Úklid,

Nejlepší automatické pračky – Recenze, test praček 2024

Automatická pračka prádla je v dnešní době neodmyslitelnou součástí naprosto všech domácností. Chcete mít pračku zastavěnou v kuchyňské lince, usazenou na sušičce, má zabírat minimum místa, nebo se nechcete při plnění a vyndávání prádla ohýbat? Všechny tyto otázky rozhodují o tom, jaký typ pračky je pro vaši domácnost ten pravý.

Nabídka automatických praček sestává z několika typů. Jsou to pračky s předním plněním, s horním (vrchním) plněním a provedení slim, kdy jsou tyto úzké pračky hluboké pouze padesát centimetrů a méně. Pro snazší výběr jsme z hodnocení a testů vybrali nejlepší automatické pračky a připravili jejich recenze, spolu s nákupním průvodcem. V samostatných článcích pak řešíme sušičky a kombinované pračky se sušičkou.

Pračka s předním plněním

Jedná se o nejběžnější konstrukci. Pračka má v čele zařízení prosklená kulatá dvířka, které mívají bezpečností/dětskou pojistku proti otevření během pracího cyklu, některé nabízejí variabilitu ve směru otevírání a také plné otevření o 180 stupňů, pro co nejpohodlnější obsluhu.

Pračky s předním plněním rovněž nabízejí velkokapacitní prací bubny s hranicí až 15 kilogramů prádla. Nejběžněji se však setkáte s objemy od 5 do 9 kilogramů. Pokročilé funkce, či pokročilé ovládání se také zpravidla týká pouze praček s čelním plněním, stejně tak jako sušení prádla. Sušička má v tomto případě zhruba 2/3 objem kapacity pračky, jinak ale dokáže prádlo usušit velice obstojně.

Pračka s horním plněním

Takové pračky nemají prosklená dvířka a vy tak do bubnu během procesu nevidíte. Její předností je nenáročnost na prostor, myslet ovšem stále musíte na prostor nad ní, aby se dala vrchní dvířka pohodlně a bezpečně otevřít a manipulovat s prádlem. Tak jak je pračka s vrchním plněním malá, tak ji na druhou stranu zase nikam neschováte, jako lze u slim typu do kuchyňských linek, nebo koupelnových skříněk.

Jelikož do bubnu se přistupuje svrchu, nechá se pračka během pracího cyklu zastavit a otevřít. Může se vám tato vlastnost hodit, pokud budete potřebovat nutně nějaký kus prádla přidat. Na záchranu telefonu v kapse kalhot již bude pravděpodobně stejně pozdě. Zastavovat pračku během programu se ovšem nedoporučuje, a pokud se nejedná o kritickou situaci, nechte program vždy dokončit.

Úzká pračka / Slim pračka

Specifické označení nesou modely, které mají hloubku menší než 50 centimetrů. Jedná se o úzké automatické pračky (také označovány jako slim pračky), které jsou vhodné pro zastavování do koupelnových skříněk či kuchyňských linek. Své uplatnění naleznou také v malých koupelnách či sušárnách v případě, že se nechcete ochudit o všechny výhody předně plněné pračky.

Nejlepší automatické pračky – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších automatických praček z testů a hodnocení pro rok 2024.

VzhledModelTyp pračkyMaximální náplňOtáčky ždímání 
LG F4WT409AIDD recenze a testLG F4WT409AIDDS předním plněním9 kg1400 ot/min
Electrolux EW6T4262IC recenze a testElectrolux EW6T4262ICS horním plněním6 kg1151 ot/min
AEG LTX7C562C recenze a testAEG LTX7C562CS horním plněním6 kg1451 ot/min
Gorenje WEI62S3 recenze a testGorenje WEI62S3Úzká (slim) předem plněná6 kg1200 ot/min
Beko WUE 7612 CSX0 recenze a testBeko WUE 7612 CSX0Úzká (slim) předem plněná7 kg1200 ot/min
Whirlpool TDLR 5030L recenze a testWhirlpool TDLR 5030LS horním plněním5 kg1000 ot/min
Miele WEG675 WCS recenze a testMiele WEG675 WCSS předním plněním9 kg1400 ot/min
AEG L7FBE69SCA recenze a testAEG L7FBE69SCAS předním plněním9 kg1551 ot/min
Indesit BTW L50300 recenze a testIndesit BTW L50300S horním plněním5 kg1000 ot/min
AEG ÖKOMix L8FEC68SC recenze a testAEG ÖKOMix L8FEC68SCS předním plněním8 kg1600 ot/min

Zobrazit celou nabídku

Porovnání parametrů

 LG F4WT409AIDDElectrolux EW6T4262ICAEG LTX7C562CGorenje WEI62S3Beko WUE 7612 CSX0Whirlpool TDLR 5030LMiele WEG675 WCSAEG L7FBE69SCAIndesit BTW L50300AEG ÖKOMix L8FEC68SC
Energetická třídaDEEBDDACDB
Spotřeba vody/cyklus50 l43 l43 l39 l40 l41 l48 l49 l41 l47 l
Účinnost odstřeďováníBBBCBCBBCB
Spotřeba/100 cyklů77 kWh74 kWh74 kWh48 kWh69 kWh60 kWh49 kWh65 kWh60 kWh54 kWh
VíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíceVíce

Recenze 10 automatických praček

LG F4WT409AIDD

LG F4WT409AIDD recenze a test

Automatická pračka LG F4WT409AIDD nabízí při standardních rozměrech nadprůměrně velký prací buben s objemem 9 kg. Velmi nízká je také její hlučnost 75 dB, kterou často zmiňují i spotřebitelé v recenzích. Snad jedinou nevýhodou je nepřesně uváděná hloubka 56 cm, ve které nejsou započtena dvířka. Jak recenzenti zmiňují, standardními 60 cm futry projde pračka jen tak tak.

Její šířka je standardních 60 cm a na výšku měří 85 cm. Na 100 pracích cyklů pračka spotřebuje 77 kWh elektřiny, řadí se proto do průměrné třídy energetické účinnosti D. Z technologií nejvíce zaujme možnost propojení s chytrou domácností a pokud je tímto systémem vybavená i sušička, tak i možnost propojení s ní, čímž dojde k synchronizování času programů obou zařízení.

Přímo na pračce se ovládá LED dotykovým displejem, disponuje funkcí parního praní a zaujme pak především technologie AI DD, která kontrolu prací cyklus a nastavuje jej pro co největší efektivitu. Příjemným bonusem je rozšířená záruka 10 let na invertorový motor, který je typický svým bezchybným provozem a nízkou hlučností.

Nízká hlučnost 75 dB, mnoho moderních funkcí, velký objem bubnu 9 kg
Hloubka 56 cm je bez započtení vystouplých dvířek

Electrolux EW6T4262IC

Electrolux EW6T4262IC recenze a test

Úzká automatická pračka Electrolux EW6T4262IC má horní plnění, jehož výhodou jsou především celkově velmi kompaktní rozměry pračky. Široká je jen necelých 40 centimetrů, na hloubku má pračka 60 cm a vysoká je 89 centimetrů. I přes tyto kompaktní rozměry nabídne standardně velký buben s kapacitou 6 kg a maximální otáčky ždímání 1151 za minutu.

Ze zkušeností s touto pračkou spotřebitelé hodnotí velmi dobře její nízkou hlučnost, která je 77 dB a navzdory dobrému hodnocení má spíše horší třídu C. K dispozici je na výběr ze 14 programů, nechybí zde velmi rychlý 14 ti minutý program, ani ekologický, který pak má dobu praní 3 hodiny 15 minut a spotřebuje během toho průměrně 43 litrů vody.

Z technologií zaujme technologie SensiCare, která za pomoci integrovaných senzorů nastaví optimální délku praní s ohledem na množství prádla v pračce. Zajímavá je také funkce SoftPlus zajišťující měkké a jemné prádlo nebo Eco TimeManager, kterým si přizpůsobíte délku pracího cyklu podle svých potřeb.

Kompaktní rozměry a nízká hlučnost, funkce Eco TimeManager, senzorová technologie
Horší energetická účinnost třídy E

AEG LTX7C562C

AEG LTX7C562C recenze a test

Automatická pračka s horním plněním AEG LTX7C562C je vybavena mnoha pokročilými funkcemi, nejstěžejnější je parní technologie ProSteam, která působením páry ke konci pracího cyklu významně sníží pomačkání prádla. Zajímavá je také technologie ProSense, která upravuje prací cyklus podle aktuální náplně pračky.

Ještě měkčího prádla je dosaženo nejen párou, ale i funkcí SoftPlus, která zajišťuje rovnoměrnou distribuci aviváže. Třída energetické účinnosti E se sice řadí spíše k horšímu průměru, účinností ždímání třídy B to však vyvažuje. Na 100 pracovních cyklů spotřebuje 74 kWh elektrické energie a na jedno praní v programu ECO pak 43 litrů vody.

Na slim automatickou pračku má běžně objemný prací buben s kapacitou 6 kg. Ten jen navíc vybaven funkcí SoftOpening, která zajišťuje pozvolné a bezpečné otevírání jedním zatlačením. V pohonném ústrojí najdeme moderní invertorový motor, na který výrobce poskytuje prodlouženou záruku 10 let. Obecně pračku spotřebitelé v recenzích hodnotí velmi kladně a vyzdvihují její kvalitní zpracování.

Parní funkce, inteligentní systém ProSense, distribuce aviváže SoftPlus
Ve srovnání vyšší pořizovací cena

Gorenje WEI62S3

Gorenje WEI62S3 recenze a test

Automatická pračka Gorenje WEI62S3 má velmi dobrý poměr ceny k výkonu, což ze zkušeností v recenzích potvrzují desítky spokojených spotřebitelů. Má velmi dobrou energetickou účinnost, kterou se řadí do vysoké třídy B. Není proto překvapením, že její spotřeba na 100 pracích cyklů je jen 48 kWh.

Při standardní šířce 60 cm má buben kapacitu jen 6 kg, může za to však její menší hloubka, která je jen 43 cm. Výška spotřebiče je pak standardních 85 cm. Mezi velice dobré hodnoty dále patří spotřeba vody na cyklus jen 39 litrů i nízká hlučnost třídy B, 74 dB. Jako na horší lze pohlížet pouze na méně účinné ždímání, které při 1200 otáčkách za minuju je ohodnoceno třídou C.

Nabízí možnost vybrat ze 16 programů, mezi kterými nechybí automatický program AutoWash nebo program AntiAllergy pro osoby s citlivou pokožkou. Speciální je také buben WaveActive, který má speciální vlnitý profil s 3D žebry, jenž přispívají k šetrnému praní a snižují pomačkání prádla.

Dobrý poměr cena/výkon, výborná třída energetické účinnosti, buben WaveActive
Lehce horší účinnost ždímání

Beko WUE 7612 CSX0

Beko WUE 7612 CSX0 recenze a test

Automatická pračka s předním plněním Beko WUE 7612 CSX0 spadá stále do kategorie slim praček, ikdyž je svou hloubkou 49 cm již na hraně. Díky tomu má však objemnější buben s kapacitou pro 7 kg prádla. Celkově má tato pračka dobrý poměr ceny a výkonu, v ničem zásadně nevyčnívá, ani v ničem důležitém nepropadá.

Má průměrnou energetickou třídu účinnosti D, na 100 cyklů praní spotřebuje průměrně 69 kWh. Ve třídě B má však jak účinnost odstředění, tak i hlučnost, která je 74 dB. Právě nízkou hlučnost spotřebitelé často zmiňují jako její velké plus, a kromě povedené konstrukci za to vděčí také modernímu invertorovému motoru.

Nabízí 15 programů, ze kterých si spolehlivě vyberete ten správný pro jakýkoliv druh textilií. Zajímavostí je funkce Fast+, která u vybraných programů umožňuje jejich zkrácení. Rovněž mnozí ocení i program Denní Express, který vypere plnou pračku při 30 °C za 28 minut. Topné těleso pračky HiTech má poniklovanou vrchní vrstvu, díky čemuž se 100x zvyšuje jeho životnost.

Tichý invertorový motor, dobrý poměr cena/výkon, možnost zkracovat vybrané programy
Nic zásadního

Whirlpool TDLR 5030L

Whirlpool TDLR 5030L recenze a test

Automatická pračka s horním plněním Whirlpool TDLR 5030L má opodstatnění všude tam, kde je nedostatek prostoru. Nezabírá mnoho místa jak do šířky, tak hloubky. Konkrétně tento model má rozměry 40 cm na 60 cm a výška pračky je lehce nadstandardních 90 cm.

Má bohatou výbavu programů, která obsahuje režimy pro všechny běžné typy oblečení a látek. Je jich celkem 14 a nechybí programy Eco či rychlé 15 ti minutové praní. Obejít se musíte bez displeje, komunikace se zařízením probíhá pouze skrze tlačítka a velký ovládací knoflík.

Pračka je vybavena technologií 6. Smysl, která zlepšuje praní po všech směrech. Doporučuje správné dávkování pracích prostředků, šetří elektrickou energii i spotřebu vody. Nechybí praktická funkce odloženého startu, LED ukazatele průběhu a potěší rozšířená záruka v době 5 ti let na motor.

Kompaktní rozměry v důsledku vrchního plnění, technologie 6. Smysl
Mírně horší třída odstřeďování C

Miele WEG675 WCS

Miele WEG675 WCS recenze a test

Automatická pračka Miele WEG675 WCS je v současné době jednou z nejlepších automatických praček, kterou si můžete pořídit. Má nejvyšší třídu energetické účinnosti A, nejvyšší třídu emisí hluku A, a pouze třída účinnosti odstřeďování je druhá nejvyšší, či že B.

Voštinový buben Miele má kapacitu pro 9 kilogramů prádla a díky jeho speciální struktuře se vytváří mezi stěnou bubnu a textiliemi jemný vodní filtr. Vybavena je také speciálním dávkovačem pracích prostředků CapDosing, přičemž tento systém TwinDos je považován za nejlepší systém tekutých pracích prostředků.

Má velké množství programů a speciální funkci Předžehlení, která dokáže prádlo vyhladit tak, že následné žehlení bude o 50% rychlejší. Ovládání probíhá skrze panel ComfortSensor, který je dotykový. Samozřejmostí je možnost propojit tuto pračku do chytré domácnosti, s čímž se pojí nespočet dalších výhodu.

Nejvyšší energetická třída A, nejvyšší třída hlučnosti A, systém tekutých pracích prostředků
Vyšší pořizovací cena

AEG L7FBE69SCA

AEG L7FBE69SCA recenze a test

Předem plněná automatická pračka AEG L7FBE69SCA je plná moderních funkcí, které šetří její provozní náklady a zvyšují uživatelský komfort. Její energetická třída účinnosti C je sice ve srovnání dobrá, vzhledem k vyšší pořizovací ceně by však účinnost pračky mohla být lepší. Na 100 pracích cyklů spotřebuje 65 kWh elektrické energie.

Jako na velmi vysoké lze pohlížet na otáčky odstřeďování, jsou 1551 za minutu a řadí se do dobré třídy účinnosti B. Nadprůměrná je také velikost pracího bubnu, který pojme 9 kilogramů oblečení. Velkou výhodou je její parní technologie ProSteam, která eliminuje záhyby pro následné rychlejší žehlení.

Z dalších pokročilých funkcí můžeme zmínit automatické dávkování pracího prostředku a aviváže AutoDose, které přimíchá přesné množství přípravků s ohledem na velikost várky prádla v bubnu. Mnohé rovněž potěší možnost propojení pračky s chytrým telefonem skrze aplikaci MY AEG, která je dostupná pro iOS i Android. Že se jedná o kvalitní automatickou pračku dokládá ocenění, které obdržela od prestižního časopisu dTest.

Parní technologie ProSteam, automatické dávkování AutoDose, oceněna časopisem dTest
Vzhledem k vyšší ceně horší energetická třída

Indesit BTW L50300

Indesit BTW L50300 recenze a test

Vrchem plněná automatická pračka Indesit BTW L50300 zaujme především nízkou pořizovací cenou a jednoduchým ovládáním, které je řešeno především velkým otočným ovladačem a sekunduje k tomu LCD display. Má malé rozměry, čemuž odpovídá také méně veliký prací koš s kapacitou jen 5 kg.

Že se jedná o kvalitní automatickou pračku dokládá rozšířená záruka 5 let na motor. Svou energetickou účinností spadá do průměrné třídy D a její spotřeba elektřiny na 100 cyklů je 60 kWh. Lepší by také mohla být účinnost odstřeďování (třída C), naopak dobrá je její hlučnost při ždímání 76 dB, což odpovídá třídě B.

Nedisponuje žádnými moderními funkcemi, ale dle recenzí a zkušeností spotřebitelů pere velmi dobře. K dispozici je celkem 12 programů, nechybí speciální program na bavlnu, syntetiku, nebo program Turn & Go, který vypere pračku prádla za 45 minut. Jako inovativní popisuje výrobce program Water Balance Plus, při kterém pračka sama rozpozná množství vloženého prádla a tomu přizpůsobí množství potřebné vody, čímž ji šetří.

Nízká pořizovací cena, inovativní program Water Balance Plus, rozšířená záruka 5 let na motor
Horší účinnost ždímání třídy C

AEG ÖKOMix L8FEC68SC

AEG ÖKOMix L8FEC68SC recenze a test

Automatická pračka AEG ÖKOMix L8FEC68SC je moderně vybavená pračka s naprostým minimem kompromisů. Svou výkoností a technologiemi právem patří mezi špičku těchto produktů. Má velice dobrou energetickou třídu B, spotřeba elektrické energie na 100 pracích cyklů je pouze 54 kWh a účinnost odstřeďování spadá do rovněž dobré třídy B.

Velice výkonnému ždímání s otáčkami 1600 za minutu skvěle sekunduje parní systém, který ušetří mnoho práce s pomačkaným prádlem po ždímání na vysoké otáčky. Pára lze využít i u ostatních programů, například Refresh programu pro rychlou obnovu dlouho uloženého prádla. Maximální náplň bubnu činí 8 kilogramů prádla a na jeden cyklus praní spotřebuje pračka jen 47 litrů vody.

ÖKOMix je technologie, která dokonale rozpustí ve vodě prací prostředek a až následně jej aplikuje v bubnu pračky na pádlo. Jedná se o tak efektivní systém, že se jej výrobce nebál vložit i do názvu modelu. Má vysoce pokročilou množstevní automatiku FuzzyLogic, senzor proti přetečení AquaControl či velký LCD displej. Mnohé také potěší její doživotní záruka na motor.

ÖKOMix technologie, parní systém, vysoké otáčky odstřeďování 1600 ot/min
Větší rozměry

Nejprodávanější pračky

Nejprodávanější pračky na trhu jsou ty od značek: AEG, LG, Beko, Candy, Electrolux, Whirlpool. Oblíbené a málo poruchové pračky jsou také Gorenje, Bosch, Hoover a Samsung. Levné a kvalitní pračky pořídíte už za cenu od 8000 Kč.

Jak vybrat automatickou pračku

Při výběru byste již měli vědět, kam automatickou pračku umístíte. Myslet musíte předně na napojení na odpad a rozměry. Důkladně si změřte všechny dveře, chodby a zatáčky, kudy budete pračku stěhovat, samotné místo a umístění pak rozhodnou, jaký typ pračky si koupíte.

Objem bubnu a motor pračky

Mezi základní parametry patří jednoznačně objem prádla, který dokáže pračka na jeden cyklus vyprat. Většina modelů má senzor na překročení kapacity bubnu a z bezpečnostních důvodů tak opravdu více prádla, než na kolik je pračka stavěná, nevyperete. Běžné modely praček s předním plněním mají velikosti náplní od 5 do 9 kilogramů, zatímco pračky s horním plněním se pohybují mezi 5 a 6 kilogramy prádla.

Pokud bychom chtěli nazvat nějakou část automatické pračky srdcem, byl by to pravděpodobně motor. Výrobci nabízejí na motory nadstandardní záruky, není výjimkou prodloužená záruka na 5 let, 10 let nebo i doživotní. U nejobyčejnějších modelů praček se výrobce zpravidla o typu motoru nezmiňuje, jsou to typické uhlíkové elektromotory umístěné mimo osu bubnu propojeny řemenem. Tyto motory jsou hlučné a čas od času potřebují údržbu.

Invertorový motor

Ve vyšších modelových řadách se setkáte s invertorovým motorem, což je nejnovější generace elektromotorů používaných v domácích spotřebičích. Invertorové motory mají stejné součástky jako základní elektromotory, jsou však řízeny elektronicky, díky čemuž mají plynulou regulaci a hladký chod. Poskytují vyšší výkon při nižší hladině hluku, jsou spolehlivější a mají delší životnost. Právě na tyto motory poskytují výrobci rozšířené záruky.

Direct drive motor

Jedná se v současnosti o nejpokrokovější motory, které nalezneme taktéž ve vyšších modelových řadách. Můžete se také setkat s pojmenováním krokové motory a to doslova. Direct drive motor řízený počítačem dokáže otáček bubnem na milimetr přesně a díky tomu dosahovat naprosto nových pohybů, programů a výsledků praní. Motor je umístěn na rozdíl od předchozích přímo v ose bubnu pračky, což se pozitivně projevuje na hlučnosti a vibracích.

Praní, odstřeďování, hluk

Nakolik bude pračka efektivní při praní prádla, záleží do velké míry na typu motoru a provedení bubnu. Současná nabídka praček má však tuto základní dovednost více než podchycenou a proto byste se museli hodně snažit, abyste si pořídili pračku, která bude prát špatně. Na energetickém štítku najdete kromě jiného informace vztahující se k praní, jako je například délka trvání Eco programu.

Na energetickém štítku najdete také povinně značenou účinnost odstřeďování. Ani zde neplatí, že všechny modely mají to nejlepší hodnocení. Rozptyl účinnosti se pohybuje od nejlepšího A po nejhorší G. Pozornost věnujte také otáčkám, jakých je zařízení schopno. Základ je 1000 otáček za minutu a výjimkou nejsou ani pračky s 1600 otáčkami za minutu.

Pokud budete následně prádlo dávat do sušičky, nepořizujte pračky, které nejsou schopny ždímat alespoň na 1200 ot/min. V případě nižších otáček obsahuje prádlo stále ještě dost vody a sušení v sušičce se tak výrazně prodražuje.

S vyššími otáčkami se také z pravidla zvyšuje hlučnost automatické pračky, neboť pračka je nejhlučnější v cyklu ždímání. Modely se ovšem mohou v hlučnosti významně lišit v závislosti na kvalitě provedení, typu použitého motoru a zmíněných maximálních otáčkách při ždímání.

Spotřeba vody a elektřiny

Dva parametry, které rozhodují o tom, nakolik je váš spotřebič ekologický a hlavně kolik vás bude jeho provoz stát. Na energetickém štítku naleznete souhrnné hodnocení energetické náročnosti spotřebiče formou energetické třídy, která se pohybuje od A až po G.

Spotřeba elektrické energie se udává na 100 cyklů je také součástí energetického štítku. Rozdíly mohou být v závislosti na kapacitě bubnu, typu motoru a kvalitě komponentů až poloviční. Pokud si tedy spočítáte rozdíl mezi pračkou s nízkou pořizovací cenou a vyššími provozními náklady s dražší a úspornější pračkou, zjistíte, že se vám rozdíl může za relativně krátký čas vrátit.

Rozdíly ve spotřebě vody jsou napříč modely automatických praček značné. Samozřejmě záleží na používaném programu a objemu prádla, které perete. Průměrné pračky by si však měly vystačit se zhruba 50 litry na jedno praní. Spotřeba vody na cyklus je rovněž součástí energetického štítku.

Doplňkové funkce

Moderní automatické pračky již nehýčkají své majitele pouze dokonale vypraným a vyždímaným prádlem, ale uživatelský standard a komfort neustále zdokonalují. Výčet těch nejpřínosnějších může obsahovat například parní generátor, množstevní automatiku, automatický dávkovač pracích prostředků, pěnovou technologii a další.

Parní generátor

Parní technologie se v moderních pračkách využije v řadě pracích programů. Můžete ji najít buďto v krátkých refresh programech, kde čisté nenošené prádlo pouze obnoví, načechrá a provoní, nebo na konci většiny běžných cyklů, kde vypuštěním páry významně redukuje zmačkání prádla a vám tak šetří čas strávený za žehličkou.

Množstevní automatika

Pod tímto pojmem se skrývá sada čidel a senzorů, které dohlížejí na co nejlepší a nejúspornější proces praní. Kontrolují například hmotnost náplně v bubnu, vlhkost, teplotu a vyhodnocením optimalizují práci pračky.

Automatický dávkovač pracích prostředků

Modely, které automatické dávkování na prací prášek a aviváž nabízejí, obsahují velké zásobníky, do kterých dáte náplně pouze jednou za čas. Pračka si prášek a aviváž již sama dávkuje a to s ohledem na typ tkaniny a objem prádla, které do bubnu pračky vložíte.

Pěnová technologie – Eco Bubble

Automatické pračky vybavené touto technologií dosahují výrazně lepších výsledků za studené teploty, díky čemuž šetří elektrickou energii, čas, ale také vaše samotné oblečení. Technologie do pracího prášku před vstupem do bubnu vstřikuje vzduch a vodu, díky čemuž vzniká pěna, která proniká do prádla daleko účinněji a rychleji než koncentrovaný prací prášek.

4.4/5 - (16 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.