Domácnost,

Aromalampy: Recenze 8 nejlepších

Interiérové vůně jsou dlouhodobě oblíbeným prvkem mnoha domácností, a právě aromalampa je s nimi neodmyslitelně spojená. Během pár minut vůně do aromalampy provoní celý byt nebo dům, jsou přínosné i z hlediska zdraví a blahodárně působí také na naši psychiku. Jejich aromaterapie dokáže zmírnit stres, napětí, stavy úzkosti a léčí dokonce i některé nemoci.

Sortiment aromalamp je různorodý a z toho důvodu máme možnost vybírat z typů jakými jsou elektrické, keramické, voskové, olejové nebo skleněné. K tomu, abyste našli tu ideální, je potřeba zaměřit se nejen na jejich design, ale i účel, který plní a samozřejmě na funkci, kterou mají.

Při výběru byste proto měli zohlednit i velikost nádržky na esenciální olej, nebo vosk a taktéž i vzdálenost svíčky od samotné nádržky. Aromalampy jsou oblíbeným a praktickým osvěžovačem vzduchu v každé domácnosti, protože fungují na bázi přírodních složek nacházejících se v esenciálním oleji, nebo vonném vosku.

Jsou dlouhodobější alternativou k vonným svíčkám a mohou být pro některé spotřebitele příjemnější než aroma difuzéry, a to právě díky hořící svíčce. Další alternativou k aromalampám mohou být katalytické lampy, které nejen že dokáží byt provonět, ale také ze vzduchu stahují nechtěné pachy, vzduch čistí a v interiéru působí velice hodnotně.

Aroma lampa se zkrátka považuje za vhodnější, zdravější a příjemnější alternativu v případě, že ve vašem domově toužíte dosáhnout relaxačního pocitu a atraktivní vůně. Jejich pořízení nebývá finančně nákladné a provoz a údržba je snadná s rychlým efektem. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší aromalampy a jejich recenze.

Nejlepší aromalampy – TOP 8

V tabulce je výběr 8 nejlepších aromalamp z testů a hodnocení pro rok 2023.

VzhledModelTyp aromalampyBarvaMateriál 
Yankee Candle Elizabeth recenze a testYankee Candle ElizabethElektrickáBíláKeramika
Tescoma Fancy Home Stones recenze a testTescoma Fancy Home StonesOlejováBílá/ŠedáKeramika
Yankee Candle Scenterpiece Noah recenze a testYankee Candle Scenterpiece NoahElektrickáŠedáKeramika
Tescoma Fancy Home Horizon recenze a testTescoma Fancy Home HorizonOlejováBíláKeramika
Yankee Candle Petal Bowl recenze a testYankee Candle Petal BowlOlejová / VoskováBílá/ČernáKeramika/Kov
Yankee Candle Kensington recenze a testYankee Candle KensingtonElektrickáŠedáKeramika
Yankee Candle Autumn Mosaic recenze a testYankee Candle Autumn MosaicOlejová / VoskováTyrkysová/Hnědá/ModráKeramika/Sklo
Yankee Candle Red Nordic Frosted recenze a testYankee Candle Red Nordic FrostedOlejová / VoskováBílá/ČervenáSklo

Zobrazit celou nabídku

Recenze 8 aromalamp

Yankee Candle Elizabeth

Yankee Candle Elizabeth recenze a test

Elektrická aromalampa Yankee Candle Elizabeth je určena k použití vonného vosku. Při jeho rozpouštění se do ovzduší uvolní příjemná vůně a interval jejího trvání si můžete zvolit sami, díky praktickému časovači s možností nastavení 3 časů. Vůni si můžete kdykoliv vyměnit za jinou dle vašich potřeb a přání. Nenalezete u ní ovšem žádný vypínač. Funguje ihned po připojení síťového kabelu, a proto ji po každém použití odpojte ze zásuvky.

Kabel je z bezpečnostních důvodů krátký, aby se předešlo zakopnutí a možným nehodám. V případě nutnosti lze použít prodlužovací kabel, díky kterému si ji můžete umístit kamkoliv budete chtít. Značka Yankee Candle se vyznačuje kvalitou vonných svíček, vosků, a právě i aromalamp. S výběrem v bílé variantě budete spokojeni i díky tomu, že ji můžete umístit také jako dekoraci do každé místnosti ve vašem domově. Jednoduchý vzhled, ovšem velmi elegantní, je její velkou předností.

Tescoma Fancy Home Stones

Tescoma Fancy Home Stones recenze a test

Aromalampa na olej Tescoma Fancy Home Stones potěší všechny milovníky moderního designu a vonných esencí. Vůně z esenciálních olejů se do ovzduší uvolňuje postupně, rovnoměrně a její trvání je dlouhodobé. Do misky stačí nalít vodu a přidat pár kapek oleje, který se bude zahřívat při optimální teplotě. Dbejte ovšem na správné dávkování, které závisí od velikosti dané místnosti, ve které ji budete používat.

Design v podobě lávových kamenů je inspirovaný japonskými zenovými zahradami. Pokud tedy milujete všechno, co má spojitost právě s tímto stylem, rozhodně si s touto aromalampou přijdete na své. Znamenitý je i materiál, jakým je keramika doplněná o prvotřídní glazuru. Čištění tohoto materiálu může být o něco náročnější kvůli zpracování v matu. Pokud vám však saponát nepostačí, použijte octový roztok. Aromalampa nabízí dostatečně velkou misku, ze které se voda s olejem hned tak neodpaří.

Yankee Candle Scenterpiece Noah

Yankee Candle Scenterpiece Noah recenze a test

Moderní aromalampa Yankee Candle Scenterpiece Noah vám přinese ještě více potěšení z vůně díky systému snadného rozpouštění vosku Easy MeltCup System. Vůně, která se z ní dostane do ovzduší je sytá a rychle provoní váš byt. Použít do ní ovšem musíte pouze voskové kalíšky Scenterpiece Easy MeltCup. Opět platí, že je její síťový kabel kratší, aby se předešlo úrazům. Je vybavena časovačem a nastavit si interval můžete pomocí 3 časů, které jsou k dispozici. Po použití je vždy nutné aromalampu odpojit ze sítě.

Skvěle vám ve vašem domově poslouží i jako stylová dekorace. Vzhled ovšem není jediné, co u ní nelze přehlédnout. Jedinečný je i výběr voskových kalíšků a typů vůní, který sice není velký, ale jistě si z něho vyberete. Elektrická aromalampa je praktickou volbou pro všechny, kteří chtějí svůj domov provonět kvalitní vůní a vsadit i na pěkný design. Na první pohled totiž vůbec není znát, že jde o šikovnou aromalampu a díky časovači s ní nebudete mít prakticky žádnou práci navíc. Není nutné ji ani čistit, neboť vosk se nachází pouze v kalíšku.

Tescoma Fancy Home Horizon

Tescoma Fancy Home Horizon recenze a test

Aromalampička Tescoma Fancy Home Horizon zaujme na první pohled bílou keramikou s odolnou glazurou. Svým atraktivním vzhledem decentně zapadne do většiny interiérů a je určena k použití esenciálních olejíčků, které nakapete do nádržky s vodou. Pro zpříjemnění domácí atmosféry si můžete dopřát nejen takovou vůni olejíčku, která se vám zalíbí, ale díky funkci nastavitelné intenzity vůně i to, jak intenzivně se do ovzduší ve vašem domově bude uvolňovat.

Tato nastavitelná vonná lampa vám dopřeje provonět váš domov rychleji a v takové míře, jak si zrovna přejete. Dosahuje se toho jednoduše, a to díky nastavení vzdálenosti plamene od zásobníku s vodou a esenciálním olejem. Tescoma Fancy Home Horizon funguje na principu postupného uvolňování vůně při optimální teplotě, kterou zajišťuje běžná čajová svíčka.

Yankee Candle Petal Bowl

Yankee Candle Petal Bowl recenze a test

Aroma lampa Yankee Candle Petal Bowl je velmi praktický a stylový doplněk do vašeho interiéru. Pomocí ní rozpustíte v nádržce vonný vosk nebo esenciální olej s vodou, který začne produkovat příjemnou vůni do celé místnosti. Kromě nepřehlédnutelného designu, který už na oko umí zaujmout, je nutné zaměřit pozornost i na velikost nádržky, která je dostatečně hluboká a tím pádem zabrání jakémukoliv úniku vosku.

Velikost samotné nádržky oceníte i z hlediska sytější vůně, kterou dostanete do ovzduší, protože se vosk může rozpustit na velké ploše a interiér provonět rychleji. Její čištění a údržba je přitom nenáročná a nezabere vám mnoho času. Nádržku lze snadno odebrat a umýt běžným saponátem. Nejvíce na ní zákazníci oceňují její tvar. Varianta lučního zvonečku je originálním a netradičním pojetím, který přiláká pozornost již od prvního okamžiku.

Yankee Candle Kensington

Yankee Candle Kensington recenze a test

Elektrická aromalampa Yankee Candle Kensington slouží k rozpouštění vonných vosků, kdy provoní interiér vašeho domova komfortně a bezpečně. Je vyrobena z glazované keramiky a svým vzhledem zpestří váš interiér i jako vkusná dekorace. Uvedete ji do provozu díky snadnému zapojení do elektrické zásuvky a následně do nádržky vložíte vonný vosk, který vám sedne.

Všechny rodiče a milovníky domácích mazlíčků potěší skutečnost, že je tato aromalampa na vosk vhodná do domácnosti, ve které jsou malé děti nebo domácí zvířata. Díky provozu, který je bez přítomnosti plamene, se považuje za bezpečnou variantu a způsob k tomu, jak domov zvelebit příjemnou a intenzivní vůní. Použít do ní můžete vonný vosk libovolné značky a vůně. Po vypnutí přístroje vosk ztuhne a je možné ho opětovně použít do okamžiku, než jeho vůně vyprchá.

Yankee Candle Autumn Mosaic

Yankee Candle Autumn Mosaic recenze a test

Keramická aromalampa Yankee Candle Autumn Mosaic vás na první pohled bude lákat svým barevným rustikálním designem v podobě mozaiky. Disponuje barvami, které vytváří příjemnou a útulnou atmosféru. Ve vašem domově se také bude vyjímat jako jedinečný prvek, který skvěle plní i estetickou funkci.

Její sklíčka po zapálení svíčky vytváří nesmírně atraktivní efekt, který vám v podání vonné esence, nebo vosku, dopřeje mít takovou atmosféru, po jaké po každém příchodu domů toužíte. Je tedy vhodná k použití vonných olejíčků, ale i vosků. Umisťují se v horní části do nádržky, která je dostatečně vysoká a zabrání přetečení. Je ideální pro zpestření dlouhých podzimních večerů, kdy vám doma navodí pohodovou atmosféru. Zaujme jistě i fakt, že je tato aroma lampa z ručně skládané mozaiky.

Yankee Candle Red Nordic Frosted

Yankee Candle Red Nordic Frosted recenze a test

Aromalampa Yankee Candle Red Nordic Frosted přenese kousek severského stylu i do vašeho domova. V oblíbeném designu potěší všechny, kteří se zajímají o moderní styl a nenechají si ho ujít ani v podání aromalampy, která má mnoho dalších předností. V průběhu jejího používání její tvar stabilizuje plamen svíčky a ochrání tak i její okolí.

Je také dobrou volbou v případě, že netoužíte po elektrické variantě, ale dáváte přednost klasice v podobě hořící svíčky. Vrchní část, neboli nádržka, je dostatečně široká a hluboká na to, abyste do ní vložili vonný vosk, na který je primárně určena. Díky tomu se vosk rozpustí ve větším prostoru, než mají k dispozici jiné aromalampy, a dojde k intenzivnímu provonění interiéru.

Jak vybrat aromalampu

Při výběru aromalampy musíte zohlednit několik zásadních kritérií, která by měla splňovat. Pozornost věnujte zejména nádržce na vosk nebo vodu, do které nakapete esenciální a vonné oleje. Měla by být dostatečně hluboká (ideální je 30 mililitrů) a velká na to, abyste předešli častému naplňování nebo naopak vytékání vosku.

Taktéž platí, že vzdálenost svíčky od nádržky má vliv na optimální distribuci vůně, a pokud bude dostatečně daleko od plamene, zabráníte tomu, aby se voda začala vařit. Důležitým bodem je taktéž odvětrávání. Malé průduchy totiž mohou způsobovat nárůst vysoké teploty od hořící svíčky a následné spálení v případě kontaktu s rukou.

Typ aromalampy

Keramická aromalampa

Keramické aromalampy na svíčku jsou ideální pro používání esenciálních a vonných olejů. Je to z toho důvodu, že roznášejí teplo od plamene svíčky rovnoměrně a optimálně. Ve většině případů do nich můžete umístit i vonný vosk a na jejich kvalitu nebo funkci to nebude mít zásadní vliv.

Elektrická aromalampa

Varianta elektrické aromalampy je v současné době oblíbená zejména díky jejímu bezpečnému používání. Pokládá se za bezstarostný přístroj, který vám doma umožní mít atraktivní vůni bez toho, aniž byste se museli potýkat s obavami o přítomnost plamene v obytné místnosti. Pro tuto volbu se nejčastěji rozhodují rodiče malých dětí nebo majitelé domácích zvířátek. Mnoho typů má dokonce praktický časovač, kdy si sami zvolíte, jak dlouho si přejete uvolňovat vůni ve vašem domově bez toho, abyste ji museli včas vypnout.

Skleněná aromalampa

Skleněná aromalampa je nepopíratelně výjimečná svým designem. I když u ní eleganci nelze zapřít, není příliš vhodná pro používání esenciálních nebo vonných olejů. Kvůli nerovnoměrnému roznášení tepla svíčky byste se mohli setkat s vařící vodou v nádržce a s brzkým spálením oleje. Tento typ je tedy zpravidla ideální pro všechny vonné vosky od jakéhokoliv výrobce.

Esenciální a vonné oleje

Používání esenciálních a vonných olejů do aromalampy je jednoduché a méně nákladné než u vosků. Rozdíl mezi oleji spočívá v tom, že vonný olej do aromalampy vám nabídne intenzivní a dlouhotrvající vůni, zatímco esenciální má v sobě i aromaterapeutické vlastnosti, kdy pomáhá zklidňovat spánek a přispět k hluboké relaxaci mysli a těla. Při jejich použití je nezbytné dbát na správné dávkování. Nesnažte se přidat pro jistotu pár kapek navíc, ale držte se pravidla, kdy je vhodné dát 1 až 2 kapky na 5 m².

Vonné vosky

Vonný vosk dokáže v aromalampě účinně a rychle provonět jakýkoliv prostor, do kterého ji umístíte. Působením tepla se snadno a během krátké chvíle rozpustí a po vypnutí nebo zhasnutí svíčky opět ztuhne. Je jej tedy možné používat do doby, než jeho vůně vyprchá.

Na trhu nalezete mnoho vůní a značek těchto vonných vosků. Nejedná se pouze o modernější verzi toho, jak dosáhnout příjemnější vůně ve vašem domově. Díky velké škále samostatných vosků nebo kalíšků se můžete duchem přenést na místo, pro které je daná vůně typická. Vosky je často možné umístit do všech typů aromalamp, ovšem největší uplatnění mají v těch elektrických.

Používání a bezpečnostní pokyny

Používání jakéhokoliv typu aromalampy se pojí s dodržováním základních bezpečnostních pravidel. Zejména při manipulaci s hořící svíčkou, v případě keramických a skleněných aromalamp, dbejte na to, aby povrch, na který aromalampu umístíte, byl tepelně odolný. Pokládejte ji rovněž v dostatečné vzdálenosti od hořlavých materiálů a předmětů.

Je vhodné vyhnout se manipulaci s ní v době, kdy ji právě používáte. V okamžiku, kdy se vosk nebo voda s olejem odpaří, sfoukněte svíčku a nechte aromalampu vychladnout. U elektrického typu ji nezapomínejte odpojit ze sítě a být opatrní u jejího přívodního kabelu, obzvláště pokud používáte prodlužovačku.

Čištění a údržba

Keramické a skleněné aromalampy se čistí pomocí saponátu a v případě větších usazenin octovým roztokem s vodou v poměru 1:4. Při jejich čištění se vyhněte používání kovových předmětů, abyste předešli poškrábání materiálu. Elektrické aromalampy, do kterých se umísťují pouze voskové kalíšky, jsou bezesporu pohodlnější a nabídnou vám čistý provoz bez jakýchkoliv nároků na jejich údržbu.

4.5/5 - (25 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.