Domácnost,

Aroma difuzéry: recenze, test | Nejlepší elektrické a tyčinkové

Aroma difuzér je v poslední době stále rozšířenější způsob, jak provonět interiér. Není to však pouze o vůni samotné, ale také o náladě, kterou vám jejich použití navodí. Jsou ostatně také zajímavým estetickým doplňkem. Kromě toho elektrické modely dokáží osvěžit nevětrané prostory a zvlhčit vzduch nebo nabídnout náladové LED osvětlení.

Aroma difuzér funguje nejčastěji buď na principu ultrasonického vlnění nebo využívá k uvolňování vůně vonných tyčinek. Je tak v obou případech ideální náhradou vonných svíček, které nemusí být možné použít všude, speciálně pak tam, kde je zakázáno používání otevřeného ohně, jako jsou kanceláře či veřejné budovy. Alternativou mu rovněž může být často zapomenutá, a v současnosti znovu objevená, katalytická lampa, která kromě provonění dokáže pohlcovat i pachy.

Ať už jde o elektrický aroma difuzér, nebo o tyčinkový difuzér, existuje mnoho různých designových provedení a zpracování z různých materiálů. Zejména tyčinkové již obsahují při pořízení náplň, do elektrických je zpravidla potřeba ji dokoupit. Pozornost by měla být věnována také objemu, který se mezi výrobky výrazně liší. Na základě parametrů, testů a uživatelských zkušeností jsme připravili výběr zahrnující nejlepší aroma difuzéry a jejich recenze.

Nejlepší aroma difuzéry – TOP 10

V tabulce je výběr 10 nejlepších aroma difuzérů z testů a hodnocení pro rok 2022.


Recenze 10 aroma difuzérů

Nature7 Sumó

Nature7 Sumó recenze a test

Osvěžovač vzduchu Nature7 Sumó s difuzérem v jednom dokáže jak provonět interiér, tak zvlhčit a tím osvěžit nevětrané prostory kombinací vodní mlhy a esenciálních olejů. Jeho design souzní s harmonickou atmosférou, pro jejíž vytvoření jsou difuzéry navrženy. Upoutá všechny milovníky přírodních materiálů, neboť jeho povrch je zhotoven ze dřeva.

Náladu pomůže navodit barevné osvětlení až s 8 barvami. Časovač lze nastavit na 60, 180 a 360 minut a zaujme i tím, že se umí automaticky vypnout po vyprázdnění nádobky. Její objem je velkorysých 300 ml a spotřeba difuzéru je 8 W. Osvětlení LED diodami má praktické nastavení, kdy si můžete vybrat jednu konkrétní barvu, nebo barvy nechat se automaticky měnit.

Stadler Form Aroma Julia

Stadler Form Aroma Julia recenze a test

Elektrický aroma difuzér Stadler Form Aroma Julia je prémiový produkt, který poskytuje intervalový režim, kdy běží po dobu 10 minut a následně je 20 minut přestávka. V tomto režimu může pracovat až 54 hodin, což je poměrně dlouhá doba. Při nepřetržitém chodu pak pracuje 16 hodin. Zaujala nás schopnost rozprašovat vůni v rozsahu 160 stupňů, což nebývá pravidlem. Díky tomu dokáže místnost rovnoměrně provonět a jeho chod je velmi tichý.

Přestože objem nádržky má jen 200 ml, vydrží na jedno naplnění dlouho a při chodu spotřebuje 14 W. Jak jsme již uvedli, je to prémiový produkt, který má vyšší pořizovací cenu. Zaujme hlavně z pohledu praktických funkcí, o něco méně pak designem, který je sice elegantní, ale decentní. Produkt má kvalitní zpracování a je možné jej pořídit i ve více barevných variantách.

Immax

Immax recenze a test

Ultrazvukový difuzér Immax na první pohled zaujme svým elegantním designem, díky kterému se ihned stane módním doplňkem v interiéru. Stojí na čtveřici elegantních nožek a v horní části je pak umístěn otvor pro výdech aromatických esencí. Horní část dává možnost nastavit až 7 barev s možností jejich prolínání dle nálady. Náladové osvětlení je ostatně dnes velkým hitem.

Velmi dobře je na tom také praktická stránka modelu. Sice je zde menší nádržka o objemu 250 ml, ale potěší možnost nastavit si časovač, který nabízí hodnoty 30, 60 a 180 minut. Automaticky se umí vypnout, když se vyprázdní nádobka. Použití tohoto výrobku je vhodné pro místnosti o velikosti 12 až 20 m2 a příkon tohoto difuzéru je 10 W.

Aromacare Maha

Aromacare Maha recenze a test

Elektrický difuzér Aromacare Maha je dalším z produktů, které vám pomůže navodit chvíle relaxace. Kromě klasické aromaterapie umí zvlhčovat vzduch, a to produkcí vodní mlhy asi 40 až 50 ml za hodinu. Nádobka 400 ml tak vystačí na 8 až 10 hodin provozu. Vhodné je použití v místnosti o velikosti 20 až 30 m2.

Časování si můžete nastavit v intervalech 60, 180 a 360 minut. Je zde 7 možných barevných variant LED osvětlení, které dokáže navodit uvolňující atmosféru přesně podle vaší nálady. Design je opravdu velmi vydařený. Tento ultrasonický difuzér má elegantní tvar vázy z tmavého dřeva, což mu dodává luxusní vzhled i navozuje pocit souznění s přírodou. Přístroj je z vyšší cenové kategorie, což můžeme označit jako jeho jediný drobný zápor.

Nature7 Fuji

Nature7 Fuji recenze a test

Elektrický aroma difuzér Nature7 Fuji zaujme svými malými rozměry. Jeho nádobka má sice pouhých 100 ml, na druhou stranu vzhledem k rozměrům překvapí svým výkonem. Nabídne intervalový provoz v režimu 3 minuty provozu a 1 minuta pauzy. Na druhou stranu tento interval by se určitě hodil delší, jelikož se v konečném důsledku jedná v podstatě o nepřetržitý chod.

Díky svým malým rozměrům se schová kdekoliv, takže se hodí jako doplněk třeba na pracovní stůl. Nabízí elegantní jednoduchý design z imitace světlého dřeva, svou přírodní čistotou tak doslova dýchá. Ovládá se jednoduše horním tlačítkem, kde volíte režimy intervalový, nepřetržitý provoz a nakonec vypnutí. Spodní tlačítko zase umožňuje nastavit podsvětlení v 7 barvách a příkon je 7 W.

Millefiori Air Design

Millefiori Air Design recenze a test

Vonný difuzér Millefiori Air Design nevyužívá elektrickou energii, ale přitom ani vonné tyčinky a vybízí už svým designem k umístění třeba do koupelny. Celkově je vhodný spíše k provonění menších prostor, s čímž je potřeba počítat. Je však za velmi zajímavou cenu a jak jsme již zmínili, nemá vonné tyčinky, využívá hrdlo z neglazované keramiky, která distribuuje vůni.

Také celý výrobek je keramický, je z tradičního materiálu a díky tomu má nezaměnitelný neumělý vzhled. Co lze považovat za nevýhodu je skutečnost, že některé vonné esence mohou způsobit zabarvení vrchní květiny. Ta by pak mohla dostat nepěkný barevný nádech. Všechny spotřebitele však jistě potěší příjemně nízká cena.

Santini Cosmetic Praha

Santini Cosmetic Praha recenze a test

Difuzér Santini Cosmetic Praha využívající klasických vonných tyčinek se vyznačuje jemnou nevtíravou dřevitou vůní. Ta je přitom schopna jemně provonět celý byt. Vzhledem k jemné vůni se dá doporučit také jako dárek, takže máte velkou šanci, že se trefíte do vkusu většiny lidí. Parfém inspirovaný Prahou je navíc velmi zajímavou volbou.

Kromě toho je difuzér v pěkném balení, které k darování někomu blízkému přímo vybízí. Vonné tyčinky jsou součástí balení a tyčinkový difuzér zapadne do jakéhokoliv interiéru, klasického i moderního. Jen by výrobce možná mohl volit decentnější nápis na lahvičce v moderním tvaru kostky, ale to je o v kusu každého. Lahvička má objem 100 ml.

Yankee Candle Lemon Lavender

Yankee Candle Lemon Lavender recenze a test

Difuzér do bytu Yankee Candle Lemon Lavender nabízí hezkou příjemnou vůni, která je schopna vydržet poměrně dlouho. Jak již název napovídá, jedná se o směs citrónu a květů levandule, čili jde o svěží nenáročnou vůni s příjemnými tóny. K distribuci této přírodní vůně do bytu je využíváno vonných tyčinek, které jsou samozřejmě součástí balení. Lahvička má objem 88 ml a měla by vydržet asi 2 měsíce.

Na tomto výrobku nás na první pohled zaujala zajímavá malovaná lahvička, která je opravdu velmi pěkná. Bude ale ladit zejména s klasickými interiéry a interiéry, které jsou laděny do přírodních teplých tónů. V industriálním interiéru či v interiéru moderního typu se pravděpodobně nebude vyjímat nejlépe. I na to je potřeba při výběru difuzéru myslet, aby ladil s vaším stylem.

Maison Berger Paris Anti Odour Bathroom

Maison Berger Paris Anti Odour Bathroom recenze a test

Domácí difuzér Maison Berger Paris Anti Odour Bathroom nabídne v balení 8 kusů polymerových tyčinek a lahvičku s interiérovým parfémem o objemu 125 ml. Každá tyčinka má délku 21 cm a její savý materiál dokáže rovnoměrně provonět celou místnost. Ve vůni je zastoupena oblíbená levandule a také svěží mořské aroma s tóny pačule.

Vonné tyčinky lze používat se stejným parfémem opakovaně a rovněž je možno doplňovat náplň parfému. Lahvička je decentního a moderního tvaru kostky, je také zajímavým námětem na dárek.

THD Diffusore Sandalo e Bergamotto

THD Diffusore Sandalo e Bergamotto recenze a test

Aroma difuzér THD Diffusore Sandalo e Bergamotto dle recenzí řady uživatelů nabízí velmi příjemnou vůni. Z jeho názvu jistě poznáte, že tato vůně váš interiér rozehraje tóny santalového dřeva a bergamotu. Do její válcové lahvičky můžete umístit až 9 přibalených vonných tyčinek a celkový design padne hlavně do jemnějších interiérů.

Chcete jemnější vůni? Dejte méně tyčinek. Chcete intenzivní provonění? Vložte jich do lahvičky více. Lahvička má objem 200 ml, a tak vydrží poměrně dlouho. Tento interiérový parfém je navíc za velmi příjemnou cenu, což z něj dělá produkt s velmi dobrým poměrem cena výkon.

Jak vybrat aroma difuzér

Jak jsme již nastínili v úvodu, aroma difuzérů existuje více druhů a záleží na tom, co od nich očekáváte. Vůně do interiéru lze řešit jak vonnými svíčkami, tak aromalampami, které však v některých případech nelze použít. Je to zejména tam, kde je z bezpečnostních důvodů zakázána manipulace s otevřeným ohněm. Také provonění soukromých prostor v kombinaci s otevřeným ohněm je v mnoha případech nevhodné, třeba pokud nemůžeme na svíčky či aromalampy neustále dohlížet.

Naštěstí v dnešní době lze svíčky a aromalampy velmi dobře nahradit. Můžeme si tak dopřát vůně v interiéru a vyhnout se nebezpečí vzniku požáru. Oblíbené jsou zejména dva druhy aroma difuzérů. první z nich funguje na principu ultrasonického vlnění, tzv. ultrazvukový aroma difuzér, druhý je pak mnohem jednodušší, protože využívá klasických vonných tyčinek.

Elektrický difuzér

Pokud vsadíte na moderní technologie, a zvolíte aroma difuzér elektrický, tak vám poskytne navíc řadu zajímavých funkcí. Z nádobky se směsí vody a éterických olejů se uvolňuje jemná mlha díky ultrazvukovým vibracím. Tímto způsobem je takový difuzér také schopen zvlhčovat vzduch.

Charakteristickou vlastností elektrických aroma difuzérů je schopnost uvolňovat vůni do okolí rovnoměrně. Můžete navíc využít schopností je načasovat a mnohé se umějí vypnout v případě, že je nádobka se směsí vody a olejů prázdná. Další časování je pak možné pro nastavení spouštění v různých intervalech.

Elektrický aroma difuzér kromě zvlhčování vzduchu a rozptylování vůně také zpravidla nabízí různé doplňkové funkce.

Funkce a parametry ultrazvukového difuzéru

Jedná se zejména o oblíbené náladové LED osvětlení, kde si můžete vybírat z několika barev dle vaší momentální nálady. Podle toho se vám tak podaří doma navodit uvolněnou atmosféru přesně podle vašich představ.

Při výběru aroma difuzéru se zaměřte také na deklarovanou dobu provozu. V této souvislosti by vás měl zajímat objem zásobníku, podle čehož poznáte, jak dlouho vám asi vydrží pracovat na jednu náplň. Někteří výrobci také uvádějí velikost místnosti, v jaké je vhodné přístroj používat. Dejte si pozor na to, že hlavně větší přístroje mohou být trochu hlučnější.

Ovládání

Elektrické difuzéry se ovládají velmi jednoduše. Do zásobníku se naleje voda a přidá se několik kapek vhodného esenciálního oleje. Vůně je samozřejmě čistě na vás, dle toho, co vám vyhovuje. Na trhu v tomto případě existuje velké množství esenciálních olejů, které vám mohou pomoci zlepšit náladu, nebo se třeba zbavit bolesti hlavy. Potom lze nastavit tlačítky způsob chodu, který může být buď nepřetržitý, případně u některých přístrojů intervalový. Každý difuzér se může ovládat samozřejmě trochu jinak. Pokud difuzér umožňuje nastavení LED světel, je zde tedy rovněž samostatné tlačítko pro tuto činnost.

Tyčinkový difuzér

Nejste příliš na technické vychytávky? Potom vás jistě osloví provonění místností mnohem tradičnějším způsobem, a to vonnými tyčinkami. Výhodou je, že od vás není požadováno ovládání žádného technického zařízení, vše je naprosto jednoduché.

Vonné tyčinky do sebe natahují vůni z flakónku s interiérovým parfémem. Pokud chcete zvýšit intenzitu vůně, přidáte snadno více volných tyčinek. Ještě vyšší intenzity dosáhnete, když po čase tyčinky otočíte. Vonné tyčinky lze zpravidla používat opakovaně, ale pozor, pouze s jedním druhém parfému. V opačném případě by se vůně smíchaly a výsledek by vás nemusel potěšit.

Jelikož lahvička s vonnými tyčinkami nemá žádný pohon, tak je žádoucí ji umístit vždy tam, kde je vhodné proudění vzduchu, aby se vůně dobře linula místností. V opačném případě by byla schopnost provonění velmi nízká. Není však zase dobré umisťovat ji třeba do průvanu, protože nadměrné proudění vzduchu také není ideální a může se rychleji spotřebovávat náplň. Nejlepší je proto kompromis, a jak vhodné místo najdete? Zkuste to třeba malým trikem pomocí plamene svíčky.

Provedení a design

Většina aroma difuzérů je skvělým designovým doplňkem interiéru. Elektrické difuzéry mívají zajímavé designy inspirované přírodními tvary a třeba elegantní texturou dřeva. Skvěle padnou do všech druhů interiérů včetně těch moderních, kde budou poutavým doplňkem.

Difuzéry s tradičními vonnými tyčinkami jsou rovněž skvělým zpestřením interiéru. Mohou stylově doplnit prostory nejen doma, ale také třeba v masážních salónech, wellness centrech a podobně.

Elektrický, nebo tyčinkový?

Jaký způsob zvolit na provonění interiéru je samozřejmě jen a jen na vás. Z toho, co jsme si řekli, je zřejmé, že elektrický aroma difuzér nabízí více možností, ať už je to funkce zvlhčovače, ambientního osvětlení nebo časovače a rovnoměrnou distribuci vůně. Na druhou stranu jsou tyto elektrické přístroje dražší než klasické vonné tyčinky. Použití vonných tyčinek je zase spojeno čistě s vůní a nic navíc od nich nečekáme, také jsou do jisté míry ve srovnání s elektrickými pouze na jedno použití. Na druhou stranu se hodí do většiny interiérů a jejich bezúdržbovost mnoho spotřebitelů ocení.

4/5 - (22 votes)

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.