kratší dobu. Často je třeba ji nanášet během dne opakovaně nebo obočí jinak upravovat.

Gel na obočí je velmi výrazný, hodí se pro vytvoření kontury obočí i následné vyplnění. Ideální je nanášet gel pomocí štětce na obočí, který zpravidla nebývá součástí balení. Některé uživatelky s gelem používají také šablonu na obočí, která při nanášení pomůže vytvarovat ideální tvar.

Řasenka na obočí se díky přiloženému aplikátoru v balení snadno nanáší a obočí fixuje. Nevýhodou je, že se nehodí pro tvarování obočí, slouží opravdu spíše pouze ke zvýraznění, k dodání barvy a zafixování chloupků v určitém směru.

Stíny na obočí jsou k dostání zpravidla v podobě paletky, která obsahuje více odstínů. Snadno se s nimi pracuje a velká výhoda je, že si můžete z paletky vybrat, nebo namíchat odstín dle potřeby. Hodí se tedy jako univerzální produkt pro všechna roční období – v létě můžeme použít světlejší odstíny, v zimě se hodí spíše tmavší.

Henna na obočí se hůře nanáší, je nutné ji namíchat z prášku a aktivační kapaliny (většinou peroxidu). Výhodou je, že obarví obočí na delší dobu, proto není nutné při použití henny zvýrazňovat obočí každý den. Nevýhodou henny je fakt, že je aplikace složitější, a navíc se musí nechat nějakou dobu působit, čímž samotná aplikace zabere více času.

Pudr na obočí se nanáší pomocí štětce na obočí nebo vatového aplikátoru, požadované intenzity dosáhnete více vrstvami pudru. Hodí se pro stínování a vyplnění obočí, není vhodný pro orámování tvaru. S pudrem je spojeno také razítko na obočí, což je vytvarovaný pěnový aplikátor, na který se pudr snadno nanese a následně obtiskne.

Výhodou fixu na obočí je snadná aplikace a široké možnosti použití. Pokud chcete obočí mírně dokreslit a doplnit, stačí dotvořit krátkými pohyby hrotu fixu. Pokud naopak chcete výraznější vykreslení, je možné obočí dobarvit celou plochou hrotu. Fix na obočí se skvěle hodí na cesty, je skladný a vleze se do každé kabelky.

Jak zvolit vhodný odstín

Odstín vybíráme vždy podle toho, jakého efektu chceme docílit. Nejpoužívanější a dlouhodobě v módě jsou odstíny podobné barvě vlasů, které působí přirozeně. Na výběr je z mnoha různých odstínů od světle blond přes různé barvy hnědé až po černou. K dostání je také transparentní barva na obočí, často v podobě řasenky nebo gelu, která se skvěle hodí pro fixaci a upravení směru chloupků obočí.

Způsob aplikace barvy na obočí

Při výběru barvy na obočí se můžeme rozhodovat také podle způsobu aplikace a podle toho, jak dlouho barva na obočí vydrží. Některé produkty již obsahují aplikátor, pro nanesení jiných je třeba štětec na obočí. Aplikátor zpravidla obsahuje řasenka, fix na obočí, tužka na obočí a stíny na obočí. Tyto produkty se nanáší přímo z balení nebo pomocí aplikátoru, který je přibalen. Oproti tomu k nanesení pudru, gelu na obočí, některých stínů na obočí nebo henny je zapotřebí štětec. Aplikace pomocí štětce je složitější, ale když se s ním člověk naučí pracovat, je nanesení nejpřesnější. Pomocí štětce je možné obočí také vystínovat, čímž mu dodáte další rozměr.

Šablony na obočí a razítka na obočí mohou aplikaci barvy výrazně usnadnit. Šablony a razítka jsou v dostání v různých tvarech, takže si každá žena může vybrat podle toho, jaký tvar preferuje a jaký má přirozený tvar svého obočí.

Permanentní a dočasná barva

Permanentní barvy jsou takové, které se na obočí nechávají působit a vydrží několik týdnů. Semi-permanentní vydrží na obočí několik dnů a dočasné barvy je třeba během dne dokreslovat a upravovat. Vydrží maximálně přes den a je třeba je nanášet každý den znovu.

Jasnou výhodou permanentní barvy na obočí je to, že se po nanesení o obočí nemusíme starat i několik týdnů. Nevýhodou je složitější aplikace a fakt, že při špatné aplikaci a špatnému výslednému tvaru nelze barvu tak snadno odstranit. Proto jsou někdy permanentní barvy na obočí doporučovány pouze k profesionální aplikaci, nebo alespoň k aplikaci někým, kdo již má s barvením obočí zkušenosti.

4.3/5 - (32 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.