Recenze,

E-cigareta ARAMAX Power – Recenze

Naše hodnocení

Elektronická cigareta Aramax Power je velice výkonný model, určený především pro takzvaný Cloud Chasing. CloudChasing je technika, která vznikla v USA a jejím cílem je vyprodukovat co možná největší množství páry. Uživatelé tomuto velkému množství páry přezdívají oblaka, mraky a dokonce se v této technice i soutěží. Aramax Power je však vhodná i pro běžné uživatele elektronických cigaret, má velmi velkou kapacitu baterie 5000 mAh a více než dostačující výkon žhavících hlav, který činí 55 W. Bez problému dokáže fungovat až po dobu dvou dní a do plna se nabije za přibližně pět hodin. Její ovládání je více než snadné, jedná se o jednoduchý mechanický mod, bez možnosti dalšího nastavení. Je teda vhodná pro začátečníky a ty, kteří k vapování nepotřebují nastavovat jednotlivé parametry výkonu. Vzhledem k velké baterii a objemnému zásobníku na liquid je však poměrně velká, na výšku má 15 centimetrů a její průměr je 28 milimetrů. Hmotnost 230 gramů odpovídá přibližně dvěma běžným mobilním telefonům, takže si můžete být jisti, že s touto elektronickou cigaretou budete rozhodně nepřehlédnutelní, stejně jako se vám pravděpodobně nevejde do kapsy.

 • V rámci kategorie výborný poměr cena/výkon
 • Veliká kapacita baterie 5000 mAh
 • Kapacita tanku až 5 ml
 • Výkon až 55W
 • Dobré podání chuti a prokreslenost
 • Horní plnění
 • Velké množství páry
 • Výměna žhavící hlavy zespoda
 • Atypický závit cartomizéru
 • Bez možnosti pokročilého nastavení parametrů
 • Dětská pojistka
 • Větší rozměry

Parametry

Baterie Zabudovaná
Kapacita baterie 5000 mAh
Kapacita clearomizéru 2 ml (bez limiteru až 5 ml)
Výměnné žhavící hlavy Ano
Odpor žhavící hlavy 0,14 Ω
Výkon 55 W
Náustek Atypický, možnost použít i 510
Typ použití DL (potahování přímo do plic)
Nabíjení Micro USB
Doba nabíjení 5 hodin
Výdrž Až 2 dny
Indikace stavu baterie Ano
Regulace přísunu vzduchu Ano
Závit na baterii Vlastní, redukce na 510
Rozměry 28 mm x 150 mm
Hmotnost 230 gramů
Barva Černá

Konstrukce a baterie

E-cigareta Aramax Power ve verzi All in one (AIO) je poměrně velká a výkonná elektronická cigareta v klasickém provedení trubky. Trubka má ve spodní části velkoobjemovou 5000 mAh baterii, která má na sobě velké ovládací tlačítko, které při zmáčknutí kliká. Tlačítko je podsvícené, pěti kliky se elektronická cigareta uvede do provozu a pěti kliky se vypne. Pro potáhnutí se tlačítko rovněž musí zmáčknout. Podsvícení také informuje o stavu nabití, pokud je barva bílá, znamená to nabití 30% a více, pokud červená, baterie má 30% a méně. Pokud je akumulátor vybitý úplně, informuje vás o tom e-cigareta 10 rychlými bliknutími.

Baterie má na svém vrchu vlastní závit, který je kompatibilní jen s dodávaným vrchním tělem elektronické cigarety. Na baterii však lze nasadit i clearomizér 510 a to díky dodávané přechodce. Clearomizér Aramax Power však na jinou baterii, nebo mod, kvůli atypickému rozměru nedáte.

Clearomizér se dále skládá ze skla, výměnné žhavící hlavy a vrchní části s náustkem. Součástí náustku je regulace airflow, česky řečeno regulace průtoku vzduchu. Ze zkušeností spotřebitelů vyplývá, že nejlepší podání chutí a nejvíce páry se paradoxně nedosáhne při úplně otevřeném airflow, ale zhruba při polovičním průtoku vzduchu. Pod tímto vrchním víčkem jsou dále otvory pro plnění liqudiu a sundavatelný driptip – náustek, který má opět atypický rozměr, nicméně na vrchní část lze nasadit libovolný náustek typu 510.

Ovládání a obsluha

Elektronická cigareta Aramax Power má po složení ovládání velice jednoduché a probíhá přes velké podsvícené tlačítko, které díky blikání zároveň plní roli informační. Pro doplnění liquidu je potřeba sundat horní kryt, který má v sobě zabudovanou dětskou pojistku. Po sundání se objeví dva velké otvory, kam lze jednoduše a čistě liquid doplnit. Horním krytem se také ovládá tok vzduchu a to pouhým otočením.

Lehce komplikovanější se může zdát výměna žhavící hlavy, která je do clearomizéru vkládána zespodu. Pro její výměnu je tedy potřeba mít prázdný tank, nebo liqud vylít. Odšroubuje se celá část a poté se již žhavící hlava jednoduše vyndá a dá nová. Při každé výměně žhavící hlavy je dobré nakapat několik kapek rovnou dovnitř hlavy a po nasazení a zalití liquidem nechat e-cigaretu pár minut stát, aby se vata bezpečně nasákla liquidem a nedošlo ihned ke spálení spirálky uvnitř.

Žhavící hlava, limiter a náplně

Žhavící hlava Aramax Power je stejně, jako e-cigareta, velká. Má velké otvory pro přísun e-liquidu a v zařízení zároveň plní roli komínu, kterým jde výsledná pára do plic uživatele. V jejích útrobách se nachází dvě žhavící spirálky s celkovým odporem 0,14Ω, které jsou vyrobeny z nerezové oceli. Okolo nich je přítomna organická vata, která v této kombinaci dokáže dodat prokreslenou, dobrou chuť a velké mraky páry. Výkon žhavící hlavy, jak již bylo zmíněno, je 55W a jsou velice dobře dostupné. V závislosti na způsobu a intenzitě vapování vydrží od jednoho týdne, až po měsíc.

Kapacita tanku na liquid je oficiálně 2 mililitry, je to tak z důvodu legislativy. Výrobce Aramax šel ovšem na tuto část chytře, tank vyrobil větší, s celkovou kapacitou 5 ml a vložil do něj plastové limitery, které kapacitu záměrně snižují na zmíněné legislativní 2 mililitry. Pakliže tedy budete chtít využít potenciálu plného naplnění až 5 mililitry, sundáte horní část, stáhnete sklíčko a plastové limitery jednoduše vyjmete ven.

S ohledem na velký výkon a tedy i velké množství produkované páry, není potřeba používat liquidy s velkým obsahem nikotinu. Pro samotný cloud chasing se převážně používají náplně bez nikotinu, pokud vám však Aramax Power bude plnit roli náhrady za cigaretu a nikotin tedy potřebujete, vystačíte si plně se sílou do 6 mg.

Vhodný poměr složek VG a PG v liquidu by pak měl začínat vždy na 50% VG a 50% PG s tím, že lze zvyšovat podíl VG až k 80%. Podle některých spotřebitelů elektronická cigareta funguje i se 100% podílem VG, je však třeba být opatrný a nespálit si žhavící hlavu, neboť VG je hustější a tedy se i do vaty hůře nasává. A proč vůbec zvyšovat podíl složky VG? Je to jednoduché, čím více podílu VG, tím více páry vzniká a o to především u Aramax Power jde.

Podání chuti a obsah balení

To nejlepší podání chuti, kterého je možné z elektronické cigarety dosáhnout, u takto výkonných e-cigaret bohužel nehledejte. Jsou konstruované pro tvorbu velkého množství páry, a proto je podání chuti až na druhém místě. Ve své kategorii však Aramax Power exceluje, chuť liquidu je výrazná a dobrá je i prokreslenost – pokud si tedy namícháte liquid z více aromat, všechny budou ve výsledku dobře identifikovatelné.

V balení potěší přítomnost rovnou dvou originálních žhavících hlav s odporem 0,14 ohmu, samotná kompletní elektronická cigareta, konektor pro závit 510, nabíjecí mikro USB kabel, český manuál i manuál v ostatních jazycích a několik náhradních těsnění. Bohužel v balení není například náhradní sklo, které se může při pádu poměrně často rozbít. Místo něj je však v balení silikonový ochranný kroužek. Náhradní sklíčko, taktéž jako náhradní žhavící hlavy, se nechají dodatečně dokoupit.

Zkušenosti uživatelů

Uživatelé, stejně jako zaznělo i na začátku naší recenze, si nejvíce pochvalují poměr cena/výkon. Za relativně málo peněz dostanete hodně muziky, v tomto případě hodně mráčků. Pozitivní ohlasy se dále snáší na velice dobrou výdrž baterie, adekvátní objem tanku na liquid, elegantní, jednoduchý design a v neposlední řadě také velký výkon, který se projevu obrovským množstvím páry. S ohledem na konkurenční modely zaznívá často chvála na lepší prokreslení a podání chuti, nebo jednoduchost doplňování náplně.

Pokud se zaměříme na negativa, která uživatelé zmiňují, setkáme se nejčastěji s dětskou pojistkou, kterou řada uživatelů považuje zbytečnou přítěž. Naopak velké rozměry se v mínusech téměř nevyskytují, z čehož vyplývá, že uživatelé vesměs přesně vědí, jak velkou elektronickou cigaretu si kupují.

Podívejte se i na další elektronické cigarety.

Produkt: ARAMAX Power
Hodnocení: 90 %

Recenze a hodnocení, srovnání, žebříčky a testy pro snazší výběr produktů a nákupní inspiraci.